16 Temmuz 2018 Pazartesi

‘Bedava’, ‘ücretsiz’ kelimeleri ile başlayan ‘kampanyalara’ dikkat Kızılay 15 Temmuz Etkinliğinde ...vatandaşa hizmet etti Yıldırım ve Karakurt Ailesinin Mutlu Günü Kahramanların İsimleri Eğitim Yuvalarında Yaşatılıyor MHP'li Fendoğlu'ndan, Yeni Malatyaspor kampına ziyaret 15 Temmuz Millet Meydanı Binlerce Vatanseveri Buluşturdu “Türkiye'de Örnek Olabilecek Bir Formatta Hizmet Veriyoruz” Kayısı sergenlere yağmur vurdu 'Sanayilerimiz Şehrimizin Ekonomik Yapısını Canlı Tutuyor ' Vali Kaban, 15 Temmuz Anı Defterinin Açılış Törenine Katıldı
Duyduklarımızı yazdığımız için cezalandırıldık,bedel ödedik

Malatya Büyükşehir Belediyesinde bizzat Başkan Ahmet Çakır’ın direktifleriyle başlatılan soruşturmaların neticesinde 15 çalışan açığa alındı. Bu haberin kamuoyu ile paylaşılmasının ardından ise aklımda çok sayıda soru işareti belirdi?

28.7.2017 04:23:09   

 

Dün son dakika haberi olarak Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı tarafından kamuoyuna, bizzat Başkan Ahmet Çakır tarafından yol asfalt dairesi başkanlığına dönük 1 ay önce başlatılan soruşturmanın neticesinde çeşitli usulsüzlükler tespit edildiği için içlerinde Genel Sekreter Yardımcısı ve Daire Başkanının da bulunduğu 15 ismin açığa alındığı bilgisi geçildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın, bizzat soruşturma emri vermesi, akabinde tespit edilen usulsüzlüklere göz yummayarak soruşturmanın selameti açısından 15 ismi açığa alması ve yine İç İşleri Bakanlığından Mülkiye Müfettişlerini talep etmesi taktire şayandır. Başkanın takınmış olduğu bu tutum, Malatyalılar tarafından alkışlanıyor. Açıkçası yaşanan bu gelişmeler vatandaşın gözünde Başkan Çakır’ı oldukça büyütmüştür.

Şimdi gelelim aklımda ki sorulara. Flaş Haber’i takip eden okuyucularımız iyi bilir ki Malatya’nın canını okuduğunu düşündüğümüz Genel Sekreter Yardımcısı Zeki Sarılar’la ilgili yine bu satırlardan onlarca haber yaptık.  Proje ekibinin başında yer alan Zeki Sarılar, Kanalboyundan Kernek’e, Hürriyet Parkı’ndan Fahri Kayahan Bulvarına kadar tüm projelerin arkasında yer alan isimdir. Dün Genel Sekreter Yardımcısı iken bu yazıları kalem aldığım için bugün çok daha rahat konuşabiliyorum ki bu zat modernize ediyoruz diyerek Malatya’nın tüm simge meydan ve parklarının ruhunu öldürmüştür. Şarkılarımıza türkülerimize konu olan meydanlarımız Zeki Sarılar aracılığıyla birer beton yığınına dönüşmüş, Yeşil Malatya’nın yeşil dokusu yok edilmiştir.

Yetmedi yine Malatya’nın ana caddeleri dahil onlarca sokağı içler acısı halde. Alt yapıları yeniliyoruz diyerek aylarca Malatyalıları mağdur ediyorsunuz. Üstelik bu çalışmalar belirli yerlerde değil aynı anda çok sayıda yerde devam ettiği için şehir yaşanılmaz bir hal alıyor, Vatandaşlar yazın tozdan kışın çamurdan nefes alamıyor, araç sahipleri sanayiden çıkamıyor dedik.

Flaş Haber olarak Zeki Sarılar'ı Sivas'ta yaptıklarını araştırdık.Sivas'ın nasıl canına okuduğunu  sayfalarımızla  çektiğimiz resimlerle delillerle dile getirdik.Ama bizi ciddiye almak yerine bu şahısa daha çok sahip çıkıldı ve biz hedef tahtasına konulduk.,Burnumuza pis kokular geliyordu.Biz Normal yapmış olduğumuz haberlere büyük tepki gösteriliyordu öyle bir şey yazsaydık ne olurdu bilmiyorum.

Oysa şimdi görüyoruz ki Genel Sekreter Yardımcısı Zeki Sarılar ile Yol ve Alt Yapı Koordinasyon Daire Başkanı Mehmet Mert çeşitli usulsüzlüklere karıştıkları için açığa alınmışlar. Sadece bu isimler değil toplamda 15 isim açığa alınmış durumda.

İnşallah Mülkiye Müfettişleri tarafından yapılacak detaylı teftişin ardından tüm usulsüzlükler açığa çıkar ve Malatya’ya verdikleri zararın karşılığını maddi ve manevi olarak sonuna kadar öderler.

Bu arada bir çift de sözde Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ahmet Çakır’a söylemek istiyorum. Sayın Başkan, sen de ben de Malatyalıyız ve Allah ömür verdiği sürece bu topraklarda yaşayıp yine nasip olursa burada toprağa verileceğiz. Bizler Malatya sevdalısı isimleriz,  yapmış olduğumuz tüm haberleri incelediğinizde Malatya’dan başka bir derdimizin olmadığını açıklıkta görebilirsiniz. Vakti zamanında yaptığımız haberlere az da olsa kulak verseydiniz belki çok daha önce bu kişilerin gerçek yüzünü görebilirdiniz. Yine de zararın neresinden dönülse kardır diyorum ve aldığınız kararlardan dolayı yine Malatyalılar adına teşekkür ediyorum.

Sorulara gelince;

1-Başkan Ahmet Çakır, Asfalt ve Yol Yapım Dairesine neden soruşturma açma ihtiyacı hissetti. Kendisine bir ihbar mı geldi yoksa bir usulsüzlük olabileceğini hissetti mi?

2-Usulsüz işlerin başlangıç tarihi ne zaman? Bu kişiler gerçekten usulsüzlük yaptı ise ne zamandan beri Malatyalıların hakkını yiyorlar?

3-Soruşturmanın ardından eğer suçlar tespit edilirse tüm bunlar kamuoyu ile açık bir şekilde paylaşılacak mı?

4-Başkan Ahmet Çakır, Zeki Sarılar’ın hazırladığı projelerin sonuçlarını gerçekten beğendi mi yoksa kamuoyu önünde zorunlu olarak sahiplenmek zorunda mı kaldı?

5-Başkan Ahmet Çakır, Zeki Sarılar’ı göreve getirdiği için pişmanlık duyuyor mu?

6-Son olarak Sayın Başkan Ahmet Çakır, Flaş Haber’e hala kızgın mı yoksa yaptığımız haberlere haklılık payı veriyor mu?

Açıkçası tüm bu soruların cevabını tek bir kişi doğrudan verebilir o da Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ahmet Çakır…Kendisi ile bir röportaj yapıp tüm bu soruları ve daha birçok soruyu yönetmek istiyorum ama soruşturmanın selameti açısından şu anda bu sorulara cevap vermek ister mi bilemiyorum. Bizi takip etmeye devam edin…

İŞTE İKİ YIL BOYUNCA ZEKİ SARILARLA İLGİLİ YAZDIĞIMIZ HABERLER...BU HABERLER YÜZÜNDEN CEZALANDIRILDIK...

VE ...SONUÇÇÇÇÇ

     Yazdır Paylaş:
Yorumunuz
Adınız Soyadınız:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. IP adresiniz güvenliğiniz için kayıt edilmektedir.

Yorumunuz
Toplam (5) adet yorum yapılmıştır
vahap gür 29.7.2017 14:14:08
daha çok adam hakkıyla işini yapmıyor çok pis kokular var gereğini yapın
keklik 28.7.2017 23:29:16
2 hafta önce sıfır jip almış zeki sarılar
israfil çatalkaya 28.7.2017 16:13:41
bolca sormuşsun ne diyelim Memet mert gitti Malatya ne olaçak ????
baboş 28.7.2017 16:04:41
altı senedir vekillerimizede il başkanınada belediye başkanınada defalarca söylendi amaherkes sandıki zekide bir marifet var daha nice yaptığı işleri araştırırlar inşallah ne pislikler çıkar
macit 28.7.2017 14:07:21
sadece zeki sarılar değil onun her yanlışına göz yuman herkes bu vebalin bedelini ödemelidir. sayın çakır, bir daha ki seçimde aday gösterilmemelidir. malatyaya yakışan ehliyet ve liyakat sahibi bir başkan istiyoruz. aksi taktirde genel seçimde oyumuz reise, yerel seçimde adaya olacaktır.
Yazarlarımız


KENDİMİ ÇOK SEVİYORUM!!!

REMZİ HAYTA
  REMZİ HAYTA
  VAHAP GÜNER
  Prof. Dr. MUSTAFA TALAS
  ASUMAN SARITAÇ
  NURETTİN KONAKLI
  CUMALİ DUMAN
  AYŞEGÜL ÇOŞKUN
  ENVER KALAYCIOĞLU
  Arş. Gör. MURAT BUĞRA TAHTALI

Anket

Aktif Anket Bulunamadı
Gazeteler
Hiç Röportaj Yok

Röportajlar
Benler cilt kanserinin habercisi demek

Çok Okunanlar
Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doktor Öğretim Üyesi Fatih Atmaca uyarıyor: “‘Ücretsiz’ yapılan b
‘Bedava’, ‘ücretsiz’ kelimeler
Kızılay 15 Temmuz Etkinliğinde
Yıldırım ve Karakurt Ailesini
Kahramanların İsimleri Eğitim
MHP'li Fendoğlu'ndan, Yeni Mal
MHP'li Fendoğlu'ndan, Yeni Mal
15 Temmuz Millet Meydanı Binle
“Türkiye'de Örnek Olabilecek B
Kayısı sergenlere yağmur vurdu
Erdoğan, Belediye Başkanları i
Flaş Haber - Tüm Hakları Saklıdır © 2008-2011
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.