22 Ocak 2018 Pazartesi

Vali Kaban ‘Malatyamızı Ayyıldızlı Bayrağımızla donatalım ‘ 'Terör örgütlerinin yanında olacağınıza milletin,yanında olun' Tüfenkçi 'Sınırlarımızın dibinde bir terör koridoru oluşturtmayız' Darende’ye Üstgeçitli Terminal Binası Anadolu’nun Yiğidi Seyyid Battalgazi Sabah namazında Mehmetçik'e zafer duası Afrin Operasyonunu 2.Ordu Komutanı Korgeneral Temel yönetiyor Erdoğan 'Yeni Paralel Yapılara İzin Vermeyeceğiz' 'Malatya’ya 100 Kişilik Otizm Çocuk Merkezini kazandırıyoruz ' Yardım Meleklerin Kongresi Yapıldı
Yeşilyurt Belediyesi 27 milyon zarar etti

Yeşilyurt Belediyesinin 2016 Yılı Gelirleri 95 Milyon 079 Bin 759 TL, Giderlerinin ise 122 Milyon 390 Bin 662 TL. olarak gerçekleştiği ve Belediyeni 2016 yılında 27 milyon lira zarar ettiği öğrenildi.

2.5.2017 17:14:16   

 

Yeşilyurt Belediye Meclisi Mayıs Ayı Olağan Toplantısı 1.Oturumunda, Yeşilyurt Belediyesi 2016 Mali Yılı Kesin Hesap Tasdiki başta olmak üzere gündeminde olan maddeleri tek tek görüşerek karara bağladı.

Yeşilyurt Belediyesinin MAŞTİ karşısındaki Hizmet Binası toplantı salonunda Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat Başkanlığında gerçekleşen Mayıs Ayı Olağan Toplantısında, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra öncelikle 07 Nisan 2017 tarihli karar özeti oy birliği ile kabul edildi.

YEŞİLYURT BELEDİYESİ 2016 YILINDA 27 MİLYON LİRE ZARAR ETTİ

Belediye Meclisinin gündem ilanından sonra eklenen maddeler oy birliği ile görüşmeye alınması kabul edilirken, toplantı ilk olarak Yeşilyurt Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü tarafından hazırlanan 2016 Mali Yılı Kesin Hesap Tasdiki görüşüldü. 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanununun 42.maddesi ve 5393 sayılı Belediye Kanunun 64.maddesi hükümleri doğrultusunda hazırlanan, Encümen Üyelerince görüşüldükten sonra Meclise gönderilen 2016 Mali Yılı Kesin Hesap Tasdiki ile Taşınır Kesin Hesap Cetveli okunduktan sonra kabul edildi.

Buna göre, Yeşilyurt Belediyesinin 2016 Yılı Gelirlerinin 95 Milyon 079 Bin 759 TL, Giderlerinin ise 122 Milyon 390 Bin 662 TL olarak gerçekleştiği görüldü. Böylece 2016 yılında Belediyenin net zararının 27 milyon lira civurında olduğu Meclis tarafından da kabul edildi. 2017 Yılı bütçenin ise 130 Milyon 460 Bin TL olarak onaylandı.

KİTAP FUARINDA ÖĞRENCİLERE 10 TL. İNDİRİM ÇEKİ VERİLECEK

Yeşilyurt Belediye Meclisi, Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenecek 6.Anadolu Kitap Fuarında dağıtılmak üzere Yeşilyurt’taki Liselerin 11.sınıflarında okuyan öğrencilere 10 TL indirim çeki verilmesini onayladı.

İSTİFA EDEN HÜSEYİN KALAN’IN YERİNE MEHMET ŞİRECİ ATANDI

Yeşilyurt Belediye Meclis Üyeliğinden işlerinin yoğunluğu gerekçesiyle istifa eden AK Parti’li Hüseyin Kalan’dan boşalan Meclis Üyeliğine İlçe Seçim Kurulu tarafından Mehmet Şireci’nin atanmasına ilişkin Meclis Üyeleri bilgilendirildi. Belediye Başkanı Polat, Mehmet Şireci’ye yeni görevinde başarılar diledi.

Gündem maddelerinden sekizi Mayıs Ayı 2.Oturumunda görüşülmek üzere ertelenirken, yedi madde ise İmar Komisyonuna havale edildi. Çarmuzu Mahallesi 4921 ada 2 nolu parselin İmar Planı tadilatı talebine dair İmar Komisyonu Raporu, Yeşiltepe Mahallesi 3811, 3841 ve 3860 nolu parsellerin İmar planı tadilatı talebine dair İmar Komisyonu Raporu, Norm Kadro İptali ve İhdası Hakkında İnsan Kaynakları Müdürlüğü teklifi görüşülerek onaylandı.

Yeşilyurt Belediye sınırlarındaki Üç Göze mahallesinde ‘Yiğit Ovası’ olarak bilinmesine rağmen 50 yıl önce kadastro yetkilileri tarafından sehven ‘İt Ovası’ olarak kayıtlara geçen mezra isminin Yiğit Ovası olarak değiştirilmesine ilişkin Meclis Üyeleri tarafından sunulan önerge oy birliği ile Kent Kültürü ve Estetiği Komisyonuna havale edildi.

MAYIS AYI İKİNCİ OTURUMU 5 MAYIS CUMA GÜNÜ

Yeşilyurt Belediye Meclisi, ilk oturumda ilgili komisyonlara havale edilen maddeler ile yeni gelecek maddeleri görüşmek üzere 5 Mayıs 2017 Cuma günü saat 09.00’ da Yeşilyurt Belediye Hizmet Binası toplantı salonunda yeniden bir araya gelecek.  


     Yazdır Paylaş:
Yorumunuz
Adınız Soyadınız:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. IP adresiniz güvenliğiniz için kayıt edilmektedir.
Yazarlarımız


ELEŞTİRİLEL GÖZLE DÜNYAYA BAKMAK İYİDİR İYİ…

REMZİ HAYTA
  REMZİ HAYTA
  VAHAP GÜNER
  Prof. Dr. MUSTAFA TALAS
  ASUMAN SARITAÇ
  FUAT KARAMAN
  NURETTİN KONAKLI
  CUMALİ DUMAN
  BAYRAM AKDEMİR
  AYŞEGÜL ÇOŞKUN
  ENVER KALAYCIOĞLU
  Arş. Gör. MURAT BUĞRA TAHTALI

Anket

Aktif Anket Bulunamadı
Gazeteler
Hiç Röportaj Yok

Röportajlar
Benler cilt kanserinin habercisi demek

Çok Okunanlar
Malatya Valisi Ali Kaban yaptığı açıklamada ’ başta Valilik binamız olmak üzere, Belediyelerimiz, tü
Vali Kaban ‘Malatyamızı Ayyıld
'Terör örgütlerinin yanında ol
Tüfenkçi 'Sınırlarımızın dibin
Darende’ye Üstgeçitli Terminal
Anadolu’nun Yiğidi Seyyid Batt
Sabah namazında Mehmetçik'e za
Afrin Operasyonunu 2.Ordu Komu
Erdoğan 'Yeni Paralel Yapılara
'Malatya’ya 100 Kişilik Otizm
Yardım Meleklerin Kongresi Yap
Flaş Haber - Tüm Hakları Saklıdır © 2008-2011
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.