24 Subat 2019 Pazar

Servisçiler Eyleme Hazırlanıyor AK Parti'den istifa edip Cömertoğlu'nu destekleme kararı aldılar ATM Hırsızları Yakalandı Gürkan'a Akçadağ'da sevgi seli Osman Güder, esnaflarla bir araya geldi YEMEKLERİMİZ (Yumru Köfte)Atilla Kantarcı Yazdı ) Vali Baruş,Yazıhan’da Muhtarlarla, Kurum Yetkililerini buluşturdu İsa Özkan Eğitim Camiasına Misafir Oldu Darende'de Aile İçi Şiddet ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Semineri Verildi Fendoğlu Kuluncak'taki İçme Suyu ve Sulama Suyu Problemlerini Dile Getirdi
“Uyuşturucu İle Mücadele Hepimizin Sorunu”

Rahime Gül Erbaş (Özel Haber ) Uyuşturucu ile mücadele günümüzün en büyük sorunu. Bunula ilgili Türkiye’de ve Malatya’da çeşitli çalışmalar yapılıyor. Himyaç-Der Başkanı Ece Budan siyasilere ve vekilliğe ilk adımı atacak olan milletvekili aday adaylarına seslenerek uyuşturucu ile mücadelede önemli bir adım olan Amatem için kendilerine destek vermeye çağırdı.

10.5.2018 16:03:22   

 
Himyaç-Der Başkanı Ece Budan siyasilere ve vekilliğe ilk adımı atacak olan milletvekili aday adaylarına seslenerek uyuşturucu ile mücadelede önemli bir adım olan Amatem için kendilerine destek vermeye çağırdı. Budan, “Siyasetin kuralıdır aday adayı olunca reklam kampanyaları yapılır. Bu kampanyalara yatıracakları kendilerince ayırdıkları bütçeden Himyaç-Der’e Amatem için destek olurlarsa çok mutlu oluruz. Vekilliğe ilk adımı atan aday adayları millete hizmet noktasında yapacağınız ilk hizmetlerden birisi olarak hayırlı bir işe vesile olurlar ve inşallah Amateme bağışta bulunurlar.” dedi
Himayeye Muhtaç Yaşlılar, Çocuklar ve Kadınlar Sosyal Yardım ve Dayanışma Derneği (HİMYAÇ-DER) Başkanı Ece Budan ile devam eden Amatem projeleri hakkında konuştuk. Bu projenin geleceğimizi için çok önemli olduğunu vurgulayan Budan bu işe nasıl başladığını şu şekilde anlattı: “ Amatem uyuşturucu bağımlığı tedavi merkezi. Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de uyuşturucu denilen illet hızla yayılmaya başlamıştı. Kaç senedir bunun mücadelesi verilmekteydi. Hem ilimizde hem de ülkemizde ciddi bir mücadele başlatıldı. Ve çok önemli ve büyük bir sorunu. Uyuşturucu olayı insani bir olay. Ve geleceğimizi karatabilecek bir olay. Ve günümüzde de gençler arasında çok fazla artış göstermeye başladı. Ben uyuşturucunun bu kadar artmasını dış güçler dış odalar bizi, Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti devletini yıkmaya çalışan kişilerin oynadığı bir oyun olarak düşünüyorum. Ama bu ağa maalesef takıldık ve bunun önünü almamız gerekiyor. Çünkü dış odaklar çok iyi biliyor ki Türk milletini hiçbir güç yıkamaz. Ya uyuşturucuyla ya da ahlak çöküntüsüyle ancak bir ülkeyi bitirebilirsiniz. Bunu yavaş yavaş aşılamaya başladılar. Bu tamimiyle dışarıdan bize pompalanan bir oyun. Bu oyuna gelen gençlerimizi de kurtarmak bizim vatandaşlık görevimiz. Hassasiyet gösterdik ve tabiri caizse herkes kapısının önünü temizlesin anlayışıyla birlikte Malatya’mızda biz bir mücadele başlattık. 3 yıla yakın bir zamandır Emniyet Müdürümüz Ömer Urhal’ın mücadelesiyle bizlere desteği bizim ona desteğimizle ilimizde ciddi bir temizlik oldu.”
“MALATYA’DA UYUŞTURUCUYLA CİDDİ ŞEKİLDE MÜCADELE EDİLİYOR”
 Budan sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Sadece Malatya’da değil Türkiye genelinde de ciddi bir mücadele başladı. Ben bu vesileyle cumhurbaşkanımıza da teşekkür etmek istiyorum. Cumhuriyetin siyasi tarihinde ilk defa bir cumhurbaşkanı 2018 yılı ve 2023 yılını uyuşturucu ile mücadele yılı olarak ilan etti. Bu çok önemli bir adımdı. Biz de bunu STK’lar olarak ayakta alkışladık. Bu sektörün siyasi, ticari ve değişik ayakları var. Her siyasetçinin rahatça çıkıp söyleyebileceği bir söylem değil. Bu anlamda da valimiz ve emniyet müdürümüzün önemli çalışmalarıyla ilimizdeki bu sorun çok aza inmiş durumda. Bitti diyemiyoruz çünkü bu sadece emniyet güçleriyle veya devletin mücadelesiyle olacak bir şey değil. Sonuca STK’ların anne ve babaların halkın içinde olup birlikte mücadele etmesi gereken bir nokta. Ve biz bu noktaya geldik. Allah’a çok şükür bu sıkıntılar çok az safhaya inince biz sonuca geldik. Sonuç bu konuda tedavi olmak isteyen büyük bir kitle var. Veya bu illete yakalanmak üzere olan büyük bir kitle var. Onlarla mücadele etmek için ilimizde böyle bir merkezin kurulmasını düşündük. Battalgazi Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan bu konuda büyük bir hassasiyet göstermekte. Yıllardır da bizimle bu konu hakkında istişare halinde. Gürkan, ’ Malatya’da böyle bir tedavi merkezi yapalım.’ dedi.  Bu mücadelenin önünü kestik ama en azından böyle bir tedavi merkezimiz olsun bölgeye hitap etsin, geniş ve büyük çaplı bir projeyle bize bir teklifle geldiler. Biz bu tekliften çok memnuniyet duyduk. Valimize götürdük, valimizin de bu konuya hassasiyeti, bakış açısı bize umut verdi. Böyle olunca da Himyaç-der Battalgazi Belediyesi, valimizin desteği, emniyet müdürümüzün desteğiyle Amatem açma fikri oluştu.”
“AMATEM’İ SİVİL BİR ALANDA YAPMAK İSTİYOYUZ”
Budan sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Amatem ile ilgili proje şu anda yapılıyor. Fakat biz Himyaç-Der olarak Amatem’in dışında farklı bir projeyle de çıkacağız kamuoyunun karşısına. Daha büyük rehabilitasyon merkezi olan, dünyada sadece 3 ülkede olup ülkemizde ilkini Malatya’da yapmayı planladığımız çok ciddi bir projemiz var. Amatem ve devamında bir yaşam merkezi gibi projemiz var. Yönetim kurulumuzca epey zamandır incelendi. Detaylı bir şekilde ilerleyen zamanlarda size açıklayacağım. Bu da Battalgazi belediyesiyle birlikte başlatılan bir proje.  Amatem’i Malatya’da sivil bir yerde yapmak istiyoruz. Valiliğimiz ve Battalgazi Belediyemiz birkaç yer belirledi bunlar incelenecek. İnceleme sonucunda yer tahsisi yapılacak aşamaya geldik. Finansal durumda ise iş adamlarımızdan, kamuoyundan destek alacağız. İnşallah bu konuda ciddi bir ilerleme kaydederek bunu bir yıl içinde yapma çabası içinde olacağız.”
“BU PROJEDE HERKESİN TUZU OLSUN İSTİYORUZ”
Budan: “Amatem ile ilgili bir çağrıda bulunursanız: “ Amatem olarak MİAB Başkanı Yunuş Aktaş ile görüştüm. Böyle bir projede Battalgazi belediyesi valilik ve bizim bir arada yaptığımız projede destekçi olabileceklerini ifade ettiler. Belli bir miktar destek verecekler ama hepsini vermeleri mümkün değil zaten. Miad çok büyük işler yapıyor, projeleri de var. Ama bizi de kırmadılar. İş adamalarımızın tümüne gittik, gideceğiz de daha devam ediyoruz. Siyasilerimizin buradan bir çağrıda bulunmak istiyorum; Amatem, uyuşturucu insanlığın sorunu, insanı bir olay, insani bir sorun ve geleceğimizi ilgilendiren bir sorun. Bizden sonraki nesli ilgilendiren bir sorun olduğu için bu seçimde siyasi partilerden milletvekili aday adayı olanlara seslenmek istiyorum; ‘ siyasetin kuralıdır bu aday adayı olunca reklam kampanyaları yapılır, kampanyalar yapılır. Bu kampanyalara yatıracakları kendilerince ayırdıkları bütçeden Himyaç-Der’e Amatem için destek olurlarsa çok mutlu oluruz. Biz de kendilerine kamuoyu olarak, Malatya halkı olarak minnet duyarız. Çünkü herkesin bu işte bir katkısı olsun, çorbada tuzu olsun istiyoruz. Bu olay Himyaç-Der’in yaptığı bir olay gibi çıksın diye bir gayemiz yok. Biz aracıyız. Herkesin bu çorbada biz tuzu olsun, ismi geçsin istiyoruz.  Bu Malatya halkının Amatem’i olsun istiyoruz. Umut ediyorum ki bütün siyasi partilerin milletvekili aday adayları bize bu konuda maddi destek olur. Bizim bir projemiz daha vardı Kadın Konuk evi bu projeye destek verecek olan iş adamı Vahap Küçük Bey’di. Biz bu desteği de Amatem projesine aktarmak istiyoruz. Bunu talep edeceğiz Vahap Bey’den.” şeklinde konuştu.  
Budan sözlerini şu şekilde bitirdi: “Kimin duasına kiminin parasına ihtiyacımız var. Bu toplumsal bir olay. Bağışın büyüğü küçüğü olmaz Malatya halkının bağış yapmasını rica ediyorum. Siyasilerimizden, aday adaylarımızdan rica ediyorum, lütfen aday adayı olurken yapacağınız hayırlardan birisi millete hizmet noktasında ilk adımı atan vekil adaylarımız inşallah ilk adımlarında da böyle bir olaya vesile olurlar ve Amateme bağışta bulunurlar.”Kaynak : Sonsöz
     Yazdır Paylaş:
Yorumunuz
Adınız Soyadınız:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. IP adresiniz güvenliğiniz için kayıt edilmektedir.
Yazarlarımız


Yaşadığı Şehire Değer Katan Bir İsim: Ömer Urhal

REMZİ HAYTA
  REMZİ HAYTA
  Prof. Dr. MUSTAFA TALAS
  NURETTİN KONAKLI
  CUMALİ DUMAN
  AYŞEGÜL ÇOŞKUN
  ENVER KALAYCIOĞLU
  Arş. Gör. MURAT BUĞRA TAHTALI
  NAZAN ÖĞÜT TEKİN

Anket

Aktif Anket Bulunamadı
Gazeteler
Hiç Röportaj Yok

Röportajlar
Benler cilt kanserinin habercisi demek

Çok Okunanlar
12 yaşını doldurmuş servis araçlarının trafikten men edilmesi uygulaması kapsamında Malatya’da 150 a
Servisçiler Eyleme Hazırlanıyo
AK Parti'den istifa edip Cömer
ATM Hırsızları Yakalandı
Gürkan'a Akçadağ'da sevgi seli
Osman Güder, esnaflarla bir ar
YEMEKLERİMİZ (Yumru Köfte)Atil
Vali Baruş,Yazıhan’da Muhtarla
İsa Özkan Eğitim Camiasına Mis
Kazgan'a destek çığ gibi büyüy
Darende'de Aile İçi Şiddet ve
Flaş Haber - Tüm Hakları Saklıdır © 2008-2011
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.