24 Nisan 2018 Salı

Vali Kaban Koltuğunu Küçük Vali Buluş’a Devretti Sancaktar Türbesi'nde Restorasyon Çalışması Başkan Hakan Kahtalı: “Erken Seçime Hazırız” Avukat Koşar Hafta İçi MHP’den Adaylık Başvurusunu Yapacak Flaş Haber 24 Haziran Erken Genel seçimin nabzını tutuyor Malaya’ya Güzel Hizmetler Yapacağım Ak Parti Tabanından Mehmet Birişik Sesleri REMZİ HAYTA YAZDI Özal’a sahip çıkma bununla da sınırlı kalmamalıdır. 23 Nisan Kutlama Mesajları
Başkan Keskin‘Taleplerde bulunduğumuz zaman eleştiriyorlar’

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, “Onkoloji Hastanesi talebinde bulunmam, ikinci üniversite talep etmem, Şeker Fabrikasının akıbetinin ne olacağını sormam, çevreyolunun biran önce yapılmasını talep etmem neden birilerini rahatsız ediyor? İstemediğimiz zamanda ‘Ya bu Oda başkanları ne yapıyor?’ diyorlar. İsteyince de, eleştiriyorlar. Hepimiz ülkemiz için, Malatya’mız için çalışalım.” dedi.

4.2.2018 21:59:16   

 

“Esnaf camiası operasyonunu sonuna kadar destekliyor”

Malatya Bakkallar ve Bayiiler Odası’nın genel kurulunda divan başkanlığı yapan MESOB Başkanı Şevket Keskin, yaptığı açılış konuşmasında; esnaf ve sanatkar camiasının Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin’e yönelik başlatmış olduğu Zeytin Dalı Harekatını sonuna kadar desteklediğini tekrarlayarak, “Bayrağımız için, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğünü savunan kahraman Mehmet’imize, Mehmetçiklerimize, başkomutanımıza, komutanlarımıza, bölgede görev yapan 2. Ordu Komutanımıza, esnaf ve sanatkar camiası olarak başarılar diliyoruz,  Cenab-ı Allah Ordumuza başarılar nasip eylesin. Ülkemize yapılan saldırıları tamamen yok edeceklerine yürekten inanıyoruz. Hükümetimizi ve operasyona destek veren bütün siyasi partileri yürekten alkışlıyoruz. Esnaf ve sanatkar camiası bu operasyonu sonuna kadar destekliyor. 15 Temmuz hain darbe girişiminde esnaf ve sanatkar camiası nasıl gece demokrasi nöbeti tutup, gündüz ise işinin başına geçerek ekonominin işlemesine katkı sunmuşsa, bugünde aynı noktadadır. Kurtuluş Savaşında devletimiz Mustafa Kemal Paşa’nın önderliğinde nasıl 7 düvel ile savaşmışsa, bugünde milletimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde 70 düvel ile savaşıyor.  Ama zafer yine bu milletin olacak, zafer Allah’ın zaferi olacak, bu millete kimse boyun eğdiremeyecek, kimse bu milleti hizaya getiremeyecektir.”  diye konuştu.

 

-“Taleplerde bulunduğumuz zaman eleştiriyorlar”

Keskin, esnaf ve sanatkarların sorunlarını her zaman gündeme getirdiklerini ve her platformda takip ettiklerini belirterek, “Emekli olan esnafımızdan yüzde 15 sosyal destek primi kesiliyordu. Neredeyse emekli esnafımızın maaşlarında 250 TL’ye yakın bir kesinti yapılıyordu. Yapılan icraatları bazıları görmüyor. Bugün Pazar Ruhsatı tamamen kaldırıldı. En ufuk bakkal da 600 TL veriyordu, Basancı ve Koç’ta 600 TL veriyordu. Pazar ruhsatının kaldırılmasını Türkiye’nin gündemine ilk biz getirdik. Ama o zamanda eleştirildik. Yüzde 15’in kaldırılmasını istediğimiz zamanda eleştirildik. TESK Genel Başkanımız ve aynı zamanda Bakkallar Federasyonu Başkanımız Sayın Bendevi Palandöken ile birlikte esnaf ve sanatkarımızın talepleri konusunda hükümetimize ne götürdüysek aldık. Açık ve net olarak ifade ediyorum; yanlış yaptığımız yerde bizi açıkça eleştirsinler. Ama doğruyu söylediğimiz zamanda bunu yansıtın. Emekli esnafımız ya maaşında yüzde 15 kesinti yapılıyordu, yada işyerlerini başkalarının adına yapıyordu. Ama bugün yüzde 15 tarihe karıştı. Bugün bankalar arasındaki kredi yüzde 16. Bugün Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifinde hükümetimizin büyük destekleri ile 500 bin TL’ye kadar verilen krediler yüzde 5 ve 7 arasında. Bugün ÖTV’siz araçlar veriliyor. Faizsiz krediler verildi. Bu taleplerimizi, esnaf ve sanatkarımızın sorun ve taleplerini biz her zaman gündeme getirdik ve takibini de yaptık, yapıyoruz.” diye konuştu.

 

-“ İstemediğimiz zamanda ‘Ya bu Oda başkanları ne yapıyor?’ diyorlar”

Keskin, “Onkoloji Hastanesi talebinde bulunmam, ikinci üniversite talep etmem, Şeker Fabrikasının akıbetinin ne olacağını sormam, çevreyolunun biran önce yapılmasını talep etmem neden birilerini rahatsız ediyor?  İstemediğimiz zamanda ‘Ya bu Oda başkanları ne yapıyor?’ diyorlar. İsteyince de, eleştiriyorlar. Ama biz yine doğru bildiğimizi, hak bildiğimizi, Malatya’da ne eksik görüyorsak, ne sıkıntı varsa bunu Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a götüreceğim. Bunu herkes böyle bilsin. Biz çalışacağız, ama herkes çalışacak.  Çalışmayınca beni de eleştirin. Ama birileri bu işin dozunu kaçırmasın, konuşunca yer yerinde oynar, birileri de bunu bilsin. Hepimiz ülkemiz için, Malatya’mız için çalışalım.” İfadelerini kaydetti.

 

-“Ahmet başkanımıza teşekkür edince de kızıyorlar”

Malatya’da talep edilerek yapılan hizmetler için teşekkür edilmesinden de bazı çevrelerin rahatsızlık duyduğunu anlatan Keskin, “Hepiniz çarşıda ve pazardasınız; çarşılarımızın üzerinde güneşten korunmak için perdeler vardı, her renkte perdeler vardı. Yağmur çarşıda damla damla damlardı. Ne oldu? Bugün bakın çarşının her tarafı kapalı alan oldu. Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır’a ben teşekkür ediyorum. Ahmet başkanımıza teşekkür edince de kızıyorlar.  Bu kızınlar geçmişte İstanbul Pasajını görmedi mi?  Orası Malatya’nın ilk ticaret merkezlerinden birisi. Oraya vatandaşımız ailesiyle giremiyordu. Bugün vatandaşlar hanımını koluna takarak, çocuğunun kolundan tutarak oraya çay içmeye gidiyor, alışverişe gidiyor.  Tüccar Pazarının, Bakırcılar Pazarının, Şire Pazarının, Manifaturacılar Pazarının, Kasap Pazarının bugünkü durumunu görüyorsunuz.  Birazda yapılanı görmek lazım. Açık Oto Pazarına bakın, Kamyoncular Garajına bakın, Galericiler Sitesine bakın. Bütün bunlar çaba verilerek yapıldı. Yapılan hizmetler için teşekkür ediyorum, ama yeri geldiğinde de esnafımızın hakkını koruruz. Ben hem esnafımızın, hem de Malatya’nın emrindeyim, yanlış yapanında her zaman karşısındayım, kim ne diyorsa desin.” diye konuştu.

 

-“Esnaf bir adrestir, güvenilir bir kapıdır.”

Keskin, Türkiye’de son dönemde en çok işyeri açılan esnaf sektörleri içinde bakkalların olduğunu söyleyerek, şöyle devam etti;  “Esnaf ve sanatkarı bitirmeye hiç kimsenin gücü yetmez. Biz marketlerden, market zincirlerinden şikayetçiyiz. Ama artık büyük marketler birbirlerini yemeye başladılar. Esnaf ve sanatkar yine ayakta kalacak. Esnaf ve sanatkar camiası bu memleketin temel taşıdır, omurga kemiğidir. Esnaf ve sanatkar bu memleketin çimentosudur, karanlık caddeleri aydınlatan esnaftır. Esnaf bir adrestir, güvenilir bir kapıdır.  İnsanımız bir kız istediği zaman, kızını vereceği zaman önce gidip mahalle bakakalına sorar. Bu kültür ayakta kalacak ve yaşatılacak.”

 

-“Biz denetime hazırız, aksi takdirde bizi haksız yere itham edenler namerttir”

Keskin, esnaf odaları üzerinde olumsuz bir algı oluşturulmaya çalışıldığını, aksine bütün genel kurulların bakanlık temsilcilerinin gözetiminde ve denetiminde, seçim kurulunun ise kontrolünde gerçekleştirildiğini belirterek, “Bütün Oda başkanlarım adına söylüyorum; eğer bize gönderilen müfettişlere bütün hesaplarımızı vererek destek olmazsak, biz namerdiz, aksi takdirde bizi haksız yere itham edenler namerttir. Biz açığız, biz denetlenmeye açığız. Biz denetlenmeye her zaman açığız. İki satır yazı yazarsınız bakanlığa, müfettiş istersiniz, müfettişte gelir bizi denetler. Biz her yıl denetlenen insanlarız. Biz her zaman denetlenmeye açığız, hesap vermeye açığız. Biz genel kurullarımızda esnafımıza hesap veriyoruz, devletimize hesap veriyoruz, milletimize hesap veriyoruz, ama en büyük hesabı Cenab-ı Allah’a vereceğiz. Bunu hiç kimse unutmasın. Biz Cenab-ı Allah’a hesap vermek için çalışıyoruz.” diye konuştu.


     Yazdır Paylaş:
Yorumunuz
Adınız Soyadınız:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. IP adresiniz güvenliğiniz için kayıt edilmektedir.
Yazarlarımız


ELEŞTİRİLEL GÖZLE DÜNYAYA BAKMAK İYİDİR İYİ…

REMZİ HAYTA
  REMZİ HAYTA
  VAHAP GÜNER
  Prof. Dr. MUSTAFA TALAS
  ASUMAN SARITAÇ
  NURETTİN KONAKLI
  CUMALİ DUMAN
  AYŞEGÜL ÇOŞKUN
  ENVER KALAYCIOĞLU
  Arş. Gör. MURAT BUĞRA TAHTALI

Anket
MİLLETVEKİLİ ADAYINIZI SİZ BELİRLEYİN
Av.Osman Aladağ
Reşat Erdoğan(iş adamı)
Hakan Kahtalı (Ak Parti il Başkanı)
Av.Cemal Akın (Eski Vekil)
Av. Mehmet Görgeç
Av. Ali Yıldırım
Şevket Keskin (ESOB Başkanı)
Erkan Mumcu (Gn.sek.Yard)
Münir Doğan Ölmeztoprak
Av. Özcan Çetin
Av. Bayram Taşkın
Av. Arif Yıldız
Doç. Dr. Sinasi Kazancıoğlu
Osman Marasali (FP İl Başkanı )
Şanal Tosun (Müşavir)
Mehmet Şahin (Müşavir)
Av. Ramazan Acar
Vahap Demirel
Av. Şahin Evin
Av. Süleyman Sarıbaş
Emine Akkurt
Ezc. Güzin Koçak
Selahaddin Canpolat
Av. Mehmet Nuri Koşar
Hakan İnci (iş adamı)
Yakup Güler
Tüm Anketler

Gazeteler
Hiç Röportaj Yok

Röportajlar
Benler cilt kanserinin habercisi demek

Çok Okunanlar
Vali Ali Kaban, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle koltuğunu 2. Hasan Varol İlkoku
Vali Kaban Koltuğunu Küçük Val
Sancaktar Türbesi'nde Restoras
Başkan Hakan Kahtalı: “Erken S
Avukat Koşar Hafta İçi MHP’den
Flaş Haber 24 Haziran Erken Ge
Malaya’ya Güzel Hizmetler Yapa
Ak Parti Tabanından Mehmet Bir
23 Nisan Kutlama Mesajları
REMZİ HAYTA YAZDI
Özal’a sahip çıkma bununla da
Flaş Haber - Tüm Hakları Saklıdır © 2008-2011
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.