12 Aralik 2017 Salı

Genç Dünya Kolejinden Anlamlı Kermes Gürkan,'Şehir Merkezinde 950 Sokakta Çalışmaları Tamamladık' İYİ PARTİ'nin İl Başkanı Altaş Oldu 'DERME İÇİN İDARİ VE MALİ DENETİM YAPILMADI' Büyükşehir Belediyesi 163 kamerayla izliyor Medine Dönemi Siyer Dersi Yapıldı Vali Kaban’dan İade-i Ziyaretler 'Çevre Düzenleme Yeşil Kuşak Projesi İle Bütünleşecek' Yeşilyurt Belediyesinden ‘Doğal Ürünler Pazarı-Emanet Çarşısı' Sarıkız’a Yakışan Çifte Minareli Cami...(Remzi Hayta Yazdı )
Beylerderesi Şehir Parkı” Proje Protokolü İmzalandı

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Malatya Büyükşehir Belediyemiz ile ortaklaşa yürüttüğümüz “Beylerderesi Şehir Parkı” projemiz, bölgemizin ve kentimizin sosyal yaşam anlayışına farklı bir boyut kazandıracak” dedi.

31.7.2017 17:48:02   

 

Malatya Büyükşehir Belediyesi ile Yeşilyurt Belediyesinin hem Malatya’nın hem de Yeşilyurt İlçesinin geleceğine yönelik vizyon projeleri arasında yer alan, Beylerderesi mevkiinde yapılması planlanan “Beylerderesi Şehir Parkı” projesi için Yeşilyurt Belediyesi ile Orman Bölge Müdürlüğü arasında protokol imzalandı.

HACI UĞUR POLAT, “BEYLERDERESİ ŞEHİR PARKI İÇİN TİTİZ BİR ÇALIŞMA YÜRÜTÜYORUZ”

Orman Bölge Müdürü Ziya Polat’ı makamında ağırlayan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Belediyemizi ziyaret eden Orman Bölge Müdürümüz ve diğer yetkili arkadaşlarla hem  “Beylerderesi Şehir Parkı” projesinin protokolünü imzalamak hem de ilçemizdeki yeşil alanların korunması ve ağaçlandırma sayısının artması noktasında neler yapılabilir bunlarla ilgili görüş alışverişinde bulunduk. DSİ’nin Beylerderesine yapacağı baraj göletinin etrafındaki alana “Beylerderesi Şehir Parkı” projesini hayata geçirmek istiyoruz. 450 dönümlük baraj alanı dışında 800 dönümlük araziden oluşan toplam 1.250 dönümlük var. 800 dönümlük alanda rekreasyon alanı olacak şekilde projelendirip hemşerilerimizin hizmetine sunacağız. Projenin uygulanacağı alanda Malatya Büyükşehir Belediyemiz olmak üzere DSİ ve Orman Bölge Müdürlüğü ile Yeşilyurt Belediyesi olarak el ele vererek ortak bir çalışma yürütüyoruz. Projemize destek veren Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu başta olmak üzere Gümrük ve Ticaret Bakanımız Bülent Tüfenkci’ye, Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır’a, AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Sayın Öznur Çalık’a, AK Parti İl Başkanımız Sayın Hakan Kahtalı’ya, Milletvekillerimize, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Hemşerimiz Cemal Nogay’a, DSİ Genel Müdürümüze, Orman Bölge Müdürlüğümüze ve diğer emeği geçen kamu ve kuruluş müdürlerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

HACI UĞUR POLAT, “ORTAK EVİMİZ MALATYA’YI GÜZELLEŞTİRMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Malatya’nın herkesin ortak evi olduğunu hatırlatan Başkan Polat, “Beylerderesi Şehir Parkı” projemiz hem kentimizin hem de ilçemizin geleceğine yönelik yapılan ciddi bir yatırımdır. Bu yatırımı hemşerilerimize ulaştırmak anlamında aylardır çok yoğun mesai yapıyoruz. Doğal atmosferiyle adeta servet niteliğinde bir görüntüye sahip Beylerderesi’ni park projesi ile taçlandırıp gelecek nesillere çok güzel bir eser bırakmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Beylerderesi Şehir Parkı içerisindeki sosyal donatıları, eğlence alanları, hizmet grupları ve yeşil alanlarıyla Malatya ve Bölge turizmine büyük bir hareketlilik kazandıracaktır. Projenin her aşamasını çok yakından takip ediyoruz. Malatya hepimizin ortak evidir. Ticaret, ekonomi, sosyal, kültürel ve sportif yönden ciddi değişime uğrayan evimizi güzelleştirmek ve yenilikler katmak hepimizin öncelikli görevleri arasındadır. Yeşilyurt Belediyesi olarak ta farklı proje ve yatırımlarla bu çalışmalara destek olmak adına çaba sarf ediyoruz. Kurum ve kuruluşlarımızla el ele vererek kentimizi ve ilçemizi geleceğe en güzel şekilde hazırlamaya çalışıyoruz. Bugün imzalarını attığımız “Beylerderesi Şehir Parkı” projemizde kentimize, ilçemize ve kıymetli hemşerilerimize şimdiden hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

HACI UĞUR POLAT, “ PROJEMİZDE ÇOK FARKLI HİZMET ALANLARI OLACAK”

Projenin gölet, park alanları ve ağaçlandırma olarak üç ayrı bölüme ayrıldığını dile getiren Hacı Uğur Polat, “1.327.183 metrekarelik alan üzerinde projelendirdiğimiz Şehir Parkımızın aktif yeşil alanları ve ağaçlandırma alanlarıyla birlikte toplam 677.477 metrekaresi yeşil alan olacak. 452.615 metrekare Gölet Alanı ve 38.686 metrekare Tren Yolunun yer alacağı projemizde, alanın doğallığı korunarak göletin üzerine, tarihi nitelikte kemer köprü modeliyle şık bir tasarıma sahip köprü inşa edeceğiz. Su Kayağı Parkı, Teleferik, Uçak Restaurant, ve Suni Plajlarıyla yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgi göstereceği park alanında kuru havuz, ışıklı su gösterisinin yapılacağı alanlar, saat kulesi, festival ve konser gibi etkinliklere ev sahipliği yapacak alanlar oluşturulacak” dedi.

HACI UĞUR POLAT, “ŞEHİR PARKIMIZ GELECEĞE BIRAKILACAK EN GÜZEL ESERLER ARASINDA YER ALACAK”

Şehir Parkının sosyal donatıları ve farklı hizmet alanlarıyla dikkat çekici bir atmosfere sahip olacağını yineleyen Başkan Polat, “Projemizde yer alan cami, kafeterya, kır kahvesi, yürüyüş yolları, bisiklet parkurları, oyun parkı, çocuk eğitim alanları, piknik alanları, şelale, oturma alanları, akülü araç pisti, su oyun parkı, mini golf sahası, futbol, tenis, basketbol sahaları ve otopark alanlarıyla geleceğe çok güzel bir eser bırakacağız” dedi.  

ZİYA POLAT, “PROJE, ÜLKEMİZE, MİLLETİMİZE VE MALATYA’YA HAYIRLI OLSUN”

Orman Bölge Müdürü Ziya Polat ise, “Beylerderesi Şehir Parkı” projesinden dolayı Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’a teşekkür ederek, “ Belediye Başkanımızı ziyaret ederek, hem Yeşilyurt’taki orman alanları ve yeşil bölgeler üzerine görüş alış verişinde bulunduk, hem de Malatya kamuoyunun yakından takip ettiği “Beylerderesi Şehir Parkı” projesinin detaylarını bir kez daha ele alıp protokolümüzü imzaladık. Beylerderesinde sürdürdüğümüz çalışmalarımızı Malatya Büyükşehir Belediyesi ile Yeşilyurt Belediyesinin ortaklaşa yürüttüğü rekreasyon alan çalışmasıyla entegre edip orada ortak bir çalışma sürdüreceğiz. DSİ orada gölet yapıyor, bizlerde Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Yeşilyurt Belediyesi ile birlikte oranın rekreasyonunu birlikte yapacağız. Ülkemize, Malatya’mıza ve Yeşilyurt İlçemize hayırlı olsun” diye konuştu.

     Yazdır Paylaş:
Yorumunuz
Adınız Soyadınız:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. IP adresiniz güvenliğiniz için kayıt edilmektedir.

Yorumunuz
Toplam (5) adet yorum yapılmıştır
mehmet Tuğlu 3.8.2017 13:47:18
yeşilyurt için vizyon bir proje hayırlı olsun h.uğur başkanımıza teşekkür ederiz kısa zamanda yeşilyurt büyük bir atılım içerisine girdi mega projelerle insan odaklı geliştirilen projelerle halkımız daha rahat müreffeh bir yeşilyurtta yaşıyor eğer bu proje gerçekleşirse malatya ve yeşilyurt çok büyük bir gelişim göstermiş olacak plaj malatyada bir ilk ve ihtiyac bunun tespiti bile güzel artık malatya güzel projelere ihtiyac duyuyor buda bunlardan birisi tekrar hayırlı ve başkanımın soyadı gibi uğurlu olsun.
Talip gökçe 3.8.2017 11:22:42
Tam bir fuar alanı burası malatyada fuar alanı olarak kullanılabilir.
mehmet safir 3.8.2017 10:38:13
malatyanın batı kesiminden şehre girişte hoş bir görüntü olacağı kesin ayrıca insanların eğleneceği nefes alacağı bir yer olacak bakıp görecez hayırlı olsun insanımız herşeyin en iyisine layıktır burasıda gerçekten hoş ve güzel bir yer değerlendirilmesi gayet güzel düşünüp planlayanlara helal olsun
süleyman mühüroğlu 3.8.2017 09:31:08
Yeşillik artırılarak çeşitlendirilmeli gen kaynaklarımıza uygun ağaçlar dikilerek bu gen ağaçlarda muhafaza edilmeli dışbudak olabilir teleferik yapılabilir yürüyüş ve bisiklet yolları hatta hatta minyatür tren bile olabilir bunlar sn polat başkanımın geniş vizyonunda vardır elbet başkanımız perspektife geniş açıdan bakan birisi sağ olsun malatya yeşilyurdu muzda yapılamaz denilen bir çok projeyi bir bir hayata geçiriyor iyiki varsınız başkanım yeşilyurt sayenizde yaşanılacak ve kalite standartları yüksek bir yer oldu sayenizde
süleyman mühüroğlu 3.8.2017 09:25:07
sn.başkanımızın titiz ve gayretli çalışmaları sayesinde büyük bir proje başlamış oldu inşallah yalnız küçük bir alan olarak yapılırsa yazık olur özellikle şahnahan yönüne doğru bu alanın boş bırakılmaması gerekiyor hemen hemen çoğu hazine arazisi olan bu yerler eğer ki boş olarak bırakılıp değerlendirilmezse proje güdük kalır ve bu yerler bazı art niyetli kişilerce işgal edilir ileride çok baş ağrıtır bir cm yer bile değerlendirilip malatya insanımıza tahsis edilmelidir malatyamızın akçiğeri burası olmalıdır insanımız burada aileleri ile güzel bir gün geçirip nefes almalıdır tabiat korununmalı
Yazarlarımız


ELEŞTİRİLEL GÖZLE DÜNYAYA BAKMAK İYİDİR İYİ…

REMZİ HAYTA
  REMZİ HAYTA
  VAHAP GÜNER
  Prof. Dr. MUSTAFA TALAS
  ASUMAN SARITAÇ
  FUAT KARAMAN
  NURETTİN KONAKLI
  CUMALİ DUMAN
  BAYRAM AKDEMİR
  AYŞEGÜL ÇOŞKUN
  ENVER KALAYCIOĞLU
  Arş. Gör. MURAT BUĞRA TAHTALI

Anket

Aktif Anket Bulunamadı
Gazeteler
Hiç Röportaj Yok

Röportajlar
Benler cilt kanserinin habercisi demek

Çok Okunanlar
Malatya Genç Dünya Koleji tarafından 14 Aralık Perşembe günü LÖSEV yararına kermes düzenlenecek.
Genç Dünya Kolejinden Anlamlı
Gürkan,'Şehir Merkezinde 950 S
Gürkan,'Şehir Merkezinde 950 S
İYİ PARTİ'nin İl Başkanı Altaş
'DERME İÇİN İDARİ VE MALİ DENE
Büyükşehir Belediyesi 163 kame
Medine Dönemi Siyer Dersi Yapı
Vali Kaban’dan İade-i Ziyaretl
'Çevre Düzenleme Yeşil Kuşak
Yeşilyurt Belediyesinden ‘Doğ
Flaş Haber - Tüm Hakları Saklıdır © 2008-2011
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.