23 Nisan 2018 Pazartesi

Ak Parti Tabanından Mehmet Birişik Sesleri REMZİ HAYTA YAZDI Özal’a sahip çıkma bununla da sınırlı kalmamalıdır. 23 Nisan Kutlama Mesajları Büyükşehir’den Üniversitede Çorba İkramı İYÍ Parti İl Başkanı CHP’ye Teşekkür Etti Bakan Tüfenkci’nin incelemesi sırasında kaçak sigara ele geçirildi Faruk Öz: 'Aday Adaylığı Düşünmüyorum ' Artvin Hopa'dan Malatya'ya Dostluk Ziyareti Katipoğlu Ailesinin Acı günü
Bakan Tüfenkçi 'Önemli Olan Hoş Bir Seda Bırakmak’

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Malatya’daki temasları kapsamında AK Parti Akçadağ İlçe Başkanlığı’nı ve Akçadağ Belediyesi’ni ziyaret etti.

6.5.2017 19:37:17   

 
Bakan Tüfenkci ilçe başkanlığı ziyaretinde bir konuşma yaparak 16 Nisan’da vermiş oldukları destek için Akçadağlılara teşekkür etti. Bakan Tüfenkci, “16 Nisan’da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin hayata geçmesi noktasında ortaya koyduğunuz irade ile ülkenin istikametine yön verdiniz. Bunun için hepinize teşekkür ediyorum. Sizlerin vermiş olduğu oylar sonucu Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, kurucusu olduğu büyük sevdası AK Parti’ye tekrardan üye olarak döndü. İnşallah 21 Mayıs’ta yine sizlerin takdiri ve isteği doğrultusunda kaptanlığa da geçecek ve bu gemiyi yine yüzdürecek. Türkiye’yi ise hep beraber şaha kaldıracağız inşallah” ifadelerine yer verdi.
BİZ KERAMETİ MİLLETTEN BİLİYORUZ
Millete hizmet etmekten her zaman onur ve gurur duyduklarını vurgulayan Bakan Tüfenkci, “Bizler sizlere her daim hizmet etmekten büyük bir onur ve gurur duyuyoruz. Bunu yaparken de ne kendi şahsımızda bir keramet arıyoruz ne de bir başkasında arıyoruz. Biz kerameti bu milletten biliyoruz ve milletten başka bir güç de tanımıyoruz. Dolayısıyla ancak sizler AK Parti’ye ve bu ülkeye istikamet çizebilirsiniz. Sizler de bunu 16 Nisan’da tasdiklediniz ve Cumhurbaşkanımıza olan sevginiz, muhabbetiniz ile Türkiye’yi yeni sisteme geçirmiş oldunuz. Bunun için de her birinize ayrı ayrı tekrar teşekkür ederiz. Biz AK Parti teşkilatları olarak il başkanlığı yaptığımız dönem ve daha öncesinden beri hep samimi bir şekilde siyaset yaptık, hep mütevazi olmaya gayret gösterdik ve dedik ki biz bu milletin hizmetkarı olacağız. Bu millet necip bir millet. Sizlerin 15 Temmuz darbe girişimine 16 Nisan’da nasıl cevap verdiğini gördük. Biz Akçadağ’ı seviyoruz, Akçadağ’ı ailemiz gibi görüyoruz ve Akçadağ da sağ olsun hem 7 Haziran’da hem 1 Kasım’da hem de 16 Nisan’da bizlere sahip çıktı Allah hepinizden razı olsun.” şeklinde konuştu. Bakan Tüfenkci konuşmasının devamında özetle şunları kaydetti.

BAŞBAKAN VE CUMHURBAŞKANINA TEŞEKKÜR
Değerli kardeşlerim biz şuna inanıyoruz; istikameti kaybetmemek lazım. Eğer bizler istikamet üzere olursak, Allah’ın ve milletin rızasını gözetirsek bu yolda karınca misali yol alabilirsek ne mutlu bize. Allah’a hamdolsun göreve geldiğimiz ilk günden itibaren gerçekten Malatya’da birçok şeyi başardık.
Örneğin Kuzey Çevre Yolu biliyorsunuz, yıllardır ağızlarda sakız olarak çiğneniyordu ve hiçbir şekilde ilerleyemiyorduk. Çünkü diyorlardı ki ‘biz kamulaştırmaya para ayırmayız, toplulaştırma ile bu işi halledin. Ama Allah’a hamdolsun Bakan olduktan sonra bu sorunu da çözdük. Buradan Başbakanımıza ve Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz. Çevreyolumuzun ihalesi de yapıldı, yer de teslim edildi, inşaata da başlandı. Yine Malatya için oldukça önemli olan diğer bir konu ise istihdam. Bu noktada şunu belirtmek istiyorum; cazibe merkezleri arasında 16 ilin adı geçiyordu. Bugün o iller bu kardeşinizin de desteğiyle 23’e çıktı. Elazığ, Adıyaman Erzincan, Bayburt ve Malatya yoktu. Ama şimdi bu 5 ilimiz de cazibe merkezleri arasında. Peki cazibe merkezi ne demek? Bugün Malatya cazibe merkezleri arasında yer aldığı için 340’un üzerinde başvuru yapıldı, 340’ın üzerindeki yatırımcı ‘ben Malatya’da yatırım yapmak istiyorum’ diyor. Yıllarca organize sanayi bölgesini büyütmeyi konuşuyorduk. Kamulaştırma sorunu vardı ve para gönderilmiyordu. Bakan olduktan sonra o parayı çıkardık, valiye gönderdik. Paraların bir kısmı ödendi, takvimlendirdik ve oradaki kamulaştırma sorununu çözmüş olduk. Netice itibariyle 340’ın üzerindeki firmaların işçi taahhüdü 43 bin istihdam. Yatırımların en az yarısı hayata geçtiği takdirde ise 2 sene içerisinde 20 bin insanıma istihdam sağlamış olacağız. Bir kamulaştırma sorunu da Akçadağ Mermer OSB’de yaşadık. Burayla ilgili de çalışmaları tamamladık, parayı da en kısa zamanda göndereceğiz.
TIBBİ CİHAZLARIN TAKİBİNİ YAPIYORUZ
Yine devlet hastanesini, eğitim ve araştırma hastanesi statüsüne kavuşturduk. İl başkanlığı dönemimde milletvekili arkadaşlarımızla beraber gidip yine aynı talepte bulunmuştuk ama kabul görmemişti. Bakan olduktan sonra yine talep ettik, Allah’a hamdolsun tabelayı astık ve hastanemizi yeni unvanıyla hayat geçirdik. Hastanemizin sadece ismini değiştirmekle kalmadık, oranın tıbbi cihazlarını da tek tek takip ediyoruz. Sadece eğitim ve araştırma hastanesinin değil, Malatya’daki diğer devlet hastanelerindeki tıbbi cihazlara kadar takip ediyoruz. Hatta Kamu Hastaneleri Genel Sekteri Malatya’ya gönderilen cihazlara inanamadı. Allah’a şükürler olsun, bu cihazları Malatya’mıza kazandırdık.
Tüm bunlar sizlerin bize sahip çıkması sonucu ortaya çıkan başarılar. Eğer sizler bizlere sahip çıkmasaydınız onkoloji hastanesinin temellerini atamazdık. Biz bu hastanemizi bitirdikten sonra onun da sözünü aldık, Malatya’ya müstakil bir kardiyoloji hastanesi kazandıracağız. Yine Malatya organize sanayide yatırım yapanlar 6. Bölge Teşviklerinden yararlanıyor. Malatya 4. Teşvik Bölgesindeydi. Organizede yatırım yaparsanız 5’teydi. Ama şimdi 6. Bölge Teşviklerinden yararlanmalarını sağladık.
Malatya içerisinde küçük sanayi siteleri var. Bu sitelerin şehrin dışına taşınması noktasında biz her türlü desteği vermeye hazırız. Kredileri çıkardık, yer belirlenmediği halde krediler hazır. Bir de şunu yaptık; dükkanların taşınması noktasında faizsiz kredileri esnafımız için hazırladık. Küçük sanayideki arkadaşımız kazandıkça Malatya, Malatya kazandıkça Türkiye kazanacak.
2018’DE DAHA GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE
2016 yılı zor bir yıl oldu. Bu nedenle esnafımıza kredi imkanları tanıdık, bunu da yaptığımız için Türkiye darbe girişimine ve dış baskılara rağmen 2017’ye güçlü bir şekilde girdi. İhracatımız arttı, üretimimiz artmaya başladı. İnşallah sene sonu itibariyle Türkiye’de enflasyonu ve işsizliği tekrar tek haneli rakamlı hanelere getireceğiz ve Türkiye’yi 2018’e inşallah çok daha güçlü bir şekilde taşıyacağız.
Kayısı konusunda lisanslı depoculuğu getirdik ama Malatya’da kayısının muhatabı yok. Elini taşın altına koyacak muhatap bulamıyoruz. Biz üreticiye teşvik vereceğiz ama niye Malatya’da bir birlik olmasın? Şimdi biz lisanslı depoculuk kurulsun diye ciddi anlamda gayret sarf ediyoruz. Bunun faydası nedir, çiftçilerimiz artık ücretsiz olarak depolara götürüp kayısılarını koyabilecekler. Ürünlerini laboratuvarda sınıflandıracaklar ve sağlıklı şartlarda muhafaza edecekler. Onlara elektronik bir senet vereceğiz ve alıp satma işlemlerini bu şekilde gerçekleştirecekler; kayısıyı oradan oraya taşımayacaklar. Ayrıca ürün ihtisas borsası kuruyoruz. Bu borsada kayısının işlem görmesini sağlamış olacağız. Borsa ile kayısının Türkiye’nin farklı yerlerinde de işlem görmesini sağlamış olacağız.
Allah izin verirse Erkenek Tüneli’mizi de bitiriyoruz. Diğer bir konu da vagon onarım fabrikası. Biz vagon onarım fabrikasını ‘lojistik merkez’ yapmak istiyorduk. Bununla ilgili biz çalışmalarımızı sürdürürken diğer yandan fabrikaya ilişkin yeni yeni talepler ortaya çıktı. Bunlardan birisi de şu anda Sakarya’da üretim yapan bir firma Malatya’da üretim yapmak üzere talepte bulunuyor. Firmanın bu taleple ilgili cazibe merkezi kapsamında müracaatı var. Yine Kızılay Genel Başkanımız, hemşehrimiz Kerem Kınık kardeşimizle bir görüşme gerçekleştirdik. Kendileri Malatya’ya geldiler ve fabrikayı gezdiler. Netice itibariyle orada prefabrik bir fabrikanın temelini atmak istediklerini ifade ettiler. 
ÖNEMLİ OLAN HOŞ BİR SEDA BIRAKMAK
Ayrıca Akçadağ’ın kapalı sulama sistemine geçmesi gerekiyor. Bu noktada referandumdan önce Akçadağ’a geldiğimizde arkadaşlarımız bize sorunlarını iletti. Biz Ankara’ya gider gitmez konuştuk ve baktık ki projeler yavaş işliyor. Önümüzdeki hafta ilgili arkadaşları Ankara’da bakanlıkta toplayacağız ve bu projeleri hızlandıracağız. İnşallah bu dönem içerisinde yatırım programına aldırmak istiyoruz. Akçadağlı hemşehrilerimiz doğalgaz istiyorlardı. Bunun da çalışmasını yaptık ve Allah’a hamdolsun Akçadağ doğalgazla buluşmuş olacak. Haziran ayı itibariyle işlemleri başlayacak. Akçadağ’ın alt yapısı bitti, üst yapısı da bittiğinde Akçadağ pırıl pırıl olacak. 23 milyon liralık bir yatırımı Akçadağ’a kazandırdık. Onun için değerli kardeşlerim biz sizlerin hizmetkarı olmaya devam edeceğiz, önemli olan bu gök kubbede bir hoş seda bırakabilmek.”
 

     Yazdır Paylaş:
Yorumunuz
Adınız Soyadınız:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. IP adresiniz güvenliğiniz için kayıt edilmektedir.
Yazarlarımız


ELEŞTİRİLEL GÖZLE DÜNYAYA BAKMAK İYİDİR İYİ…

REMZİ HAYTA
  REMZİ HAYTA
  VAHAP GÜNER
  Prof. Dr. MUSTAFA TALAS
  ASUMAN SARITAÇ
  NURETTİN KONAKLI
  CUMALİ DUMAN
  AYŞEGÜL ÇOŞKUN
  ENVER KALAYCIOĞLU
  Arş. Gör. MURAT BUĞRA TAHTALI

Anket

Aktif Anket Bulunamadı
Gazeteler
Hiç Röportaj Yok

Röportajlar
Benler cilt kanserinin habercisi demek

Çok Okunanlar
Cumhurbaşkanı tarafından erken seçim tarihi açıklandıktan sonra siyasi kulislerde hareketlenmeler ba
Ak Parti Tabanından Mehmet Bir
23 Nisan Kutlama Mesajları
REMZİ HAYTA YAZDI
Özal’a sahip çıkma bununla da
Büyükşehir’den Üniversitede Ço
İYÍ Parti İl Başkanı CHP’ye Te
Bakan Tüfenkci’nin incelemesi
Faruk Öz: 'Aday Adaylığı Düşün
Artvin Hopa'dan Malatya'ya Dos
Katipoğlu Ailesinin Acı günü
Flaş Haber - Tüm Hakları Saklıdır © 2008-2011
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.