21 Mart 2018 Çarşamba

Başkan Gürkan, Huzurevi Sakinleri İle Bir araya Geldi Başkan Polat’tan Ak Parti Kadın Kollarına Hayırlı Olsun Ziyareti Bakan Bülent Tüfenkci’nin 21 Mart Nevruz Bayramı Mesajı Esnaf kuruluşlarından AK Parti İl Başkanı Kahtalı’ya ziyaret Silah Kaçakçılığı yapan 18 Şahıs Göz altına alındı Sadiye Ablamız Vuslat'ın 7.nci yılında Dualarla Anıldı ‘Yapılan Eserler İlçemizin Gelişimi İçin Büyük Önem Taşıyor ‘ Eyms Kalbimizin En Güzide Yerinde Yer Almıştır Dev Proje Bölgenin Kaderini Değiştiriyor Vali Kaban’dan,Şehit Aileleri, ve Gazi Aileleri Onuruna Yemek
Başkan Gürkan”AK Partimizin bir ayrıcalığı olarak görüyorum”

Battalgazi Belediye Meclisi, Eylül ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi. Yeni Meclis Salonu’nda yapılan toplantıda, imar ağırlıklı gündem maddeleri görüşüldü.

6.9.2017 18:16:21   

 

Battalgazi Belediye Meclisi, Eylül ayı olağan toplantısını, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın başkanlığında gerçekleştirdi. Battalgazi Belediyesi Yeni Hizmet Binası’nın Belediye Meclisi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantı, yoklama, saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı. Toplantıda ilk olarak söz alan AK Parti Grup Başkan Vekili Metin Mandal, Battalgazi Belediyesi Yeni Hizmet Binası’nın yapılmasında başta Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederek, “Bu binanın yapılmasında emeği geçen başta, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Türkiye’nin en büyük ilçelerinde bile böyle bir binanın olmadığını biliyoruz. Bunu AK Partimizin bir ayrıcalığı olarak görüyorum. AK Parti Belediyelerinin ayrıcalığı için tüm arkadaşlarımız adına sayın Başkanımıza teşekkür ediyoruz. "dedi.

 CHP Battalgazi Belediye Meclisi Üyesi Okay Demirhan’da, Battalgazi Belediyesi’nin başkanıyla, başkan yardımcılarıyla, birim müdürleri, meclis üyeleri ve personeliyle bir ekip ruhu ile büyük başarılara imza attığını belirterek, “Battalgazi Belediyesinin yaptığı çalışmalardan dolayı tebrik ediyorum. Belediye Hizmet binasının da özelde Malatya’ya genelde de tüm Türkiye’ye hayırlı olmasını diliyorum. İnsanların en temel arzularından biri de takdir edilme arzularıdır. Başarının kaynağı motivasyondur.Motivasyonun kaynağı da takdir edilmektir. Sayın başkanı bu hizmetlerden dolayı bir kez daha takdir ediyor teşekkürlerimi ifade ediyorum. Ben Battalgazi Belediyesinin hizmetlerini burada anlatmaya kalksak bu program yetmez. Bu başarının arkasındaki temel unsurlara bakmak lazım. Bu başarının arkasında hoşgörü vardır, cesaret vardır, vizyon vardır. Sevgi, saygı ve güven vardır, dürüstlük vardır. Her şeyden önemlisi özgüven vardır.

Bakın zaman zaman şahsım adına eleştiriler alıyorum. Battalgazi CHP’li meclis üyesi Battalgazi Belediye Başkanını öve öve bitiremedi gibi. Beni muhalefet yapmamakla suçluyorlar. Benim babam Cumhuriyet Halk Partisinde il başkanlığı yaptı. Bende gençlik yıllarımdan itibaren gençlik kolları, ilçe teşkilatları gibi yerlerde bulundum. Değerli arkadaşlar burada körü körüne bir bağlılık yok. Teslimiyetçilik hiç yoktur. Burada bir realite vardır. Burada hizmet ve başarı var. Onun için bu hizmetleri göz ardı edemeyiz. Bu Battalgazi Belediyesinin komutasında akıllıca bir komuta söz konusu. Sayın Belediye Başkanım yolun açık olsun. Biz de bu dost meclisi olarak sonuna kadar arkanızdayız."şeklinde konuştu.

 Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise, Battalgazi Belediyesi Yeni Hizmet Binası hakkında meclis üyelerine bilgiler vererek, “İlçeler bazında hizmet konusunda açık ara öndeyiz. Büyükşehirlerden Ankara, İstanbul, İzmir gibi illeri araştırdığımda sadece Ankara Büyükşehir Başkan vekillerinden biri sağolsun benim okul arkadaşım. Bizlere mihmandarlık yaptı. Bu sistemde bir binanın Türkiuye'de olmadığını söyledi. Bu binanın memleketimize ülkemize ve Malatyamıza hayırlı uğurlu olmasını dilerim. Tabi bu binanın yerinin karşılığında da ayrıca Devlet Su İşlerine Topsöğüt’te 40 bin metre kare kapalı alanı olan bir binayı DSİ’ye kazandırdık. Yaptığımız hizmet binası Türkiye’deki hizmet binalarının içinde Genel Müdürlük binası da dahil olmak üzere donanımı, yapı formatı, kalite itibariyle en iyi hizmet binası olmuştur. O hizmet binasının da Devlet Su İşleri camiasına hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.

Biz yola çıkarken “Durmak yok yola devam” dedik, “Mazisine layık İstikbal” dedik. Battalgazi’nin mazisi hakikaten parlak sayfalarla doludur. Biz Battalgazi'yi tarif ederken “Anadolu’yu Anayurt yapan Destan Şehir” dedik. Battalgazi Medeniyetler merkezidir. Battalgazi’ye dün kahramanlık ve ilim irfan destanları nasıl yazıldıysa, bizde bugün hizmet destanları yapmak durumundayız. Allah’a şükür bizler mahcup olmadık. Ne kadar şükür etsek azdır.

Türkiye Cumhuriyeti tarihinde hiçbir belediye altını çizerek söylüyorum Büyükşehirlerde dahil bir dönemde bir hizmet binasını bitirmemiştir. Biz bir dönem bitmeden iki hizmet binasını Allah’a şükür bitirdik. Bu binalar 14 ay gibi kısa bir süre içinde bitirilmiştir. Bu binaların her biri 40’ar bin metre kare kapalı alana sahiptir. Öte taraftan Atatürk Kız Lise’de bitti. Onun da teslimi ile ilgili arkadaşlarımız Milli Eğitim Müdürlüğü ile görüştüler. Atatürk Kız Lisesi’de modern ve çağdaş anlamda Malatyamıza yeni yerinde kazandırılmıştır.  O binanın da Milli Eğitim camiasına hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.

Tahtalı Minare Hamam restorasyonu da sanıyorum Eylül sonu itibariyle tamamlanacaktır diye düşünüyorum. Askerlik Şubesi röleveleri, restorasyonları ki bu projeler genelde aylara sarih olurdu. Ancak bizler çok kısa süre içinde bu projeleri ilgili kurullardan geçirdik ve çalışmalara başladık. Hem Bakanlıktan, hem de Müzeler Genel Müdürlüğünden onaylanarak ihalesi yapıldı. Restorasyon işlemleri de başladı. Orada tarihimiz katledilmişti. O güzelim taş binayı çok çirkin bir sıva ile kapatmışız. O geçmişte yapılan hataları da düzeltme imkanına kavuştuk.

Tevazu yapmadan söylüyorum. Türkiye’de kümbetler, ziyaretler, Kültür Varlıkları, hanlar, hamamlar, Kervansaraylar, mescitler ve camiler anlamında bizim kadar vesile olan ikinci bir belediyenin olmadığını da buradan söylemek durumundayım.Battalgazi’de  bulunan tarihi mekanların ve Kültürel varlıkların ayağı kaldırılması konusunda elimizden geleni yaptık. Gerek tarihi Çınar’ın ayağa kaldırılması ve onun korunması ile birlikte şimdi orası bambaşka bir yer halini aldı. Günde binlerce vatandaşımız oraya gidiyor. Sosyal tesisler yapıldı. İmkanlardan faydalanıyor. Oranın resmi açılışını da Eylül ayında gerçekleştireceğiz. Yine İspendere’ye çok hacimli bir çalışma yapıyoruz. Oraya Üniversitemiz, Kalkınma Bakanlığımız, Orman Su İşleri Bakanlığımızla birlikte örnek bir çalışma yapıyoruz. İspendere’de Alternatif Tıp diye tabir edilen çalışmaları sergileyeceğiz. Orası da Türkiye’nin en büyük Geleneksel ve tamamlayıcı tıp merkezi olarak hizmet vermeye başlayacak. Yeşil Kuşak çalışmalarımız da Atatürk Kız Lisesi de yeni yerine geçerse devam edecek. Stadyum yeni yerine taşındığında onun yerini de Yeşil Kuşak projesi kapsamında ki çalışmalarımız sürecek. Yine Battalgazi Devlet Hastanesi ile ilgili 50 dönümlük alanın tamamı hastane yapılması için alındı. İnşallah oraya Malatyamıza Battalgazimize yakışır bir Devlet Hastanesi en kısa süre içinde yapılır. "ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından gündem maddelerine geçildi. Toplantıda, ilk olarak imar ile ilgili gündem maddeleri görüşüldü. İmar ile ilgili gündem maddelerinden bazıları İmar komisyonu görüşü doğrultusunda oy birliği ile kabul edilirken, bazıları reddedildi, bazıları da ertelendi. Toplantıda son olarak, Sancaktan mahallesinde bulunan 3190 ada 2 nolu parsel üzerinde yer alan ve Battalgazi Belediyesi tarafından yaptırılmış olan 24 derslikli Atatürk Kız Anadolu Lisesi ve Kapalı Spor Salonu’nun trampa işlemi sonuçlanıncaya kadar Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Atatürk Kız Anadolu Lisesi ve Kapalı Spor Salonu olarak kullanmak şartı ile tahsis edilmesi gündem maddesi olarak görüşüldü. Gündem maddesi oy birliği ile kabul edildi.

 Battalgazi Belediye Meclisi, Ekim ayı olağan toplantısını 4 Ekim 2017 Çarşamba günü saat 14.00’de gerçekleştirecek. 

     Yazdır Paylaş:
Yorumunuz
Adınız Soyadınız:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. IP adresiniz güvenliğiniz için kayıt edilmektedir.
Yazarlarımız


ELEŞTİRİLEL GÖZLE DÜNYAYA BAKMAK İYİDİR İYİ…

REMZİ HAYTA
  REMZİ HAYTA
  VAHAP GÜNER
  Prof. Dr. MUSTAFA TALAS
  ASUMAN SARITAÇ
  FUAT KARAMAN
  NURETTİN KONAKLI
  CUMALİ DUMAN
  BAYRAM AKDEMİR
  AYŞEGÜL ÇOŞKUN
  ENVER KALAYCIOĞLU
  Arş. Gör. MURAT BUĞRA TAHTALI

Anket

Aktif Anket Bulunamadı
Gazeteler
Hiç Röportaj Yok

Röportajlar
Benler cilt kanserinin habercisi demek

Çok Okunanlar
Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan tarafından Yaşlılar Haftası dolayısıyla Huzurevi sakin
Başkan Gürkan, Huzurevi Sakinl
Başkan Polat’tan Ak Parti Kadı
Bakan Bülent Tüfenkci’nin 21 M
Silah Kaçakçılığı yapan 18 Şah
Esnaf kuruluşlarından AK Parti
Sadiye Ablamız Vuslat'ın 7.nci
‘Yapılan Eserler İlçemizin Gel
Eyms Kalbimizin En Güzide Yeri
Dev Proje Bölgenin Kaderini De
Vali Kaban’dan,Şehit Aileleri,
Flaş Haber - Tüm Hakları Saklıdır © 2008-2011
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.