25 Nisan 2018 Çarşamba

MESOB Başkanı Şevket Keskin'in Eniştesi Vefat Etti... “Toplumları Ayakta Tutan Güç; Örf, Adet ve Gelenekleridir” Vali eşi Kaban, Çocukların Mutluğuna Ortak oldu İspendere İçmeleri Hizmete Açılıyor Yücel Kazancıoğlu’ndan Bir başarı daha TABELA ÜNİVERSİTE OLMAKTAN ÖTEYE GİTMEZ Beylerderesi Şehir Parkı İçin Titiz Bir Çalışma Yürütülüyor Ak Parti'de Aday Adaylık Başvuruları Başladı Vali Kaban Koltuğunu Küçük Vali Buluş’a Devretti Sancaktar Türbesi'nde Restorasyon Çalışması
Başbakan Erdoğan: ''Bizim Türkiye sevdamız var''

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Malatya'da konuştu.

21.9.2013 19:47:28   

 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Çıkmış şu CHP'nin Genel Başkanı diyor ki 'Bu Başbakan barıştan yana değil, savaştan yana.' Bak bunu bana söyleyemezsin. Önce sen zalimden yanasın. 110 bin benim Suriye'deki kardeşimi öldüren zalimle berabersin" dedi.

Belediye binası yanındaki alanda yapılan toplu açılış töreninde konuşan Erdoğan, Malatyalılara ahde vefaları ve kadirşinaslıkları dolayısıyla teşekkür etti.

Erdoğan, Malatyalıları şu sözlerle selamladı:

"Bana diyorlar ki 'yorulmuyor musun' Allah aşkına insan şu manzaraya, şu coşkuya, şu gönül muhabbetine mazhar olur da onun lügatında yorulmak olur mu? Siz, Malatyalı merhum Niyazi Mısri'nin dediği gibi cana cansınız, cana canansınız. Bu Malatya Battal Gazi'nin şehridir. Bu Malatya Konevi hazretlerinin, İbn-i Arabi hazretlerinin şehridir. Bu Malatya rahmetli dostum Ahmet Kaya'nın şehridir. Bu Malatya rahmetli Cumhurbaşkanımız Turgut Özal'ın şehridir. Malatya cana candır, Malatya cana canandır. Her geldiğimde söylüyorum bugün de söyleyeceğim. Malatya Malatya bulunmaz eşin, gönülleri coşturur ayla güneşin. Rabbim muhabbetimizi daim eylesin, Rabbim dostluğumuzu, yol arkardaşlığımızı kardeşliğimizi muhafaza etsin. Biz her zaman Malatya'dan razı olduk. Rabbim de sizden Malatya'dan razı olsun."

Malatya'da tarihi bir gün yaşandığını belirten Erdoğan, bir tek açılış töreniyle 735 milyon liralık açılış yapacaklarını, 79 ayrı eser ve hizmeti kente kazandıracaklarını söyledi.

Yarın Darende ve Doğanşehir'de açılışlar yapacaklarını bildiren Erdoğan, buralardaki açılışlarla 776 milyon liralık 93 ayrı eseri hizmete alacaklarını belirtti.

Erdoğan, "Siz bize bir emanet verdiniz, biz de o emanetin hakkını veriyoruz. Biz size efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik. Vazifemizi yapıyor, görevimizi yapıyor, size hizmet üretiyoruz. Bu can bu tende olduğu müddetçe durmadan, duraklamadan, yorulmadan size hizmet üretmeye inşallah devam edeceğiz" diye konuştu.

Malatya'da 17 Mayıs 2011'de yaptığı mitingde nüfusun 750 bini aşması halinde Malatya'yı büyükşehir yapma sözü verdiğini anımsatan Erdoğan, büyükşehir yasasıyla Malatya'nın da büyükşehir olduğunu söyledi. Erdoğan, "Biz ne aldatan olduk, ne aldanan olduk" ifadesini kullandı.

-"Bu işler azim işidir"-

Her zaman verdikleri sözü yerine getiren bir iktidar olduklarını dile getiren Erdoğan, şöyle devam etti:

"Biz bu yasayı çıkarırken, Malatya'yı büyükşehir yapacağımızı söylerken muhalefet buna karşı çıktı, 'bu yasayla şehirleri yönetemezsiniz' dedi. Aynı muhalefet şimdi birkaç ay sonra buraya gelecek, değerli kardeşlerim ne diyecek size biliyor musunuz, 'en iyi biz yönetiriz' diyecek. Hani bu yasayla yönetilmezdi. Şimdi nasıl bu ifadeyi kulanıyorsunuz? Ama ben sizin onlara ne diyeceğinizi çok iyi biliyorum. Malatya'nın güzel bir sözü var, 'yazın başı pişenin kışın aşı pişer'. Bu işler azim işidir, bu işler gayret işidir, bu işler ustalık işidir, tecrübe işidir. Biz İstanbul'da piştik, Ankara'da piştik, Kayseri'de, Konya'da, Samsun'da, Kocaeli'nde bu işin ustası olduk. Allah'ın izniyle Malatya Büyükşehir Belediyesinde Malatya'nın en ücra köylerine, yaylalarına, mezralarına kadar da hizmet götürecek çok farklı bir Malatya'yı inşallah inşa edeceğiz."

-"Bizim Türkiye sevdamız var"-

"Bizim Türkiye sevdamız var. Bizim millete sevdamız var" diyen Erdoğan, Türkiye'yi büyütmek, yüceltmek, kardeşliği daha da pekiştirmek için canla başla çalışmaya devam edeceklerini, içeride kardeşliği yücelteceklerini, dışarıda kardeşlerine sahip çıkmayı, dostlarıyla dayanışmayı, hakkı söylemeyi savunmayı sürdüreceklerini dile getirdi.

Her alanda ilkelerle hareket eden bir hükümet olduklarını bildiren Erdoğan, şunları kaydetti:

"Çıkmış şu CHP'nin Genel Başkanı diyor ki 'Bu Başbakan barıştan yana değil, savaştan yana.' Bak bunu bana söyleyemezsin. Önce sen zalimden yanasın. 110 bin benim Suriye'deki kardeşimi öldüren zalimle berabersin. Zulüm ile abat olunmaz, alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste. Zulümle hareket edenler onlardandır. Suriye katilini, zalimini, kendi milletvekillerini göndermek suretiyle onu moralize eden kim? CHP'nin Genel Başkanı. Sen misin barıştan yana? Eğer sen barıştan yanaysan yandık. Reyhanlı'da 53 kardeşimiz şehit edildi ağzını açıp da bir kelam edemedin. Çünkü o kardeşlerimizi şehit edenlerin rehberleriyle senin milletvekillerin beraberdi. CHP hiçbir zaman bu ülkede barışın yanında olmadı. Hep zulmün yanında oldu. Hep zulmetti. Tek partili döneme bakın hep onların zulmünü görürsünüz. Benim Malatyalı kardeşlerim bunu çok iyi bilir.

Biz Suriye'deki kardeşlerimizin yanındayiz. Biz Mısır'da Rabia Meydanı'ndaki demokrasi isteyenlerin, halkın iradesine saygı isteyenlerin yanındayız. Biz darbelerin karşısındayız. Dolayısıyla bak aynı CHP şimdi de darbecilere adamlarını gönderdi, onlara gönderdi. Kardeşlerim şecaat arz ederken bunlar sirkatin söylüyorlar."

Erdoğan, vatandaşların "Türkiye seninle gurur duyuyor", "Malatya seninle gurur duyuyor" tezahüratlarına, "Biz sizlerle gurur duyuyoruz. Şu Malatya'yla gurur duyulmaz mı" karşılığını verdi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, sınır ihlali yapan Suriye helikopterinin Türk uçakları tarafından düşürülmesiyle ilgili açıklamalarını eleştirerek, "Ortaya enteresan durum çıktı. Suriye'nin eli kanlı rejimi bu konuda konuşmazken, Suriye reijimi bu konuda haklılığımızı teyit ederken, anamuhalefetin genel başkanının her zaman yaptığı gibi Suriye adına konuştuğuna şahit oluyoruz" dedi.

Başbakan Erdoğan, Malatya'daki programı kapsamında belediye binası yanında düzenlenen toplu açılış törenine katıldı.

Törende konuşan Erdoğan, hükümet olarak büyük bir devlete, büyük bir ülkeye yakışan tavır belirlediklerini söyledi.

Suriye helikopterinin hudut ihlali yaptığı için Türk uçakları tarafından vurulduğunu anımsatan Erdoğan, şunları kaydetti:

"Gerekli uyarılar yapıldı. Angajman kurallarını değiştirdiğimizi daha önce ifade etmiştim. Uyarılarımıza rağmen sınırımızı ihlal eden helikoptere bizim uçaklarımız, geldi, uyarıyı yaptı ve gereği ne ise onu icra etti. Ortaya enteresan durum çıktı. Suriye'nin eli kanlı rejimi bu konuda konuşmazken, Suriye reijimi bu konuda haklılığımızı teyit ederken, anamuhalefetin genel başkanının her zaman yaptığı gibi Suriye adına konuştuğuna şahit oluyoruz. Ne dedi? Bizim uçağımız uluslarası sularda biliyorsunuz hukuksuzca daha önce düşürüldü. Şimdi yaptığı açıklamalara bakın, Suriye helikopteri düştüğünde yaptığı açıklamalara bakın. İkisini de yan yana koyun ikisinde de Suriye rejimini değil Türkiye'yi, kendi ülkesini, kendi devletini itham ettiğini göreceksiniz."

Suriye'de iki 2,5 sene içinde 110 bin insanın hayatını kaybettiğini, bunların içinde çocuklar, bebekler ve masum kadınlar olduğunu, 7 milyon insanın da göçmen durumunda bulunduğunu anlatan Erdoğan, sadece Türkiye içinde 500 bin sığınmacı Suriyeli bulunduğunu belirterek, şunları söyledi:

"Şu ana kadar 2 milyar dolar harcama yaptık. Helal olsun yapacağız. Bu ülkeye ev sahipliği misafirperverlik yakışır. Yapacağız. Niye? Çünkü biz mazlumun yanındayız, mağdurların yanındayız. Yani onlara uçak bombaları düşerken biz onları bombaların altında mı bırakacaktık? Tanklarla toplarla vurulurken onların altında mı bırakacaktık. Kapılarımızı açtık. Anamuhalefetin Genel Başkanı, bu cinayetler, bu katliamlar karşısında bir kez olsun bu gaddarlık karşısında bir kez olsun samimi bir açıklama yapmadı. Peki ne yaptılar? Adeta katil Suriye rejiminin sırtını sıvazlamak için, onu teşvik etmek için ifadeler kulandılar. Ne dedi? Dedi ki helikopter düşürülünce çok enteresan, 'hükümet gaz alıyor' dedi. Şu ifadeye bak ya! Bizim sınırlarımızı ihlal etmiş, ne yapacaktık? Hoşgeldin, buyurun devam mı edin diyecektik? Gereken neyse onu yapacaktık ve yaptık." 

-"Tarihten haberin yok"-

Başbakan Erdoğan, anamuhalefet liderinin, "Haçlı zihniyetleri 9. asırda kaldı" dediğini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Sevsinler seni. Çanakkale'ye haçlı zihniyeti geldi. 18 Mart 1915'te Gazi Mustafa Kemal, ordularımızla haçlı zihniyetine karşı savaştı. Çünkü kimler geldi, kimler geldi o zaman. Ama bizde de kimler vardı? Şam'dan gelen kardeşlerimiz var, Afganistan'dan bileğindeki bileziğini gönderen hanım kardeşlerimiz vardı, Balkanlar'dan gelen kardeşlerimiz vardı. Bilir misiniz, onlar şu anda Çanakkale'de bizim kardeşlerimizle koyun koyuna yatıyorlar. Niye? Çünkü şehadet bunu gerektiyordu. Kardeşlik bunu gerektiriyordu ve 18 Mart 1915'te haçlı zihniyetini ordularımız Çanakale'de ne yaptı, denize gömdü. Sen bunları önce bir öğren. Tarihten haberin yok. Bunları bir öğren. Sorsak Çanakkale'ye bugüne kadar kaç kere gittin, inanın daha bir kere bile belki de orada kabir ziyareti yapmamıştır."

-"Tencere tavacı yetiştirmeyeceğiz"-

Gençlik ve Spor Bakanlığının gençlere yönelik Çanakkele ve Sarıkamış programlarına değinen Başbakan Erdoğan, bu programların önemine işaret ederek, şöyle konuştu:

"Bakıyorsunuz, bir dönem geliyor, Çanakkale'de gençliğimize, 'bak buralarda dedelerimiz' var diyor, alıyor Sarıkamış'a götürüyor, 'burada bizim dedelerimiz' var diyor. Bu ruhu vereceğiz ki gençliğimize geleceğimiz farklı olsun. Çünkü biz tencere tavacı yetiştirmeyeceğiz. Biz elinde molotofkokteylleriyle dolaşan bir gençlik yetiştirmek istemiyoruz. Elinde bilgisayarıyla yarınların güçlü nesillerini yetiştirmek istiyoruz. İnançlı bir nesil yetiştirmek istiyoruz, tinerci bir nesil değil. Malatya'nın ruh dinamiğinde ben bunu görüyorum. Bundan sonraki süreçte de aynı kararlılıkla yolumuza inşalah devam edeceğiz. Çünkü benim özellikle Malatyalı kardeşlerim bu konularda çok hassas." 

-"Nerede kan akıtan varsa biz onun karşısındayız"-

"Nerede diktatör var, nerede zalim var, nerede kendi halkına silah doğrultuna varsa bakıyorsunuz CHP orada" ifadesini kullanan Erdoğan, şunları belirtti:

"Nerede kan akıtan varsa biz onun karşısındayız ama CHP'liler yanında. Bakın buradan Malatya'dan açık ve net şekilde söylüyorum:  dış polikita CHP'nin bu genel başkanını boyunu aşacak bir meseledir. Bu iç politikada varlık gösteremeyen, dış politikada hiç varlık gösteremez. SSK'yı yönetemeyenlerin kalkıp da Türkiye'yi yönetmesi mümkün olabilir mi? Bu iş tutarlılık işidir, bu iş kararlılık işidir. Biz bu beyefendinin SSK Genel Müdürlüğünde, SSK hastanelerinde çektiğimiz çileyi biliriz. Reçetede aradığımız ilaçları bulamazdık, hastane kapılarında çektiğimiz çileyi biliriz. Sen bunu yönetemedin. Önce bu konuda bir defa haddini bileceksin. Şimdi Türkiye'yi yönetecekler. Bunların geçmişlerinde nasıl benzin kuyrukları, ekmek, yağ kuyrukları varsa bilesiniz ki bundan sonra da aynısı olacak. Bunların lafına bakmayın. Bu iş laf işi değil icraat, icraat. Bu iş yürek işidir, ilke işidir."

Başbakan Erdoğan, şöyle devam etti:

"Biz dünyanın her ülkesiyle dünyanın her lideriyle muhatapımız olan her yöneticileriyle diplomasi kuralları içinde irtibat kurarız ama kendi halkına silah doğrultan, kendi halkının kanını akıtan, halkının tercihlerini çiğneyen zalimlere karşı da hiç çekinmeden doğruyu söyleriz. Orada da hakkı savunuruz. Biz tarihimizden öyle öğrendik. Ecdadımızdan böyle gördük. Biz bölgemizde barış istiyoruz. İstikrar istiyoruz, bütün çabamız, gayretimiz bölgemizde huzuru, barışı istikrarı tesis etmek içindir. Bu bölge ne kadar huzur içinde olursa Türkiye o kadar huzur içinde olur. Bundan hiç endişeniz olmasın."

Başbakan Erdoğan, konuşması sırasında vatandaşların sevgi gösterileri üzerine, "Sizin Allah'ınıza kurban" ifadesini kullandı.

"Biz bir yandan ülkemizi büyütüyoruz bir yandan bölgemizde, dünyada barışın mücadelesini vermeye devam ediyoruz" diyen Erdoğan, şöyle konuştu:

"İnşallah önümüzdeki hafta içinde, pazartesi günü, ayın 30'unda yeni demokratikleşme paketini açıklayacak, toplumun her kesimini, 76 milyonun tamanını ilgilendiren reformlara start vereceğiz. Biz ilklerin partisiyiz. Biz ilklerin iktidarıyız. Partimizi kurarken, hükümetimizi kurarken ne söz verdiysek partimizin son kongresinde ne söz verdiysek o sözleri tek tek yerine getirecek, Türkiye'yi çok daha ileri demokratik standartlara kavuşturacağız. 11 yıl boyunca her reforma karşı çıkanlar, her reform senaryosunda, karşımıza korku senaryolarıyla çıkanlar daha şimdiden kara propogandalarına başladılar. Biz sizin çizdiğiniz istikamet dışında hiçbir istikamet tanımıyoruz. Biz sizin emanetinizi taşıyor, sizin verdiğiniz yetkiyle hareket ediyor, size hizmet üretiyoruz."

-"Bu iktidar fitne tophumlarını dağıttı"-

Demokrasi, hak ve özgürlükler anlamında, neye ihtiyaç varsa şartlar oluştukça imkanlar geliştikçe gerekenin yapılacağını ifade eden Erdoğan, şunları kaydetti:

"Bu ülkenin tüm fertlerinin inanç özgürlüğü noktasında yıllarca bu ülkede benim başörtülü bacılarımı üniversiteye sokmadılar. Bunun arkasında kimlerin olduğunu biliyorsunuz. Üniversiteye girmek için yasal düzenleme yaptık. Bu CHP Anayasa Mahkemesine götürdü. İmam hatiplerinin orta kısımlarını kapattılar. Getirdiler katsayısı diye bir şey çıkardılar. Olur mu böyle bir şey? Birisi liseye gidiyor biri meslek lisesine... İmtihana girecek, bırak kazanırsa kazandığı yere gitsin. Nedir bu engel? Ayağına bağlıyor kayayı koş diyor. Nasıl koşayım? Ne oldu? 4 artı 4 artı 4, yani 444 kod numarasını getirdik ve bu işi bitirdik. Şimdi bütün yavrulamızın önü açık, yarışın. Kim nereyi kazanıyorsa buyursun, oraya girsin. Kızımız da erkeğimiz de başı açığı da başı örtüsülüsü de. Bunlar birbirlerinin kardeşi. Gençlerimiz arasında fitne tohumları ektiler. İşte bu iktidar fitne tohumlarını dağıttı."

-"Devleti arkaya aldık, insanı öne çıkardık"-

Erdoğan, "76 milyon, etnik kökeni, inancı, mezhebi ne olursa olsun bizim nazarımızda sadece insandır. Türk'üyle Kürt'üyle Laz'ıyla Çerkezi'yle Gürcü'süyle Abhaz'ıyla Boşnakıyla Alevisi, Sünnisi, aklınıza ne gelirse yaradılanı yaradandan ötürü seviyoruz, böyle seveceğiz, sevmeye devam edeceğiz. Biz insanı yüceltmeye, önce insan demeye, Şeyh Edebali gibi 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' anlayışıyla, devleti arkaya aldık, insanı öne çıkardık, çünkü önce insan" diye konuştu.

Malatyalılara, kendilerini hep bağırlarına bastıkları için minnettar olduklarını dile getiren Erdoğan, şunları ifade etti:

"Biz de sizi bağrımıza basıyoruz. İnşallah çevre yolunu da düzenlemek suretiyle gençlik spor tesisleriyle okullarımızla buralardaki o size olan hizmet aşkımız aynı anlaşıyla devam edecektir. 6,5 ay sonra yerel seçimler var ama artık Malatya büyükşehir. Büyükşehir olarak daha farklı hizmetler alacağız. En ücra köy artık köy olmayacak, mahalle olacak, mahalle. Bu modern bir şehrin en önemli dinamiğidir. Büyükşehir orada da kanalizasyonunu yapacak, suyunu getirecek, her şeyini getirecek. Getirmediği zaman da hesabını verecek. İtfaiyesiyle her şeyiyle. İlçe belediyesi aynı şekilde. 'Burası mezradır ben gitmem' diyemez, gidecek. Planlar, bir bütünlük içinde yapılacak. 5 binlik planlar, 25 binlik planlar, hepsi. Ama ilçe belediyesi de binlik yapacak. Dolayısıyla insanca yaşamanın erdemine ulaşacağız. İstanbul'un Büyükşehir Belediye Başkanı olarak o deneyimlerimi biz bu yasaya taşıdık. Şurada iki dönemdir İstanbul'da, Kocaeli'nde bunun uygulamasını yaptık, bereketini gördük. Şimdi de inanıyorum ki 10 yıl sonra başka bir Malatya göreceksiniz. 30 Mart 2014, Malatya şimdiden hayırlı olsun diyor, sizleri sevgiyle selamlıyorum"

 "Beraber yürüdük biz bu yollarda" şarkısının sözlerini törene katılanlarla söyleyen Erdoğan, gelecek Kurban Bayramı'nı da kutlayarak, tüm insanlığın birliğine ve barışına vesile olmasını diledi.

-Notlar-

Başbakan Erdoğan, konuşmasının ardından Malatya'nın Arapgir ilçesinde iş adamı Mehmet Ali Aydınlar tarafından vefat eden oğlu adına yaptırılan Kerem Aydınlar Eğitim Kampüsü'ne canlı bağlantıyla bağlandı. Burada Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ve iş adamı Mehmet Ali Aydınlar'a seslenen Erdoğan, açılışı yapılan okulun hayırlı olmasını diledi ve Aydınlar'dan yeni yatırımlar istedi.

Bakan Avcı da açılışı yapılan kampüsün modern bir yapı olduğuna dikkati çekerek, Arapgir'in eğitim hayatında dönüm noktası olacağını söyledi.

Avcı ve Aydınlar daha sonra okulun açılışını gerçekleştirdi.

Canlı bağlantının ardından Başbakan Erdoğan da beraberindeki bakan, milletvekili ve bürokratlarla Malatya'da yapımı tamamlanan tesislerin toplu açılışını gerçekleştirdi.
Haberler.com-AA
     Yazdır Paylaş:
Yorumunuz
Adınız Soyadınız:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. IP adresiniz güvenliğiniz için kayıt edilmektedir.

Yorumunuz
Toplam (1) adet yorum yapılmıştır
Koray Yüksel 22.9.2013 15:45:45
Tam anlamiyla Sn.Basbakan bir Malatya sevdalisı ve hizmet elçisidir.Malatya bu guvene laik olacaktir.
Yazarlarımız


ELEŞTİRİLEL GÖZLE DÜNYAYA BAKMAK İYİDİR İYİ…

REMZİ HAYTA
  REMZİ HAYTA
  VAHAP GÜNER
  Prof. Dr. MUSTAFA TALAS
  ASUMAN SARITAÇ
  NURETTİN KONAKLI
  CUMALİ DUMAN
  AYŞEGÜL ÇOŞKUN
  ENVER KALAYCIOĞLU
  Arş. Gör. MURAT BUĞRA TAHTALI

Anket
MİLLETVEKİLİ ADAYINIZI SİZ BELİRLEYİN
Av.Osman Aladağ
Reşat Erdoğan(iş adamı)
Hakan Kahtalı (Ak Parti il Başkanı)
Av.Cemal Akın (Eski Vekil)
Av. Mehmet Görgeç
Av. Ali Yıldırım
Şevket Keskin (ESOB Başkanı)
Erkan Mumcu (Gn.sek.Yard)
Münir Doğan Ölmeztoprak
Av. Özcan Çetin
Av. Bayram Taşkın
Av. Arif Yıldız
Doç. Dr. Sinasi Kazancıoğlu
Osman Marasali (FP İl Başkanı )
Şanal Tosun (Müşavir)
Mehmet Şahin (Müşavir)
Av. Ramazan Acar
Vahap Demirel
Av. Şahin Evin
Av. Süleyman Sarıbaş
Emine Akkurt
Ezc. Güzin Koçak
Selahaddin Canpolat
Av. Mehmet Nuri Koşar
Hakan İnci (iş adamı)
Yakup Güler
Tüm Anketler

Gazeteler
Hiç Röportaj Yok

Röportajlar
Benler cilt kanserinin habercisi demek

Çok Okunanlar
Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birlik Başkanı Şevket Keskin'in ablasının kocası Eniştesi İbrahim
MESOB Başkanı Şevket Keskin'in
“Toplumları Ayakta Tutan Güç;
Vali eşi Kaban, Çocukların Mut
İspendere İçmeleri Hizmete Açı
İspendere İçmeleri Hizmete Açı
Yücel Kazancıoğlu’ndan Bir baş
TABELA ÜNİVERSİTE OLMAKTAN ÖTE
Beylerderesi Şehir Parkı İçin
Ak Parti'de Aday Adaylık Başv
Vali Kaban Koltuğunu Küçük Val
Flaş Haber - Tüm Hakları Saklıdır © 2008-2011
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.