19 Mart 2019 Salı

SOBA (Atilla Kantarcı Yazdı ) Malatya'nın sevilen Muhtarı; Mehmet Özpolat yaşamını yitirdi... Huzur Evinde sanat Müziği konseri Emine Akkurt :Yeşilyurt’ta bir demokrasi destanı yazacağız Battalgazi Belediyesi’nden Görkemli Açılış AK Parti Malatya'da çöküşte Malatya’da Uyuşturucu Operasyonu Jandarma’dan PKK -KCK Operasyonu ''Gönül belediyeciliği destanını bizler yazacağız, Türkiye okuyacak'' Akçadağ'da Kazgan farkı açıyor..
İşte Başkan İhsan Koca'nın A Takımı

24 Haziran seçimlerinden önce Genel Merkez Tarafından Ak Parti il Başkanlığı görevine atanan İl Başkanı İhsan Koca , kendi A Takımını bir otelde düzenlenen görkemli bir törenle hem basına hemde Partililere tanıttı. Başkan İhsan Koca'nın yeni yönetimde oldukça çok büyük değişiklikler yaşandığı görünürken, yönetime süpriz isimlerin olması dikkat çekti.

29.8.2018 21:48:10   

 
24 Haziran seçimlerinden önce, AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından İl Başkanlığına atanan AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca, partisinin yeni il yönetim kurulu üyelerini tanıttı. İl Yönetim listesinde büyük çoğunluğunda değişikliğe giden Başkan Koca, Demokrasi, değişim, reform diyerek yeni atılım dönemine atıldıklarını belirterek, Hiç kimseyi dışlamadan ama hiç kimsenin de etkisi altında kamadan Malatya’yı kucaklayacak, Malatya’nın her kesimine hitap edebilecek ve kamuoyunun beklentilerini de karşılayabilecek bir yönetim listesi oluşturmaya çalıştıklarını ifade etti.
Ak Parti İl Yönetimine yeni giren üyelere tavsiyelerde bulunan Başkan Koca, parti içinde pasif durumda olan kimseye müsaade etmeyeceklerini vurgulayarak, “Yeni yönetim arkadaşlara bende bir tavsiyede bulunacağım kimse ben bu davaya gönül verdim bu çatının altındayım diyorsa burada çalışmadan kaçamaz. Pasif kalamaz kalmak isteyene de müsaade etmeyiz” ifadesini kullandı. Ak Parti’de İhsan Koca dışındaki İl Yönetim Kurulu üyeleri, parti genel merkezinin talebi üzerine 5 Ağustos 2018 tarihinde istifalarını vermişti.

Yeni yönetim listesini kamuoyu ile paylaşan Ak Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca, partisinin il yönetim tanıtım toplantısında, “Ak Parti kurulduğunda sayın genel başkanımız artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak dediğinde belki inanmayanlar itibar etmeyenler olmuştur. Ama geçmişte hep birlikte müşahede ettik ki Türkiye artık eskisi gibi değil. Çıktığı bu kutlu yolda ak partinin, ak parti ile Türkiye’nin çıktığı bu kutlu yolda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde geriye dönüşümüz olmayacak. Hep daha ileriye çalışmaya devam edeceğiz.  Ak parti kurulduğu günden beri yeni bir heyecanla, yeni duruşuyla ve yeni yüzlerle kurulmuş ama binlerce yıllık tarihin birikimini de tevarüs etmiş bir partidir. Bizlerde bu partinin birer mensubu olmaktan gururluyuz, mutluyuz. 17 Mayıs 2018 tarihinde genel başkanımızın da onayıyla Malatya il başkanlığına görevlendirmemiz gerçekleşti. O süreçle birlikte cumhuriyet tarihimizin en önemli dönüm noktalarımızdan birisi olan cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçişimizi sağlayan önemli bir seçim dönemini atlattık. Bu önemli seçim döneminde gece gündüz demeden üstün gayretle çalışan 6. Dönem Malatya il yönetim kuruluna ve tüm teşkilat mensuplarımıza gönülden teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanımızı yeni istemin ilk başkanı olarak seçtiler, seçilmesine katkı verdiler Malatya’da büyük bir oy oranını cumhurbaşkanımızın seçiminde yakalamış oldular” şeklinde konuştu.

“Demokrasi, değişim, reform diyerek yeni atılım dönemine hep birlikte girdik” diyen Başkan Koca, kimseyi dışlamadan herkesi kucaklayacaklarını belirterek şunları ifade etti, “Çalışmalarımıza Ak Parti Malatya teşkilatı olarak çalışmalarımıza kurulduğumuz gündeki gibi ilk günkü aşkla ve ilk günkü heyecanla devam edeceğiz.  Bu heyecanımıza heyecan katmak üzere aramıza yeni arkadaşlarımızı takviye ettik. Yeni yönetim kurulumuzu oluştururken ak partimize gönül vererek Malatya’ya gönül vermiş insanlarla istişarelerde bulunmaya gayret ettik. Hiç kimseyi dışlamadan ama hiç kimsenin de etkisi altında kamadan Malatya’yı kucaklayacak, Malatya’nın her kesimine hitap edebilecek ve kamuoyunun beklentilerini de karşılayabilecek bir yönetim listesi oluşturmaya çalıştık. İnşallah isabet etmişizdir. Elbette insanız hata yapmamız mümkün, hatasız kul olmaz. Hatamız ne kadar az olursa kendimizi o kadar başarılı addedeceğiz.”
  
Parti içinde küslük dargınlık olmaması gerektiğini dile getiren Başkan Koca, Ak Parti bir gönül hareketidir, erdemliler hareketidir” diyerek, “Ak Partide resmi listede il yönetiminde bulunmakla bulunmamak arasında fark yoktur. Bunu bizzat yaşayan arkadaşlarınızdan, partililerinizden biriyim içinde gördüğüm kadarıyla şuan aramamızda Yeşilyurt İlçe Başkanı olarak bulunan Muhammed Yalçınkaya arkadaşımız bizim kurucu il gençlik kurulu başkanımızdı daha sonra il balkan yardımcılığı görevini yaptık bir müddet partide resmi görev almadım. Ama şimdi Yeşilyurt ilinin ilçe başkanlığı görevini yürütüyor. Demek ki ak parti de küslük dargınlık olayınca önemli olan iyi niyetle hizmet olunca partiye her yerde hizmet etmek mümkün olabiliyor. Bizler bu yönetim kurlunu oluşturma çalışmalarını yürütürken Malatyalı hemşerilerimizin dertleriyle dertlenmeyen acılarını paylaşıp sevinçlerine ortak olmayan efendi değil hizmetkâr olmayan hizmetlerinde bulunmayan ve politikacı değil teşkilatçı olmayan ve Yunus Emre’nin dile getirdiği gibi ben gelmedenim kavga için benim işim sevgi için. Dostun eli görünmezdir gönüller yapmaya geldim diyerek yönetim kurulunu oluşturmaya çalışıyoruz.  Biraz öncede ifade etmeye çalıştığım gibi yöntem kurulumuzu oluştururken bizlere yöneltilen Yahudi eleştirileri de dikkate almaya gayret gösterdik. Ak Parti görev almak isteyenlerin ben görev adamıyım diyenlerin ve bu anlayışla hizmet vermek isteyenlerin bir çatı altında toplandığı bir partidir.  Dolayısıyla yönetimde bulunsun bulunmasın yedeklerde olsun olmasın bu davaya gönül vermiş herkesle çalışmaya devam edeceğiz” ifadesini kullandı.

Yönetime katılan üyelere pasiflik konusunda uyarılarda bulunan Koca şöyle konuştu, “Yeni yönetim arkadaşlara bende bir tavsiyede bulunacağım kimse ben bu davaya gönül verdim bu çatının altındayım diyorsa burada çalışmadan kaçamaz. Pasif kalamaz kalmak isteyene de müsaade etmeyiz. Niye Türkiye hepimizin bildiği gibi birçok badire atlattı ve şuanda da ekonomik bir savaş veriyor bu savaşı da atlatmak zorundayız, bunun geri dönüşü yok sayın cumhurbaşkanımızı hepimiz takip ediyoruz. Gece gündüz demeden uyku dinlenme bilmeden kendini feda edercesine çalışırken bizim burada listede yer aldım almadım görev aldım almadım endişesiyle hareket ederek bir birbirimize küsersek sayın cumhurbaşkanımıza ve onun yakın çalışma arkadaşlarımıza partimize haksızlık etmiş oluruz. Bunun için artık çalışmak yetmiyor çok çok çalışmamız gerekiyor.  Gerekirse koşturmalıyız. Bu anlamda inşallah siyasetin güzelliğini ortaya koyacağız. Milletimize şehrimize hizmet edecek çalışmalar sergileyip bize yöneltilen eleştirileri de karşılamış olacağız. 14 Ağustos 2001’den bu yana ve Malatya teşkilatının kurulduğu gündem bu yana Malatya’mızda partimize şehrimize hizmet eden başta kurucu il başkanımız Sayın Ali Osman Başkurt ve bizden sonrada bu olumlu görevi devam ettiren Sayın Ahmet Çakır Sayın Mustafa Şahin Sayın Bülent Tüfenkci ve Sayın Hakan Kâhtalı başkanlarım aşta olmak üzere başkanlarımıza genle başkan yardımcılarımız şimdiki MYK üyelerimize ve arada görev yapan tüm milletvekillerimize ve elbette tamamen gönüllülük esasına dayalı olarak gayret gösteren mahalle temsilcilerine sandık görevlilerine kadar emeği geçen herkese gönülden teşekkür ediyorum. Şehrimize hemşerilerimize partimize hizmet gayesiyle yola çına yeni yönetimimsin de hayırlı olmasını diliyorum. Gayret sizden başarı cenabı Allah’ tandır diyorum Allah yar ve yardımcınız olsun diyorum.”

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat: “Sayın cumhurbaşkanımız 14 Ağustos 2001’ de bu partinin ilk kurulduğu gün söylediği çok önemli bir söz vardı hiç bir şey eskisi gibi olmayacak dedi ve o günden sonra hiçbir şeyde eskisi gibi olmadı.  Ama hemen ardından saygı değer il başkanımızın o resimlerle bir Ak Parti tarihi de beni duygudan duyguya götürdü.  Çünkü Ak Parti aynı zamanda gerçekten bizim hayatımızı temsil ediyor. Gençliğimizi gerçekten Ak Parti il beraber geçirdik.   Ak Parti bizim bir noktada hayat veren canımız da ortaya oyuyor. Ak Parti bu millet davasıdır ak parti makam davasıdır, Ak Parti ay yıldızlı bayrağımızın davasıdır ve sayın cumhurbaşkanımızın 22001’ de ifade ettiği hiç bir şey eskisi gibi olmayacaktır ifadesinin tamimiyle gerçekleştiği bir tablodur. 1 milyar dolar borcun kredi kullanıyoruz IMF’den 1 milyar dolar borcun borç veriyor. 100 milyon 160 milyon parçalar halinde açılması için kredinin acımsı için bize dayatılan yasalar vardı. tütün yasasını çıkarmazsanız bu limiti açmayız tekel yasasını çıkarmazsanız olmaz tarım yasasını çıkarmazsanız olmaz gece 12’ de 1’de, 2’de  yasalar çıkarıldı  ve ekonomi de Türkiye’de olmayan  Türkiye’de yaşamayan  IMF’nin bir direktörüne kemal dervişe teslim edilmişti. Ekonomi Amerika’dan getirilen bir bakan teslim edilmişti. o günlerde bu davanın başlangıcı ortaya konuldu ve yine sayın cumhurbaşkanımız o günlerde gittiği her şehre şunu söylerdi; ak partiyi biz kurmadık ak partiyi bu millet kurdu ama biz tabelasını astık deri.  Hakikaten de öyleydi ak parti bu milletin sancısıyla derdiyle kuruldu sayın cumhurbaşkanımız bu davanın liderliğini yaptı.   Elbette ki liderlik ve sağlam irade çok önemli bu gün devlet başkanımızın dimdik duruşu bizleri ne kadar rahat ettiriyor ne kadar huzurlu bir şekilde duruyoruz akşam yattığımızda sabah ekonomik olarak ne olacak bunun hiç bir garantisi yoktu 1963’ te Amerika ile ilişkilerimizde böyle doğrusal bir ilişki hiç olmamıştı.  NATO’nun kurulduğu günden beri de olmamıştı.  1963’ te Amerika Birleşik Devletleri başkanı Lyndon B. Johnson’nın mektubu vardı bu mektubu bir açın okuyun.. 1963’ te garantörlüğümüzün gereği olarak Kıbrıs’a müdahale etme kararı alıyoruz. Şanlı ordumuz Kıbrıs’a müdahale edecek. Johnson’nın mektup yazıyor ‘Eğer siz  Kıbrıs’a müdahale ederseniz  sonra ne olacak ben karışmam. Rusya size bir şey çakarsa ben sizi koruyamam.’ bu aynen mektupta geçiyor. Johnson’nın o mektubu ciddi şekille bizi sarsıyor. 1962 Küba krizi Amerika’ Türkiye’de jüpiter füzelerini yerleştiriyor Rusya’ya karşı Rusya’da Küba’da füzelerim yerleştiriyor. Ve son füze rampalarını yerleştirecek gemiler okyanusta devam ediyor. 13 günlük bir sürede çok yoğun bir nükleer kriz yaşanıyor ve dünya nükleer savaşın eşiğine geliyor. Amerika görüşmelerden Türkiye’deki Jüpiter füzelerini kaldırmayı taarruz ediyor ve Türkiye’ye haber veremeden Türkiye’deki jüpiter füzeleri kaldırılıyor. Türkiye o günde kendine geliyor fakat güç meselesi bu gün o gün yönetilen bir Türkiye vardı ama bu gün iradesini ortaya koyan sözü olan bir Türkiye var.”Kaynak : Sonsöz 
RESİMLER ÖZEL : KAYHAN İNCEOĞLU
AK PARTİ  YENİ İL YÖNETİMİN GÖDEV BÖLÜMÜ

Siyasi Mahmut Üner Özer

Teşkilat Ekrem Dağ

Seçim Namık Gören

Tanıtım Medya Enes Perçin

Dış İlişkiler Ahmet Cem Erdem

Sosyal Politikalar Enis Aydoğan

Yerel Yönetimler Orhan Barman

Ekonomi İşleri Ramazan Bozkurt

Sivil Toplum Ve Halka İlişkiler Aytunç Narin

İnsan Hakları Kahraman Kavuk

Mali Ve İdari İşler İsmail Hakkı Pekel

Çevre Şehir Ve Kültür Tuğba Atsız

Ar-Ge İbrahim Karaman

İl Sekreteri Şeyma Saraç Aydoğan

     Yazdır Paylaş:
Yorumunuz
Adınız Soyadınız:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. IP adresiniz güvenliğiniz için kayıt edilmektedir.

Yorumunuz
Toplam (1) adet yorum yapılmıştır
Okuyucu Yorumu 1.9.2018 21:36:38
Maşallah Genel Merkez A Takımından daha heyecanlı bir ekip. Allah nazardan korusun.
Yazarlarımız


Yaşadığı Şehire Değer Katan Bir İsim: Ömer Urhal

REMZİ HAYTA
  REMZİ HAYTA
  Prof. Dr. MUSTAFA TALAS
  NURETTİN KONAKLI
  CUMALİ DUMAN
  AYŞEGÜL ÇOŞKUN
  ENVER KALAYCIOĞLU
  Arş. Gör. MURAT BUĞRA TAHTALI
  NAZAN ÖĞÜT TEKİN

Anket

Aktif Anket Bulunamadı
Gazeteler
Hiç Röportaj Yok

Röportajlar
Benler cilt kanserinin habercisi demek

Çok Okunanlar
Bizim çağalığımızda kaloriferli ev yok denecek kadar azd
SOBA (Atilla Kantarcı Yazdı )
Malatya'nın sevilen Muhtarı;
Huzur Evinde sanat Müziği kons
Emine Akkurt :Yeşilyurt’ta bir
Battalgazi Belediyesi’nden Gör
Jandarma’dan PKK -KCK Operasyo
AK Parti Malatya'da çöküşte
Malatya’da Uyuşturucu Operasyo
''Gönül belediyeciliği destanı
Akçadağ'da Kazgan farkı açıyo
Flaş Haber - Tüm Hakları Saklıdır © 2008-2011
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.