28 Mart 2015 Cumartesi

POLAT “ TİYATRO FESTİVALİ İÇİN NE GEREKİYORSA YAPARIZ “ BAŞKAN GÜRKAN, HUZUREVİ’Nİ ZİYARET ETTİ TAŞKIN: "YENİ ANAYASA MİLLETE OLAN BORCUMUZDUR" Tüfenkçi:''HİZMET YOLUNDA ÇABA GÖSTERECEĞİZ'' YENİLENEN TESİS, SAATTE 20 TON EMİSYON ÜRETECEK MEZARLIKLAR YEŞİLLENDİRİLİYOR KOÇAK:“BAYRAĞA EL UZATTIRMAYACAĞIZ” ALTI PARMAKLI KÜÇÜK KIZ AMELİYAT EDİLDİ BAŞKAN GÜRKAN, ASIRLIK DEDEYİ ZİYARET ETTİ TÜFENKCİ: "AK PARTİ HER ALANDA ÖNEMLİ ÇALIŞMALAR YAPTI"
PÜTÜRGE'YE YENİ VİZYON ''Mehmet Polat''

Pötürge Belediye Başkan aday adayı Mehmet Polat, ''Eğer siz, 'gel hizmetimizi yapın’derseniz emrinize amadeyim. Hizmet yapabilecek kapasitede olduğum için Allah’a hesap vereceğimin bilincindeyim'' dedi.

5.9.2013 14:11:35   

 

Pütürge Belediye Başkan adayı adayı Mehmet Polat, Pütürge ilçesine yaptığı ziyaretler sonrasında yaptığı açıklamada “ Memleketime hizmet etmek en büyük arzum.Çünkü bizim buraya bir diyet borcumuz var. Bunuda en güzel hizmeti yaparak ödemek istiyordum” dedi..

  Mehmet Polat ziyaret ettiği pötürge ilçesinde şunları söyledi

 

“Önümüzdeki mahalli seçimler için İstanbul'daki cemiyetlerimiz ve iş adamlarımızla istişare ve destek toplantıları tertiplediğini söyleyen Mehmet Polat sözlerine şöyle devam etti: sn Malatya Milletvekilerimize“Ak Partimizin Genel Merkezine danışarak Pütürge'mize hizmet etmeye talip olduğumuzu belirttik.vekillerimizin yetkililerimizin görüşlerini alarak Pütürgemiz için çalışmalara başladık.fakat artık aday belirleme kriterleri değişti dar çerçeveden daha geniş genel ve detaylı araştırmalarla yapılacak. genel merkezin bize söylediği bu.  Önümüzdeki seçimde Ak Parti’nin aday belirlemedeki kriterlerini sizlere aktarmak isterim. Sayın Başbakanımızın sözüyle halkının  istediği isimler aday olacak yani Artık halkın desteği, teşkilatın ve partisinin desteğini alan kişiler aday olacak.

Amcası, dayısı dostu parası şöhreti olanlar imtiyazlı kişiler değil kim derse ki beni falan filan kişi gönderdi doğru değil hak edenler aday olacak.çünkü Pütürgemizin bu konuda çok özel bir konumu vardır. Bu özellik şu, halka rağmen birileri aday yapıldığında halk tercihini farklı yapıyor  Pütürgemizi artık  kişisel duygusal bölgesel çekişmelerden kurtarmamız lazım .halkımızın  hizmeti yapacak kişiye oy veriyor olması çok güzel.biliyorsunuz genel seçimlerde ak partiye ilçemiz %85 oy veriyor ama yerelde adaydan dolayı vermiyor demek i adayı halkın isteğine ygun seçmek lazım Malatya Büyükşehir oldu ilçemizde büyüdüğü  için Pütürge’deki hizmetin çapı da büyüdü. Pütürge artık eskisi gibi değil. Ehliyetli ve  Liyakatlı adaylar çok önemlidir.yani Sorumluluk taşıyacak, kişiler gelip başkanlığa talip olsunlar.yapamayacak arkadaşlar ilçeye yazık etmesinler. Halkının hizmetinde olacak  olan kişiler aday olmalı sadece mevki ve makam için değil .Ayrıca Pütürge’de bugüne kadar hizmet yapılmıştır. kendilerine teşekkür ederim vekillerimize belediye başkanlarımıza. Halit beyin şansızlığımı yoksa  hizmetleri yeterli görülmediğindemi bilemem şahsen ben ve iş adamlarımız madden manen destekledik ama bir dönemi aldı üç dönem kaybetti halkımız tercihini değiştirdi Necdet beyi seçtiler . Pütürgeliler  ve biz iş adamları aynı yardımı Pütürge için Necdet beye de  yaptık ben nankörlük yapmam hizmetlerinden dolayı Necdet Başkan’a teşekkür ediyorum. Necdet Başkan, Pütürge’nin siluetini değiştirdi. Ama artık hizmet ilçenin içiyle kaim değil  yüzeysel hizmetlerin zamanı geçti.hizmetin çapı büyüdü  daha büyüğünü  daha iyisini yapacağız.inşallah Bir tarafı Diyarbakır, bir tarafı Malatya, bir tarafı Adıyaman ve bir tarafı Elazığ olan bir ilçenin bu kadar geri kalmış olmasını kabul edemiyorum. Dünyanın neresine giderseniz gidin Malatya deyince Pütürge akla gelir. Sosyal , siyasal, ve iktisadi alanda çok başarılı insanları çıkarmıştır bu topraklar. Bugün hangi köye gitsem boşalmış olduğunu görüyorum. Su yok enerji yetersiz fabrika yok. Eger İş sahası yoksa, istihdam yoksa köyler elbette boşalır. Bir çoğu İstanbul’a gitmiş, iş sahibi olmuş. Makam mevki sahibi olmuş Kimiside hamallık yapıyor, kimisi hanlarda çaycılık yapıyor. Pütürgeli böyle mi olacaktı?”

Pütürge insanına hizmet için bulunduğunu söyleyen Mehmet Polat, “Eğer siz, ‘gel hizmetimizi yapın’derseniz emrinize amadeyim. Hizmet yapabilecek kapasitede olduğum için Allah’a hesap vereceğimin bilincindeyim. Bu düşünceyle buradayım. Pütürgeli hemşerilerime sesleniyorum, kendi değerlerinize sahip çıkın ve işi ehline verin. Diğer aday olacak arkadaşlarıma da saygı duyuyorum. Ne kadar çok hizmet taliplisi çıkarsa o kadar iyidir. Pütürge’nin en büyük sorunu susuzluk ulaşım,enerji ve işsizsizlik. İstanbul’dan 2 saatte gelen adam kışın köyüne ulaşmak için günlerce uğraşıyor. Buranın bir yolla Diyarbakır’a bağlanması gerekmektedir. Bakın kürt sorunu da çözülüyor. Daha önce yatırım yapılmayan Güneydoğu’ya bundan sonra yatırım yapılacak ve bu yatırıma Pütürgeli de katılabilir eğer yol yapılırsa.  Transit bir yolla bağlanırsa gelişme sağlanır. Yol ve su yoksa buradan göç olur. Eğitim alanında da eksiklikler var. Burada konuşulacak çok şey var. Ancak şu anda bunların çözüm yollarını konuşmak erkendir. Adaylığımızla birlikte bunları da konuşacağız.” Şeklinde konuştu.

Pütürge’de bölgecilik yapıldığını, hısım akraba kayırmanı çok fazla olduğunu söyleyen Polat, “Bölgecilik, akrabam ve hısım mantığının artık terk edilmesi gerekmektedir. Böyle bir düşünceyi kabul etmiyoruz. Bizim için Allah’ın yarattığı insan bizim kardeşimizdir. Türküyle, Kürdüyle, Alevisiyle ve Sünnisiyle herkes kardeştir. Malatya'mızın en büyük özelliği bütün grupların bir arada yaşayabiliyor olmasıdır. Pütürgemiz de aynı çizgiyi sürdürmesi gerekir.” Dedi.

Konuşmasının son kısmında teşkilatların aday belirlemesiyle ilgili konuya da değinen Mehmet Polat,adaylık Birkaç kişinin tercihi ile aday belirlenmemeli daha önceki yanlışlar yapılmamalı ,sadece ilçede birkaç kişinin halka rağmen dayatmasıyla  olmamalı ilçe teşkilatımız buna dikkat etmeli, yani Milletvekillerimizin teşkilatımızın  en önemlisi de halkın desteğini alan kişiler belirlenmelidir genel merkez tarafından mülakat sonucu aday gösterilecek kişiye de herkes saygı göstermeli ve ilçemiz ,halkımız için çalışmalı. Diğer arkadaşlara da saygı duyuyorum başarılar dilerim. Son olarak Pütürge'nin beş temel sorunu işsizlik, su, yol ,enerji,barınma  sorununun çözümü için çalışacağımın  çözmek için elimden geleni yapacağımın sözünü veriyorum. Daha detaylı bilgileri burada açıklamam için çok erken. Sorunların çözümü konusunda adil davranacağız. Pütürgeli olan bütün insanımıza saygı ve sevgi içinde hizmet edeceğiz.

Burada kendimi tanıtmaya çalıştım. Bizi tanıyan bilen arkadaşlarımızdan bizimle ilgili referans alabilirsiniz.Geçmişimiz geleceğimizin teminatıdır. Biliyorum ki hepinizin şu anda işi gücü vardır. Sözümü fazla uzun tutmak istemiyorum. Biz kendimize güveniyoruz. Sizlerin de desteğini istiyoruz. Vaktinizi aldığım için her birinizden helallik istiyorum. Allah, hakkımızda hayırlısı ne ise onu versin diyerek sözlerimi bitiriyorum.”bu yazın aranızda olmayacağım çünkü tamamlamam gereken eğitim programım var İngiltere de olacağım  ifadelerini kullandı.

MEHMET POLAT KİMDİR?

ÖZGEÇMİŞ

1962 Yılında Malatya’nın Pütürge İlçesi Aktarla Candar Köyünde doğdum. İlkokulu Malatya’da okudum ve eğitimimin devamı ve iş için  İstanbul’a gittim.

1982 yılında askerlik görevimi İzmir Narlıdere ve Trakya Uzunköprü ve Keşan’da  yaptım.

 Evli ve 6 kız,2 erkek çocuk babasıyım.

EĞİTİM DURUMU : Ortaokul ve lise tahsilimi İstanbul  Gökşen lisesi’nde  tamamladım. Anadolu Üniversitesi  İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi  Sosyal Bilimler Bölümü 2002 mezunuyum.

İngilterede ,Oxford House Collage Of London’da   lisan eğitimimi ve

 Oxford’da 2012 -2013 Oxford Business Sertificate programını bitirdim. ADALET VE KALKINMA PARTİSİ’nin İstanbul’da ilk  açmış olduğu (SİYASET AKADEMİSİ’nde) Siyaset  Bilimi  ve Yerel Yönetimler programını tamamladım.

İŞ HAYATI : 1984 yılında iş hayatına hem tahsilimi sürdürdüm hem de orta ölçekli bir atölye ile işe başladım. İşi geliştirerek 1990 yılında  POLAT TEKSTİL  Firmasını  kurarak imalata başladım.

 1991 yılında CANDARLI tekstil firmasını  ve iki marka oluşturarak;

LOUIS FABEL ve PRAİSE  GOLD markalarıyla AVRUPA, AMERİKA, RUSYA ve ORTA DOĞU  ülkelerine ihracat yapmaktayız,halen firmamızın yön.kur.bşk.lığını  yapmaktayım.

SOSYAL  ETKİNLİKLER;

 MALATYA  KUBBE  EĞİTİM VE KÜLTÜR  VAKFI’nın  Başkanıyım.

(MASTÖB) 216 Kuruluşun üyesi olduğu  MALATYA SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİ BİRLİĞİ’NİN GENEL BAŞKAN  VEKİLLİĞİ , Malatya İş Adamları Derneği’nde  v e  Pütürge Vakfı’nda istişare kurul üyesi . ASKON ‘da dış temsilci , çeşitli sosyal ve mesleki  oda  ve derneklerde de aktif görevlerde bulundum.

SPOR : İkamet ettiğim ilçede (2.lig)Küçükköy  (Gazıosmanpaşa )Spor Klübün’de yöneticilik ve basın sözcülüğü  ayrıca,  çeşitli spor kulüplerinde  görev aldım.

SİYASET : 2002 yılında ilk olarak  ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ,Gaziosmanpaşa ilçesinde parti kurcusu  olarak aktif siyasete başladım. Dış İlişkiler’den sorumlu ve Medya Tanıtım Birimlerinde Başkan Yardımcılığı yaptım. 2004 yılı mahalli seçimlerde Belediye Meclis Üyeliği’ne seçildim. Daimi Encümenlik ve Plan Bütçe Komisyonu  ve diğer komisyonlarda görev yaptım.

2011 seçimlerinde ADALET VE KALKINMA PARTİSİ’ nden İstanbul 2.ci bölge millet vekili aday adayı  oldum. Halen G.O.Paşa  ilçesinde  partimizin kurucular kurulunda görevimi sürdürmekteyim. 2014 yerel seçimlerde   partimizin uygun görmesi halinde doğduğum Pütürge ilçesinde ,  milletime ve ülkeme  hizmet etmek arzusundayım.

MALATYA FLAŞ HABER / ÖZEL HABER

YASAL UYARI: 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapan malatyaflashaber’de yayınlanan haber, resim ve videolar kaynak göstermek veya ilgili sayfaya link vermek koşuluyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda her türlü yasal haklarımız saklıdır.
     Yazdır Paylaş:
Yorumunuz
Adınız Soyadınız:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. IP adresiniz güvenliğiniz için kayıt edilmektedir.

Yorumunuz
Toplam (1) adet yorum yapılmıştır
zeynep karaca 23.10.2013 15:23:13
Başkanım hakkınızda ve Pütürge halkına hayırlı olur inşaallah
Yazarlarımız


DAVUL ÇALIP OYNAMADIKLARI KALDI

REMZİ HAYTA
  REMZİ HAYTA
  NURETTİN KONAKLI
  CUMALİ DUMAN
  AYŞEGÜL ÇOŞKUN
  ENVER KALAYCIOĞLU
  HAKAN KELEŞ
  HANDAN ACIKÖK
  Arş. Gör. MURAT BUĞRA TAHTALI
  Sena YİĞİT

Anket
AK PARTİ, CHP, MHP MİLLETVEKİLİ ADAYINIZI SİZ BELİRLEYİN
İsa Özkan-İş Adamı
Av.Bülent Tüfenkçi – Ak Parti Eski İl Başkanı
Enver Akgül - Daire Başkanı
Osman Timurtaş- Ekonomist
Dr.Şanal Tosun- (TAPDK)
Mehmet Şahin-Başbakanlık Müşaviri
Adnan Boynukara-Adalet Bakanlığı Müşaviri
Mehmet Görgeç-Avukat Eski Baro Başkanı
Prof.Dr.Hüseyin Nursoy-Bingöl Ünv. Veteriner Fak. Dekan Yrd.
Ali Edip Budan- Kaymakam
Sedat Alpkıray-İş Adamı
Av.Bayram Taşkın–Ak Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı
Metin Tay-Eczacı
Sabri Unat-İş Adamı-Fransa
Ebuzer Aydın-Gazeteci-Yazar
Veysel Fırat-Eğitimci
Mustafa Özhüsrev-İş Adamı
Abdullah Eraslan-Avukat
Veysel Ser-İş Adamı
Emine Akkurt-AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı
Abdurrahman Gündüz -EMEKLİ
Ahmet Durmuş -İHRACAT
Ali Günal - Bürokrat
Ali Bektaş-Emekli
Ali Kazancı - Memur
Ergül Zeyyurt - Yönetici
Esma Koşal- Ev Hanımı
Eyüphan Korkmaz- Avukat
Eyyüp Cömart- Serbest/Özel
Fatih Gökgöz-İşçi
Ferhat Yılmaz-Teknoloji Uzmanı
Fikret Karabekmez-Avukat
Fikret Özdemir-İş Adamı
H.Bayram Bulgurlu-Kalkınma Bakanlığı Müşaviri
H.Cemal Akın-Avukat (Mevcut Milletvekili)
Hacı Bayram Yıldırım-Emekli
Havana Başaran-Emekli
İbrahim Kısacık-Yönetici
Aysel Çelikay-Işık Kadınlar Der.bşk
İsmail Yiğit-Üniversite Görevlisi
M.Mücahit Fındıklı-Mühendis/Mimar(Mevcut Milletvekili)
Mahmut Hakan Ekici-Yönetici
Mehmet Aslan-Emekli
Mehmet Balcı-Serbest Meslek
Mehmet Sonkaya-Avukat
Melik Hüseyin Demirbay-Müteahhit
Metin Çetin-Serbest Muhasebeci
Muhammet Akif Kaymak-İşletmeci
Mustafa Şahin-Eğitimci
Müslüm Okuşluk-İş Adamı
Ömer Özdağlar-Öğretmen
Ömer Faruk Öz-Bürokrat(Mevcut Milletvekili)
Öznur Çalık-Eczacı(Mevcut Milletvekili)
Ramazan Karaca-İçişleri Bakanlığı Kontroller Başkan Yardımcısı
Rıza Sinanoğlu-Serbest Müteahhit
Taha Özhan-Başbakan Başmüşaviri
Vahap Bata-Serbest/Özel
Yılmaz Durak-Pazarlamacı
Yusuf Özdemir-İş Adamı
Zeki Özbay-Emekli
Hüseyin Bakırcı-İş Adamı
Tüm Anketler
CHP MİLLETVEKİLİ ADAYINIZI SİZ BELİRLEYİN
Yusuf Sürücü-Avukat
Hasan Karaaslanoğlu- Malatya Eski Milletvekili
Hulusi Porgalı-İş Adamı
Berna Karadaş-Mühendis-Büyükşehir Belediye Bşk Adayı
Selahattin Sarıoğlu-Avukat
Ahmet Küçükşahin-Müteahhit
Bayram Özcan-Avukat
Hüseyin Mecit – İş Adamı
Memba Kuşçu-İş Kadını
Etem Körükmez- Sofular Eski Belediye Başkanı
Tüm Anketler
MHP MİLLETVEKİLİ ADAYINIZI SİZ BELİRLEYİN
Reşat Erdoğan -İş Adamı
Av. Arif Yıldız -Eski İl Başkanı
Güzin Koçak -Eczacı ve Yönetici
Hakan Yılmaz - Park ve Bahçeler Eski Müdürü
Murat Canberk -Diş Hekimi
Abuzer Duran -Hakim Genel müdür
Av.Muhammet Afşin Arıkan-Ülkü ocakları eski bşk
Tüm Anketler
BAĞIMSIZ MİLLETVEKİLİ ADAYINIZI SİZ BELİRLEYİN
Münir Doğan Ölmeztoprak- Malatya eski Milletvekili
Dr. Ali Yalçın
Tüm Anketler

Gazeteler
Hiç Röportaj Yok

Röportajlar
Boyraz: Malatya’nın En Akıllı Kuruluşuyuz

Çok Okunanlar
Yeşilyurt Belediyesi Halk Eğitim Merkezi Tiyatro Topluluğu tarafından “ 27 Mart Dünya Tiyatro Günü “
POLAT “ TİYATRO FESTİVALİ İÇİN
BAŞKAN GÜRKAN, HUZUREVİ’Nİ ZİY
TAŞKIN: "YENİ ANAYASA MİLLETE
Tüfenkçi:''HİZMET YOLUNDA ÇABA
YENİLENEN TESİS, SAATTE 20 TON
MEZARLIKLAR YEŞİLLENDİRİLİYOR
ALTI PARMAKLI KÜÇÜK KIZ AMELİY
KOÇAK:“BAYRAĞA EL UZATTIRMAYAC
MEZAR NAKİLLERİ BAŞLADI
BAŞKAN GÜRKAN, ASIRLIK DEDEYİ
Flaş Haber - Tüm Hakları Saklıdır © 2008-2011
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.