25 Nisan 2018 Çarşamba

MESOB Başkanı Şevket Keskin'in Eniştesi Vefat Etti... “Toplumları Ayakta Tutan Güç; Örf, Adet ve Gelenekleridir” Vali eşi Kaban, Çocukların Mutluğuna Ortak oldu İspendere İçmeleri Hizmete Açılıyor Yücel Kazancıoğlu’ndan Bir başarı daha TABELA ÜNİVERSİTE OLMAKTAN ÖTEYE GİTMEZ Beylerderesi Şehir Parkı İçin Titiz Bir Çalışma Yürütülüyor Ak Parti'de Aday Adaylık Başvuruları Başladı Vali Kaban Koltuğunu Küçük Vali Buluş’a Devretti Sancaktar Türbesi'nde Restorasyon Çalışması
Gürkan,“Seçilmişlerin En Tarafsız Seçilenleri Muhtarlardır”

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Türkiye Muhtarlar Derneği Malatya Şubesi’nin olağan genel kuruluna katıldı. Burada konuşan Başkan Gürkan, muhtarların demokrasinin pınarları olduğunu belirterek, “Seçilmişlerin en tarafsız, en objektif seçilenleri muhtarlardır” dedi.

10.4.2018 17:48:36   

 

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Türkiye Muhtarlar Derneği Malatya Şubesi’nin olağan genel kuruluna katıldı. Türkiye Muhtarlar Derneği Malatya Şube Başkanı Mustafa Eren’in tek aday olarak girdiği olağan genel kurulda konuşan Başkan Gürkan, muhtarlık görevinin önemine dikkat çekerek, “Güzel bir seçim. Netice itibariyle ittifak edilmiş yani dernekte karşısında aday olmayan tek aday ile gidilmiş konsensüs sağlanmış bir seçim. Buda muhtarlarımızın demokratik anlamda, demokrasi anlamda ne kadar demokrasiyi içerisine sindirdiklerinin en güzel göstergesidir diye düşünüyorum ve hepinize teşekkür ediyorum. Muhtarlar demokrasinin pınarlarıdır. Eğer demokrasi bir nehirse, nehrin kaynakları muhtarlarıdır. Seçilmişlerin en tarafsız, en objektif seçilenleri muhtarlardır. Çünkü muhtarlar bir amblem içinde, bir kimlik altında girmiyor, sadece kendi şahsi kimlikleri altında seçimlere giriyor. İlçe nüfuslarından büyük mahallelerimiz var. Orada şahısları ile gidiyorlar ve şahıs adı altındaki tutum ve davranışlarıyla neticede orda muhtar seçiliyorlar. Seçilmiş adam ünvanı, hüviyeti taşıyorlar. Dolayısıyla bizim seçilmiş insan hüviyetine karşı saygımız son derece sonsuzdur. Muhtarlarımızın alanlarda sıkıntıları da var. O sıkıntıları bizzat yerinde gören bir yerel yöneticiyim. Ve muhtarlarımız ile birlikte sahada gayet iyi bir ittifak içerisinde, mahallelerimizin sorunlarının çözümü hakkında birlikte neler yapabiliriz, birlikte sinerjiyi nasıl oluştururuz ve memleketimizin insanına nasıl hizmet ederiz? anlayışı ile hareket ediyoruz” dedi.

Battalgazi Belediyesi’nin çalışmalarına da değinen Başkan Gürkan, “Bugün belediye hizmetleri açısından genel anlamda baktığımızda şunu tüm içtenliğim ile söylüyorum. Türkiye'de hiç bir yerde olmayacak temiz bir çevre ile ilgili bir iddia ortaya attık. Battalgazi’mizin nüfusu 650 bindir. Resmi nüfusu 310 gibi görünüyor ama şehir burada. 50 bin öğrenci burada, kayıtlı olmayan. Ve bu şehrin bir sokağında 7 dakika temizlik görevlisi olmasın etraf pislik içinde olur. Ben hafta sonları geziyorum. Her taraf pırıl pırıl tertemiz. Ben dünyada hemen hemen her ülkeye gittim. Tarihi Kentler Birliği encümen üyesiyiz. Türkiye'de hemen hemen her ay bir ilde toplantımız var. Türkiye'de de gezmediğimiz, görmediğim il kalmamıştır. Ve şunu içtenlikle söyleyebilirim ki, Battalgazi’miz tertemiz pırıl pırıl. Burada bir standart getirdik. Biz seçilmişler olarak bu vatandaşın tüyü bitmemiş yetimin hakkını, hukukunu koruma hakkında sorumluluğumuz var. Bugün biz diyoruz ki, Battalgazi olarak Türkiye'nin önünde ve Türkiye'ye rol model işler yaptık. Mesela Mahallelilik projesi. Mahalle temeline dayanan bir tesanüt duygusunun ülkenin milli birlik beraberlik çimentosu olduğunu biliyorum ve o zaman da dedim ki; bu devlet projesi olması gerekiyor. Ve bugün devlet projesi oldu. Cumhurbaşkanlığı külliyesinde mahallelilik projesi görüşülüyor mu? Görüşülüyor” diyerek, TOKİ’nin yeni süreçte mahallelilik olgusu kapsamında bir konseptle hareket edeceğini kaydetti.

     Yazdır Paylaş:
Yorumunuz
Adınız Soyadınız:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. IP adresiniz güvenliğiniz için kayıt edilmektedir.
Yazarlarımız


ELEŞTİRİLEL GÖZLE DÜNYAYA BAKMAK İYİDİR İYİ…

REMZİ HAYTA
  REMZİ HAYTA
  VAHAP GÜNER
  Prof. Dr. MUSTAFA TALAS
  ASUMAN SARITAÇ
  NURETTİN KONAKLI
  CUMALİ DUMAN
  AYŞEGÜL ÇOŞKUN
  ENVER KALAYCIOĞLU
  Arş. Gör. MURAT BUĞRA TAHTALI

Anket
MİLLETVEKİLİ ADAYINIZI SİZ BELİRLEYİN
Av.Osman Aladağ
Reşat Erdoğan(iş adamı)
Hakan Kahtalı (Ak Parti il Başkanı)
Av.Cemal Akın (Eski Vekil)
Av. Mehmet Görgeç
Av. Ali Yıldırım
Şevket Keskin (ESOB Başkanı)
Erkan Mumcu (Gn.sek.Yard)
Münir Doğan Ölmeztoprak
Av. Özcan Çetin
Av. Bayram Taşkın
Av. Arif Yıldız
Doç. Dr. Sinasi Kazancıoğlu
Osman Marasali (FP İl Başkanı )
Şanal Tosun (Müşavir)
Mehmet Şahin (Müşavir)
Av. Ramazan Acar
Vahap Demirel
Av. Şahin Evin
Av. Süleyman Sarıbaş
Emine Akkurt
Ezc. Güzin Koçak
Selahaddin Canpolat
Av. Mehmet Nuri Koşar
Hakan İnci (iş adamı)
Yakup Güler
Tüm Anketler

Gazeteler
Hiç Röportaj Yok

Röportajlar
Benler cilt kanserinin habercisi demek

Çok Okunanlar
Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birlik Başkanı Şevket Keskin'in ablasının kocası Eniştesi İbrahim
MESOB Başkanı Şevket Keskin'in
“Toplumları Ayakta Tutan Güç;
Vali eşi Kaban, Çocukların Mut
İspendere İçmeleri Hizmete Açı
İspendere İçmeleri Hizmete Açı
Yücel Kazancıoğlu’ndan Bir baş
TABELA ÜNİVERSİTE OLMAKTAN ÖTE
Beylerderesi Şehir Parkı İçin
Ak Parti'de Aday Adaylık Başv
Vali Kaban Koltuğunu Küçük Val
Flaş Haber - Tüm Hakları Saklıdır © 2008-2011
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.