23 Ocak 2019 Çarşamba

Genç İşsizliği Bel Büküyor İYİ Parti Adayı Parlak :Çınar gibi sizi unutmayacağız Hayvancılık OSB’de Fizibilite Çalışması yapıldı Başkan adayı Güder:100 civarında proje üzerinde çalışıyoruz ”Reyhan, Arapgir’i Cazibe Merkezi Yapacak” Başkan Gürkan, Niyaz-i Mısri Kültür Vakfı Yönetimi İle İstişarede Bulundu Başkan Gürkan, Gökçe’ye İadeyi Ziyarette Bulundu ''Türkçem Benim Ses Bayrağım'' Milletvekili Fendoğlu, Kardelen'in çağrısına duyarsız kalmadı Kırteke :Akçadağlılık ruhuyla hizmet edeceğiz
Sadıkoğlu: 'Katma Değer Yaratan Bir Ekiple Tanışacaklar'

1 Nisan Pazar günü yapılacak Malatya Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinde başkan adayı olarak yarışacak Oğuzhan Ata Sadıkoğlu basın mensuplarıyla bir araya geldi. Burada konuşarak projelerinden bahseden Sadıkoğlu, “ Malatya 1 Nisan’da çok ciddi katma değer yaratan, vizyonunu üst seviyeye taşıyacak bir Ticaret ve Sanayi Odası ile herkesin oylarına, değerlerine sahip çıkmasıyla odanın, ne iş yaptığının bilincinde olmadan ahbap çavuş ilişkisi ile hatır gönül ile oy verme arzusu olmadığından güzel katma değer yaratan vizyonda olan hedefleri olan bir ekiple tanışacaktır.” dedi

9.3.2018 16:41:16   

 
1 Nisan Pazar günü yapılacak Malatya Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinde yarışacak Oğuzhan Ata Sadıkoğlu basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Hilton Otel’de düzenlenen kahvaltıya çok sayıda basın mensubu katıldı.  Projelerinden ve hedeflerinden bahseden Sadıkoğlu şunları dile getirdi: “1 Nisanda TSO seçimleri malumunuz başlayacak. Bizler dava arkadaşlarımızla beraber yola çıktığımız süreç içerisinde samimiyetimizle Malatya’ya neler yapabiliriz, Malatya ticaretini nerelere getirebiliriz bu güne kadar ki protokol ağırlama ve uğurlama törenlerinden Malatya’ya katma değer yaratan Malatya’nın vizyonunu ileri taşıyan yurt dışında Malatya’yı temsil eden ve yurt içini, yurt dışını buraya getirerek Malatya’ya nasıl yatırımlar kazandırabiliriz diye katma değer yaratan bir ticaret odası anlayışını faaliyete sokmak ve bundan sonra 1 Nisan itibariyle yeni bir süreci başlatıp Malatya’nın vizyonunu üst seviyeye çıkartma arzumuz var. Değerli dava arkadaşlarımızın bu yolda bizlerle beraber yürürken hiçbirinin kendi şahsi istekleri ve kartvizit olarak burada bulunma arzularını hiçbir şekilde görmediğimi ve zorla sektöründe başarılı görüş, düşünce, mezhep, meşrep ayrımı etmeksizin Malatya’ya nasıl vizyon kazandıran, nasıl katma değer yaratabilen sektöründe başarılı insanları zorlayarak meclis üyesi adayı olmaları için ısrar ettik. Düzgün bir kadro oluşturup kartvizit ve protokol değil bundan sonra Malatya’ya herkes bir adım ileri atarak katma değeri nasıl üst seviyeye tırmandırır bunun projeleri için de bir araya geldik. Buradaki arkadaşlarımızın meclis üyesi olarak Malatya’yı nasıl bir adım ileri götürmeye çaba göstermesi gayet normalse bu güne kadarki süreçte devam eden ve emeği geçen ticaret odasıyla ilgili gayret gösteren arkadaşlarımıza da teşekkürlerimizi sunuyoruz.  Bizler bu çıtanın üst seviyeye tırmanması için kavgasız, dövüşsüz, kimseye iftira atmadan, ötekileştirmeden proje üreterek Malatya’daki vizyonun ileri gitmesine katkı sağlayan bir ekiple yola çıktık.”
“FUAR ORGANİZASYONLARI YAPMAYI DÜŞÜNÜYORUZ”
 Sadıkoğlu: “Onun için bizler hiçbir zaman kavgaların, vizyonsuzluğun, iftiraların içine çekmeye çalışmakta girmeden kendi projelerimizi anlatıp Malatya’yı nasıl ileri götürebiliriz bunun gayreti içinde olacağız. TSO’nun vizyonunu üst seviyeye tırmandırmak elbette lafla ve afaki konuşmayla olmuyor. Bunun için projelerimiz var. Bu projeleri oluştururken neler eksik, neler yapabiliriz, Malatya’yı nasıl daha ileri götürebiliriz bütün meclis üyesi adayı arkadaşlarımızla birlikte istişareler yapıp bugüne kadar ki tecrübelerimizle buraya dâhil ederek öncelikle Malatya Ticaret ve Sanayi Odasının üyelerine hizmet verebilen, katma değer yaratan, üyelerini bir müşteri temsilcisi edasıyla karşılayıp oradaki insanların işlerini görünmesi en üst seviyede hizmet noktasına çıkartılarak itibarını artırmayı düşünüyoruz.  Gözlemlediğimiz şeyler şu ki üyelerin çoğu hizmet almakla ilgili motivasyonsuzluk ve eksikliklerle birçok şikâyetlerini dile getiriyor. Ondan sonraki süreçte bu üyelerimizin tamamı günlük yaşam alanında nasıl kolaylaştırabilen projelerle katma değer yaratılabilir, o insanların ticaretteki gücünü nasıl artırabiliriz bunlar katma değer yaratma arzumuzun içinde olan şeyler. Basit örnekler verecek olursak bütün üyelerimizin 7 bin tane sanayicinin, iş adamının ve tüccarın restoran, konaklama, elektrik ve buna benzer birçok ihtiyaçlarını 7 bin kişi adına yaptıklarında daha iyi indirimler alıp üyelerin tamamının avantajlı şekilde bu işlerden faydalanmasını sağlamayı düşünüyoruz. Malatya ticaret ve sanayi odasının vizyonel çalışmaları içerisinde kesinlikle yapmayı düşündüğümüz şey şu, fuar organizasyonları. Hem Yurt içi fuarlar, hem yurtdışı fuarlar olmak üzere üyelerimizin vizyonunu üst seviyeye tırmandırmak adına sürekli gezen, araştıran inceleyen, katma değer yaratan bir yapı oluşturmak, Malatya’mızı bir adım daha ileri götürmek adına faydalı olacağını düşünüyorum. Ürettiği ürünleri yurt dışında ve yurt içinde pazarlama ve müşteri bulmak, bunların Malatya adına ülkemize döviz kazandırmak isteyen birçok üreticiyi, bu seçim sürecinde geldiğimizde daha iyi keşfetme ve fark etme imkanımız oldu. Dolayısıyla bu insanların vizyonu üst seviyelere tırmandırmak müşteri sağlamak, ülkemizde döviz katma değer atmasını sağlamak için bir adım daha ileri götürmek katma değer yaratmak için bizim en önemli arzularımızın birisidir.” dedi. 
“KATMA DEĞER YARATACAĞIZ”
Sadıkoğlu sözlerini şu şekilde sürdürdü: “ Ondan sonraki süreçte Malatya’mız da üretilen değerler, kayısı başta olmak üzere Malatya organize sanayi bölgesinde tekstil ve buna paralel olarak da birçok ürün üretildiği halde buralarda fuarların düzenleyip yurt dışından ve yurt içinden müşterileri buraya getirmemiz ve bu ürünleri yerinde pazar oluşturarak katma değerli bir şekilde satılması arzulularımız içerisindedir. Bu güne kadar hiçbir şekilde sektörün sorunları ile ilgili katma değer olmayan illerde bugün mobilyada İnegöl, Kayseri ve buna benzer iller Antep üst seviyede katma değer yaratıp yurt dışında ve yurt içinde insanların buraya toplayıp kendi pazarlarını yarattılar. Sektörel olarak birçok üretici müşteri aramak ve müşteri bulmak ile ilgili hiçbir kaygı duymadan sadece istihdam yaratıp ülke ekonomisine katma değer sağlayarak bu iller de ciddi bir ekonomik döngü sağladılar. Biz de aynı şekilde kayısının yeri Malatya’dır.  Türkiye'de yüzde 75'inin Malatya'da üretildiğine göre, Malatya'da bizim yurt dışından insanları getirip ihracatın Malatya üzerinden yapmasının doğru olabileceğini ve burada ciddi bir pazar yaratarak kayısının katma değerinin Burası olduğunu ifade etmeyi Arzu ediyoruz. Aynı şekilde fiziki şartları oluşmamış alanları ile üretilen ürünlerin insanlara sergilenmesi müşterileri Buralara davet edilmesi sağlanan fuar alanlarının düzgün fizikli şartlara ulaştırılmasını Arzu ediyoruz. Ciddi anlamda TÜYAP gibi büyük organizasyonların fuar organizasyonlarının Malatya getirip Malatya'da bölgenin Cazibe Merkezi olmasını sağlamak diğer düşüncelerimizin ve yapmamız düşündüğümüz projelerin en önemlilerinden birisidir. Harici olarak enerji ile ilgili ciddi anlamda güneş paneli Bugün dünyanın her yerinde hemen fabrikalarda katma değer yaratarak fiyat düşündüğünü sağladığı için fabrikaların tamamında güneş paneli kullanılarak üreticimizin yurtdışı rekabeti ile ilgili Çin ve diğer ülkelerle eşit şartlarda üretim yapabilmesi enerji maliyetinin düşüklüğü ile orantılıdır. Bunlarla ilgili ciddi Gayret ve çaba içerisinde olacağız. Daha söyleyeceğim biz birçok projeye olmasına rağmen değerli basın mensuplarını zamanını almak ve bununla ilgili zamanını almak istemiyorum. Malatya 1 Nisan’da  çok ciddi katma değer yaratan Malatya vizyonunu üst seviyeye taşıyacak bir Ticaret ve Sanayi Odası ile herkesin oylarına sahip çıkmasıyla herkesin değerlerine sahip çıkmasıyla odanın Ne iş yaptığının bilincinde olmadan Ahbap Çavuş ilişkisi ile Hatır gönül ile oy verme arzusu olmadığında güzel katma değer yaratan vizyonda olan hedefleri olan bir ekiple tanışacaktır.”
     Yazdır Paylaş:
Yorumunuz
Adınız Soyadınız:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. IP adresiniz güvenliğiniz için kayıt edilmektedir.
Yazarlarımız


Fendoğlu ve Üstlendiği Misyon!

REMZİ HAYTA
  REMZİ HAYTA
  Prof. Dr. MUSTAFA TALAS
  NURETTİN KONAKLI
  CUMALİ DUMAN
  AYŞEGÜL ÇOŞKUN
  ENVER KALAYCIOĞLU
  Arş. Gör. MURAT BUĞRA TAHTALI
  NAZAN ÖĞÜT TEKİN

Anket

Aktif Anket Bulunamadı
Gazeteler
Hiç Röportaj Yok

Röportajlar
Benler cilt kanserinin habercisi demek

Çok Okunanlar
Ekonominin en somut göstergesi işsizlik rakamlarıdır. Rakamlara bakıldığında işsizlik ile ilgili bi
Genç İşsizliği Bel Büküyor
İYİ Parti Adayı Parlak :Çınar
Hayvancılık OSB’de Fizibilite
Başkan adayı Güder:100 civarın
Başkan Gürkan, Niyaz-i Mısri K
Başkan Gürkan, Gökçe’ye İadeyi
''Türkçem Benim Ses Bayrağım''
Milletvekili Fendoğlu, Kardele
Kırteke :Akçadağlılık ruhuyla
Başkan Gürkan, Meşeli’yi Ziyar
Flaş Haber - Tüm Hakları Saklıdır © 2008-2011
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.