20 Ocak 2019 Pazar

MTÜ Atçılık ve Atlı Sporları Uygulama ve Araştırma Merkezi kuruldu Malatya’yı Yer Altı Ve Yer Üstü Zenginlikleri İle Birlikte Değerlendiriyoruz HADİ DAYI ( Atilla Kantarcı Yazdı ) Midibüs bir anda alev alıp cayır cayır yandı Başkan Gürkan Öğrencilerin Karne Sevincine Ortak Oldu “Akçadağ'da onurlu insanların olabileceğinin hesabını yapmadılar” Jandarma’dan 347 Personelle Huzur ve Güven Uygulaması Vali Baruş, Öğrencilerin Karne Sevincini Paylaştı Malatya'da Sinemalarda bu hafta hangi filmler var? Kangal köpekleri neden yavrularını yiyor? Sırrı çözüldü
‘Malatya El Ele Platformundan Örnek Bir Hareket’

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ı ziyaret eden Türk Kızılayı Malatya Şube Başkanı Av. Umut Yalçın, “Yeşilyurt Belediye Başkanımız Hacı Uğur Polat’ın öncülüğünde çok sayıda kurum, kuruluş ve meslek örgütünün katılımıyla kurulan Malatya El Ele Platformu toplumsal duyarlılığın artırılmasında örnek alınacak bir harekettir.” diye konuştu.

5.3.2018 17:57:40   

 

“HACI UĞUR POLAT BAŞKANIMIZ ÖRNEK ALINACAK BİR OLUŞUMA ÖNCÜLÜK ETTİ”  

Türk Kızılayı Malatya Şube Yönetim Kurulu üyelerinin de yer aldığı ziyarette konuşan Av. Umut Yalçın, “Geçtiğimiz aylarda Kuzey Irak ve İran’ın farklı kentlerinde yaşanan deprem olayından sonra orada yaşayan kardeşlerimize yardım ulaştırmak amacıyla Yeşilyurt Belediye Başkanımızın öncülüğünde çok sayıda kurum ve kuruluşun katılımıyla ‘Malatya El Ele’ platformu kurulmuştu. Platformun çalışmaları neticesinde toplanan yardımlar konvoylar halinde deprem bölgesine gönderilmişti. Yeşilyurt Belediye Başkanımız Sayın Hacı Uğur Polat bu duyarlı yaklaşımıyla ülkemizde örnek alınacak bir organizasyonun altına imza atmıştır. Ülkemizde sivil toplum kuruluşlarının ortaklaşa projeler üretmesi yeni yeni gelişirken Malatya’da çok sayıda Sivil Toplum ve Meslek Örgütlerinin böylesine değerli bir oluşumun içinde yer almasını sağlamak önemli bir başarıdır. Gerek yardımların toplanma sürecindeki birliktelik gerekse organizasyonun başarılı geçmesi adına ortaya koyulan gayretli çalışmalar ‘Malatya El Ele’ platformunun etkin bir hale gelmesine vesile oldu. Özellikle Yeni Cami önünde kurulan çadır, yardım faaliyetinin daha geniş kesimlere duyurma imkânını sağladı. ‘Malatya El Ele’ platformu, Dünya’nın farklı coğrafyalarında veya Türkiye’nin sınırlarını paylaştığı ülkelerde meydana gelebilecek afet, deprem ve sel gibi doğal afetlerde Malatyalıların ortak duyarlılığını gösterebilecek çok faydalı bir harekettir. Türk Kızılay’ı Malatya Şubesi olarak Yeşilyurt Belediye Başkanımıza bu duyarlı ve hassas yaklaşımından dolayı teşekkür belgesi takdim edeceğiz. Belediye Başkanımıza ve ekibine sosyal sorumluluk projelerine verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

“TÜRK KIZILAYININ YARDIM FAALİYETLERİNDE ÖNCÜ OLMASI HEPİMİZİ GURURLANDIRIYOR”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ise Malatya’da ki sosyal sorumluluk faaliyetlerine destek veren Türk Kızılayı Malatya Şubesine teşekkür etti.

Yerel yönetimlerin insan hayatını daha huzurlu, güvenli ve sağlıklı bir anlayışla devam etmesine olanak sağlayacak hizmetler sunmasının öncelikle görevi olduğunu ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Türk Kızılayı hem dünya da hem de ülkemizde çok yoğun bir çalışma gerçekleştirmektedir. Dünya ve Türkiye’nin neresinde bir afet, yangın veya deprem olsa orada Türk Kızılay’ın hizmetlerini görmek bizim adımıza gurur vesilesidir. Türk Kızılay’ı sadece ülkemizde değil uluslar arası platformda da yardım faaliyetlerindeki öncülük görevini başarıyla sürdürmesi hepimizi mutlu etmektedir. Malatya Şubesinin başında da çok aktif, çalışkan ve enerji dolu Umut Yalçın kardeşimiz görev yapmakta, onun şahsında Şube Yönetiminde görev yapan tüm üyelerimizi ve çalışanlarımızı başarılı hizmetlerinden dolayı tebrik ediyorum. Sosyal sorumluluk ve toplumsal duyarlılığı artıracak projelerin hayata geçmesi noktasında Şube Yönetimini aktif bir şekilde sahada görmekteyiz, bir nevi büyük trende vagon olma görevini layıkıyla yerine getiriyorlar. Yeşilyurt Belediyesi olarak ta hem kentimizde hem ülkemizde hem de dünyanın farklı yerlerinde sıkıntıda olan insanlara yardım eli uzatmak adına üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmeye ayrı bir önem vermekteyiz. Bu kapsamda; geçtiğimiz aylarda Kuzey Irak ve İran’ın farklı kentlerinde meydana gelen depremde zor durumda olan insanlara yardım ulaştırmak amacıyla Türk Kızılay’ı başta olmak üzere çok sayıda kurum, kuruluş ve meslek örgütlerimizin destekleriyle ‘Malatya El Ele’ platformu adı altında bir oluşum kurduk. Yardım faaliyetleri kapsamında hemşerilerimizin büyük destekleriyle toplanan yardımlarımızı konvoylar halinde deprem bölgesine gönderdik. Bu oluşumun faaliyete geçme sürecinde fikir ve önerilerini bizlerden esirgemeyen Türk Kızılay’ı Malatya Şube Başkanımızın şahsında tüm üyelerimize teşekkür ediyorum. ‘Malatya El Ele’ platformu her türlü sıkıntıda, problemde veya güzellikte kurum, kuruluş ve meslek örgütlerimizin bir araya gelmesine vesile olacak bir oluşumdur. Bundan sonra bu oluşum altında faaliyetlerimize devam edeceğiz” dedi.

Başkan Polat konuşmasının sonunda, Afrin’de ‘Zeytin Dalı’ harekâtını başarıyla sürdüren Türk Silahlı Kuvvetleri ile ÖSO birliklerine kan desteği sağlamak amacıyla faaliyetlerde bulunan Türk Kızılay’ına her türlü desteği vermeye hazır olduklarını sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından Türk Kızılayı Malatya Şube Başkanı Av. Umut Yalçın, ‘Malatya El Ele’ Platformunun kurulmasına öncülük eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’a teşekkür belgesi takdim etti.

     Yazdır Paylaş:
Yorumunuz
Adınız Soyadınız:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. IP adresiniz güvenliğiniz için kayıt edilmektedir.
Yazarlarımız


Fendoğlu ve Üstlendiği Misyon!

REMZİ HAYTA
  REMZİ HAYTA
  Prof. Dr. MUSTAFA TALAS
  NURETTİN KONAKLI
  CUMALİ DUMAN
  AYŞEGÜL ÇOŞKUN
  ENVER KALAYCIOĞLU
  Arş. Gör. MURAT BUĞRA TAHTALI
  NAZAN ÖĞÜT TEKİN

Anket

Aktif Anket Bulunamadı
Gazeteler
Hiç Röportaj Yok

Röportajlar
Benler cilt kanserinin habercisi demek

Çok Okunanlar
Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ) bünyesinde Atçılık ve Atlı Sporları Uygulama ve Araştırma Mer
MTÜ Atçılık ve Atlı Sporları U
Malatya’yı Yer Altı Ve Yer Üst
HADİ DAYI ( Atilla Kantarcı Ya
İlçelerdeki oy kaybının fatura
Midibüs bir anda alev alıp ca
“Akçadağ'da onurlu insanların
Başkan Gürkan Öğrencilerin Kar
Jandarma’dan 347 Personelle Hu
Vali Baruş, Öğrencilerin Karne
Malatya'da Sinemalarda bu haft
Flaş Haber - Tüm Hakları Saklıdır © 2008-2011
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.