23 Haziran 2018 Cumartesi

' İyi Parti’ye bir kez daha oy vermeye davet ediyorum” Coşkun :'Devlet bahçeli’ye teşekkür borcumuz var' O Polis Memuru Ödüllendirildi Şoför esnafı için istişare toplantısı düzenlendi Mumcu, Saha Personeliyle Bir Araya Geldi Yavuz Donat, ''Başkanınızın Kıymetini Bilin'' Çalık: ' Terör örgütlerinin inlerine giriyoruz ' Gençlerden Çakır'a Büyük Destek Her şiddet uygulayan, psikiyatrik hasta değil! Büyükşehir Belediyesi Yol Açmaya Devam Ediyor
Büyükşehir Belediye Meclisi 15 Temmuz'u Lanetledi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısı 12 Temmuz Çarşamba günü saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı

12.7.2017 18:09:36   

 

Saat 14:00 de Belediye Meclis Salonunda başlayan meclis toplantısına Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Şefik Şengül başkanlık etti.

15 TEMMUZ LANETLENDİ

Temmuz ayı meclis toplantısında ilk olarak ülkenin bekasına yönelik olarak 15 Temmuz 2016 tarihinde yapılan darbe girişiminin 1. yıldönümünde Başkan Vekili Şefik Şengül tarafından  telin metni okundu.

Toplantıda 19-20 Haziran 2017 tarihlerinde gerçekleştirilen meclis toplantılarının karar özeti okunarak onaylanırken, bazı maddeler ertelendi,  bazı maddeler ilgili komisyonlara, bazı maddeler de bir sonraki birleşime bırakıldı.  

İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı ile  Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığının görev ve çalışma yönetmenliği taslağı mecliste onaylanırken, Belediye  idari teşkilat şemasındaki bazı değişiklilerde kabul edildi.

Yeşilyurt ilçesi Çarmuzu mahallesinde bulunan Soğuk Hava Deposu ve bakım atölyesinin yeniden Esenlik Ltd. Şti. AŞ'ye 10 yıllığına kiraya verilmesi kabul edildi.

TGV ve TRT' ye PROTOKOL KARŞILIĞINDA DAİRE

Yeşilyurt ilçesi Koyunoğlu mahallesinde bulunan Malatya Cazibe Merkezindeki iki adet dairenin Türkiye Gençlik Vakfına ve birinci kattaki bir dairenin de  TRT'ye protokol karşılığında kullanım hakkının verilmesi kabul edildi.

BAŞKAN ÇAKIR'A YETKİ VERİLDİ

Malatya merkez ve ilçeler muhtelif kanalizasyon hattı inşası için kredi kullanımı, Ultrasonik Debimetre alım işi için kredi kullanımı ile Kuyuönü ve Yapraklı HES tesislerinin kurulumunda kullanılmak üzere iller bankasından kredi alınması için Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır'a yetki verilmesi oy çokluğu ile kabul edildi.   

Dalbastı kirazında kaliteyi arttırmak ve kiraz sineği ile mücadele etmek için sunulan projede onaylanarak kabul edildi.

Temmuz Ayı Meclis Toplantısının 2. Birleşiminin 17 Temmuz Pazartesi Günü saat 14:00 de yapılması kararlaştırıldı.

TELİN METNİ

Bilindiği üzere 15 Temmuz hain darbe ve işgal girişimin 1. Yıldönümünün arefesindeyiz.

Peygamber Ocağı olarak aziz milletimizin gönlünde müstesna bir yeri olan TSK’ya sızmış FETÖ mensubu hainler tarafından 15 Temmuz 2016 gerçekleştirilen hain ve alçak darbe girişiminin üzerinden tam 1 yıl geçti. Rabbimize hamd olsun ki bu hain darbe ve işgal girişimi; Sn. Cumhurbaşkanımızın, Hükümetimizin, güvenlik güçlerimizin, siyasi partilerimizin, Sivil Toplum Kuruluşlarımızın nezdinde aziz milletimizin topyekûn ve cansiperane direnişiyle akamete uğratılmıştır.

            Millet iradesinin yegâne tecelligâhları olan TBMM ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi başta olmak üzere ülkemizin en önemli kurum ve kuruluşlarının bombalandığı, 250 vatandaşımızın şehit, binlerce vatandaşımızın ise gazi olduğu 15 Temmuz FETÖ darbe girişimi, tarihte, necip milletimizin şanlı mazisine vurulmuş kapkara bir leke olarak yerini almıştır.

            Milletimiz; 2. Kurtuluş Savaşı olarak gördüğü bu alçak ve hain darbe ve işgal girişimi karşısında canları pahasına vatan savunmasını yapmış, okçular tepesini bir an olsun terk etmeden yazdığı destanla; mazlumlara ümit, yorgun sinelere huzur, takatsiz, mecalsiz gözlere ışık, umutlarını başka baharlara ertelemiş gönül coğrafyamıza ise kutlu bir müjde olmuştur.

Aziz milletimiz; Allah’a olan imanlarının ve her karışı şehit kanıyla yoğrulmuş bu cennet vatana, nazlı bir hilâl gibi dalgalanan al bayrağımıza olan sevdalarının bir gereği olarak onurlu, haysiyetli bir duruş sergiledi. Canını verdi, kanını verdi, kimi şehit oldu, kimi gazi oldu, kimi yetim kaldı, kimi dul kaldı, bağrı yandı, yüreği dağlandı, kor ateşleri sinesinde eritti; ama durulması gereken yerde durdu.

Üstat Necip Fazıl Kısakürek’in dediği gibi; oluklar çift, birinden nur akar birinden kir… Tüm şer odaklarının gayreti, hesabı, hilesi, desisesi, tuzağı ile uçaklardan, tanklardan, tüfeklerden ihanet aktı,  kan aktı, gözyaşı aktı, acı aktı, elem ve ızdırap aktı… Ama diğer oluktan kavi bir iman, muhteşem bir teslimiyet ve güzel bir sabırla birlikte onurlu bir direniş, kutlu bir kıyam, birlik, beraberlik, kardeşlik aktı… İman, teslimiyet, sabır, birlik, beraberlik, kardeşlik hainlerin tüm tuzaklarını, hesaplarını, hile ve desiselerini yerle yeksan etti.

Bu FETÖ cü hainler ebedi bir zillete duçar oldular. Zillet onların boyunlarına ve alınlarına bir tasma gibi takıldı ve ondan asla kurtulamayacaklardır.

İnancı, düşüncesi, siyasi tercihleri ve hayat tarzları ne olursa olsun; darbe haberini alır almaz gözünü kırpmadan ve bir an olsun tereddüt etmeden sokaklara dökülen, meydanları dolduran, namusu gördükleri demokrasiye sahip çıkan, Vatan diyen, özgürlük diyen, hak ve hukuktan yana açık ve net bir tavır alan, tankların önüne yatan, panzerlerin üstüne çıkan, kurşunlara hedef olan fakat duraksamayan, geri adım atmayan bu aziz ve necip milletimizle ne kadar iftihar etsek azdır.

Bu menfur darbe girişimi karşısında kenetlenerek, bir ve beraber olarak yekvücut olan tüm hemşerilerimize, aziz milletimize, sivil toplum kuruluşlarımıza, kanaat önderlerimize, alperenlerimize, dedelerimize, Can’larımıza, güvenlik güçlerimize hülasa darbeye set olan, sette tuğla olan, çimento olan, kum olan herkese ama herkese canı gönülden teşekkür ediyoruz.

Tabii ki; büyük bir devlet adamlığı ve liderlik örnekliği sergileyen, kendilerini milletine ve davalarına adamış Sn. Cumhurbaşkanımıza, Başkomutanımıza,  Sn. Başbakanımız nezdinde hükümetimize, bombalar yağarken milletin meclisini bir an olsun kapattırmayan siyasi partilerimize milletimiz adına ne kadar teşekkür etsek azdır.

Rabbim bu birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi daim kılsın.

Rabbim aziz milletimize, cennet vatanımıza ve hamiyetperver devletimize zeval vermesin.

Vatanı, milleti ve devleti için canını vermeye hazır olan güvenlik güçlerimize de muvaffakiyetler lütfetsin.

Bu vesileyle hain darbe yani işgal girişiminin 1. Yıl dönümünde bir kez daha hainleri tüm yüreğimizle lanetliyor, aziz şehitlerimize Rabbimizden rahmet ve mağfiret, kederli ailelerine ve milletimize sabırlar; gazilerimize de acil şifalar ve ömür boyu sıhhat, sağlık, afiyet ve huzur diliyoruz.


     Yazdır Paylaş:
Yorumunuz
Adınız Soyadınız:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. IP adresiniz güvenliğiniz için kayıt edilmektedir.
Yazarlarımız


ELEŞTİRİLEL GÖZLE DÜNYAYA BAKMAK İYİDİR İYİ…

REMZİ HAYTA
  REMZİ HAYTA
  VAHAP GÜNER
  Prof. Dr. MUSTAFA TALAS
  ASUMAN SARITAÇ
  NURETTİN KONAKLI
  CUMALİ DUMAN
  AYŞEGÜL ÇOŞKUN
  ENVER KALAYCIOĞLU
  Arş. Gör. MURAT BUĞRA TAHTALI

Anket

Aktif Anket Bulunamadı
Gazeteler
Hiç Röportaj Yok

Röportajlar
Benler cilt kanserinin habercisi demek

Çok Okunanlar
İyi Parti Malatya 1. Sıra Milletvekili Adayı Ali Bilici,” Bizler elimizden geleni yaptığımıza inanıy
' İyi Parti’ye bir kez daha oy
Coşkun :'Devlet bahçeli’ye teş
Çalık: ' Terör örgütlerinin in
O Polis Memuru Ödüllendirildi
Şoför esnafı için istişare top
Gençlerden Çakır'a Büyük Deste
Mumcu, Saha Personeliyle Bir A
Yavuz Donat, ''Başkanınızın Kı
Her şiddet uygulayan, psikiyat
Büyükşehir Belediyesi Yol Açma
Flaş Haber - Tüm Hakları Saklıdır © 2008-2011
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.