16 Aralik 2018 Pazar

Fendoğlu, Kuzey Çevre Yolu ve Hava Alanı Sorununu Dile Getirdi Tarihi Bina, Eski İhtişamlı Günlerine Kavuştu Hasan Meşeli'den Malatya Türk Ocağında Konferans Fendoğlu, Malatya'da Milli Maç Oynanması İçin Söz Aldı 11 Torbacı Tutuklandı ''Müzemiz, İlçemizin Kültürel Gelişim Vizyonuna Değer Katacak'' Başkan Gürkan, İrfan Akademisi’nin Konuğu Oldu Malatya Yeni Kent Meydanına Kavuşuyor Ağbaba: ''Sefer Sayısı Artsın Diye Beklerken Azaltıldı'' Fırat EDAŞ’tan Tecde Mahallesi’ne Yatırım
'ÜMMETİ ALDATTIĞINIZ YETER'

Kudüs’ü İsrail’in Başkenti olarak kabul ettiklerini açıklayan ABD’nin bu kararı, İslam dünyasında ve Türkiye’de büyük tepki ile karşılandı. Malatya’da da STK’lar tarafından Binlerce vatandaşın katılımıyla Kudüs için basın açıklaması yapıldı. STK’lar adına basın açıklamasını yapan Genç Memur-Sen Şube Başkanı Oğuz Güçlü, Tüm İslam ümmetinin öldüğünü düşünerek aldığı, skandal bir kararı protesto etmek için bir araya geldik. Amerika; ilk kıblemizi, miracın ve İsr⠑nın topraklarını terör merkezinin başkenti olarak ilan ederek, İslam ümmetine açıkça savaş ilan etmiştir” dedi

8.12.2017 18:22:57   

 

M. ALİ GÜNAYDIN

ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in Başkent olması ile ilgili açıklamasının ardından hem Türkiye’de hem İslam dünyasında büyük tepki topladı. Türkiye’nin her ilinde Cuma namazı sonrası STK’larca Kudüs için basın açıklamaları yapılırken dünde Cuma namazı sonrası STK’lar tarafından Soykan parkında basın açıklaması yapıldı. Binlerce Malatyalıların katıldığı etkinlikte ABD’ye ve İsrail’e karşı sloganlar atıldı. Basın açıklamasına Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti İl Başkanı Hakan Kâhtalı, TSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, STK ve Derneklerin Başkanları, Sivil Toplum Örgütleri ve binlerce vatandaş katıldı. Basın açıklamasında konuşan Başkan Kâhtalı, “Amerika Başkanlığı'nın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak kabul etmesi ne bizi ne de 1,5 Milyar Müslümanı hiç bağlamaz. Onların oyunlarını yine Müslümanlar olarak bizler bozacağız” derken, STK’lar adına basın açıklamasını yapan Genç Memur-Sen Şube Başkanı Oğuz Güçlü, “Tüm İslam ümmetinin öldüğünü düşünerek aldığı, skandal bir kararı protesto etmek için bir araya geldik. Amerika; ilk kıblemizi, miracın ve İsr⠑nın topraklarını terör merkezinin başkenti olarak ilan ederek, İslam ümmetine açıkça savaş ilan etmiştir” dedi.

“AÇIKLAMA 1,5 MİLYAR MÜSLÜMANI BAĞLAMAZ”

Kudüs için binlerce vatandaşın katıldığı basın açıklamasına katılan Ak Parti İl Başkanı Hakan Kâhtalı Kudüs Bizim Davamızdır ifadesini kullanarak, “Bugün Malatya’mızda her ne zaman olursa olsun İslam'a karşı uzanan bir el olduğunda Malatya’nın tüm kesimleri, bütün STK ları ile beraber Malatyalı hemşirelerimizle birlikte siyasileri ile birlikte buna tepkisini koymuştur. Öncelikle katil İsrail'in yapmış olduğu ve buna taşeronluk eden Amerika'yı kınıyor ve lanetliyorum. Kudüs bizim davamızdır. Amerika Başkanlığı'nın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak kabul etmesi ne bizi ne de 1,5 Milyar Müslümanı hiç bağlamaz. Onların oyunlarını yine Müslümanlar olarak bizler bozacağız inşallah. Sayın Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi Kudüs bütün Müslümanların olduğu gibi bizim de kırmızı çizgimizdir. Bu daha önce Sayın Cumhurbaşkanımızın küresel sistemin çarpanlarına ve adaletsizliklerin karşı uzun zamandır dile getirdiğini ‘Dünya beşten büyüktürün ne kadar doğru olduğunu teyit etmiş bulunuyor. Bugün, Kudüs, Gazze, el Halil, Ramallah nasıl ki meydanlarda ise Malatya'da bugün meydanlarda Türkiye'de bugün meydanlarda durdu elhamdülillah. Asla Siyonist emperyalistlerin amaçlarına ulaşamayacaklarını bilmeleri lazım! Bizler Müslümanların göz bebeği İslam ümmetinin ilk kıblesi, birçok peygamberin izinin olduğunu Kadim ve manevi şehir Kudüs bizimdir ve bizim olacaktır inşallah. Hazreti Ömer'in emaneti olan Selahattin Eyyubi’nin rüyası olan Kanuni Sultan Süleyman'ın mirası olan Abdülhamid Han'ın davası olan Kudüs Bizimdir Bizim kalacak inşallah” diye konuştu.

“SİYONİSTLERİ İSLAM’IN BAŞINA BELA ETTİLER”

“Dünyaya demokrasi, insan hakları, özgürlük getirme vaatleriyle yıllardır insanları avutmaya çalışan, başta Amerika olmak üzere emperyalist güçlerin kurduğu, İslam coğrafyasında gerçekleştirdiği terör eyleminde hayatlarını kaybeden yüzlerce Müslümanın matemini tutmak için bir araya gelmedik.” diyen Genç Memur-Sen Şube Başkanı Oğuz Güçlü, “Bugün Dünyanın jandarmalığına soyunmuş Amerika'nın başında bulunan, ancak, Dünyayı babasının çiftliği, kendisini de çiftliğin kovboyu zanneden bir beyinsizin, Tüm İslam ümmetinin öldüğünü düşünerek aldığı, skandal bir kararı protesto etmek için bir araya geldik. Biz burada sözü fazla uzatmadan, alınan bu kararın ne kadar yanlış ve vahim olduğunu ifade etmek, aslında bizim çok yakından tanıdığımız, ancak aramızdan bazılarının tanımakta zorlandığı, bu insanlık düşmanlarının gerçek yüzlerini ortaya koymak, tavrımızı belirlemek ve uyarmak için buradayız. Yıllardır, işlenen bu zulümleri bir tiyatro izler gibi izleyen uluslararası, çağdaş, emperyalist güçler, her defasında katliamları, cinayetleri, zulmü sadece kınamakla yetindiler. İslam ümmetinin başına bela ettikleri kuklaları sayesinde bu Siyonist ve terörist yapıyı aşama aşama yerleştirdiler” diye konuştu.

“AMERİKA SAVAŞIN FİTİLİNİ ATEŞLEDİ”

Amerikan’ın Kudüs’ü İsrail’in Başkenti yaparak savaşın fitilini ateşlediğini dile getiren Genç Memur-Sen Şube Başkanı Güçlü şunları ifade etti, “Şimdi ise Amerika; ilk kıblemizi, miracın ve İsr⠑nın topraklarını terör merkezinin başkenti olarak ilan ederek, İslam ümmetine açıkça savaş ilan etmiştir. İsrail'den daha İsrailci olmaya çalışan Trump, barış adına ortaya konulduğu iddia edilen tüm çaba ve gayretleri bir anda yok ederek, savaşın fitilini ateşlemiştir. Bugüne kadar, tarafsız ve barış yanlısı olduğunu iddia eden Amerika, hem şimdiye kadar ne denli tarafsız olduğunu göstermiş, hem de bundan sonra kendileriyle barış dilinin değil, direniş ve savaş dilinin geçerli olacağını açıkça Trump, Orta doğunun barışı için elinden geleni yapacağını söylüyor. Evet, bu ümmet artık barış, deyince neyi kastettiğinizi çok iyi biliyor. Siz Irak'a, Suriye'ye, Libya'ya, Afganistan'a, Yemen'e ve adını zikretmediğimiz diğer ülkelere getirdiğiniz barıştan mı bahsediyorsunuz? Lütfen söyler misiniz? Siz nereye barış getirdiniz? Siz ne zaman kan, gözyaşı ve savaştan başka bir şeye öncülük ettiniz? Barış, sizin işiniz değil. Lütfen, bu kelimeleri daha fazla kirletmeyin. Sizin devletiniz, sözüm ona medeniyetiniz, insanların kanı ve gözyaşları üzerine kurulmuştur. Sizin en büyük zenginliğiniz, savaş ve silah. Felsefeniz, aldatmak ve öldürmektir, yok etmektir. Akif'in tanımladığı gibi tek dişi kalmış canavar.”

“ÜMMETİ ALDATTIĞINIZ YETER”

Bugünden sonra Herşeyin farklı olacağını vurgulayan Başkan Güçlü, “Bizler, Aziz İslam ümmetinin bir parçası olan Malatya'da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ve Müslümanlar olarak, bugünden itibaren bizim için her şeyin farklı olacağını açıkça ilan ediyoruz. Biz şu andan itibaren, bütün çalışmalarımızı, emperyalistlerin bağrımıza sapladıkları hançeri çıkarıp atmak için yapacağız. Emperyalistler iyi bilsinler ki; işlenen zulüm, kesinlikle yeni Salahaddinler çıkaracaktır. Hepimizin duası, Allah'ın bizi Selahaddin kılması veya aramızdan Salahaddinler çıkarmasıdır. Bizim sineceğimizi, boyun eğeceğimizi, kabuğumuza çekileceğimizi zannedenler çok yakın bir zamanda ne kadar yanlış düşündüklerini göreceklerdir. Bu güne kadar, ümmetin arasında durup, Amerika ve Batının planlarını uygulamaya çalışan, onların sözcülüğünü yapan veya onlardan öğrendiklerini gevelemeye çalışanlardan isteğimiz, hiç bir yetkileri olmadığı halde katıldıkları Oslo ve benzeri anlaşmaların geçersiz olduğunu, aldatıldıklarını itiraf ederek yakamızdan düşmeleri ve ümmetin yolundan çekilmeleridir. Lütfen, ümmeti aldattığınız yeter. Eğer saflığınızdan aldandınız ve aldattıysanız, gidin ve günahlarınıza tövbe edin, belki Allah tövbelerinizi kabul eder. Eğer, hıyanet içindeyseniz, Allah'tan korkun. Allah'ın azabı çok şiddetlidir. Kendinize acıyın, efendilerinizin gazabı Allah'ın azabından şiddetli değildir” şeklinde konuştu

     Yazdır Paylaş:
Yorumunuz
Adınız Soyadınız:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. IP adresiniz güvenliğiniz için kayıt edilmektedir.
Yazarlarımız


TOPLUMSAL YAPIMIZ BOZULUYOR

REMZİ HAYTA
  REMZİ HAYTA
  Prof. Dr. MUSTAFA TALAS
  NURETTİN KONAKLI
  CUMALİ DUMAN
  AYŞEGÜL ÇOŞKUN
  ENVER KALAYCIOĞLU
  Arş. Gör. MURAT BUĞRA TAHTALI
  NAZAN ÖĞÜT TEKİN

Anket

Aktif Anket Bulunamadı
Gazeteler
Hiç Röportaj Yok

Röportajlar
Benler cilt kanserinin habercisi demek

Çok Okunanlar
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Avukat Soner Gökçe, 15 Ocak t
Soner Gökçe: 15 Ocak'ta Projel
Fendoğlu, Kuzey Çevre Yolu ve
Tarihi Bina, Eski İhtişamlı Gü
Hasan Meşeli'den Malatya Türk
Fendoğlu, Malatya'da Milli Maç
11 Torbacı Tutuklandı
''Müzemiz, İlçemizin Kültürel
Başkan Gürkan, İrfan Akademisi
Malatya Yeni Kent Meydanına Ka
Girişimci Kadınlar Yerli Ürünl
Flaş Haber - Tüm Hakları Saklıdır © 2008-2011
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.