23 Ocak 2018 Salı

Remzi Hayta yazdı. Remzi Hayta yazdı ANESİAD'dan Türk Silahlı Kuvvetlerine Destek Çalık: Şerefhan’dan Çat Barajına su verilmeye başlandı Kamyon Nihayet Ev'den Çıkartıldı Çamurlu Mahallesi’nde Yapılan Çalışmaları Yerinde İnceledi Keskin 'Afrin Operasyonunu destekliyoruz,ordumuzun yanındayız Eledim Eledim hölük eledim Akçadağ İlçesi Bayraklarla Donatıldı Enerji Sürekliliğini Ağır Kış Şartları Altında Sağlamaya Çalışıyor
Battalgazi Belediyesi’nin Hizmetleri Takdir Ediliyor

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. Cumali Kınacı ve Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Hayrettin Güngör, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ile birlikte Battalgazi Belediyesi Yeni Hizmet Binası’nda, restorasyonu devam eden Askerlik Şubesi’nde ve Tahtalı Hamam’da incelemede bulundu. Başkan Gürkan, Kınacı ve Güngör’e yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

27.10.2017 23:15:29   

 

Malatya’ya gelen Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. Cumali Kınacı ve Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Hayrettin Güngör, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ile birlikte Battalgazi Belediyesi Yeni Hizmet Binası’nı, Kent Müzesi yapılacak olan Askerlik Şubesi’ni ve restorasyon çalışması tamamlanan Tahtalı Hamam’da incelemede bulundu. Askerlik Şubesi’nde devam eden restorasyon çalışmalarını inceledikten sonra açıklamada bulunan Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. Cumali Kınacı, “Çok güzel bir gündü bizim için. Öncelikle Yeni Hizmet Binası’nın Malatya’ya hayırlı olmasını dilerim. Selçuklu mimarisine uygun bir yapı olmuş. Orada hayırlı hizmetlerin verileceğini umuyorum. Askerlik Şubesi de tarihi bir bina. 1891 yılında yapılmış. Önemli ve ahşap bir bina. Bunun korunmasını sağlamakta büyük bir hizmet. Geleceğe yönelik bırakılacak en önemli miraslardan birisi. Bu doğrultuda bir hizmet yapmakta oldukça önemlidir. Sayın başkanımızı tebrik ediyorum. Malatya’da doğup büyümüş birisi olarak bu güzel hizmet için teşekkür ediyorum. Burası Malatya’nın nadide yerlerinden birisi. Dışarıdan hep görüyordum ama içine ilk defa girdim. Gerçekten güzel bir restorasyon oluyor. Aslına uygun olarak yapılıyor. Bunu yatmak oldukça önemlidir. Hizmetlerinden dolayı sayın Battalgazi Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Hayrettin Güngör ise, Başkan Gürkan’ın önemli hizmetler yaptığını belirterek, “Malatya’da gerçekten güzel saatler geçirdik. Bu bir günlük ziyaretimizde aslında birkaç günlük şeyleri gördük. Malatya üzerinden Battalgazi İlçemiz çok kadim bir kültüre sahip. Tabi şehirlerin dili var, şehirlerin tarihi var. Şehirlerin kültürü var. Eğer biz bu tarihi ve kültürümüzü yaşatıp gelecek nesillere aktarmazsak, o zaman bir şeyleri eksik yapıyoruz demektir. Bu manada bu kadim kültür ve tarihin sahibi Malatya ve onun üzerinde de Battalgazi Belediyemizin bu çalışmalarını taktirle karşıladım. Daha önce Eskimalatya’yı gezmiştik. Orada da çok kadim bir tarihimiz var. Ama burada bir dönem Askerlik Şubesi olarak kullanılan mekanın Kent Müzesi’ne dönüştürülmesini gerçekten takdirle karşıladım. Tarih ortaya çıkmış. Burası başka türlü de yapılabilirdi ama buranın Kent müzesi olarak değerlendirilmesi çok çok uygun olmuş diye düşünüyorum. Belediyelerimizin Tarihi ve Kültürel varlıklarının korunması başlıca görevleri var. Bunlar asli görevleri değil, tarihi görevleri ama Belediye Başkanımız bunu kendisine görev edinmiş. Bu tarihi ortaya koymuş” diyerek Başkan Gürkan’a teşekkür etti.

 Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. Cumali Kınacı ve Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Hayrettin Güngör, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ile birlikte daha sonra Tahtalı Hamam’da incelemede bulundu. Burada konuşan Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. Cumali Kınacı ve Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Hayrettin Güngör’ü Malatya’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, “Sayın müsteşarlarımızdan Cumali Bey Malatyalıdır. Hayrettin beyle ise çok eskiye dayanan bir dostluğumuz var.  Aynı zamanda Belediyeler Birliği Genel Sekreterimizdir. Kendilerini burada görüp ağırlamaktan büyük mutluluk ve onur duyduğumu belirtmek istiyorum. Kendileri buraya bir seminere katılmak için intikal ettiler.  Ondan sonrada lütfettiler Belediye Hizmet Binamızı ve Askerlik Şubesi diye tabir ettiğimiz Kent Müzemizi ve Tahtalı Hamamı birlikte refakat ederek gezdik. Tarihi mirasımızın, yani kimliklerimizin, kentimizin belleklerinin korunması noktasında Hayrettin bey ile bir Tarihi Kentler Birliği’nde sürekli beraber çalışıyoruz. Buranın korunması noktasında yaptığımız işlerde kendileriyle ve sayın müsteşarımla paylaşmaktan büyük mutluluk duyduğumu belirtmek istiyorum.  Kendileriyle buraya geldik, tarihi değerlerimizin gün yüzüne çıkarılması noktasındaki yaptığımız çalışmaları kendilerine birif etme durumundayız. İnşallah bu çalışmalarda bu bölgeye ve Malatya’mıza da, Malatya’mızın kent kimliğine de,  belleğine de, hafızasına da hayırlı olur. Bu çalışmaları yapan ilgili birimimize ve müellif firmayı da kutluyorum, güzel bir çalışma yapmışlar” diyerek önümüzdeki günlerde hizmetlerin toplu açılışının yapılacağını kaydetti.

     Yazdır Paylaş:
Yorumunuz
Adınız Soyadınız:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. IP adresiniz güvenliğiniz için kayıt edilmektedir.
Yazarlarımız


ELEŞTİRİLEL GÖZLE DÜNYAYA BAKMAK İYİDİR İYİ…

REMZİ HAYTA
  REMZİ HAYTA
  VAHAP GÜNER
  Prof. Dr. MUSTAFA TALAS
  ASUMAN SARITAÇ
  FUAT KARAMAN
  NURETTİN KONAKLI
  CUMALİ DUMAN
  BAYRAM AKDEMİR
  AYŞEGÜL ÇOŞKUN
  ENVER KALAYCIOĞLU
  Arş. Gör. MURAT BUĞRA TAHTALI

Anket

Aktif Anket Bulunamadı
Gazeteler
Hiç Röportaj Yok

Röportajlar
Benler cilt kanserinin habercisi demek

Çok Okunanlar
Malatya İl Müftüsü Ümit Çimen, zor zamanlarda üstlendiği sorumluluklarla kamuoyunun taktirini topluy
Remzi Hayta yazdı.
Remzi Hayta yazdı
ANESİAD'dan Türk Silahlı Kuvv
Çalık: Şerefhan’dan Çat Barajı
Kamyon Nihayet Ev'den Çıkartıl
Çamurlu Mahallesi’nde Yapılan
Keskin 'Afrin Operasyonunu des
Akçadağ İlçesi Bayraklarla Don
Eledim Eledim hölük eledim
Enerji Sürekliliğini Ağır Kış
Flaş Haber - Tüm Hakları Saklıdır © 2008-2011
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.