20 Nisan 2018 Cuma

Uğur Dündar Rahatsızlığı Nedeniyle Programa Katılamadı Bu nasıl Turgut Özal Üniversitesi (Vahap Güner Yazdı ) "İYİ Parti'yi seçime sokmamak gibi bir planı yırtar atarız. Erken seçim kararı 386 oyla kabul edildi Yakalama Kararı Bulunan 26 Kişi Yakalandı Bayanlardan Öğrencilere Jest “Gençlerimizin Gözlerindeki Işıltı Geleceğimize Işık Tutuyor” Girişimcilik Kursuna 300'ün Üzerinde Katılım Oldu “Kayısı Ye, Zirvede Kal” İYİ Parti Gençlik Kolları Çalışmalara Başladı
Hekimhan’ın Sultanları, Hizmete Talip

Hekimhan ilçesinde yerel seçim heyecanından çok Muhtarlık yarışı heyecanı ön planda.

18.11.2013 08:00:01   

 

MALATYA FLAŞ HABER / ÖZEL HABER(REMZİ HAYTA) Dört ayrı mahallede Muhtar adayı olan dört bayan rakiplerine taş çıkartacak derece de seçim çalışmalarını sürdürüyorlar… Bu zorlu yarışta dört muhtar adayı bir araya gelerek el ele verip birbirlerine destek olacaklarının sözünü verdiler…

 Hekimhan ilçesinde dört bayan muhtar adayının olması dikkat çekerken, hepsinin ortak projesinde “Temizlik” ön planda olması dikkat çekiyor.

Muhtar adayı dört Bayan Sosyal yardımlaşma ve dayanışma projeleri ile ön saflarda olurken, özellikle Fakir ve fukarayı kollayacaklarını belirtiyorlar.

 4 Bayan Muhtar adayı Muhtarlık seçimlerinde çok iddialı olan ve ev hanımlarının kendilerine destek vereceklerinden emin olduklarını belirtiyorlar.

Oldukça moralli ve neşeli olan dört muhtar adayı seçim çalışmalarını sürdürüyorlar ve kapı kapı dolaşarak oy istiyorlar…

Hekimhan’ın her yönü ile gelişen bir ilçe olması için seçilecek belediye başkanı ile el ele verip yıllardır ihmal edilen ve yeterince kamu hizmeti almayan Hekimhan’a hizmetin gelmesi için seferber olacaklarını söylediler…

Yeşil alanı bol çocukların oynayacağı parkların çoğalması ve dar alana sıkışmış Hekimhan’ın çehresinin mutlaka açılması gerektiğini söyleyen Bayan Muhtar adayları, “Öyle mahallelerimiz var ki Allah göstermesin bir yangın çıksa itfaiye araçları giremez. Yani artık hizmete susamış Hekimhan’a hizmet gelmesi için elimizdeki hamuru bıraktık Hizmete talip olduk” dediler.

İşte Hekimhan ilçesinde Muhtar adayı olan 4 Bayan

 BİRGÜL ERCAN(  Taşbaşı Mahallesi Muhtar Adayı )

Taşbaşı Mahallesi muhtar adayı olan Birgül Ercan evli ve iki çocuk annesi, daha önceleri, Pastanede, Konfeksiyon ve Kaymakamlıkta çalıştıktan sonra Hekimhan devlet hastanesinde mutfak sorumlusu olarak çalışmaya devam ediyor. 7 Erkek rakibi ile Muhtarlık mücadelesi verecek olan Birgül Ercan muhtar seçildiği takdirde Temiz bir mahalle yaratacağım dedi. Mahallenin çöplerinin zamanında alınmadığını, Mahalle halkının sorunlarına yeterli derecede değinilmediği için muhtar adayı olduğunu belirten Birgül Ercan “fakirine sahip çıkacağım, eğitime önem vereceğim. Fakir ailelerin çocuklarına sahip çıkacağım onların burs alması için elimden geleni yapacağım… Yardımların eşit şekilde dağılmasını sağlayacağım. Bir insanın acı gününde, iyi gününde yanında olacağım ve ev hanımlarına aile bütçelerine katkı sağlamak için kursların açılması için çalışacağım” dedi. Taşbaşı Mahallesi Muhtar adayı Birgün Ercan en büyük desteğini kızından aldığını söyledi.

AYSEL ESERTÜRK(Yeni Mahalle Muhtar adayı)

Evli ve iki çocuk annesi olan Aysel Esertürk, yıllarca Hekimhan ilçesinde eşi ile birlikte kuyumculuk yaptı. Kuyumcu Dükkânları soyulunca,  Lokanta, büfe, internet kafe işletmeciliği yaptı şuan ise eşi ile birlikte Mini Market işletiyor.

 Muhtar olduğu takdirde imece usulüne çok önem vereceğini belirten Yenimahalle Muhtar adayı Aysel Esertürk eğitime çok önem vereceğini söyledi. Maddi durumu iyi olmayan ailelerin çocuklarına burs alınması için çaba ve gayretin içinde olacağım. Temiz bir mahalle hedeflediğini söyleyen Muhtar adayı Esertürk, “Muhtar evi yaptıracağım. Kapı kapı muhtarını kimse aramayacak. Ev hanımlarına ailelerine ekonomik destek vermesi için kurslar düzenleyeceğiz ve burada yaptıkları işleri pazarlamasını yapacağız. Herkese eşit davranacağım. Eşit hizmet ana hedefim olacak. Bana oy vereninde oy vermeyeninde muhtarı olacağım. Hizmette adil olacağım. Hekimhan belediyesi ile sürekli ilişki içinde olup Mahalleme hizmetin gelmesi için öncü olacağım. Ev hanımlarının her zaman yanlarında olacağım. Fakirimize sahip çıkan bir anlayışın içinde olacağım. Darda olan ve odununu kömürünü alamayanın yanında olacağım. Çocuklarını okutmakta zorlananın yanında olacağım. Muhtar olarak görevimin ve sorumluluğumun bilinci içinde olacağım. Şunun bunun insanı değil Mahallemin insanı olacağım. Yeni Mahalle Muhtar adayı Aysel Esertürk en büyük desteğini oğlundan aldığını söyledi.

ZEHRA UĞURCUKLU (Bağ yolu Mahallesi Muhtar adayı)

Evli ve üç çocuk annesi olan Zehra Uğurcuklu, Sivas’ın kızı Hekimhan’ın gelini. Oldukça kendinden emin olan ve muhtarlık için son derece kararlı olan Bağyolu Mahallesi muhtar adayı Zehra Uğurcuklu en büyük desteğini eşinden aldığını söylüyor.

Muhtar olduğu takdirde çok güzel hizmetler yapacağını hizmette adil olacağını ve tertemiz bir Mahalle yaratmak için çalışacağını söyledi.

Yapacağı hizmetleri anlatan Muhtar adayı Uğurcuklu, Bir yardım sandığı oluşturacağını burada toplanan yardımlarda durumu iyi olmayanın iyi ve kötü gününde yanında olacağını ve yardımlarda bulunacağını belirtti. Şeffaf ve adil bir yönetim anlayışı içinde olacağını belirten Zehra Uğurcuklu, özellikle fakirimize sahip çıkacağız. Onların iyi gününde kötü gününde yanında olacağım. İmece usulüne ağırlık vereceğim. Yardımsever bir Mahalle olacağız. Özümüze döneceğiz. Zaten Bizim özümüzde Yardımseverlik var. Ben bu yardımseverlikte öncü olacağım. Önce insanlarımıza güven vereceğiz. Bu güvende adil yönetim anlayışı ile gerçekleşecek. Hizmette ve yardımlarda eşit davranacağım. Çevre düzenlemesine önem vereceğim. Muhtar evi yaptıracağım. Kapı kapı kimse muhtar aramayacak. Sosyal yardımları adil şekilde dağıtımını yaptıracağım. Ev hanımlarımıza sahip çıkacağız. Onların aile bütçelerine katkı sağlamak için iş alanlarının yaratılması için öncü olacağım diye belirtti.

 ELMAS YILMAZ(Şehit Feti Akyüz Mahallesi Muhtar adayı )

 Evli ve iki çocuk annesi olan Elmas Yılmaz, eşi ile birlikte Hekimhan merkez’de lahmacun salonu işletmeciliği yapıyor. Hani bir söz var. “Elinin hamuru ile erkek işine karışma” işte bu sözü Muhtar adayı Elmas Yılmaz rafa kaldırmış durumda. Hem evde yaşlılarına bakan Muhtar adayı Elmas Yılmaz, hem de Eşi ile birlikte Lahmacun salonu işletmeciliğini yapıyor. Lahmacunları çoğu zaman kendi elleri ile pişiriyor.

 Muhtar adayı olduğunu açıklayan Elmas Yılmaz, göreve geldiği takdirde büyük yenilecekler yapacağını söyledi. Bir mahalleye bayan eli değmesinin farkını göreceklerini belirten Muhtar adayı Elmas Yılmaz, önce insan odaklı hizmet yapacağını söyledi. Kendisine oy veren veya vermeyen ayrımı asla yapmayacağını ve kendisine destek verenleri mahcup etmeyeceğini belirterek şöyle konuştu.

"Ben çok çalışkan biriyim. Hizmet yapmak, insanları mutlu etmeyi seviyorum. Kendimi muhtar adayı olarak hazır hissettim ve bunu ailemle paylaştım. Ailemde bu kararımdan benim yanımda olacaklarını söylediler..Hedefim temiz bir Mahalle temiz bir Hekimhan yaratmak. Temizlik ön planda olacak. Yardımseverlik ruhumuzu geri getireceğiz. Herkes fakirine fukarasına bakan örnek bir mahalle olacağız. Acılı günümüzde tatlı günümüzde birlikte olacağız. Yani mutlu bir Mahalle yaratmak en büyük idealim. Kimse kimsenin kalbinin kırılmadığı komşuluk bağlarının giderek artacağı bir mahalle özlemim. Hizmetler birlikte gelir. İstekler ve talepleri dinleyeceğiz acil olan hizmetleri ön plana alacağız. Yani Mahallemizi birlikte yöneteceğiz. “Ben anlayışı değil, Biz anlayışı ön planda” olacak. Mahallemin sesi, kulağı olacağım. Başı ağrıyanın yanında olacağım ve muhtar olarak üzerimize düşeni yapacağım. Hizmetlerde sokak ayrımı asla olmayacak. Mahallenin sorunlarını çözmek için yola çıktım. Bana güvenen insanlarımızı asla mahcup etmeyeceğim.

 Muhtar adayı Elmas Yılmaz en büyük desteği ailesinden aldığını söyledi.

MALATYA FLAŞ HABER / ÖZEL HABER

YASAL UYARI: 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapan malatyaflashaber’de yayınlanan haber, resim ve videolar kaynak göstermek veya ilgili sayfaya link vermek koşuluyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda her türlü yasal haklarımız saklıdır.
     Yazdır Paylaş:
Yorumunuz
Adınız Soyadınız:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. IP adresiniz güvenliğiniz için kayıt edilmektedir.

Yorumunuz
Toplam (9) adet yorum yapılmıştır
hakkı adıgüzel 1.12.2013 13:11:10
bütün kadın adayları gösterdikleri medeni cesaretten dolayı tebrik ediyor ve kutluyorum.
nermin arıkan 19.11.2013 22:56:58
hepinize başarılar diliyorum,inşallah sonuçları görünce sevinir ve bayanların ne denli başarılı olacaklarını görürüz.Özellikle kadınların kendi ayakları üzerinde durmayı bilmeleri ve alınlarının akıyla kendi kazançlarını yiyebilmeleri çok önemli 25 yıl bizde bunun için devlete çalıştık bu nedenle hepinizi öpüyorum.
deniz duran özhan 19.11.2013 15:34:44
helal olsun kızlar,medeni cesaretinizden dolayı kutlar,başarılar dilerim.
Adile deniz 19.11.2013 08:16:25
helal olsun hanımlar size yolunuz acık olsun.canım arkadaşım birgül inşallah hayırlısı olur .
hekim-hanli 19.11.2013 00:56:36
Ne güzel görüntuler bunlar insallah sansiniz bahtiniz Acik olur. Gunumuzde Ataturk un kadinlarini kapanmaya Eve kaoatmaya hatta mumkunsee kadin olmakla suckar Hale getiren zihniyetlere bozuk yolun yolcularina karsi KIZLI ~ ERKEKLI yaninizdayiz. Çok şükür bizim h.han b Bozuk zihniyrti karşıya dikip bildiği yolda kardesleriyle Yanyana yuruyor...
emel özhan 18.11.2013 17:57:17
helal olsun hepinize bol şanslar yolunuz engelsiz ve açık olsun bayanlar...
Hekimhanlı Bürokrat 18.11.2013 14:36:07
Ankaranın yarısı Hekimhanlı bürokratlardan oluşuyor. İstedikleri hizmet ve desteği alabilirler. Bu işin bir sonraki durağı belediye başkanlığı veya encümenlik. Ardından da milletvekilliği. Ondan sonra ise Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı. hayırlı uğurlu olsun sultanlara....
şule oktay 18.11.2013 14:00:47
hemşerilerim,hem cinslerim ve dostlarım yolunuz açık olsun.sizi kutluyor ve başarılar diliyorum.sevgiler
ufuk ercan 18.11.2013 12:40:48
Birgül Ercan Sonuna Kadar Destekçiniziz.
Yazarlarımız


ELEŞTİRİLEL GÖZLE DÜNYAYA BAKMAK İYİDİR İYİ…

REMZİ HAYTA
  REMZİ HAYTA
  VAHAP GÜNER
  Prof. Dr. MUSTAFA TALAS
  ASUMAN SARITAÇ
  NURETTİN KONAKLI
  CUMALİ DUMAN
  AYŞEGÜL ÇOŞKUN
  ENVER KALAYCIOĞLU
  Arş. Gör. MURAT BUĞRA TAHTALI

Anket

Aktif Anket Bulunamadı
Gazeteler
Hiç Röportaj Yok

Röportajlar
Benler cilt kanserinin habercisi demek

Çok Okunanlar
Halk Tv ekranlarında her hafta Cuma günü Usta Gazeteci Uğur Dündar tarafından hazırlanan ve sunulan
Uğur Dündar Rahatsızlığı Neden
Bu nasıl Turgut Özal Üniversit
"İYİ Parti'yi seçime sokmamak
Erken seçim kararı 386 oyla ka
Yakalama Kararı Bulunan 26 Kiş
Bayanlardan Öğrencilere Jest
“Gençlerimizin Gözlerindeki Iş
Girişimcilik Kursuna 300'ün Üz
“Kayısı Ye, Zirvede Kal”
İYİ Parti Gençlik Kolları Çalı
Flaş Haber - Tüm Hakları Saklıdır © 2008-2011
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.