20 Subat 2018 Salı

15 Temmuz imtihanı zor bir sınav olmuştur. '5 yılda 5 Yıldızlı Malatya' Vali Kaban, Malatya Coğrafi İşaret Çalıştayı’na Katıldı İlkokullara 520 Adet ‘Okuma Bayramı Sandığı’ Hediyesi CHP Kadın Kolları Genel Başkanlığına Malatyalı Köse yeniden Kernek Gümüledi... İnşaat Alanı Su Altında Kaldı Büyükşehir Belediyesiden Gemi Sevk Ve İdare Belgesi Sınavı Topsöğüt-Yeşiltepe Üstgeçidi Asfaltlandı Söz Küçüğün Programının Konuğu Vali Ali Kaban Yani, bazen sevmez ama sever görünür
Gazeteci Donat'dan, Başkan Gürkan’a Övgü

Malatya’ya gelen Sabah Gazetesi Yazarı Yavuz Donat, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı ziyaret etti. Ziyarette konuşan Gazeteci Yazar Donat, Başkan Gürkan’ın Türkiye’nin en başarılı belediye başkanlarından biri olduğunu söyledi.

6.7.2017 15:30:54   

 

Malatya’ya gelen Sabah Gazetesi Yazarı Yavuz Donat, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı makamında ziyaret ederek, bir süre sohbet etti. Beraberinde Bestekâr Kenan Öner ve Malatyalı işadamı Yaşar Öncan ile birlikte Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı ziyaret eden Sabah Gazetesi Yazarı Yavuz Donat, “Malatya'ya her geldiğimde Battalgazi Belediye Başkanını mutlaka ararım. Malatya Büyükşehir olmadan önce de Battalgazi’ye gidiyordum, Başkanımızla konuşuyordum. Marifet iltifata tabidir. Türkiye’nin en başarılı belediye başkanlarından biridir. Kabul ederse tebrik etmek ve ona iltifat etmek de bizim görevimizdir. TBMM Yeni yasama yılına girilecekti. Yeni yasama yılı Cumhurbaşkanlığı konuşmasıyla açılır. Ben Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’e sordum. Dedim ki ‘Meclis 2 gün sonra yeni yasama yılına girecek. Konuşmanız hazır mı ne konuşacaksınız’ Süleyman Demirel çok aziz dostumdur. Dedi ki, ‘birinci bölümde Türkiye’nin kalkınması, terör, anarşi, birlik, beraberlik, kardeşlik. İkinci konuşmam ise henüz yapıp yapmayacağım belli değil’ dedi. Neden diye sordum. ‘Birinci konuşmama yüce meclisin göstereceği iltifata göre ikinci bölümünü yapabilirim’ dedi. ‘Koskoca Cumhurbaşkanlığının iltifata ihtiyacı var mı’ dedim. ‘Hepimiz insanız. Marifet iltifata tabidir. İster Cumhurbaşkanı ol, ister başka görevde ol. İltifat insanların gururunu okşar’ dedi. Şimdi Belediye Başkanlığı ben sizleri tebrik ediyorum. Başarılı, çalışkan ve düzgün bir belediye başkanınız var. Kıymetini bilin” ifadelerini kullandı. 

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Yavuz Donat abimizi burada görmekten mutluluk duyduğumu belirtmek isterim. Kendileri sağ olsun her yıl bir kaç gün Malatya'yı ziyaret eder ve Malatya'yı ziyaretlerinde bizleri ziyaret etmeyi ihmal etmez. Bu anlamda teşekkürlerimi ve müteşekkir olduğumu da belirtmek istiyorum. Tabi biz biraz evvel kendileri ile sohbet ettiğimizde, biz okurken sizin tercüman gazetesindeki yazılarınızı heyecanla takip eder ve o zamanda aboneliğimiz vardı, bir sonraki gün muhakkak Yavuz Donat, Davut Salman’ın yazılarını okumak bir alışkanlık oluşmuştu. Yavuz abide o günden bugüne takip ettiğim hakikaten Türkiye’de duayen gazeteci olarak kendisini kabul ettiren ve basın camiasında da çok önemli şehrül yazar, şehrül muharrir durumunda olan bir abimiz. Ben bu anlamda da kendisini kutluyorum. Memleketimize yansıtmış oldukları hizmetleri gerçektende içtenlikle destekliyorum. Kendilerinin buraya gelip bizleri ziyaret etmeleri bize şevk veriyor. Kendilerinin de ifade ettiği gibi marifet iltifata tabidir. Müşterisi olmayan mal zayidir derler. Belediye Başkanı da olsanız böyle bir iltifat karşısında daha zevkle çalışmaya başlıyoruz. Yavuz abimiz 2004 yılında eski Battalgazi’ye geldiğinde oradaki gördüğü tabloyu yazmıştı. Hakikaten o bizde tarihi dönüm noktası oldu. O yazı aynı zamanda tarihe bir şerh düştü. İhmal edilmiş, kendi haline bırakılmış, yani hiçbir şeyi olmayan bir yapı, cenaze yıkayacak yerimiz dahi yoktu. Ama bugün biraz evvelde Yavuz abinin de ifade ettiği gibi hakikaten Battalgazi Belediyesi’nin yapmış olduğu işler, hem Türkiye’ye rol model olma noktasında, hem de güzel örnekler sunma noktasında bir çaba gösteriyoruz. Bu anlamda da tabii ki ekibimizle, Malatyalı hemşerilerimizle, Malatya'nın işadamları, sivil toplum örgütleri ile de çok yakın temas ve ilişki içerisindeyiz. Onların göstermiş olduğu yol ve rehberlik aynı zamanda bizim yol haritamız ve yön pusulamızı belirliyor. Bu anlamda hemşerilerime de teşekkür ediyorum. Böyle şehrül muharrir olan yazarlarımızla bizi gelip ziyaret etmeleriyle birlikte güç veriyorlar ve aynı zamanda köşelerine taşımaları bizim kendimizi check-up’tan geçirmemize neden oluyorlar” diye konuştu.

Ziyaret sonrası Başkan Gürkan ve konukları, Battalgazi Belediyesi Yeni Hizmet Binası’nı ve ardından da Galip Demirel Çınar Park Sosyal Tesisleri’ni gezdi.  

     Yazdır Paylaş:
Yorumunuz
Adınız Soyadınız:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. IP adresiniz güvenliğiniz için kayıt edilmektedir.
Yazarlarımız


ELEŞTİRİLEL GÖZLE DÜNYAYA BAKMAK İYİDİR İYİ…

REMZİ HAYTA
  REMZİ HAYTA
  VAHAP GÜNER
  Prof. Dr. MUSTAFA TALAS
  ASUMAN SARITAÇ
  FUAT KARAMAN
  NURETTİN KONAKLI
  CUMALİ DUMAN
  BAYRAM AKDEMİR
  AYŞEGÜL ÇOŞKUN
  ENVER KALAYCIOĞLU
  Arş. Gör. MURAT BUĞRA TAHTALI

Anket

Aktif Anket Bulunamadı
Gazeteler
Hiç Röportaj Yok

Röportajlar
Benler cilt kanserinin habercisi demek

Çok Okunanlar
Türkiye 15 Ocak 2018’de Dünya uçak kazalarında nadir görülen bir kaza yaşadı.
15 Temmuz imtihanı zor bir sın
'5 yılda 5 Yıldızlı Malatya'
Vali Kaban, Malatya Coğrafi İş
İlkokullara 520 Adet ‘Okuma Ba
CHP Kadın Kolları Genel Başka
Kernek Gümüledi... İnşaat Alan
Büyükşehir Belediyesiden Gemi
Topsöğüt-Yeşiltepe Üstgeçidi A
Söz Küçüğün Programının Konuğu
Yani, bazen sevmez ama sever g
Flaş Haber - Tüm Hakları Saklıdır © 2008-2011
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.