26 Nisan 2018 Perşembe

Canpolat Milletvekili aday adayı mı? Oluyor Av.Ramazan Acar’da Ak Parti’de Aday Adayı Çakır Bugün saat 15.00'da aday adaylığını açıklıyacak Ak Parti'de Cevabı Merak Edilen Sorular?(Remzi Hayta Yazdı ) Çakır ve Kahtalı Milletvekili aday adayı oluyor . Emniyet Müdürü Dr.Urhal’dan Başkan Gümüş’e Ziyaret Prof.Dr.Karabuluttan gurur verici çalışma ve örnek davranış Başkan Boyraz,Çeşitli İllerde Ziyaretlerde Bulundu Ağbaba; “TSK’nın Taşeronları Sivil Memurlar” Ak Parti'de ilk aday adayı Nail Tuna
Namık Şahin Adaylıktan Çekildi

Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkan adayı Namık Şahin Gazeteciler Cemiyetinde düzenlediği basın toplantısında TSO seçimlerinde aday olmaktan çekildiğini açıkladı. Başkanlıktan geri çekilme nedenlerini sıralayan Şahin, “Makamlara mevkilere vedâ ederiz; ama ahdimize, ilkelerimize, davamıza asla vedâ etmeyiz! Biz kalıcı erdemlerin peşindeyiz.” dedi

8.2.2018 17:40:53   

 

Gazeteciler Cemiyetinde bir basın açıklaması yapan Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkan adayı aynı zamanda iş adamı olan Namık Şahin konuyla ilgili yaptığı açıklamada: “Dünyanın en stratejik noktalarından birinde bulunan ve emperyalist güçler tarafından hedef tahtasına oturtulmuş olan ülkemizin, her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe, kardeşlik ve dayanışmaya muhtaç olduğu inkâr edilemez bir gerçektir. Kamuoyunun malumları olduğu üzere; başta TSO olmak üzere. Malatya iş dünyasının liyakat ve ehliyet esaslı olarak temsil edilmesi adına, sorumluluk almaya hazır olduğumuzu sizler ile paylaşmıştık. Özellikle hızla değişen dünyamızda, teknolojiye dayalı, katma değeri olan, hedefi olan, vizyoner akıl ve akıl sahiplerine ihtiyaç olduğunu: geçmişin birikim ve tecrübelerinden faydalanarak geleceğe daha dinamik daha aktif ve daha yüksek hedefler taşımamız gerektiğini belirtmiştik. Herkesin katkı sunabileceği, destek olacağı yeni bir ruh ve vizyonla, büyükşehre yakışır bir TSO yönetimi ortaya çıkarmak, bunu yaparken de özellikle, yarın yüz yüze bakacağımız insanlarımıza iftira, karalama, hakaret vb. hareketlerden kaçınmak gerektiğini özellikle belirtmiştik. Daha adaylar isimlerini açıklar açıklamaz, projelerini ve yapacaklarını dinlemeden, binlerinin hemen iftiralar atmaları ve “şucu bucu” diyerek yaftalamaları gerçekten acziyettir. İnsanlar geldikleri konumlara yıllardır emek, gayret özveri ve fedakârlıklarla gelmişler ve bedeller ödemişlerdir. Hiçbir toplumsal karşılığı; olmayan, kimseye faydası dokunmayan, sadece hasbelkader geldiği konumu korumak için sağa sola iftira atıp kendi geleceğini düşünen insanların artık toplum tarafından tanınıp dışlanması gerektiğine inanıyoruz. Bizim ve ülkemizin düzelmesi, ilerlemesi, gelişmesi için örnek, önder, düzgün karakterli, ehliyet ve liyakat sahibi insanlara ihtiyaç vardır. Bu insanları bulup çıkarmanın da bizim görevimiz olduğuna inanıyoruz” ifadelerine yer verdi.

“KURALLAR OYUN ESNASINDA TEK TARAFLI DEĞİŞTİRİLİYOR”

Daha sonra Şahin tatsız olaylar yaşandığına dikkat çekip şunları ekledi: “Bu süreçte yaşanan birtakım tatsız olaylar nedeniyle; görüş ve değerlendirmelerimizi, sizlerle yeniden paylaşma gereği ortaya çıkmıştır. Adaletli bir seçim açısından şu anda ortam uygun değildir. Seçmen listeleri, mevcut yönetim tarafından sürekli manipüle edilmekte ve âdil bir şekilde paylaşılmamaktadır. Şahsım ve gruplar adına, hem resmî dilekçelerle hem de yüz yüze başvurularımıza rağmen, mevcut güncel listeler tarafımıza verilmemiştir. Verilen listeler de eksik ve yetersizdir. Özetle kurallar oyun esnasında tek taraflı değiştiriliyor.

“ÇAMUR ATMA YARIŞI ÖNE ÇIKMIŞTIR”

Seçim sürecinde ciddi bir “seviye” sorunu yaşanmaktadır. Taraflar Malatya'nın ihtiyaçlarını konuşmak yerine, “şiddet, hakaret ve küfür" dilini kullanmayı tercih etmektedirler. Bu duruma sebebiyet verenleri kınıyoruz! Kalite, liyakat ve proje yarışı yerine “çamur atma yarışı” öne çıkmıştır. İş dünyası aktörleri, ayrıştırılmakta ve ötekileştirilmektedir. Saygın insanlar, mesnetsiz olarak yaftalanmakta ve itibarsızlaştırılmaktadır. Tarafların yegâne sermayeleri, birbirlerini kötülemekten ibaret kalmıştır. Malatya iş dünyasının ihtiyaç ve öncelikleri gündem dışı kalmaktadır. Hâlbuki Malatya insanı üretken ve kapasitelidir. Önü açıldığında girişimcilik kapasitesi ortaya çıkacaktır. Bizim nazarımızda; Malatya için taş taş üstüne koyan herkes, değerli ve saygındır.

“MALATYA'NIN "ÇOK DAHA İYİLERİNİ" HAK ETTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUZ”

Malatya'nın "çok daha iyilerini" hak ettiğini düşünüyoruz. Sonuç olarak, bu sebeplerden dolayı; Malatya iş dünyasını ve tüm sivil toplum kuruluşlarını Malatya'nın istikbâline sahip çıkmaya davet ediyoruz! Malatya, kötünün iyisine mahkûm edilmemelidir! Makamlara mevkilere veda ederiz; ama ahdimize, ilkelerimize, davamıza asla veda etmeyiz! Biz kalıcı erdemlerin peşindeyiz. Sözünü ettiğim, kamuoyunun da malumu olan bu şartlar altında, beraber yola çıktığımız arkadaşlarımızla yaptığımız istişare ve değerlendirmeler neticesinde, kirli, dengesiz ve hakkaniyetsiz bir seçim ortamına girmekten imtina ettiğimizi ve bunun gereği olarak TSO seçimlerinde aday olmaktan çekildiğimizi, şahsım adına; Malatya'nın istikbâli için, bundan önceki çalışmalarımızda olduğu gibi, ilkelerimiz, değerlerimiz ve memleketimiz için her türlü fedakârlığı yapmaya bundan sonra da hazır olduğumuzu kamuoyuna bildiririz!”

Kaynak: sonsöz

     Yazdır Paylaş:
Yorumunuz
Adınız Soyadınız:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. IP adresiniz güvenliğiniz için kayıt edilmektedir.

Yorumunuz
Toplam (1) adet yorum yapılmıştır
mustafa gülalioğlu 12.2.2018 15:09:41
namık bey bu kararınız hayırlı olsun benim gönlüm genç dinamik vizyonel insanlardan yana su anki baskanda yaslı bayağı degisim şart
Yazarlarımız


ELEŞTİRİLEL GÖZLE DÜNYAYA BAKMAK İYİDİR İYİ…

REMZİ HAYTA
  REMZİ HAYTA
  VAHAP GÜNER
  Prof. Dr. MUSTAFA TALAS
  ASUMAN SARITAÇ
  NURETTİN KONAKLI
  CUMALİ DUMAN
  AYŞEGÜL ÇOŞKUN
  ENVER KALAYCIOĞLU
  Arş. Gör. MURAT BUĞRA TAHTALI

Anket
MİLLETVEKİLİ ADAYINIZI SİZ BELİRLEYİN
Av.Osman Aladağ
Reşat Erdoğan(iş adamı)
Hakan Kahtalı (Ak Parti il Başkanı)
Av.Cemal Akın (Eski Vekil)
Av. Mehmet Görgeç
Av. Ali Yıldırım
Şevket Keskin (ESOB Başkanı)
Erkan Mumcu (Gn.sek.Yard)
Münir Doğan Ölmeztoprak
Av. Özcan Çetin
Av. Bayram Taşkın
Av. Arif Yıldız
Doç. Dr. Sinasi Kazancıoğlu
Osman Marasali (FP İl Başkanı )
Şanal Tosun (Müşavir)
Mehmet Şahin (Müşavir)
Av. Ramazan Acar
Vahap Demirel
Av. Şahin Evin
Av. Süleyman Sarıbaş
Emine Akkurt
Ezc. Güzin Koçak
Selahaddin Canpolat
Av. Mehmet Nuri Koşar
Hakan İnci (iş adamı)
Yakup Güler
Av.Muhammed Afşin Arıkan
Nail Tuna
Tüm Anketler

Gazeteler
Hiç Röportaj Yok

Röportajlar
Benler cilt kanserinin habercisi demek

Çok Okunanlar
Malatya'da 17 yıl Eğitim Bir sen Memur sen Birlik vakfı Ribat vakfi Yağmurder Ve beraberinde Bir çok
Canpolat Milletvekili aday ada
Çakır Bugün saat 15.00'da aday
Av.Ramazan Acar’da Ak Parti’de
Çakır ve Kahtalı Milletvekili
Prof.Dr.Karabuluttan gurur ver
Ak Parti'de Cevabı Merak Edil
Emniyet Müdürü Dr.Urhal’dan B
Ak Parti'de ilk aday adayı Nai
Başkan Boyraz,Çeşitli İllerde
Ağbaba; “TSK’nın Taşeronları
Flaş Haber - Tüm Hakları Saklıdır © 2008-2011
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.