14 Agustos 2018 Salı

Ercan Turan Ayrılıyor mu ? “Yeşilyurt Her Mevsim Turizme Uygun Marka Bir İlçedir” Ali Kazgan: Akçadağ’ı Çöp Kokusundan Kurtarıyoruz Battalgazi’yi Gezen Irak Heyeti, Battalgazi'ye Hayran Kaldı Tüfenkçi: Bu Savaşın Amacı belli Hes Santralinin Temeli Atıldı Entegre Çevre Projesini Örnek Alıyoruz Büyükşehir Meclisi Ağustos Ayı Toplantıları Sona Erdi Yaz Tatilinde Evde Bakım Sektöründe Patlama Yaşanıyor Fendoğlu'ndan, yatırımcılara çağrı
TESKOMB Mali Genel Kurulda İsmet Bayram Güven Tazeledi

Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri ( TESKOMB) 21. Bölge Birliğinin 2018 yılı seçimli Mali genel kurulu Ankara yolu Dival Hotel de gerçekleştirildi.

12.3.2018 09:29:51   

 

21 Bölge Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet kooperatifleri Birliği bünyesinde bağlı illerdeki Esnaf Kooperatifi Başkan ve temsilcilerinin katıldığı kongrede Divan Başkanlığına Malatya Esnaf Kredi Koop. Yön. Kur. üyesi Orhan Özbek, Katip Üyeliklere Doğanşehir  Esnaf ve Kef. Koop. yön. kur. üyesi Rıfat Topal, Arapgir Esnaf Kef. Koop Başkanı Muammer Necip Urla seçildi.

          Divan teşekkülü sonrası gündem maddelerine geçildi. Saygı duruşu ve İstiklal marşından sonra Yönetim Kurulu faaliyet Raporu okundu. TESKOMB Bölge birlik başkanı İsmet Bayram faaliyetlerle ilgili yaptığı konuşmasında Genel kurullar eksikliklerin, noksanlıkların konuşulduğu yerlerdir dedi.

          Afrin Operasyonunda Kahraman Mehmetçiklere her zaman desteklerinin tam olduğunu belirttiği konuşmasında destek amaçlı sınıra gideceklerini belirtti.

          Bölge Birlik başkanı İsmet Bayram” bir mali genel kurulda daha bir aradayız. Hepiniz hoş geldiniz. Genel kurullar eksikliklerin, noksanlıkların konuşulduğu yerlerdir. İsteyen, istediğini burada konuşmalıdır.

         Dışarıda konuşacağımıza dedikodu yapılacağına burada her kes içinden gelerek seviyeli bir şekilde her şeyi konuşmalıdır. Genel kurullar bunun için önemlidir. Sorunların konuşulduğu, eksikliklerin söylenildiği yerlerdir.

          Biz büyük bir aileyiz. Bölgemiz geçmiş yıllara oranla daha derli toplu çalışmaları oldu. Çalışmalar oldukça verimli geçti. Yeni kooperatifler kuruldu. Eski ve yeni kooperatifler ellerinden gelen gayreti gösteriyorlar.

          Kooperatif başkanlarımızın  tümü burada. Ziraat bankası nasıl  ki çiftçilerin bankası ise Halk bankası da bizlerin bankası. faturalarınızı, her türlü işlemlerinizi Halk Bankası şubelerinden yapınız. Bizlerin arasında Kırgınlık, dargınlık küslük olmaz. Kooperatiflerde sevk ve idarenin iyi oluşu, ikili ilişkilerle ekonomik girdinin iyi olması sayesinde  üyelere daha çok kredi vermek sizlerin elinizde.

          Bir bakıyoruz aynı yılda kurulmuş bir kooperatifimizin verdiği kredi 28 Trilyon. Şimdiye kadar plasman için bize gelenler hiç boş çevrilmedi. hep yardımcı olundu. Bu iş Kooperatif başkanlarımızın gayretlerine bağlı. Potansiyeli sizler oluşturacaksınız. Bu da çalışmalarınızla olur.

        Kooperatifler bu ülkenin olmazsa olmazıdır. Şu an 580 Milyon lira yani eski parayla 580 Trilyon lira esnafın üzerinde paramız var. Bu parayı kooperatiflerin haricinde hiçbir babayiğit toplayamaz.

          İşlerin daha iyi yürümesi için çalışanlara seminer vereceğiz. Kooperatif başkanı her şeyi bilemez. Çalışanlar eğitim seminerlerinde aldıkları bilgilerle Başkana şu yanlış bu doğru diyebilmeliler. Basit ve önlenecek hatalara düşmememiz lazım. Yaptığımız her işin hesabını vermeliyiz. Görev yaparken mevzuat ve kanun hükümlerine çok dikkat etmeliyiz. Her yönetici mevzuata hakim olarak verilen görevi yasalara uygun olarak yapmalıdır. Personelimizi ve yöneticilerimizi bu konuda eğitmemiz lazım, bunun içinde seminerler düzenleyeceğiz

        Burada yüzde 80 arkadaşımız işlerinden olmuş vaziyette. Bu iş gönül işi. kendi işlerini aksatıyorlar sırf Kooperatifinin işini layıkıyla yapmak üyelerin sorunlarını çözmek için. Gece gündüz demeden koşturuyorlar. Büyük fedakarlık sergiliyorlar. Kendilerini tebrik ediyorum. Hepsi birbirinden değerli arkadaşlarımız.” diye konuştu.

           Mali genel kurulda hesaplar ve bilanço ile Yönetim Kurulu ibra edilirken, Bölge birliği adına alınan yeni hizmet binası demirbaşı oy birliğiyle kabul edildi. 2018 ile 2021 yıllarını kapsayan 3 yıl için aday listesi istenen genel kurulda tek liste ile seçime giden mevcut başkan İsmet Bayram Güven Tazeledi.

YÖNETİM KURULU ASİL

1- İsmet Bayram, 2- Abuzer Aslantürk, 3- Ali Evren- Fikret Çelik, 5- Ali Bayram, 6- Orhan Demirtürkoğlu, 7- Seydi Güşen, 8- Ahmet Saray, 9- Mustafa Salman, 10- Arif İşitmen, 11- Kazım Karabekir Canal

DENETİM KURULU ASİL

1- Turan Kurnaz, 2- Nedim Boynukara, 3- Kemal Duman

MERKEZ BİRLİĞİ TEMSİLCİLERİ

1- İsmet Bayram, 2- Abuzer Aslantürk, 3- Orhan Demirtürkoğlu, 4- Hıdır Polat

     Yazdır Paylaş:
Yorumunuz
Adınız Soyadınız:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. IP adresiniz güvenliğiniz için kayıt edilmektedir.
Yazarlarımız


KENDİMİ ÇOK SEVİYORUM!!!

REMZİ HAYTA
  REMZİ HAYTA
  VAHAP GÜNER
  Prof. Dr. MUSTAFA TALAS
  NURETTİN KONAKLI
  CUMALİ DUMAN
  AYŞEGÜL ÇOŞKUN
  ENVER KALAYCIOĞLU
  Arş. Gör. MURAT BUĞRA TAHTALI

Anket

Aktif Anket Bulunamadı
Gazeteler
Hiç Röportaj Yok

Röportajlar
Benler cilt kanserinin habercisi demek

Çok Okunanlar
Malatya Belediyesi Büyükşehir Belediyesi Genel sekreteri Ercan Turan Büyükşehir Belediyesi ile yol a
Ercan Turan Ayrılıyor mu ?
“Yeşilyurt Her Mevsim Turizme
Ali Kazgan: Akçadağ’ı Çöp Koku
Battalgazi’yi Gezen Irak Heyet
Tüfenkçi: Bu Savaşın Amacı bel
Hes Santralinin Temeli Atıldı
Entegre Çevre Projesini Örnek
Büyükşehir Meclisi Ağustos Ayı
Yaz Tatilinde Evde Bakım Sektö
Yaz Tatilinde Evde Bakım Sektö
Flaş Haber - Tüm Hakları Saklıdır © 2008-2011
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.