24 Nisan 2018 Salı

Vali Kaban Koltuğunu Küçük Vali Buluş’a Devretti Sancaktar Türbesi'nde Restorasyon Çalışması Başkan Hakan Kahtalı: “Erken Seçime Hazırız” Avukat Koşar Hafta İçi MHP’den Adaylık Başvurusunu Yapacak Flaş Haber 24 Haziran Erken Genel seçimin nabzını tutuyor Malaya’ya Güzel Hizmetler Yapacağım Ak Parti Tabanından Mehmet Birişik Sesleri REMZİ HAYTA YAZDI Özal’a sahip çıkma bununla da sınırlı kalmamalıdır. 23 Nisan Kutlama Mesajları
Milletvekili Mustafa Şahin, Meşale Derneğini Ziyaret etti

"Yerli ve Milli STK'larımızı bizden uzaklaştıranlara fırsat vermedik, vermeyeceğiz"

25.1.2018 20:27:32   

 

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, "İslami hassasiyeti olan stklarımızın gizli ajandalarında fetö benzeri yapılanmaların olduğundan bahsediyorlar ben bugüne kadar ne Meşaleden ne hiçbirisinden ülkenin geleceğini yeni baştan müdahale edecek fetö benzeri alçaklığın içerisine girmediklerine biz şahidiz. Ayrıca bel altından vurarak siyaset mekanizmasını siyaset kurumunu Malatya da ki milletvekillerimizi bakanımızı genel başkan yardımcımızı ve insanımızın geleceğini teminat altına alan adalet ve kalkınma partisini bir zafiyet içerisindeymiş gibi göstererek sanki Malatya'nın belediyelerinin Malatya'nın il teşkilatını Malatya'nın milletvekillerini tümden yöneten bir sivil toplum örgütleri varmış gibi bir algı oluşturuluyor bunu şiddetle lanetliyorum biz acziyet içerisinde değiliz." dedi. 

 Milletvekili Şahin, AK Parti Malatya İl Başkan Yardımcısı Mahmut Üner Özer ve partililerle birlikte Meşale Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneğini  ziyaret etti.

Dernek başkan vekili Mustafa Kayahan, Şahin'in ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirerek; " Mecliste Malatyalıları temsil ederken, Malatyalıların ihtiyaçlarını, arzularını mecliste dile getirirken dik duruşu ile taktir ettiğimiz vekilimiz, bundan sonraki süreçte de Malatya'ya yapılacak yatırımlar noktasında da Malatya insanın kültürel, ekonomik ve sanayi anlamındaki gelişmelere de öncülük edeceğine inanıyoruz." dedi

Kayahan sözlerinin devamında bir sivil toplum kuruluşu olarak Amerika'nın Kudüs'ü başkent ilan etmesinin akabinde Malatya'daki İslami hassasiyeti olan sivil toplum kuruluşları ile bir araya gelerek her pazar sabah namazında Yeni Camide dua ettiklerini Afrin operasyonu başlayınca bu iki programı birleştirdiklerini belirterek; "Biz Meşale Derneği olarak amacımız ülkesine, vatanına, milletine, dinine bağlı hassasiyeti olan gençler yetiştirmek bunun ötesinde bazılarının itham ettiği gibi ihale ile alışveriş ile siyaset ile bir işimiz yok. Siyaset yapan kardeşlerimiz partiler burada giderler yerlerini alırlar çalışmalarını yaparlar. Ama bizim amacımız insan üzerine çalışmak. Bugüne kadar bu çizgimizden şaşmadık. Kim ne derse desin bu çizgimizden ayrılamayacağız. Biz insan için varız, din için varız, Allah için varız." dedi

Daha sonra söz alan Ak Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin ise Meşale Derneği'nin Malatya ölçeğinde çok güzel hizmetlerde bulunduğuna şahit olduklarını söyleyerek; "Ak Parti iktidarlarından önceki hatta Ak Parti döneminde de bir takım darbe girişimleri olmuş idi 27 Nisan E-Muhtırasının olmuş olduğu dönemlerde de sayın Cumhurbaşkanımız ve ekibini tıpkı Malatyalıların olduğu gibi örnek bir duruş sergileyerek o darbecilerden hesabının sorulması ve akabinde 15 Temmuz 2016'da vuku bulan ve kendilerine hizmet grubu ki haşa böyle bir şey olduklarına biz inanmadık ki yıllarca veya bir cemaat olduklarını ifade ettiler yine buna da hiç bir zaman için inanmadık. Bunlar kesinlikle taşeron bir firmadan farkları yoktu. Uluslararası güçlerin bu topraklar üzerindeki emellerini gerçekleştirmek için o dönem içerisinde ihaleyi alan bir alçak yapı idi. Bölge üzerinde emelleri olan bazı terör gruplarının fetö olsun, pkk olsun, dhkpc olsun buna benzer farklı bir takım kisveler altında silahlı eylemlere girişen terör örgütleri eğer Malatya'da taban bulamadıysa sizin gibi değerli vatanını, milletini, ümmetini seven stklarımızın varlığından kaynaklamıştır." dedi.

28 Şubat sürecinde mağdur olan vatandaşların sorunlarına da değinen Şahin;"Bizim temennimiz özellikle Ergenekon'un, Balyoz'un kumpas davalarının nasıl bir bir  düşürüldüğü gerçeğini gördüğümüzde 28 Şubat'ta özellikle hedef haline getirilen, o gün ki alçak yapılanmaların siz Meşale Derneği benzeri bir takım sivil toplum örgütlerimizin üzerindeki emellerini o günün şartlarında gerçekleştirerek yüzlerce kardeşimizi, insanımızı maalesef yargısız bir infaza kurban ederek  yıllarca mahkumiyet kararı çıkarıldı ve o gün o kararı verenlerin, çok yakinen takip ettiğim için davayı da biliyorum, özellikle yerel mahkemenin berat vermiş olduğu kararlarda o gün malum Yargıtay'ın bilmem kaçıncı dairesinin mensupları bunun mutlaka tekrar yargılanması noktasında örgüt suçlamasıyla bir örgütsel yapının ihdas edilmesi için alınan direktifler neticesinde Malatyalılar Grubu diye veya başka bir takım zahitler ile tıpkı Selam Tevhit Örgütü gibi buna benzer bir çok uydurma sipariş üzerine adları konulan terör örgütü sözde bahane edilerek arkadaşlarımız maalesef zindanlara atıldılar. Ama bugün bakıyoruz hem yerelde hem de o gün ki Yargıtay'ın ceza dairesindeki hakimlerinin tamamının fetöden içeride olduklarını, yargılandıklarını da görüyoruz. Buradan hareketle özellikle şuanda tankın önüne çıkan 15 Temmuz ve 16 Temmuz sabahına kadar sivil vatandaşlarımızın göstermiş oldukları reaksiyonların benzeri tıpkı 97 Şubat döneminde de o dik duruşu gösterip yargılanıyorlar ben nasıl ki kanun hükmünde kararname ile 15 Temmuz günü meydanlarda gereken cevabı veren o vatandaşlarımızın teröristlere  karşı darbecilere karşı duruşundan  dolayı cezadan muaf tutuldukları gibi ben eminim ilerleyen günlerde yine halkın vicdanında arınan, masumiyetleri bugüne kadar ispatlanan kardeşlerimizin de yeniden yargılanıp yeniden bir iade-i itibarlarının yapılmasından da yanayım" dedi.

Şahin, Ak parti ve seçmen tabanını temsil eden stkların arasını açmak isteyenlerin olduğunu belirterek; "Ak Partiye gönül veren arkadaşlarımızın, kardeşlerimizin bugüne kadar ellerine silah almadıkları gibi, kamuya ait herhangi bir yere zarar vermedikleri gibi twitlerinde, sosyal paylaşım sitelerinde,  özellikle insanları kin ve nefret tohumları saçarak insanları kışkırtmadıklarını görüyoruz. Ve bugün artık Türkiye'de %50 üzerinde oy almış bir siyasi parti iken yerli ve milli duruşu sergileyen bir çok kesimi kucaklamış olduğumuz bir dönemde bizim özellikle tabanımız temsil eden bu gibi stklarımızı bizden uzaklaştırmaya çalışanlara asla fırsat vermedik vermeyeceğiz."

Milletvekili Şahin sözlerinin devamında; "Malatya'mıza Meşale ve buna benzer İslami hassasiyeti olan stklarımızın gizli ajandalarında fetö benzeri yapılanmaların olduğundan bahsediyorlar ben bugüne kadar ne Meşaleden ne hiçbirisinden ülkenin geleceğini yeni baştan müdahale edecek fetö benzeri alçaklığın içerisine girmediklerine biz şahidiz. Ayrıca bel altından vurarak siyaset mekanizmasını siyaset kurumunu Malatya da ki milletvekillerimizi bakanımızı genel başkan yardımcımızı ve insanımızın geleceğini teminat altına alan adalet ve kalkınma partisini bir zafiyet içerisindeymiş gibi göstererek sanki Malatya'nın belediyelerinin Malatya'nın il teşkilatını Malatya'nın milletvekillerini tümden yöneten bir sivil toplum örgütleri varmış gibi bir algı oluşturuluyor bunu şiddetle lanetliyorum biz acziyet içerisinde değiliz." dedi.

 

 

     Yazdır Paylaş:
Yorumunuz
Adınız Soyadınız:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. IP adresiniz güvenliğiniz için kayıt edilmektedir.
Yazarlarımız


ELEŞTİRİLEL GÖZLE DÜNYAYA BAKMAK İYİDİR İYİ…

REMZİ HAYTA
  REMZİ HAYTA
  VAHAP GÜNER
  Prof. Dr. MUSTAFA TALAS
  ASUMAN SARITAÇ
  NURETTİN KONAKLI
  CUMALİ DUMAN
  AYŞEGÜL ÇOŞKUN
  ENVER KALAYCIOĞLU
  Arş. Gör. MURAT BUĞRA TAHTALI

Anket
MİLLETVEKİLİ ADAYINIZI SİZ BELİRLEYİN
Av.Osman Aladağ
Reşat Erdoğan(iş adamı)
Hakan Kahtalı (Ak Parti il Başkanı)
Av.Cemal Akın (Eski Vekil)
Av. Mehmet Görgeç
Av. Ali Yıldırım
Şevket Keskin (ESOB Başkanı)
Erkan Mumcu (Gn.sek.Yard)
Münir Doğan Ölmeztoprak
Av. Özcan Çetin
Av. Bayram Taşkın
Av. Arif Yıldız
Doç. Dr. Sinasi Kazancıoğlu
Osman Marasali (FP İl Başkanı )
Şanal Tosun (Müşavir)
Mehmet Şahin (Müşavir)
Av. Ramazan Acar
Vahap Demirel
Av. Şahin Evin
Av. Süleyman Sarıbaş
Emine Akkurt
Ezc. Güzin Koçak
Selahaddin Canpolat
Av. Mehmet Nuri Koşar
Hakan İnci (iş adamı)
Yakup Güler
Tüm Anketler

Gazeteler
Hiç Röportaj Yok

Röportajlar
Benler cilt kanserinin habercisi demek

Çok Okunanlar
Vali Ali Kaban, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle koltuğunu 2. Hasan Varol İlkoku
Vali Kaban Koltuğunu Küçük Val
Sancaktar Türbesi'nde Restoras
Başkan Hakan Kahtalı: “Erken S
Avukat Koşar Hafta İçi MHP’den
Flaş Haber 24 Haziran Erken Ge
Malaya’ya Güzel Hizmetler Yapa
Ak Parti Tabanından Mehmet Bir
23 Nisan Kutlama Mesajları
REMZİ HAYTA YAZDI
Özal’a sahip çıkma bununla da
Flaş Haber - Tüm Hakları Saklıdır © 2008-2011
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.