22 Mayıs 2018 Salı

İşte Ak Parti Milletvekili Aday Listesi Ankara Malatyalılar derneği Başkanlığına Bilgili Getirildi İşte Saadet Partisi Milletvekili Adayları CHP’nin milletvekili adayları belli oldu İşte İYİ Parti Milletvekili Aday Listesi MHP’nin Milletvekili Adayları Belli Oldu Battal Yıldız 3.Bölge 8.sıra Milletvekili adayı Fırat Edaş’ Tan Cevatpaşa Mahallesine 1,3 Milyon Tl Yatırım 7 Hilal Derneği tarafından Cami avlusunda İftar Yemeği Osman Güde " Gençlik Bizim Geleceğimizdir "
SOSYAL YAŞAM MERKEZİNİN TEMELİ ATILDI

Battalgazi Belediyesi tarafından Sosyal Yaşam Merkezi’nin temeli atıldı. Temel atma törenine katılan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, “Bizim hizmet anlayışımızda insana hizmet, topluma hizmet demektir. Ve temel hedefimizde insanı yaşatmaktır” dedi.

26.5.2017 16:43:11   

 

Battalgazi Belediyesi tarafından Çöşnük Mahallesi’nde temeli atılan Battalgazi Belediyesi Sosyal Yaşam Merkezi’nin temel atma törenine, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Malatya Valisi Mustafa Toprak, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Battalgazi Kaymakamı Vedat Yılmaz, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, İl Emniyet Müdürü Ömer Urhal, İl Müftüsü Ümit Çimen, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, AK Parti Battalgazi Merkez İlçe Başkanı Osman Güder, Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük, Kale Belediye Başkanı Cemal Akdemir, Kuluncak Belediye Başkanı Mehmet Boyraz, bazı kamu ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda davetli ve vatandaş katıldı. 

Temel atma töreninde konuşan Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, geçmiş bin yılların, gelecek yüz yılların belediye başkanı olma vizyonu ile çalıştıklarını belirterek, “Belediye başkanlığını dünün ve seçilmiş dönemin belediye başkanı olarak algılamıyoruz. Yani 5 yıllık bir süre için bir belediye başkanı algısı içerisinde değiliz. Biz geçmiş bin yılların, gelecek yüz yılların belediye başkanı nasıl olunur onun vizyonu içerisindeyiz. Arslantepe’yi ayağı kaldırsın geçmiş 5 bin yılın belediye başkanı olursunuz. Cafer höyüğü ayağa kaldırırsın geçmiş 9 bin yılın belediye başkanı olursunuz. Surları ayağa kaldırırsın geçmiş 2 bin yılın belediye başkanı olursunuz. Yaptığınız hizmetler ve geçmişten geleceğe taşıdığınız değerlerde sizi geleceğin belediye başkanı eder. Ve bu sorumluluk içerisinde hareket ettiğimiz zaman gerçek anlamda erdemli ve faziletli şehirlerin kurulmasında önemli görevimizi yerine getirmiş oluruz diye düşünüyorum. Biz bu görev anlayış içerisinde görevimizi ifa ediyoruz. Ayrıca bizim görev anlayışımız içerisinde adalet ve aidiyet temel esastır” dedi.

Hizmet Belediyeciliği kapsamında önemli hizmetlerin ortaya çıktığını belirten Başkan Gürkan, 40 bin metre kapalı alanı bulunan iki hizmet binasının 11 ay gibi kısa sürede bitirildiğini ve yakın zamanda bu iki hizmet binasına taşınma işlemlerinin tamamlanacağını kaydetti. Asfalt Pelinti ve Konkasör Tesisi’ni hizmete sunarak, Battalgazi ilçesinde asfaltsız yol bırakmama hedefiyle çalışmaların devam ettiğini belirten Başkan Gürkan, Battalgazi Belediyesi’nin katılımcı, sosyal, kültürel, çevre dostu ve hizmet belediyeciliği alanında çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürdüğünü ifade etti.

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık ise, Battalgazi belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ederek, “Hem ilçe belediyelerimiz hizmette yarışıyor, hem büyükşehir belediyemize çok önemli katkılarda bulunuyor. Belediyelerimizin yapması gereken belediye hizmetleri gibi aynı zamanda sosyal sorumluluk projelerinin altına da imza atıyorlar. Sosyal belediyeciliğin ne demek olduğunu, çok net hepimize hissettiriyorlar. Türkiye Cumhuriyeti demokratik laik sosyal hukuk bir devletidir. Biz özellikle bütün kavramların altını doldurulması gerektiğini düşünüyor ve sosyal devlet anlayışının da inşa edilmesi gerektiği kanaatini ifade ediyoruz. Sosyal devlet sadece devletin sosyal alakalı değildir. 2001 yılına kadar sosyal devlet sadece yazılı metinlerde kalmıştır. Sosyal devlet anlayışını biz her alanda eğitimden sağlığa, sosyal yardımlara, sosyal güvenliğe, sosyal hizmetlere ve yerel yönetimlere kadar çok net hissettirdik.  Hükümetimiz olarak sosyal politikalarımızda, sosyal devlet anlayışımızda, yapmış olduğumuz çalışmalar, vatandaşlarımızın tamamının takdirini almakta. Ama yerel yönetimlerimizde aynı sosyal devlet anlayışıyla sosyal belediyecilik anlayışlarına devam ediyor. Bugün burada Battalgazi Belediyemizin yapmış olduğu Yaşam Merkezi şehrin tarihi ile kimliği ile, medeniyetiyle buluşacak ve aynı zamanda sosyal belediyecilik anlayışı ile bütün vatandaşlarımıza sportif faaliyetlerinde, kültürel faaliyetlerinde eğitimlerinde çok önemli katkılar sunacak” dedi.  

Malatya Valisi Mustafa Toprak’ta, “Malatya bugün güzel bir gün yaşıyor. Bir taraftan devletimizin sosyal devlet olmasının gereği yapılırken, bir taraftan da buna uygun olarak belediyelerimiz sosyal belediyecilik anlayışı ile tüm güzellikleri ortaya çıkartıyorlar. Malatya’nın birkaç yıl içerisinde tüm bitmiş eserleri ile birlikte imrenilecek bir il noktasına geleceğini biliyorum ve bekliyorum. Tüm belediye başkanlarımız gibi Battalgazi Belediye başkanımızın çok güzel hizmetleri var. Bundan kısa bir süre önce Engelsiz Yaşam merkezi’nin temeli sayın bakanımızın ve milletvekillerimizin katılımıyla atılmıştı. Bunların hepsi güzel işler. Sosyal belediyecilik hakikaten güzel gelişiyor. Bunların meyvelerini de vatandaşımız hissettikçe daha güzel işler ortaya çıkıyor. Ben temeli atılan bu sosyal Yaşam merkezi’nin hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Temel atma töreninde son olarak konuşan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, hizmette temel anlayışın insana hizmet olduğunu belirterek, “Battalgazi Sosyal Yaşam Merkezi’mizin bölge halkının bütün sportif faaliyetlerini yapabileceği bir mekan olma özelliğine inşallah bitince sahip olacak. Battalgazi Belediyemiz kadın, erkek, genç, yaşlı, engelli demeden toplumuzun her kesimine ulaşmak, vatandaşlarımızın refah ve huzur içerinde yaşamalarına imkan tanıyacak alanlar oluşturmak için çok çalışan bir belediyemizdir. Burada gayretli çalışmalarından dolayı belediye başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum. Ve biliyorum ki Malatya'nın her köşesinde daha güzel hale getirmek için gece gündüz demeden çalışan, başta büyükşehir belediye başkanımız, Battalgazi ve Yeşilyurt Belediye Başkanımız ile ilçe başkanlarımız esasında yerel yönetim anlayışını temelden değiştiren sosyal belediyecilik, insanımızı kentli olma bilinci ile ait olma duygusuyla saygı ve sevgiyle sorumlulukla, kısaca insanın mutluluğunu ve refahını esas alan hizmetlerle buluşturmaktadırlar. Bunun için her bir belediye başkanımıza da  ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın büyükşehir belediye bakanlığı döneminde ilk ve kapsamlı örneklerini veren ve bugün her yerel yönetime ilham kaynağı olan sosyal belediyecilik anlayışı, halkımızı hizmetlerle doğrudan ve etkili bir buluşturmadır. Belediyecilik artık sadece alt yapı, su, yol çalışmalarından ibaret değildir. İnsana dokunan, insanın ihtiyaçlarını karşılama noktasında her alanda olan bir belediyecilik, belki daha geçerli bir belediyeciliktir. Kadınlara, çocuklara, engellilere, ailelere hizmet sunulması ve sosyal hayata yapılan katkılardır. Makro politikaların gündelik hayata uygulanmasında yerel yönetimlerin işlevi çok önemli ve büyüktür. Çünkü yerel yönetimler toplumsal hayatın bütün katmanlarına nüfus edebilme, etkileyebilme, katkıda bulunabilme özelliklerine sahiptir. Bu öneme binaen  vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduğu alanlara bir hizmet anlayışı ile çalışan belediyelerimizin bugün hizmet yarışı noktasında olduklarını memnuniyetle görüyoruz. Bizim hizmet anlayışımızda insana hizmet, topluma hizmet demektir ve temel hedefimizde insanı yaşatmaktır. Köprülerde, binalarda, parklarda insana hizmet için yapılır” diyerek, temeli atılan Battalgazi Belediyesi Sosyal Yaşam merkezi’nin hayırlı olması temennisinde bulundu.  

Yapılan konuşmaların ardından İl Müftüsü Ümit Çimen’in yaptığı dua ile birlikte Battalgazi Belediyesi Sosyal Yaşam Merkezi’nin temeli atıldı.  


     Yazdır Paylaş:
Yorumunuz
Adınız Soyadınız:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. IP adresiniz güvenliğiniz için kayıt edilmektedir.
Yazarlarımız


ELEŞTİRİLEL GÖZLE DÜNYAYA BAKMAK İYİDİR İYİ…

REMZİ HAYTA
  REMZİ HAYTA
  VAHAP GÜNER
  Prof. Dr. MUSTAFA TALAS
  ASUMAN SARITAÇ
  NURETTİN KONAKLI
  CUMALİ DUMAN
  AYŞEGÜL ÇOŞKUN
  ENVER KALAYCIOĞLU
  Arş. Gör. MURAT BUĞRA TAHTALI

Anket

Aktif Anket Bulunamadı
Gazeteler
Hiç Röportaj Yok

Röportajlar
Benler cilt kanserinin habercisi demek

Çok Okunanlar
Ankara Malatyalılar derneği Başkanı Battal Yıldız'ın CHP'de Milletvekili adayı olması nedeniyle gör
Ankara Malatyalılar derneği Ba
İşte İYİ Parti Milletvekili Ad
İşte Ak Parti Milletvekili Ada
İşte Saadet Partisi Milletveki
CHP’nin milletvekili adayları
7 Hilal Derneği tarafından Cam
Battal Yıldız 3.Bölge 8.sıra M
Osman Güde " Gençlik Bizim Gel
Fırat Edaş’ Tan Cevatpaşa Mah
Başkan Hacı Uğur Polat’ın Akl
Flaş Haber - Tüm Hakları Saklıdır © 2008-2011
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.