22 Mayıs 2018 Salı

İşte Ak Parti Milletvekili Aday Listesi Ankara Malatyalılar derneği Başkanlığına Bilgili Getirildi İşte Saadet Partisi Milletvekili Adayları CHP’nin milletvekili adayları belli oldu İşte İYİ Parti Milletvekili Aday Listesi MHP’nin Milletvekili Adayları Belli Oldu Battal Yıldız 3.Bölge 8.sıra Milletvekili adayı Fırat Edaş’ Tan Cevatpaşa Mahallesine 1,3 Milyon Tl Yatırım 7 Hilal Derneği tarafından Cami avlusunda İftar Yemeği Osman Güde " Gençlik Bizim Geleceğimizdir "
İletişim Fakültesine Felsefeci Dekan Atandı

İnönü Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanlığına Fen Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Önal atandı.

25.5.2017 16:47:04   

 

İnönü Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanlığına Fen Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Önal atandı. Dekan Mehmet Önal, İletişim Fakültesinin interdisipliner bir alan olduğunu ve kendisinin de bir felsefeci olarak bu alana hem idareci olarak hem de akademisyen olarak katkı sunmak için gayret edeceğini belirtti.


İletişim Fakültesi için yapmayı düşündüğü projelere değinen Önal, şöyle konuştu:


"Öncelikle öğrencisi olan bölümlerimizin kaliteli bir şekilde eğitim ve öğretimini sürdürmesi birinci hedefimiz. İkinci hedefimiz ise henüz aktif olmayan bölümlerin açılması ve bunlara öğrenci alınmasıdır. Ancak biz ne olursa olsun bölüm açalım ve öğrenci alalım demeyeceğiz. Önce öğretim elamanı eksiklerimizin giderilmesi gerekiyor. Belki daha az öğrenci fakat daha iyi yetişmiş mezun verme hedefimiz var. Cumhurbaşkanımızın belirttiği gibi bundan sonraki eğitimle ilgili devlet politikamız ve genel hedeflerimiz de bu yöndedir. Yani artık fiziki donanımla ilgili eksiklerimiz azaldı. İçeriğe yönelik, yani daha iyi bir eğitimle kaliteyi arttırmaya yönelik ne yapabilirsek eğitimde onu yapmamız gerekir. Biz de bu hedefe paralel olarak mümkün olduğu kadar kaliteli eğitim almış donanımlı iletişim uzmanları yetiştirmek istiyoruz. Yani eğitim içeriklerini ön plana çıkarmaya, mevcutların kalitesini arttırmaya, varsa fiziki donanım eksiklerimizi gidermeye yönelik bir politika izleyeceğiz” İfadelerini kullandı.

"İNÜHABER'in Çalışmalarını Takdirle İzliyoruz"

Dekan Önal, bundan sonra İNÜHABER Merkezini biraz daha yakından takip etmeye çalışacağını belirterek, şöyle konuştu:


"Üniversitemiz büyük bir kasaba veya küçük bir şehir gibi. Bir şehirde çıkan yerel gazete nasıl heyecan verici bir etkinlik ise ÜNİHABER de bizi aynı şekilde duygulandırıyor. Sizlerin merkezinizdeki çalışmaları bizim için çok büyük bir değer ve kıymet ifade ediyor. Yaptığınız iş bu açıdan heyecan verici güzel bir çalışma. Üniversitemizde, kampüsümüzde neler olup bitiyor, sizin haber kaynağınızla izliyoruz. Çünkü modern hayatta iletişim imkânları zannedildiği kadar verimli olarak kullanılamıyor. Zaman problemimiz var. Kampüste hatta yanımızdaki binada neler olup bittiğini sizden öğreniyoruz. Sizin yayınlarınızla öğreniyoruz. Bazen kendi çalışma alanlarımıza ve derslere odaklandığımız için kampüste, üniversitemizde, rektörlüğümüzde neler oluyor gözümüzden kaçabiliyor. Böylece sizin yayınlarınız vasıtasıyla olup bitenden haberdar oluyoruz. İNÜHABER bize gözümüzden kaçan hususlarda bir dikkat çekme, bir hatırlatma imkânı sunuyor. Yani ‘kampüsün içindeki haberleri bir gazeteden mi alacaksanız?’ derseniz, ‘evet ona da ihtiyaç var’ diyebilirim. O açıdan çok büyük bir işlevi var haber merkezinizin. Öğrencilerin yetişmesi açısından da İNÜHABER Merkezi faydalı bir uygulama olmuş. Çalışmalarınızı takdirle izliyoruz. Bundan sonra sizi biraz daha itinayla izleyeceğiz.”


İnönü Üniversitesinin fiziki alt yapısı, kampüsü, öğrenci sayısı, şehirle ilişkileri ve iletişimi açısından çok iyi bir konumda olduğunu ifade eden Önal, “Üniversitemiz 40 yaşını aştı. Tam 42 yaşında. 40 yaş bizde hikmet yaşıdır, bilgelik yaşıdır. Yani üniversitemizin bilgelik çağına girdiğini düşünüyorum. Bu yaştan sonra ondan daha verimli ürünler vermesi beklenir. Altyapısı güçlü olan, çok hoş bir kampüse sahip bulunan üniversitemizin içeriğini güçlendirirsek çok güzel ve tatmin edici sonuçlar elde edeceğimize canı gönülden inanıyorum. Hem öğretim üyesi, hem öğrenci potansiyeli açısından, hem kampüsü, hem de fiziki altyapısı açısından çok ciddi eksiklerimiz yok. Bu şartlarda üniversite kendine çok daha üst hedefler koyabilir, onda bu potansiyel var. Gayret edersek, belki hemen dünyanın sayılı üniversiteleri arasına giremeyiz ama eğitim kalitesini arttırarak, Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Kızılay’ın hedef olarak koyduğu ülkemizdeki ilk on üniversite arasına girmemiz mümkün olacaktır.”

“İyi Yetişmiş Bir Öğrenci İş Sıkıntısı Yaşamaz”

Dekan Önal, öğrencilerin çalışmalarındaki en önemli olumsuz yönün gelecek kaygısı olduğunu dile getirerek, konuşmasına şöyle devam etti:

"Bu durum öğrencilerin anı hakkıyla değerlendirmelerine mani oluyor. Öğrenciler gelecek korkusunu ve iş bulma kaygısını bir tarafa atarak ‘mevcut imkânlar dâhilinde en iyi nasıl yetişebilirim?’ diye düşünürse, bu onlar için çok daha yararlı olacaktır. Çünkü iyi öğrenciyi iş mutlaka gelir bulur, kaçmaz. İnsanlar kaliteli bir üniversiteden yetişmiş kişileri tercih edebilirler ancak sırf üniversitenin adına da bakmazlar. Mezun kişinin ilgi yetenek ve donanımını da göz önünde tutarlar. Hatta son yıllarda bu yön daha çok öne çıkmaya başladı. Yani son yıllarda işverenler mezunların eğitim sürecinde aldığı bilgilere ve yeteneklerinin geliştirilip geliştirilmediğine bakmaktadırlar. O yüzden öğrenciler iş bulup bulamamak kaygısından ziyade ‘bu dört yıllık süreçte en iyi nasıl yetişebilirim?’ diye düşünürse, bunun gayreti içerisinde olursa iş bulması daha kolay olur. Her alan için söylüyorum, herkes kaliteli insanla, iyi yetişmiş bir elemanla çalışmak ister. Bizim fakültemiz için özel olarak soracak olursanız, İletişim Fakültemizden mezun olan öğrencilerimiz için iş imkanının çok olduğunu düşünüyorum. Yeter ki iyi yetişsinler. Zaten iyi yetişmemiş kişinin istihdam edilmesinin devlet açısından da özel sektör tarafından da istenilen bir şey olmadığını biliyoruz. Ben öğrencilerin buna odaklanmalarının, mesleklerinin inceliklerini öğrenmelerinin en azından mesleklerinin teorik kısmını burada halletmelerinin önemli olduğunu düşünüyorum. Sizin ise ÜNİHABER ile hem teorik hem de pratik açıdan daha iyi yetişeceğinizi düşünüyorum"

Haber: Ülkü ÖZER – Aslıhan SEZEK

     Yazdır Paylaş:
Yorumunuz
Adınız Soyadınız:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. IP adresiniz güvenliğiniz için kayıt edilmektedir.
Yazarlarımız


ELEŞTİRİLEL GÖZLE DÜNYAYA BAKMAK İYİDİR İYİ…

REMZİ HAYTA
  REMZİ HAYTA
  VAHAP GÜNER
  Prof. Dr. MUSTAFA TALAS
  ASUMAN SARITAÇ
  NURETTİN KONAKLI
  CUMALİ DUMAN
  AYŞEGÜL ÇOŞKUN
  ENVER KALAYCIOĞLU
  Arş. Gör. MURAT BUĞRA TAHTALI

Anket

Aktif Anket Bulunamadı
Gazeteler
Hiç Röportaj Yok

Röportajlar
Benler cilt kanserinin habercisi demek

Çok Okunanlar
Ankara Malatyalılar derneği Başkanı Battal Yıldız'ın CHP'de Milletvekili adayı olması nedeniyle gör
Ankara Malatyalılar derneği Ba
İşte İYİ Parti Milletvekili Ad
İşte Ak Parti Milletvekili Ada
İşte Saadet Partisi Milletveki
CHP’nin milletvekili adayları
7 Hilal Derneği tarafından Cam
Battal Yıldız 3.Bölge 8.sıra M
Osman Güde " Gençlik Bizim Gel
Fırat Edaş’ Tan Cevatpaşa Mah
Başkan Hacı Uğur Polat’ın Akl
Flaş Haber - Tüm Hakları Saklıdır © 2008-2011
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.