23 Ocak 2019 Çarşamba

Genç İşsizliği Bel Büküyor İYİ Parti Adayı Parlak :Çınar gibi sizi unutmayacağız Hayvancılık OSB’de Fizibilite Çalışması yapıldı Başkan adayı Güder:100 civarında proje üzerinde çalışıyoruz ”Reyhan, Arapgir’i Cazibe Merkezi Yapacak” Başkan Gürkan, Niyaz-i Mısri Kültür Vakfı Yönetimi İle İstişarede Bulundu Başkan Gürkan, Gökçe’ye İadeyi Ziyarette Bulundu ''Türkçem Benim Ses Bayrağım'' Milletvekili Fendoğlu, Kardelen'in çağrısına duyarsız kalmadı Kırteke :Akçadağlılık ruhuyla hizmet edeceğiz
15 Temmuz imtihanı zor bir sınav olmuştur.

Türkiye 15 Ocak 2018’de Dünya uçak kazalarında nadir görülen bir kaza yaşadı.

19.2.2018 23:35:10   

 

168 yolcu ve mürettebatla Trabzon Havaalanına özel bir şirkete ait Boeing 737-800 uçağı inişte pistten kayarak, âdete iniş takımlarını bir insan tırnağı gibi kullanarak Karadeniz’e metreler kala durabildi. Bir motoru denize fırlamış uçağın resimdeki görüntüsü herkesi “Bu bir mucize”, “Allah korudu” gibi ifadeleri hayret ve şükürle söyletmiştir. Milletçe geçmiş olsun.

Bu kaza insanların zihninde tefekkür boyutunda çok çeşitli çağrışımlar doğurdu. Benim zihni yoğunluğum da Türkiye’nin Devletçe ve Milletçe 15 Temmuz 2016’da böyle bir kaza yaşamış olmasıydı. Ülkemizi sonu belirsiz felakete sürükleyecek olan bu kalkışma, darbe girişiminde bu Milletin her şeyi Türkiye Büyük Millet Meclisi, Cumhurbaşkanlığı, Genel Kurmayı, MİT’i, TÜRKSAT’ı, TRT’si, Boğaz Köprüsü, Özel Harekâtı, Ankara Emniyet Müdürlüğü ve diğer kamu binaları ya bombalanmış yâda işgale uğramış ve bunların sonucunda 249 insanımız şehit edilmiştir. Türkiye tıpkı bu uçak kazasında olduğu gibi uçurumun kenarında Allah’ın yardımıyla durabilmiştir.

15 Temmuz imtihanı zor bir sınav olmuştur. Milletçe bir şok, bir travma yaşanmış, aile, firma, cemaat, tarikat, kamu yararına çalışıyorum diyen tüm sosyal toplum kuruluşları için güvenler sarsılmıştır. Bence en önemlisi “Bir musibet, bin nasihat” Milletimiz demokrasiye bağlılığını, ülkemizin iç bütünlüğünü korumak için daha duyarlı olma gereğini ve sağduyulu olduğunu tüm dünyaya göstermiştir. Devletler kuran büyük millet olduğunu cihanın hafızasına bir kez daha perçinlemiştir.

15 Temmuz 2016 ışığında bu noktaya niye geldiğimize ilişkin kendi Devlet anlayışımı ve olması gerekeni bir kez daha sorguladım. Geldiğim nokta; Devlet stratejidir, Devlet diplomasidir, Devlet protokoldür, Devlet imzadır, Devlet arşivdir, Devlet tarihtir, Devlet liyakatli bürokrasidir, Devlet kararlılıktır. Devlet olmak tarih yapmak kadar, tarih yazmaktır. Devlet kendine kendine Devlet olmaktır;

Devletin sendikası olmaz, Devletin Derneği olmaz,  Devletin tarikatı  olmaz, Devletin mezhebi olmaz, Devletin cemaati olmaz, Devletin kendini meydana getiren unsurları,  kurumları ve hepsine adil davranacağı vatandaşı olur. Bunların dışındaki uygulamalar bizi; adaletsizliğe, sonu belirsizliğe,  gelecek için güvensizliğe götürür diye düşünüyorum. Bizden sonrakilere bırakacağımız ortak miras, kurumsallaşmasını sağlam zemine oturtmuş, kapasitesini geliştirmiş  bir Devlet, Milletçe geleceğe güvenle gidişimizi sağlayacaktır.

Devlet güvendir, Devlet canın ve malın korunmasıdır, Devlet neslin korunmasıdır, Devlet dinin korunmasıdır, Devlet doğanın ve çevrenin korunmasıdır, Devlet insan ve vatandaş sağlığının korunmasıdır. Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi Devlet; Devletin, Milletin, Bayrağın, sınırların korunmasıdır. “Gözümüzün önünde yalanla, dalavereyle, ayak oyunlarıyla, diplomatik sahtekârlıklarla 5 milyon kilometrekarelik vatanımız âdete talan edildi, geriye kala kala 780 bin kilometrekare bu ülke kaldı. Anlaşılan o ki birileri bunu da bize herhalde çok görüyor. Bizi öyle çok zorladılar ki sonunda uyuyan devi uyandırdılar.” (Hürriyet: 07.02.2018)

Devlet kararlılıktır dedik. Türkiye Cumhuriyeti Ordusu; kendi Ülkesinin ve Milletinin güvenliği için, sıkılmak istenen boğazını açmak için son çare Suriye sınırında güvenli bölge oluşturmak amacıyla dün Fırat Kalkanı ile bugün de Zeytin Dalı harekâtını yapmaktadır. Bu harekâtlarda ve 18 Mart 1918 Çanakkale Zaferimizin 102. Yıldönümü mesajlarında cihana hatırlatıldı ki bu Ordu bambaşka bir Ordudur. Ölümden korkmaz, vatanı uğruna şehit olan kadın ve erkek kahramanlarımıza, şehit ve şühedamıza Allahtan rahmet diliyor onları minnet ve şükranla yâd ediyoruz. Gazilerimize şifalar niyaz ediyoruz.

 Bu vesile ile halklardan halk olmuş ve tek bir millet olmuş Türk milleti olarak hiçbir husumete, iç tefrikaya, ayrışmaya meydan vermeden, dün Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunda olduğu gibi bugün de her türlü ihanetin, her türlü entrikanın, her türlü tefrikanın ve her türlü saldırının IDRAK ve TEDBIRINDE olmamız gerekmektedir. Yüce Rabbimizden hep birlikte niyaz edelim. İslam’ın daimi sancaktarı,  İslam âleminin ortak umudu Ordumuzu muvaffak ve muzaffer eylesin.

 

 

     Yazdır Paylaş:
Yorumunuz
Adınız Soyadınız:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. IP adresiniz güvenliğiniz için kayıt edilmektedir.

Yorumunuz
Toplam (2) adet yorum yapılmıştır
Yavuz Çağlar 20.2.2018 22:16:09
Kalemine sağlık başkanım.
Nadir YILDIRIM 20.2.2018 21:36:11
Sayın Başkanım kaleminize sağlık. Devletimiz tunç bilek milletimiz hilal ruhludur... Aslında haini kudurtan da budur.. Saygılarımla...
Yazarlarımız


Fendoğlu ve Üstlendiği Misyon!

REMZİ HAYTA
  REMZİ HAYTA
  Prof. Dr. MUSTAFA TALAS
  NURETTİN KONAKLI
  CUMALİ DUMAN
  AYŞEGÜL ÇOŞKUN
  ENVER KALAYCIOĞLU
  Arş. Gör. MURAT BUĞRA TAHTALI
  NAZAN ÖĞÜT TEKİN

Anket

Aktif Anket Bulunamadı
Gazeteler
Hiç Röportaj Yok

Röportajlar
Benler cilt kanserinin habercisi demek

Çok Okunanlar
Ekonominin en somut göstergesi işsizlik rakamlarıdır. Rakamlara bakıldığında işsizlik ile ilgili bi
Genç İşsizliği Bel Büküyor
İYİ Parti Adayı Parlak :Çınar
Hayvancılık OSB’de Fizibilite
Başkan adayı Güder:100 civarın
Başkan Gürkan, Niyaz-i Mısri K
Başkan Gürkan, Gökçe’ye İadeyi
''Türkçem Benim Ses Bayrağım''
Milletvekili Fendoğlu, Kardele
Kırteke :Akçadağlılık ruhuyla
Başkan Gürkan, Meşeli’yi Ziyar
Flaş Haber - Tüm Hakları Saklıdır © 2008-2011
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.