23 Haziran 2018 Cumartesi

' İyi Parti’ye bir kez daha oy vermeye davet ediyorum” Coşkun :'Devlet bahçeli’ye teşekkür borcumuz var' O Polis Memuru Ödüllendirildi Şoför esnafı için istişare toplantısı düzenlendi Mumcu, Saha Personeliyle Bir Araya Geldi Yavuz Donat, ''Başkanınızın Kıymetini Bilin'' Çalık: ' Terör örgütlerinin inlerine giriyoruz ' Gençlerden Çakır'a Büyük Destek Her şiddet uygulayan, psikiyatrik hasta değil! Büyükşehir Belediyesi Yol Açmaya Devam Ediyor
Vali Toprak, Mutad Toplantısını Darende Gerçekleştirdi

Vali Mustafa Toprak, Mutad toplantılarından birisini daha gerçekleştirerek Darende ilçesinde mahalle muhtarları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve kanat önderleriyle bir araya gelerek ilçenin istek ve sorunlarını dinledi.

4.5.2017 19:57:02   

 

Darende Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya, İlçe Kaymakam v. Tolga Özdemir, İl Jandarma Komutanı Albay Şerafettin Yılmaz, İl emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, Resmi kurum ve kuruluş müdürleri, Malatya Büyükşehir Belediyesi ilçelerden sorumlu daire başkanları, STK temsilcileri ve mahalle muhtarları katıldı.

 Başta genel güvenlik ve asayiş konuları, ilçedeki yatırım çalışmaları, içme suyu, kanalizasyon, elektrik, asfaltlama, ağaçlandırma, meralar, eğitim, sağlık konuları olmak üzere birçok konuda ilçenin ihtiyaç ve sorunları ile ilgi konuların ele alındığı toplantıda Belediye Başkanı Dr. Eser; Vali Toprak’ın  başkanlığında daire müdürlerinin ilçelerinde bulunmalarından, ihtiyaç ve sorunlarını dinleyecek olmalarından duyduğu memnuniyeti ifade ederek teşekkür etti.

 Kaymakam v. Özdemir’de ilçenin Nüfusu, Ekonomik, Sosyal ve Kültürel Yapısı hakkında bilgiler verdi. İlçe halkının ihtiyaç ve sorunlarını birinci elden en iyi bilen mahalle muhtarları ile bir araya gelen ve muhtarları daire müdürleri ile birebir ihtiyaç ve sorunları konusunda görüşmelerini sağlayan Vali Toprak’a düzenlemiş olduğu bu toplantılar için teşekkürlerini arz etti.

Vali Toprak’da toplantı öncesi yaptığı konuşmada,”  Bugün burada Somuncu Baba'nın o manevi atmosferinde sizlerle birlikte bulunmaktan, sizlerle devletimizin görevlisi olarak, size hizmet edenler olarak burada devletimiz ve milletimiz arasındaki dayanışmayı, birlikteliği, beraberliği hissettirebilmek adına bulunmaktan büyük bir mutluluk duyduğumu ifade ediyorum.

 Bir taraftan devletimizin, hükümetin, tüm bakanlıkların temsilcisi olarak ben,  diğer taraftan da tüm bakanlıklarımızın bağlı müdürleri ve özel şirketlerin temsilcileri ile birlikte bu toplantıda bir araya geldik.

 Vatandaşlarla devletimiz arasında köprü görevi gören adeta bizim de, devletimizin de, Sayın Cumhurbaşkanımızın da temsilcisi olan muhtarlarımızla, meslek örgütlerimizle, sivil toplum kuruluşlarımızla, kanaat önderlerimizle ilçenin ihtiyaçlarını ve sorunlarını bu toplantıda ele alacağız.

Zaman zaman ilçelere gidiyoruz, ilçelerde toplumun nabzını tutmak, toplumun ihtiyaçlarını temsilcilerinden birebir öğrenmek istiyoruz, o da çok güzel oluyor. Sizlere katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum,  bizim burada bulunma amacınız, burada görev yapma amacımız tamamen sizlere, sizlerin şahsında tüm vatandaşlarımıza devletimizin o güler yüzünü empati içerisinde, güzellikler içerisinde sunabilmektir. Devletimizin birliğini, beraberliğini, bekasını vatandaşlarımızla birlikte hep birlikte daha da ileriye götürecek şekilde o işbirliği ve koordinasyonu sağlayabilmektir.

 İhtiyaç ve sorunların çözümü noktasında gerek kaynakların kullanım açısından, gerekse işbirliği ve koordinasyonu açısından sıkıntılar olabiliyor bizim amacımızda bu noktada hep birlikte bu işbirliği ve koordinasyonu, bu dayanışmayı, bütünleşmeyi ortaya çıkarabilmek, aksayan eksikliklerde varsa onları da zaman içerisinde iyi bir şekilde çözümlenmesini temin edebilmektedir.

 Özellikle Darende için içme suyunun ne anlama geldiğini, geldiğimden beri o noktadaki çalışmaları takip eden birisi olarak iyi bir şekilde biliyorum. Merkezi içme suyu ihtiyacının giderilmesi aynı zamanda 14 tane mahalleye su verilmesi önemli ama tabii ki bu su bir başka ilçesinden gelecek, onunla ilgili görüşmeler devam ediyor, Bir protokole bağlanması gerekiyor.

 Devletimiz her türlü imkânı vatandaşlarımızın huzuru, güvenliği ve esenliği için daha iyi yaşaması için veriyor. Bizim bugün burada bulunmasının sebebi vatandaşların ihtiyaçlarını, eksikliklerini hiçbir engel olmadan karşılayabilmektir.

 Kaynaklar sınırlı ihtiyaçlar sınırsızdır, Darende ilçemizde yapılanlara ve yapılacaklara bakmak istersek şüphesiz ki sizler vatandaşlarımızın taleplerini karşılayacak şekilde bir takım sorunları dile getiriyorsunuz, bunlara bir süreç içerisinde baktığımızda önemli bir kısmının karşılandığını hep birlikte görüyoruz. Ama bizim, hepimizin amacı vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği ile birlikte esenlik içerisinde, sosyal refahın daha yüksek olduğu bir noktada yaşayabilmesi için, insanlarımızın mutlu olabilmesi için, yolundan, içme suyundan,  kanalizasyonundan, tarımsal sulamasından, tarımsal gelişmelerden, ekonomik gelişmelerden yararlanmasıdır.

 Hepsinin iyi bir şekilde geliştirilmesi amacıyla hepinizin gayreti, hepimizin heyecanı, hepimizin hedefi bunların gerçekleştirilmesidir. Bu gün burada dile getirilen eksikliklerin, aksiliklerin,  problem ve sorunların çözümü noktasında elbirliği ile gayret edeceğiz.

Darende önemli bir ilçe, kadim bir ilçe, güzel bir ilçe ana kavşak yolu üzerinde bulunuyor. Özellikle ilçenin ekonomisi, sanayisin gelişmekte Organize Sanayi Bölgesi tamamlanmış durumda. Malatya’nın Sayın Bakanımızın da girişimleri sonrasında Cazibe Merkezleri Projesi kapsamına girmesiyle çok önemli yatırım fırsatları oluştu. Bu çerçevede Darende ilçemizde de tamamlanan organize sanayi bölgesinde hep birlikte başta Sanayici ve İşadamları olmak üzere İş dünyasının bizatihi buraya gelerek yatırım yapmaları gerekiyor.

 Ayrıca referandum sürecinin sağlık, sıhhat içerisinde herhangi bir emniyet ve asayişi olumsuz etkileyecek bir olay olmadan güzellikler içerisinde sonuçlandırılmasındaki katkılarından dolayı tüm muhtarlarımıza, polislerimize, emniyet teşkilatına, jandarma teşkilatına, güvenlik korucularına başka ilçe kaymakamı, belediye başkanı olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşları müdürlerine teşekkür ediyorum.“ dedi.

  İlçenin ihtiyaç ve sorunlarının masaya yatırıldığı toplantıda mahalle muhtarları şifai ve yazılı olarak ihtiyaç ve sorunlarını ilettiler.

 İhtiyaç ve sorunların çözümü konusunda görüş alışverişinde bulunulurken söz alan mahalle muhtarları da yapılan çalışmalar ve düzenlenen bu tür toplantılar için Vali Toprak’a teşekkürlerini ilettiler.

 

     Yazdır Paylaş:
Yorumunuz
Adınız Soyadınız:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. IP adresiniz güvenliğiniz için kayıt edilmektedir.
Yazarlarımız


ELEŞTİRİLEL GÖZLE DÜNYAYA BAKMAK İYİDİR İYİ…

REMZİ HAYTA
  REMZİ HAYTA
  VAHAP GÜNER
  Prof. Dr. MUSTAFA TALAS
  ASUMAN SARITAÇ
  NURETTİN KONAKLI
  CUMALİ DUMAN
  AYŞEGÜL ÇOŞKUN
  ENVER KALAYCIOĞLU
  Arş. Gör. MURAT BUĞRA TAHTALI

Anket

Aktif Anket Bulunamadı
Gazeteler
Hiç Röportaj Yok

Röportajlar
Benler cilt kanserinin habercisi demek

Çok Okunanlar
İyi Parti Malatya 1. Sıra Milletvekili Adayı Ali Bilici,” Bizler elimizden geleni yaptığımıza inanıy
' İyi Parti’ye bir kez daha oy
Coşkun :'Devlet bahçeli’ye teş
Çalık: ' Terör örgütlerinin in
O Polis Memuru Ödüllendirildi
Şoför esnafı için istişare top
Gençlerden Çakır'a Büyük Deste
Mumcu, Saha Personeliyle Bir A
Yavuz Donat, ''Başkanınızın Kı
Her şiddet uygulayan, psikiyat
Büyükşehir Belediyesi Yol Açma
Flaş Haber - Tüm Hakları Saklıdır © 2008-2011
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.