20 Ocak 2019 Pazar

MTÜ Atçılık ve Atlı Sporları Uygulama ve Araştırma Merkezi kuruldu Malatya’yı Yer Altı Ve Yer Üstü Zenginlikleri İle Birlikte Değerlendiriyoruz HADİ DAYI ( Atilla Kantarcı Yazdı ) Midibüs bir anda alev alıp cayır cayır yandı Başkan Gürkan Öğrencilerin Karne Sevincine Ortak Oldu “Akçadağ'da onurlu insanların olabileceğinin hesabını yapmadılar” Jandarma’dan 347 Personelle Huzur ve Güven Uygulaması Vali Baruş, Öğrencilerin Karne Sevincini Paylaştı Malatya'da Sinemalarda bu hafta hangi filmler var? Kangal köpekleri neden yavrularını yiyor? Sırrı çözüldü
23 Nisan Kutlama Mesajları

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Bakan Bülent Tüfenkçi, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı, Belediye Başkanları ve Siyasi Partilerin kutlama mesajları

22.4.2018 23:44:59   

 Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 98. Yıldönümünü Kutlama Mesajı
Bağımsızlığımızın ve demokrasimizin güvencesi olan TBMM’nin açılışının ve tüm dünya çocuklarına armağan edilmiş tek bayram olan,  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 98. Yıldönümünü kutlamanın gururunu ve mutluluğunu hep birlikte  yaşıyoruz.

Ulusal bağımsızlık mücadelemizin en zorlu dönemlerinde milletimizin hizmet kapısı olan Türkiye Büyük Millet Meclis’imiz, milli egemenliğimizin kalbinin attığı en yüksek çatı olmuştur. 

Temellerinin atıldığı 23 Nisan 1920’den bu yana sürekli gelişme ve kalkınmaya güçlenen cumhuriyetimiz, yüce milletimizden aldığı güçle, büyüyen ve gelişen ekonomisiyle Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde  100. yaşında dünyanın en büyük 10 ekonomisinden birisi olma hedefiyle emin adım ilerlemektedir. Ülkemiz, sahip olduğu güçlü demokrasisi ile coğrafyasına yön vermeye ve tüm dünyaya örnek olmaya devam edecektir. Geleceğin teminatı çocuklarımız,  23 Nisan 1920 ruhunu, barış, kardeşlik ve beraberlikle çağın gerektirdiği bilgiyi irfanla buluşturacak,  büyük Türkiye’yi inşa edecektir.


Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından geleceğin güçlü Türkiye’sinin mimarları  olan çocuklarımıza armağan edilen bu anlamlı gün dünya çocuklarını barış, kardeşlik ve birlik vurgusuyla bir araya getirmiştir. Bu vesileyle; çocuklarımız için şehitlerimizin bizlere miras bıraktığı cennet vatanımızı, en güzel şekilde gelecek nesillere taşımak, çalışarak ve üreterek ülkemizi güçlendirmek ortak gayemizdir. 

 Bu duygularla; cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile ülkemizin birliği ve bekası için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi minnetle anıyor, geleceğimizin teminatı  tüm çocuklarımızın ve aziz milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını tebrik ediyor; bayramın tüm dünya çocuklarına mutluluk getirmesini temenni ediyorum.


    Bülent TÜFENKCİ

Gümrük ve Ticaret Bakanı

MALATYA VALİSİ ALİ KABAN'IN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLAMA MESAJLARI

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” ifadesinin ışığında Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun ve milli egemenliğimizin bütün dünyaya ilan edilişinin 98. Yıldönümünü idrak etmenin mutluluğu içerisindeyiz.

Bağımsızlığa götüren yolda necip milletimizin azim ve kararlılıkla başlattığı var olma mücadelesinin en son adımı bu kutlu günde atılmış ve ulusal egemenliğimizin tescillendiği 23 Nisan günü, Aziz Atatürk tarafından “milletimizin aydınlık geleceği ve omuzlarında demokrasiyi yükseltecek nesil” olarak görülen çocuklarımıza bayram olarak armağan edilmiştir. Atatürk, dünya tarihinde çocuklara bayram armağan eden tek lider; 23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı, çocuklara armağan edilen tek bayram olmuştur.

Bu anlamda, milletimizin umut çiçeği olan çocuklarımızın sağlıklı ve mutlu yaşaması, çağın gereklerinden ziyadesiyle istifade etmesi, donanımlı ve yetenekli bireyler olarak yetişmesi hepimizin ortak gayesi olmalıdır. Çünkü onlar çok yakın bir gelecekte önemli görevlere gelecekler, elde edecekleri başarılarla ülkemizin hedeflerini yakalamasında belirleyici roller oynayacaklardır.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz milletimize hizmette bulunan ve ebediyete intikal eden Türkiye Büyük Millet Meclisi mensuplarını rahmet ve minnetle yâd ediyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın tüm dünya çocuklarına ve bütün insanlığa barış, refah ve huzur getirmesini diliyor, aziz halkımıza en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

                                                                                Ali KABAN

                                                                                    Malatya Valisi

ÖZNUR ÇALIK’IN 23 NİSAN BAYRAM KUTLAMA MESAJI

23 Nisan, aziz milletimizin istiklal ve istikbaline yön verdiği, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılmasıyla, demokrasinin ve cumhuriyetin temellerinin atıldığı dönüm noktalarından biri olmasının yanı sıra, Türkiye Cumhuriyeti'nin çocuklara verdiği değerin ve duyduğu güvenin en önemli göstergesidir.      

Azim ve tutkuyla bağımsızlık mücadelesine ışık tutan, ardından Türkiye Cumhuriyeti’nin kilometre taşlarını döşeyen Meclisimiz, ülkemizin geleceğine yeni ufuklar açmıştır. Savaşlardan bitap düşen, yok olma sürecinden çıkarak tekrar küllerinden doğan milletimizin arkasındaki yegâne güç yeni kurulan meclisimiz olmuştur. Bağımsızlık meşalesini sımsıkı tutan her bir ferdiyle düşmana karşı omuz omuza mücadelenin başlatıldığı yer olan TBMM’de yeni bir varoluşun ilk adımları atılmıştır.  Milletin temsilcilerinin katılımlarıyla oluşturulan meclis, milli mücadeleyi yönetmiş, bağımsız gücünü milletten alan bir devlet anlayışı ile Cumhuriyeti ilan etmiştir. Öyle ki Milli Mücadelede dahi meclis üstünlüğü temel ilke olarak benimsenmiş, en zor şartlar altında TBMM’nin demokratik muhafazasına ehemmiyet gösterilmiştir. Böylece meclisimiz, tüm mazlum ve mağdur milletlerin bağımsızlık inancına ve hür yaşama arzusuna nasıl ulaştığını göstermiş, örnek olmuştur.

Bu duygu ve düşüncelerle, tarihin seyrini değiştiren bu olaylar silsilesinin ve başarılarının altındaki en büyük kahramanlık destanını yazan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’mızı sevk ve idare eden ilk Meclis’teki tüm milletvekillerini şükranla, rahmetle yad ediyor; vatanımızın müdafaasında canını esirgemeyen tüm şehitlerimize ve ebediyete irtihal etmiş gazilerimize Allah’tan rahmet diliyorum. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, bu anlamlı günün tüm dünya çocuklarına barış, mutluluk ve daimi tebessüm getirmesini temenni ediyorum.

 

Öznur ÇALIK

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı

Sosyal Politikalar Başkanı

Malatya Milletvekili

 AĞBABA’DAN 23 NİSAN MESAJI

“24 HAZİRAN’DA ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİNİ OYLAYACAĞIZ”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba “24 Haziran’da en çok da çocuklarımızın geleceğini oylayacağız. Ya onların çağdaş bir Türkiye’de yaşamalarını sağlayacağız ya da bilinmeyen bir karanlığa doğru sürüklenmelerine sebep olacağız” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı.

98 YIL SONRA EGEMENLİĞİ MİLLETTEN ALIP TEK KİŞİYE VERMEYİ TARTIŞIYORUZ

Ağbaba, “23 Nisan 1920’de toplanan Türkiye Büyük Millet Meclisi , Cumhuriyet  için en önemli adımlardan birini hayata geçirerek  egemenliğin sultanların elinden alınıp ulusa devredilmesini sağlamıştır. Emperyalizme karşı kazanılmış, destanlaşan Kurtuluş Savaşı’nı Cumhuriyet ile taçlandırmak isteyen TBMM , çok kısa bir süre içerisinde bu amacına ulaşmıştır.  98 yıl sonra, 23 Nisan’da egemenliğin milletten alınıp tek kişiye teslim edilmesini, TBMM’nin yetkilerinin elinden alınmasını, parlamenter demokrasiden tek adam rejimine geçişi tartışıyor olmamız üzüntü vericidir. 24 Haziran’da en çok da çocuklarımızın geleceğini oylayacağız. Ya onların çağdaş bir Türkiye’de yaşamalarını sağlayacağız ya da bilinmeyen bir karanlığa doğru sürüklenmelerine sebep olacağız” dedi.

ÖNCELİKLİ KORUMAMIZ GEREKEN LAİK CUMHURİYETTİR

 “98 Yıl önce Mustafa Kemal’in çocuklara armağan ettiği bayram AKP İktidarı eliyle amacından uzaklaştırılmaya, sıradanlaştırılmaya, kamu kurumlarının arkasındaki boş arsalarda kutlanmaya başlanmıştır.” diyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba, “ Halkı milli bayramlarından uzaklaştırmaya çalışanları  bir kez daha kınıyorum. Türkiye’nin çağdaş ve demokrat bir yapıya ulaşabilmesinin en gerçekçi yolu son yıllarda ısrarla uzaklaşılmak istenen Cumhuriyet ve onun kazanımlarıdır. Bu nedenle ülkede yaşayan herkesin öncelikle koruması gereken değer, Laik Cumhuriyet’tir. Çocuklarımıza aydınlık yarınlar bırakmak hepimizin görevi olmalıdır. Onların açlığın, sefaletin, savaşın, şiddetin olmadığı bir dünyada yaşamalarını sağlamak, onlara verilecek en büyük hediyedir" ifadelerini kullandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır :

ÇOCUKLARIMIZI VATAN, BAYRAK VE MİLLET SEVGİSİ İLE YETİŞTİRMELİYİZ

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının Dünya çocuklarının bayramı olduğunu belirten Başkan Çakır, mesajında şu görüşlere yer verdi:

“Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun ve Milli egemenliğimizin bütün dünyaya ilan edilişinin 98. yıl dönümünü büyük bir coşku ile kutlamaktayız. Bağımsızlığa götüren yolda milletimizin azim ve kararlılıkla başlattığı var olma mücadelesinin en son adımı, bu kutlu günde atılmış ve ulusal egemenliğimizin tescillendiği 23 Nisan gününü, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, çocuklara bayram olarak armağan etmiştir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Dünyada çocuklara armağan edilen tek bayram olmuştur. 

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın; toplumumuzun her alanındaki ileri atılımlarına öncülük yapacak, kalpleri vatan, bayrak ve millet sevgisiyle dolu, görev ve sorumluluklarına yürekten bağlı, düşünceli insanlar olarak yetişmesi en büyük dileğimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle ulusumuzun ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten duygularımla kutluyorum. TBMM’nin kuruluşunda ve Kurtuluş Savaşımızın kazanılmasında emeği geçen başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi saygı, şükran ve rahmetle anıyorum.”


BATTALGAZİ BELEDİYE BAŞKANI SELAHATTİN GÜRKAN,

 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Gürkan mesajında; Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 23 Nisan 1920 günü açılması ile millet egemenliği resmen hayata geçirildiğini hatırlatarak, bu önemli gün Atatürk tarafından millet egemenliğini sonsuza kadar koruyacağına inandığı çocuklara armağan ettiğini belirtti. Gürkan mesajında "Bugün, hakimiyetin kayıtsız şartsız milletimize ait olduğunun simgesini oluşturan Türkiye Büyük Millet Meclisinin Mustafa Kemal Atatürk tarafından çeşitli engelleri aşarak 23 Nisan 1920'de kuruluşunun 98. yıl dönümüdür. Atatürk tarafından bütün çocuklara armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı çocukların tek evrensel bayramı olma özelliği taşımaktadır. Anlam ve önemi büyük olan TBMM'nin kurulduğu bu günün, bağımsızlık bilincinin yeni nesillere aktarılması açısından çocuklara armağan edilmesi ayrıca anlamlıdır. Sevgili çocuklar, yarınlarımızın en büyük güvencesi olarak sizlerin büyük önder Atatürk'ün izinde toplumumuzun her alandaki ileri atılımlarına öncülük yapacak, kalpleri vatan ve millet sevgisiyle dolu, görev ve sorumluluklarına yürekten bağlı, çağdaş düşünceli insanlar olarak yetişmeniz en büyük dileğimizdir. Bu duygu ve düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Birinci Meclisimizin kahraman üyelerini ve milli mücadelede emeği geçmiş olan herkesi en derin saygı ve rahmetle anıyor, Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 98. yılını ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten duygularımla kutluyorum" ifadelerini kullandı.

BELEDİYE BAŞKANI POLAT’TAN 23 NİSAN KUTLAMA MESAJI

Polat, “Çocuklarımızı Sağlıklı, Eğitimli, Mutlu Yetiştirmek Öncelikli Görevimiz”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Dünya’da ilk ve tek olan 23 Nisan çocuk bayramı önemli ve özeldir. Ülkemizin huzuru, refahı ve gelişmesi için yarınları kucaklamaya hazırlanan çocuklarımızın sağlıklı, eğitimli, mutlu ve özgür bireyler olarak hayata devam etmeleri en önemli gayemizdir.”dedi.

Polat kutlama mesajında; “ Milli bayramlarımız, milli birlik ve beraberliğimizin pekiştirildiği günlerdir. Çocuklar gıdadan giyime, eğitimden sağlığa, her türlü hizmeti alsınlar istiyoruz. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın eğitimli ve mutlu bireyler olarak hayata devam etmeleri kendilerini güvende hissetmeleri önemli. Daha güzel bir dünya için donanımlı ve yetenekli gençler olarak yetiştirilmeleri hepimizin ortak hedefidir.

“BİLİNÇLİ NESİLLER YETİŞTİRMEK İÇİN 23 NİSAN BÜYÜK BİR FIRSATTIR”

Tarihimizin gurur dolu sayfalarının yeni nesillerce öğrenilmesi ve istikbalimizi emanet edeceğimiz genç kuşakların bu bilinçle yetişmesi için 23 Nisanlar, önemli birer vesile olarak değerlendirilmelidir.

Millet olarak birlik ve beraberliğimizi koruyup, vatan toprakları için üstün mücadeleler vererek, bağımsızlığımıza ve özgürlüğümüze sahip çıkmalıyız. 23 Nisan’ı çocuklara armağan eden ilk Meclis, vatan sevgisinin, fedâkarlığın, bağımsızlığın, birlik ve beraberliğin timsali olmuştur. Aynı ruh ve heyecan ile bugün de çocukların bayram edebileceği bir dünya için ele ele vermeliyiz.  

 “DONANIMLI BİREYLER YETİŞTİRMEK ÖNCELİKLİ GÖREVİMİZ OLMALI”

Ülkemizin gelişmesi ve ilerlemesi için yarınları kucaklamaya hazırlanan çocuklarımızın kendine güvenen ve mutlu bireyler olarak yetişmesi de bizim görevimizdir. Geçmişini, kültürünü, gelenek ve göreneklerini iyi bilen sağlam nesillerin yetiştiğini görmek de en büyük mutluluğumuz olacaktır. 

 “TÜM ÇOCUKLARIMIZIN BU ÖZEL GÜNÜNÜ KUTLARIM”

Bu duygularla TBMM’nin 98’inci yıldönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın özelde ülkemiz çocukları, genelde tüm dünya çocukları için kutlu olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.

BAŞKAN AVŞAR’IN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

 MHP Malatya İl Başkanı R.Bülent Avşar 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile ilgili bir mesaj yayımladı.

 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı tüm dünya çocuklarının kardeşçe kutladığı, barış içinde yaşanabilecek bir dünyanın tohumlarının atıldığı ilk ve tek çocuk bayramı olduğuna dikkat çeken MHP İl Başkanı R.Bülent Avşar;

  “Çocuklarımızın bu onurlu görevi en güzel şekilde yerine getireceklerine inanan Atatürk de, bu büyük sevgi ve inancının bir ifadesi olarak bugünü çocuklara armağan etmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir. Milleti, yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır. Tek bir egemenlik vardır, o da ulusal egemenliktir’ demiştir. Bugün bizlere düşen görev de teslim aldığımız bu kutsal emaneti bizden sonra yaşatacak olan nesillere en ileri seviyede teslim etmektir. Hepimiz biliyoruz ki medeniyet yarışının bir sonu yoktur. Bizler ulaşabildiğimiz en son noktada bayrağı sevgili çocuklarımıza emanet edeceğiz. Yüzlerinde gülücüklerin, kalplerinde sevgi ve umut çiçeklerinin hiç solmamasını temenni ettiğimiz, bunun için büyük gayret sarf ettiğimiz bütün çocuklarımızın ve Türk Milletinin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, tüm dünya çocuklarının barış ve huzur içinde yaşamasını diliyorum” dedi.


İYİ PARTİ İL BAŞKANI SEZAİ ALTAŞ, 23 NİSAN NEDENİYLE MESAJ YAYINLADI

İYİ Parti Malatya İl Başkanı Sezai Altaş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Altaş, milli bayramlarımızın kutlanması konusunda, son dönemlerde yaşanan sıkıntıların, düşündürücü olduğunu ifade ederek, şunları söyledi: “ Tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramlarını kutluyorum. 23 Nisan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış yıl dönümü olmakla birlikte, çocuk bayramı olmasıyla da ayrı bir önem ve değere sahiptir. 98 yıl önce bu kutsal vatanı ve meclisi bize emanet eden, Mustafa Kemal Atatürk’ü, kurucu kahramanlarımızı, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve rahmetle anıyoruz. Barışın, sevginin, umudun ve kardeşliğin simgesi olan 23 Nisan tüm dünya çocuklarına kutlu olsun”

     Yazdır Paylaş:
Yorumunuz
Adınız Soyadınız:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. IP adresiniz güvenliğiniz için kayıt edilmektedir.
Yazarlarımız


Fendoğlu ve Üstlendiği Misyon!

REMZİ HAYTA
  REMZİ HAYTA
  Prof. Dr. MUSTAFA TALAS
  NURETTİN KONAKLI
  CUMALİ DUMAN
  AYŞEGÜL ÇOŞKUN
  ENVER KALAYCIOĞLU
  Arş. Gör. MURAT BUĞRA TAHTALI
  NAZAN ÖĞÜT TEKİN

Anket

Aktif Anket Bulunamadı
Gazeteler
Hiç Röportaj Yok

Röportajlar
Benler cilt kanserinin habercisi demek

Çok Okunanlar
Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ) bünyesinde Atçılık ve Atlı Sporları Uygulama ve Araştırma Mer
MTÜ Atçılık ve Atlı Sporları U
Malatya’yı Yer Altı Ve Yer Üst
HADİ DAYI ( Atilla Kantarcı Ya
İlçelerdeki oy kaybının fatura
Midibüs bir anda alev alıp ca
“Akçadağ'da onurlu insanların
Başkan Gürkan Öğrencilerin Kar
Jandarma’dan 347 Personelle Hu
Vali Baruş, Öğrencilerin Karne
Malatya'da Sinemalarda bu haft
Flaş Haber - Tüm Hakları Saklıdır © 2008-2011
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.