23 Ocak 2019 Çarşamba

Genç İşsizliği Bel Büküyor İYİ Parti Adayı Parlak :Çınar gibi sizi unutmayacağız Hayvancılık OSB’de Fizibilite Çalışması yapıldı Başkan adayı Güder:100 civarında proje üzerinde çalışıyoruz ”Reyhan, Arapgir’i Cazibe Merkezi Yapacak” Başkan Gürkan, Niyaz-i Mısri Kültür Vakfı Yönetimi İle İstişarede Bulundu Başkan Gürkan, Gökçe’ye İadeyi Ziyarette Bulundu ''Türkçem Benim Ses Bayrağım'' Milletvekili Fendoğlu, Kardelen'in çağrısına duyarsız kalmadı Kırteke :Akçadağlılık ruhuyla hizmet edeceğiz
Ak Parti İl Kadın Kolları Kongresi İki Bakanın Katılımı İle Yapıldı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, "Ülkemize karşı hiçbir tehdidin karşısında boyun eğmeyeceğiz. Bakanlar Sarıeroğlu ve Tüfenkci Ak Parti il kadın kolları kongresine katıldılar...

11.3.2018 00:01:40   

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, "Ülkemize karşı hiçbir tehdidin karşısında boyun eğmeyeceğiz. Başkomutanımız, liderimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'la birlikte dimdik güçlü bir Türkiye olarak yolumuza devam edeceğiz." dedi.

Bakan Sarıeroğlu ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonu'nda düzenlenen AK Parti Malatya Kadın Kolları 5. Kongresi'ne katıldı.

Ak Parti İl Kadın Koları Başkanı ve yeniden tek liste ile başkan adayı olan 

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Aynur Oğuzhan: Şuan biliyorsunuz Türkiye’nin sınırlarında çok büyük mücadeleler yapılıyor.  Allah mücadeleye destek veren tüm güvenlik güçlerimiz korusun şehit düşen asker ve sivillere Allah rahmet eylesin Allah hepsinden razı olsun. Öncelikle kadınlar için siyaset değil kadılarla siyaseti benimseyen Sayın Cumhurbaşkanımız ve genel başkanımız Recep Tayip Erdoğan’ ı minnetle ve şükranla selamlıyorum. Geçmişimizin şuuru olan kadınlarımızın geleceğimize de aydınlatacağına kalben inanıyor ve bu vesileyle tüm Kadınlarımızın dünya kadınlar gününü kutluyorum. Cumhuriyet tarihinden bu yana durağanlık gösteren kadınların hakları ak parti ile yükselişe geçmiş kadınlar iş hayatında siyasette sosyal yaşamda daha fazla yer almaya söz sahibi olmaya başlamıştır kadınlar ak parti davasını yüreğine koymuştur ak kadınlar her türlü tökezlemeyi göze alarak alanlara inmiş yasakların önüne dikilmiştir.  Bazen de tankların önünde elif gibi dimdik durmuşlardır.  Yükselen Türkiye’nin lokomotif gücü olan ak kadınlar yeri geldi anne oldu yeri geldi yol arkadaşı merhametin eli onuru samimiyetin temsilcisi siyasetin öznesi oldular. Gece gündüz kar kış demeden kapı kapı sokak sokak davamızı anlattılar bunun adı vefadır samimiyettir ak davadır. Kadınları dışlayan 2. sınıf muamelesi yapan ülkeler asla ilerleyemezler. Bunun bilincinde olan Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan kadının her alanda önünü açarak destek olmuştur. Türkiye’nin kadınını tarih boyuncuca İstiklal mücadelesinde daima ön safta yer almışlardır.  Kimi zaman devletin kuruluşunda kimiz zaman vatanın kurtuluşunda görev alan Kahraman kadınlar geride asla unutulmayacak biz kadınlara rehber olacak bir miras bırakmışlardır. İşte o mirasın eseri olan 15 Temmuz gecesinde bari millet ayağa kalkmıştır.  Önünde 2019- 2023 hedefleri vardır bu dava aynı zamanda hak davasıdır. Bu nedenle Allah’a dayanıp güvenip azmedip çok çalışacağız burada teşkilatlarımıza büyük görev düşmektedir.  Biz inanıyoruz ki kadınlar birlik olursa dünyayı ele alırlar. Birlik olacağımız ümit ederek kongrenin hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır:  Kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum.  Gerçekten Malatya kadın kollarımızın ne kadar aktif ne kadar başarılı olduğunu ifade etmek istiyorum.  Biz bu güne kadar teşkilatımızın dayanışması ve saha çalışmaları gerçekten örnek oldu.  Dolayısıyla bu kongrelerde çitayı daha çok yükseltiyoruz.  2019’ un önemini hepiniz biliyorsunuz ülkemiz adına dünya barışı adına ilam coğrafyası için 2019’ da biz daha güçlü olmak zorundayız, bunun içinde daha çok çalışmak zorundayız.  Herkes bulunduğu noktada üzerine düşen, bizler yerel yönetimler olarak bütün belediyede çalışan arkadaşlarımızlar birlikte AK Parti belediyeciliğine yakışır daha çok çalışacağız ve hizmet edeceğiz inşallah 2019’ da ve daha güçlü olacağız.” dedi.  Çakır daha sonra görev alıp almamanın önemli olmadığını belirtip görev almayan ama davaya gönül vermiş kişilere, geçmişte görev almış kişilere ve gelecekte görev alacak olan kişilere emeklerinden dolayı teşekkür etti. 

AK Parti İl Başkanı Hakan Kâhtalı: “Teşkilatımızın ana omurgasını oluşturan analarımız hanım kardeşlerimiz bacılarımız kongremiz hayırlara vesile olsun inşallah.  Birliğimiz beraberliğimiz daim etsin Cenabı Allah hep beraber inşallah Sayın Cumhurbaşkanımızın ortaya koymuş olduğu hedefler doğrultusunda 2019’ da yapılacak olan seçimlerde Malatya ili yeniden bir tarih yazacak inşallah bunun için de bu güne kadar en büyük destekçimiz olan çok kıymetli hanım kardeşlerime teşekkür ediyorum.  Burada tüm teşkilatlarımızla beraber büyük bir aileyiz. Allah’ a hamt olsun Malatya’daki toplam seçmenin yüzde 20’ si 107 bin üyesi olan büyük bir teşkilatız.   bizler sayın Cumhurbaşkanımızın ortaya koymuş olduğu hedefler doğrultusunda Allah’ın izni ve yardımıyla o hedeflere ulaşmak için gayret etmek üzere bu sorumlulukları üstümüze almış kişileriz. Teşkilat olarak bir kez daha söz veriyoruz ki Allah nasip ederse önceki seçimlerde nasıl tarih yazdıysak bundan sonraki seçimlerde de yeni tarihler yazacağız.” 

Çalışma ve sosyal güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu

“Özellikle kadınların emeğiniz şahit olan bir kardeşinizim. Bu güne kadar, Malatya Teşkilatlarında emek veren, hizmet veren, gece gündüz çalışan, kapı kapı gezen, sıkmadık el bırakmayan tüm hanım kardeşlerimizi buradan yad etmek istiyorum. Bende kadın kollarından yetişmiş bir hem cinsinizim. Bu partimizin güzelliği. Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız ile birçok kez geldik, Allah’ına kurban Malatya demişleri. Malatya Bizleri her zaman güzel karşılamıştır, bugünde aynı şekilde bu enerji, Bu sinerji aynı şeklide devam etti ve bu bizleri gerçekten çok memnun etti. 

“Çok önemli günlerden geçiyoruz. Bunu sizlerde aslında baş örtülerinizle tüm Türkiye’ye anlamlı bir mesaj vermektesiniz. Afrin’de, ülkemizin güvenliği ve huzuru için o bölgeyi, terör örgütlerinden arındırmak için canlarını ortaya koyan, tüm Mehmetçiğimize kolaylıklar diliyorum. bütün şehitlerimizi rahmetle yad ediyorum, gazilerimize Allah’tan şifalar diliyorum. Görüyorsunuz, sığınaklara yapılanları açılan tünelleri, biriktirilen silahları, para desteklerini, bunların hepsini topladığımız da bunun ne anlama geldiğini biz Türkiye olarak çok iyi biliyoruz.  Buna izin vermeyeceğiz, ülkemize karşı hiçbir tehdidin karşında boyun eğmeyeceğiz. Başkomutanımız, liderimiz Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte dimdik, güçlü bir Türkiye olarak yolumuza devam edeceğiz. İnşallah sınır ötesinde yaptığımız operasyonlar tek bir terörist kalmayıncaya kadar devam edecek”

“Cumhurbaşkanımız, gece gündüz demen çalışıyor. Bir yandan operasyonlarla ilgili çalışmalar yapıyor, bir yandan, kadınlar günü programında yaşanan süreçlerle ilgili ortaya koyduğu bir beyan var. Bununla ilgili yine bir algı çalışması, yine bir laf kirliliği yapılıyor ve bunlarla ilgili mücadelesini sürdürüyor. Böyle bir süreçten geçiyoruz. 2019 seçimleri geliyor ve 2019 bir milat. Hem ülkemiz, hem bölgemiz, hem de Dünyamız için bir Milat. Sadece genel seçim değil, sadece yerel seçim değil ve sadece Cumhurbaşkanlığı seçimleri olarak ta değerlendiremeyiz.  Dostlara güven, düşmana korku salacağımız bir milattır 2019 yılı. Diğer taraftan ülkemize bundan sonra, hiçbir algı operasyonu yapılamayacağının noktasının konulacağı bir seçimdir. Yıllardır hayalini kurduğumuz, Devlet ile milleti tam manasıyla bütünleşeceği bir seçimdir. İnşallah 2019 yılında da bu yükü bizler sırtlanacağız ve İnşallah o üç tane sandığı zafer ile patlatacağız.”

“Her kesimle ilgili güçlü adımlarımızı, güçlü düzenlemelerimizi yapacağız. En son örneği, taşeron düzenlemesidir bunun. Az önce taşeronda çalışan ve kadroya geçen kardeşlerimizle belediye önünde güzel bir buluşma gerçekleştirdik. Biz süreci 1 Ocak itibari ile başlattık, usul esaslarımızı başlattık. 2 Ocak’tan itibaren başvurular alındı ve değerlendirildi. Bu anlamda çok titiz bir çalışma yaptık. Taşerona kadronun mimarı, Sayın Cumhurbaşkanımızdır. Maliye Bakanımız, iç işleri Bakanımız tüm Bakan arkadaşlarımız sürecin içersisinde idi herkese teşekkür ediyorum. Şimdi sona doğru yaşkalştık, tabi sona doğru yaklaşınca aynı başındaki o bilgi kirlilikleri, Ana muhalefet vekilleri ortaya bir şeyler atıyorlar. Biz şuanda SGK, İŞKUR il müdürlerimiz, Milli eğitimimizin üst düzeyinden en alta kadar iyi bir koordinasyon ile süreci çok hızlı bir şekilde takip ettik. En ufak yanlış bir işlem olmaması için çalıştık. sınav süreçlerini de çok ciddi bir şekilde takip ediyoruz. Bugüne kadar Allah’ çok şükür bir sıkıntı yaşanmadı. Ama bugün bir milletvekili çıkmış, “yok şu sorular soruluyor, yok bu sorular soruluyor” diyor. Öyle bir şey söz konusu değil, bunun olmasına izin vermeyeceğiz. Biz titiz bir çalışma yaptık, bu titiz çalışmanın gölgelenmesine de asla izin vermeyeceğiz. Herkesin işi ile ilgili soru sorulacak. Yıllardır zaten yapıyor kardeşlerimiz, o işin uzmanı olmuş, bunun dışında soru sorulmayacak, bugüne kadarda bunu sağladık. Eğer bir yerlerde bunun dışında bir uygulama varsa bununda takipçisi biz oluruz, buna da izin vermeyiz. Bu işin sonuna geliyoruz, bu işe de kimsenin kara gölge sürmesine asla izin vermeyeceğiz”

Çalık; “Partimizin kurulduğu andan itibaren, bugüne kadar görev almış, bütün kardeşlerime canı gönülden teşekkürlerimi sunuyorum. Bu hikaye Milletin, kadınların hikayesidir. Her alanda, kadının adı var ne zaman oldu? Ak Parti ile birlikte oldu. Ne zaman Oldu? Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte oldu. 2002’de kadının siyasete katılımı, temsili sadece yüzde 2 iken bugün yüzde 14,1’e çıktı. Yüz yıllık parti CHP’ye kadınların hesap sorması gerek. Yüzde 4,1 ile 1934’de kadınların temsilini göz önünde bulundurduğumuzda, AK parti’yi örnek almalarını söylüyorum. Siyasette kadın, Allah’ın izni ile Tayyip Erdoğan ile var oldu, var olmaya devam edecek” 

Mustafa şahin; “Ümmetimizin bütün sıkıntılarını çeken, her şeye göğüs geren, analarımız bacılarımız saygıyla, hürmetle selamlıyorum. Çalışma hayatında arkadaşlarımızın büyük bir kesimini, özellikle 16 yıldan bu yana Milletin ve ümmetin umudu olan, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın açmış olduğu yolda ilerleyen siz değerli kadınlarımız ile bizler guru duyuyoruz. Özellikle Ak Partiler döneminde kadınlara verilen değerleri biliyorsunuz. Cennet anaların ayağının altındadır diyoruz, onun için 7/24 analarımızın ayaklarının altını dahi öpsek haklarını ödeyemeyiz. Teşkilatlarımıza verdiğiniz katkıyı biliyoruz, bunları inkar etmek mümkün değil. 12 seçimde, Malatya’mızda seçimleri hep birinci sırada tamamladık. Malatya’da oylarımızı yüzde 70’lerin üzerine çıkartıysak burada sizlerin alın teri vardır” 

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci: “Sizler kadınlarımız Afrin’de mücadele veren Mehmetçiklerimizi ansısınız sizler bu vatanı korumak için canlarını veren Mehmetçiklerimizin güvenlik güçlerimizin anasısınız. 5 Temmuz’da meydanları dolduran kadınlarımızınsınız, bacılarımızsınız, ablalarımızsınız.  O gün hem cinsleriniz, bacılarımız 11 tane bacımız şehit oldu. Bütün şehitlerimize bu vesileyle cenabı Allahtan rahmet diliyorum. Yaralılarımıza acil şifalara gazilerimize uzun ömürler diliyorum.  AK Parti bir dava partisidir,  esasında bir vefa partisindir.  Bir erdemliler partisidir zalimlere karşı çıkmış mazlumdan yana yer almış okuyamayan bacılarımızın hakkını savunmak adına çıkmış bu gün onları bakan yapmış AK Parti dünyadaki mazlumlara ümmet olarak çıkmış Afrin’e barış olarak hareketini götürmüş Cerablus’ a kardeşliği götürmüş kadınlara yardım elini uzatmış dünyadaki büyün mahrumların umudur olmuş ve bu umudun adı Recep Tayyip Erdoğan ev onun yol arkadaşlarım. Allah’a hamt olsun dedik ski bu yola çıkarken hiçbir şey eskisi gibi olmayacak ve Türkiye’de gerçekten hiç bir şey eskisi gibi olmadı, Allah’ ın izniyle ve milletin desteğiyle de olmayacak.  Çünkü dize milletle beraber yol yürüyoruz. Bize millet is ikamet çiziyor ve bizde onların yolundan gidiyoruz. Sizler milletin içerisindesiniz sizler kapı kapı dolaşıyorsunuz dertleri dinliyorsunuz fedakârlık yapıyorsunuz ve onların dertlerine çare oluyorsunuz çare olmaya çalışıyorsunuz, olamazsanız da en azından onlar ala birlikte acılarını paylaşıyor dertleri paylaşıyor gözyaşlarını paylaşıyor o duaları Cenabı Allah,’ a ulaştırıyorsunuz ve bizler de hükümet olarak Cumhurbaşkanımızın liderliğinde o sorunlara çözümler arıyoruz. Bunun için de bizler Battalgazi ile gurur duyuyoruz Battalgazi’nin torunu olmakla gurur duyuyoruz, Malatyalı olmakla gurur duyuyoruz ve en çok da Recep Tayyip Erdoğan’ın yol arkadaşı olmakla gurur duyuyoruz.  Bir milatla karşı karşıyayız bir tarih yazılıyor bu tarihide bu ak kardeşlerimiz bazılarımız yazıyor ve biz 2019’ da inşallah o miladı birlikte geçeriz.   Türkiye’yi de 2023 hedeflerine taşıyacağız inşallah kimler için taşıyacağız, işsizler için, hanım kardeşlerimiz için, yaşlılarımız için,  engellilerimiz için, bu millet için taşıyacağız.  Bu milletin vebali omuzlarımızda bu milletin emaneti bu kadronun emanetinin üzerinde.  Eğer sizler gevşerseniz sizler yorulursanız sen ve ben kavgasına düşüp bölünürsek fitneye mahal verirsek o zaman bu milletin vebali tarih medeniyet bizden hesap sorar.  Onun için kimse gelecek hesabı yapmadan yarınların sahibi Allah’ tır.  Bu dava ya dün olduğu gibi ister bu kademelerde yer alarak ister dışarda olan herkese teşekkür ederim.  İlk kurulduğundan bu güne kadar Allah için bu davanın içinde olan fedakârca yürüyene mallarını da kaybeden canlarını da kaybeden dostlarımız var kardeşlerimiz var belki bu gün bu sıralarda değiller ama bilin ki gönülleriyle bu davanın içerindeler. Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasındalar onalar da selam olsun. Dedik ki ak pati bir dava partisidir, makam Partisi değildir makamlar gelip geçicidir. Bugün varız yarın yokuz ama gömülere gitmişsek gönüllerde inmişsek dualarda yer almışsak ki öyle bir liderin arkasındayız biz sadece oyalara talip olan bir parti olmadığımızı bizzat liderimiz söylüyor ve her birimiz bu duaların peşinde olmalıyız, Allah’  ın gözüne girelim diye çalışmamız lazım ve hesabımızı da ona göre yapmanız lazım. Bu hareket bu ümmetin umudu bu parti bu ümmetin umuduysa biz güçlü Türkiye’ yi yakalamamız lazım. Güçlü kadın güçlü Türkiye onun için gerçekten AK Parti ak kadınlarla büyüdü bundan hiç kimsenin şüphesi yok.  AK kadınlar Türkiye’yi büyüttü ve AK kadınların büyüttüğü gençler bu ülkenin yükünü omuzladı hem anneleriyle hem bacılarıyla beraber bu ülkenin yükünü omuzladı ve ülkeyi hak ettiği yere getirmek adına mücadele ediyor. Bu mücadeleyi biz 2019’ da da vermeye hazırız. 

Kadına yönelik şiddete girmeyeceğim zaten bizim inanıcımızda bizim medeniyetimizde kadına şiddetin yeri yok kadın gerçekten analarımızdır, cennet analarımızın ayaklarının altındadır. Dolayısıyla eğer inançlıysak ve bu milletin evladıysak biz kadınlara karşı gerçekten onlara eli öpülesi olarak davranır ve ayaklarının altını da öperiz inşallah.  Bizim inancımızda ne çocuğa istismara ne kadına istismara yer var.  Yakında bakanlar kuruluyla da sevk edeceğiz onlara karşı da en ağır cezaları vereceğiz.  Vermeye de devam edeceğiz. Özellikle ben bu güne kadar emeği geçen bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum tekrardan yönetime seçilen ve yeni seçilen arkadaşlara başarılara diliyorum.  Rabbim yar ve yardımcımızı olsun Rabbim yolumuz ak etsin gönlümüz ak olsun yolumuz ak olsun inşallah.”

Ak Parti İl Kadın Kolları Yönetim Kurulu Listesi

Başkan: Aynur Oğuzhan

Alev Buket Eraslan

Aslı Kaplan

Asuman Özer

Asuman Polat

Aysel Çetin

Aysun Avcu

Ayşegül Perihan Canyurt

Azize Toros

Dilek Ekinci

Dilek Keleş

Emel Katıyan

Fadime Orhan

Fadime Tunay

Fatma Şaziye Akel

Gönül Yeşilova

Gülhan Bayındır

Günay Aslan

Hacer Ballı

Hediye Toy

Hidayet kamile Güler

Huriye Bulum

Hülya Gürbüz

Kibar Aslan

Kübra Karaaslan

Kübra Kömürkara

Leyla Tatar

Leyla Tekedereli

Mahpere Algan

Mihriban Topal

Münevver Yazgan

Nilgün Doğan

Nur Zahide Önel

Nurgül Geniş

Nurten Türkoğlu

Özlem Pelitoğlu

Perihan Baloğlu

Rabiya Akkoç

Ruziye Malkoç

Selma Çavdar

Seval Gültekin

Sevgi Çolak

Sibel Tosun

Songül Aksüt

Şefika Osmanoğlu

Şenay Gültekin

Tülay Aslan

Yasemin Çidem

Yüksel Kaya

Zehra Esra Karaduman

ÜST KURUL LİSTESİ

Aynur Oğuzhan

Nurgül Geniş

Kibar Aslan

Dilek Keleş

Şenay Gültekin

Münevver Yazgan

Hediye Toy

Esin Tanrıverdi

Ebru İnanç

Tülay Avşar

Meryem Kulyılgen

Aşhan Ekici

Fatma Şimşek

RESİMLER: ÖZEL REMZİ HAYTA 

     Yazdır Paylaş:
Yorumunuz
Adınız Soyadınız:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. IP adresiniz güvenliğiniz için kayıt edilmektedir.
Yazarlarımız


Fendoğlu ve Üstlendiği Misyon!

REMZİ HAYTA
  REMZİ HAYTA
  Prof. Dr. MUSTAFA TALAS
  NURETTİN KONAKLI
  CUMALİ DUMAN
  AYŞEGÜL ÇOŞKUN
  ENVER KALAYCIOĞLU
  Arş. Gör. MURAT BUĞRA TAHTALI
  NAZAN ÖĞÜT TEKİN

Anket

Aktif Anket Bulunamadı
Gazeteler
Hiç Röportaj Yok

Röportajlar
Benler cilt kanserinin habercisi demek

Çok Okunanlar
Ekonominin en somut göstergesi işsizlik rakamlarıdır. Rakamlara bakıldığında işsizlik ile ilgili bi
Genç İşsizliği Bel Büküyor
İYİ Parti Adayı Parlak :Çınar
Hayvancılık OSB’de Fizibilite
Başkan adayı Güder:100 civarın
Başkan Gürkan, Niyaz-i Mısri K
Başkan Gürkan, Gökçe’ye İadeyi
''Türkçem Benim Ses Bayrağım''
Milletvekili Fendoğlu, Kardele
Kırteke :Akçadağlılık ruhuyla
Başkan Gürkan, Meşeli’yi Ziyar
Flaş Haber - Tüm Hakları Saklıdır © 2008-2011
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.