23 Ocak 2019 Çarşamba

Genç İşsizliği Bel Büküyor İYİ Parti Adayı Parlak :Çınar gibi sizi unutmayacağız Hayvancılık OSB’de Fizibilite Çalışması yapıldı Başkan adayı Güder:100 civarında proje üzerinde çalışıyoruz ”Reyhan, Arapgir’i Cazibe Merkezi Yapacak” Başkan Gürkan, Niyaz-i Mısri Kültür Vakfı Yönetimi İle İstişarede Bulundu Başkan Gürkan, Gökçe’ye İadeyi Ziyarette Bulundu ''Türkçem Benim Ses Bayrağım'' Milletvekili Fendoğlu, Kardelen'in çağrısına duyarsız kalmadı Kırteke :Akçadağlılık ruhuyla hizmet edeceğiz
Vali Kaban, İade-i Ziyaretler Yaparak Görüşmelerde Bulundu

Vali Ali Kaban ilk olarak Malatya Faal Hakemler ve Gözlemciler Derneği Başkanı Ata Yıldırım’ı ziyaret etti.

1.3.2018 09:45:19   

 

Vali Kaban’ı Başkan Yıldırım ve Dernek Yönetim Kurulu üyeleri karşıladı. Dernek üyeleri hakemlerle bir süre sohbet eden Vali Kaban dernek hatıra defterini yazdıktan sonra kendilerine görevlerinde başarılar dileyerek buradan ayrıldı.

Vali Kaban, HİMYAÇ-DER Başkanı Ayşe Ece Budan’ ı ziyaret ederek dernek çalışmaları hakkında bilgi aldı.  Yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Himayeye Muhtaç Yaşlılar, Çocuklar ve Kadınlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (HİMYAÇ-DER) Başkanı Budan:  “Derneğimiz mütevazı bir dernek, biz uzun yıllardır var olan bir aileyiz. HİMYAÇ-DER 1994 yılında kurulup 2011 yılında genel merkezi olmuştur. Türkiye genelinde 11 ilimizde şubemiz vardır. Malatya genel merkezli çalışırlar Aile ve Sosyal Bakanlığına bağlı ensest olayları, fuhuş sektörü ve uyuşturucu ile mücadele eden bir derneğiz. Ben bu vesileyle de ilk defa iktidar partisinin 2018 ve 2023 yılını uyuşturucu ile mücadele sürecini aldıkları için iktidarımıza teşekkür etmek istiyorum, çünkü ilk defa oldu bu. Bu büyük bir sektör bu sektörle yıllardır mücadele zor olmuştur. AMATEM çalışmamız var onunla ilgili de kısa bir bilgi vermek istiyorum. İnönü üniversitesi MİAD ve HİMYAÇ-DER olarak ilk startı verildi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığından il müdürlüğümüzden de görevli bir arkadaşımız gidiyor geliyor,  çok güzel bir çalışma çıkarıyoruz fakat AMATEM’ in yanında  içeriği daha geniş kapsamlı bir  yol çizdik, hem AMATEM’i hem bizi  bir arya getirebilecek  bir rehabilitasyon merkezi ile birlikte  dünyada 3 ülkede olup Türkiye’de hiç olmayan  bir projeyi size getireceğiz,  sizin izninizi alacağız bu konuda. 9 Mart’ta da AMATEM’in psikiyatri bölümündeki hocalarımız Üniversite içerisinde olmasını uygun gördüler sayın rektörümüzle de görüşünce buraya yapın dediler.  9 Mart’ta Allah nasip ederse bizde bir grup MİAD’ın davetine katılacağız, orda ilk startı vereceğiz, orada bütçeye bir katkı bulunduktan sonra işe başlanılacak.   Ülke gündemini ilgilendiren konularda da sivil toplum kuruluş olmanın gereğini yapıyoruz” ifadelerine yer verdi.  

Vali Kaban ise: “Sivil toplum örgütlerinin bütün dünyadaki özellikle sivilleşme ile birlikte hükümet dışı organizasyonlar olarak ehemmiyeti 2000’ li yıllarda açık bir şekilde ortaya çıktı. Gündem 21’ in bir uzantısıdır bir anlamda, ama her şeyin kamusal bir alanda algılandığı bir yapı ilelebet gitmiyor. Bu gün 21. yüzyılın başında önümüze çıkan şuan ki resim bunu gösteriyor. O zaman ne yapacağız sivil inisiyatiflerle devam ettireceğiz. Bu anlamda sizin özellikle konularınızı da biliyorum önemli bir fonksiyonu yerine getirmek gibi bir yükümlülüğünüz var. Bu anlamda özellikle kadın konusu ciddi anlamda spekülasyonların ötesinde reel olarak hakikaten birebir bütün kadın kavramını kapsayacak şekilde ele alınması gerekiyor. Onu da ele alacak olan elbette devlet, kamusal alan ve sivil inisiyatiflerdir. Diğer hususta bu uyuşturucu konusu, gelecek nesillerin peşinen ortadan kalkması anlamına geliyor. Çünkü bu çok korkunç bir alışkanlık, her alışkanlık kötüdür. İyi bir şeyin bile olsa alışkanlıklar sıkıntılıdır. Ama bu uyuşturucu başka bir felaket bu anlamda buna karşı elbette hep birlikte mücadele vereceğiz. Geldiğimden beri üzerinde en fazla durduğumuz konudur uyuşturucu. Şuan şükürler olsun ciddi manada bizim bir sıkıntımız yok. Bizim istatistiklere yansıyan şekliyle gelen şikâyetlere dayalı olarak takibi yapılan hususlarda Türkiye’de o anlamda iyi bir noktadayız.  Bu dengelerin değişip aleyhimize dönmeyeceği anlamına gelmez. Sürekli teyakkuzda olacağımız bir konu ve bunu hep birlikte ortadan kaldıracağız.  Bu anlamda çalışmalarınızdan dolayı şahsım adına bütün HİMYAÇ-DER’i kutlarım. Hepinize sağlık, mutluluk ve güzellikler diliyorum” şeklinde konuştu.  

HİMYAÇ-DER ziyaretinin ardından Vali Kaban, Flaş Haber Medya Editörü Remzi Hayta’yı ziyaret etti.

Flaş Haber Medya Editörü Remzi Hayta “Sayın Valimizi Çalışma ofisimizde ağırlamaktan dolayı son derece mutluyuz. Sayın Valimiz, geldiği günden beri ziyaret ettiği ilçelerde hem mahalle muhtarlarını hem de kurum amirlerini aynı zamanda bir araya getirerek çok verimli olduğuna inandığımız istişare toplantıları düzenliyor. Hatta hemen hemen her konuda konunun muhatapları ile bir araya geliyor. Bu yönüyle kendisin takdir ediyoruz. Sayın Valimize, Malatyalıların sorunlarını aktardık ayrıca sorunlara ilişkin çözüm önerilerimizi de aktardık” dedi.

 Vali Kaban ziyarette yaptığı konuşmasında, “İstişarelere önem veren, ortak aklı  arayan ve bu doğrultuda şehri idare eden bir vali olarak görüyorum kendimi. Ortak aklı oluştururken bu şehri yakinen tanıyan en önemli unsurların başında ise hiç şüphesiz medya mensuplarımız geliyor. Bugün bu amaçla Flaş Haber Medya Grubumuzu ziyaret geldik. Hem onların varsa sorunlarını dinleyeceğiz hem de şehrimizle ilgili istişare yapacağız” dedi.

Daha sonra Vali Kaban, Kamer Vakfı Başkanı Nilüfer Kısak’ı ziyaret etti. Vakıf Yönetimi Vali Kaban’a, ilimizde yürüttükleri projeler hakkında bilgi verdiler.

Sohbet sonrası Vali Kaban, Vakıf Yönetimini tebrik ederek, kendilerine başarılar diledi.

Son olarak işadamı H.Mehmet Korkusuz’u ziyaret eden Vali Kaban, bir süre sohbet ettikten sonra buradan ayrıldı.

     Yazdır Paylaş:
Yorumunuz
Adınız Soyadınız:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. IP adresiniz güvenliğiniz için kayıt edilmektedir.
Yazarlarımız


Fendoğlu ve Üstlendiği Misyon!

REMZİ HAYTA
  REMZİ HAYTA
  Prof. Dr. MUSTAFA TALAS
  NURETTİN KONAKLI
  CUMALİ DUMAN
  AYŞEGÜL ÇOŞKUN
  ENVER KALAYCIOĞLU
  Arş. Gör. MURAT BUĞRA TAHTALI
  NAZAN ÖĞÜT TEKİN

Anket

Aktif Anket Bulunamadı
Gazeteler
Hiç Röportaj Yok

Röportajlar
Benler cilt kanserinin habercisi demek

Çok Okunanlar
Ekonominin en somut göstergesi işsizlik rakamlarıdır. Rakamlara bakıldığında işsizlik ile ilgili bi
Genç İşsizliği Bel Büküyor
İYİ Parti Adayı Parlak :Çınar
Hayvancılık OSB’de Fizibilite
Başkan adayı Güder:100 civarın
Başkan Gürkan, Niyaz-i Mısri K
Başkan Gürkan, Gökçe’ye İadeyi
''Türkçem Benim Ses Bayrağım''
Milletvekili Fendoğlu, Kardele
Kırteke :Akçadağlılık ruhuyla
Başkan Gürkan, Meşeli’yi Ziyar
Flaş Haber - Tüm Hakları Saklıdır © 2008-2011
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.