19 Temmuz 2019 Cuma

“Fendoğlu’dan Malatya ve Elazığ İçin Ortak Soru Önergesi” Başka ilden gelip Hırsızlık Yapan 5 Kişi Yakalandı MİSS&ART GÜZELLİK Merkezi Standı Yoğun İlgi Görüyor Başkan Gürkan, Belarus Heyetini Kabul Etti Kuluncak Eski Kaymakamı, Emniyet Genel Müdürlüğüne Atandı Malatya'da FETÖ Operasyonu: 12 Şüpheli Yakalandı Rafet El Roman Konseri Büyük İlgi Gördü Başkan Çınar, Ayşe Teyzeye Misafir Oldu Üç Ayrı Noktaya Güneş Enerji Santrali Kuruluyor Vatandaş Öneriyor, Yeşilyurt Belediyesi Gerçekleştiriyor
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajları

Malatya'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayımlayan kurum ve kuruluşlar...

28.10.2018 20:59:34   

 
- MHP MALATYA MİLLETVEKİLİ MEHMET FENDOĞLU -
“Cumhuriyet Bayramı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet rejimini ilan etmesi anısına her yıl 29 Ekim’de kutlanan milli bir bayramdır. Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyet’in onuncu yıl kutlamalarının yapıldığı 29 Ekim 1933 tarihinde verdiği 10’uncu Yıl Nutku’nda, bu günü en büyük bayram olarak nitelendirmiştir. Aziz Türk Milletimiz, kanıyla canıyla ortaya koyduğu kararlı ve onurlu mücadelesiyle emperyalist unsurlara karşı göğüs germiş, savaşmış ve nitekim bağımsızlığına ve egemenliğine böylelikle kavuşmuştur. Bağımsızlık, özgürlük uğruna katlanılan zor şartlar bu uğurda kaybedilen hayatlar, dökülen kanlar bizler için bugünlere ve gelecek kuşaklara sunulmak istenilen huzurlu, rahat ortamları bırakma çabası ve mücadelesi olmuştur.Kurtuluş Savaşı sonrasında, 29 Ekim 1923 tarihinde, kurduğumuz Türkiye Cumhuriyeti Devletimiz 95 yaşındadır. Yüzbinlerce şehit verilerek yakılan bu bağımsızlık ateşini koruyacak ve yaşatacak olanda bizleriz. Bu eşsiz zafer üzerinde yükselen Cumhuriyetimiz hiç kuşkusuz, demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olarak ebediyen yaşayacaktır. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz.” Sözü buna en iyi örnek olmaktadır ve olmaya da devam edecektir. Tüm vatandaşlarımızın eşit ve özgür olması temeline dayanan Cumhuriyetimizin dili, bayrağı, marşı ve başkenti ile temel nitelikleri hiçbir zaman tartışmaya açılamayacağı gibi, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü ilelebet korumak hepimizin asli görevidir. Gururla kutladığımız Cumhuriyetimizin 95. kuruluş yıldönümünde, şehitlerimizin kanlarıyla sulanan vatan topraklarının bütünlüğünü ve Atatürk’ün Türk gençliğine ve Türk milletine en büyük emanetidir. Çağdaş, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan ülkemizi, Atatürk’ün gösterdiği hedefe taşıyabilmek ve bu çizgiden kopmadan, ülke kalkınmasını sağlamanın yolunun, O’nun ilke ve inkılâplarının ışığında çok çalışmaktan, birlik ve beraberliğimizi korumaktan geçtiğini hiçbir zaman unutmamalıyız. Bu duygularla, Cumhuriyetimizin kuruluşun 95. yıldönümünde, ülkemizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, şehitlerimizi ve gazilerimizi şükranla anıyor, tüm milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını tebrik eder, daha nice bayramlara birlik ve beraberlik içerisinde ulaşmayı temenni eder saygılar sunarım.”

- YEŞİLYURT BELEDİYE BAŞKANI MEHMET ÇINAR -
Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Aziz milletimiz istiklaline ve istikbaline kastedenlere tarihin her döneminde gereken cevabı vermiştir. Tarihte eşi benzeri görülmemiş bir zaferle sonuçlanan Kurtuluş Savaşı Cumhuriyetle taçlandırılmıştır.” dedi.

“HEPİMİZE DÜŞEN GÖREV; BÖLÜNMEZ BÜTÜNLÜĞÜMÜZÜ KORUMAK VE KOLLAMAKTIR”

2200 yıllık devlet geleneğimiz, aziz milletimizin kanı, canı ve sonsuz emekleriyle kurulan Türkiye Cumhuriyeti son dönemlerde ki hızlı gelişimiyle dünya güçleri arasında yerini almayı başarmıştır. Üzerimize düşen en büyük görev; birlikte yaşama kültürümüzden ödün vermeden Türkiye Cumhuriyetinin bölünmez bütünlüğünü el ele, gönül gönüle savunmak, iç ve dış tehditlere karşı duyarlı olmaktır.

“MİLLETİMİZ İŞGAL GİRİŞİMLERİNE KARŞI HER ZAMAN TEK YÜREK OLMUŞTUR”

Aziz milletimiz; sarsılmaz cesaret, büyük fedakârlık ve sağlam iradesiyle kurduğu Cumhuriyeti hedef alan her türlü terör, darbe ve işgal girişimine karşı, birlik ve bütünlük içerisinde cevap vereceğini bütün dünyaya her zaman göstermiş, göstermeye de devam edecek kararlılığa ve fedakârlığa sahiptir.

15 Temmuz 2016 gecesi yaşanan hain darbe kalkışması, milletimizin devletiyle ne kadar bütünleştiğini tartışmasız şekilde bir kez daha teyit etmiştir. Milletimiz, yeni işgal girişimlerine karşı da, İstiklal Harbi’ndeki gibi kararlılıkla mücadele edeceğini, o gece tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir.

“CUMHURİYETİMİZİN KURULUŞUNUN 100. YILI OLAN 2023 HEDEFLERİMİZE ULAŞACAĞIZ”

Türkiye Cumhuriyeti bundan sonra da önünde uzanan aydınlık yolda emin adımlarla ilerlemeye devam edecek, güçlü demokrasisi, güçlü ekonomisi ve güçlü diplomasisi ile yarınlara umutla yürüyecektir. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılı olan 2023 hedeflerine yürüyüşümüzü hiç kimse engelleyemeyecektir.

“29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN”

Başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahraman şehitlerimizi rahmet ve gazilerimizi minnetle anıyorum. Aziz milletimizin ve kıymetli hemşerilerimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını en kalbi duygularımla kutluyorum” dedi.

- MALATYA ESNAF VE SANATKARLAR ODALARI BİRLİĞİ BAŞKANI ŞEVKET KESKİN -
Esnaf ve Sanatkar Camiası olarak Cumhuriyetimizin ilanının 95. yıldönümünü milletimiz ile birlikte coşku ve gururla kutluyoruz.

Cumhuriyetimizin ilanını sağlayan mücadeleyi, iradeyi ve milli ruhu unutursak her şeyimizi kaybederiz. O nedenle; birlik ve beraberliğimizi korumalı, ülkemizin istikbaline ve istikrarına gelebilecek tüm tehlikelere karşı Cumhuriyetimizin ilanını sağlayan Milli Ruhla hareket etmeliyiz.

Esnaf ve Sanatkar Camiası olarak ülkemize ve milletimize yönelik her türlü saldırı karşısında yorgunluğa, bıkkınlığa, karamsarlığa düşmüyoruz, toplumun temel direği olarak ayakta duruyoruz.

Cumhuriyetimizin ilanının 95. Yıldönümünü ve Cumhuriyet Bayramımızı yürekten kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını ve bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi esnaf ve sanatkar camiası olarak minnet, şükran ve rahmetle anıyoruz.

Ülkemizin ve milletimizin birliği, dirliği ve kudreti daim olsun.

- AK PARTİ MALATYA MİLLETVEKİLİ ÖZNUR ÇALIK -
Bugün, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 95'inci yıldönümünü ve Cumhuriyet Bayramımızı büyük bir heyecanla, gururla ve coşkuyla kutlamaktayız.

Ecdadımızdan aldığımız bu büyük miras ile Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 100. senesi olan 2023 hedeflerimize doğru kararlılıkla ilerlemekteyiz.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'in liderliğinde Türkiye'nin büyümesini ve güçlenmesini hedefleyen AK Parti olarak; tüm engelleme girişimlerine karşın yerli ve milli projelerimizi hızla inşa etmekte, bir bir milletimizin hizmetine sunmaktayız.

Bugün de Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük projesi olan İstanbul Yeni Havalimanını hizmete açmaktayız.

Bu dev yatırımın ülkemize, milletimize ve dünyaya hayırlı olmasını diliyorum.

Biz, topraklarımızı düşmanlardan kurtarmak için tereddüt etmeden canlarını feda eden aziz şehitlerimize, gazilerimize, ecdadımıza karşı sorumluluklarımız olduğunu biliyoruz.

Bu bilinç ve iradeyle ülkemize ve milletimize hizmet etmeye devam ediyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetin 95. yıldönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor, Aziz milletimizin Cumhuriyet Bayramını tebrik ediyorum.

- MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI HACI UĞUR POLAT -
Türk milletinin en zor durumlarda bile ayağa kalkmayı bildiğini ifade eden Başkan Polat, “Büyük fedakârlıklarla ve kahramanlıklarla verilen milli mücadelenin ardından Cumhuriyet, tüm imkânsızlıklara ve zorluklara karşı Gazi Mustafa Kemal liderliğinde yürütülen destansı bir mücadelenin eseridir. Milletimiz, hürriyeti, ülkesi ve bayrağına asla gölge düşürmeyeceğini, asla boyunduruk kabul etmeyeceğini, bağımsızlığını hiçbir şekilde terk etmeyeceğini tüm Dünya'ya 95 yıl önce ilan etmiştir.

Tek bayrak, tek millet, tek devlet anlayışıyla kurulan, demokrasi ve halk iradesiyle taçlandırılan Cumhuriyetimiz, Türk milletinin ebedi varlığı ile ilelebet devam edecektir. Bu günlerin sorumluları olarak bizler, 600 yıllık bir cihan devletinin mirası üzerinde yükselen genç Cumhuriyetimizi, Gazi Mustafa Kemal'in veciz bir şekilde ifade ettiği, muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma mücadelesini, ilk günkü heyecanla, azimle ve şevkle sürdürüyoruz. Türkiye Cumhuriyeti'nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü korumak, savunmak zorundayız. Bu yolda yürürken milli değerlerimizden ödün vermemek ve bu değerleri yarınlara sağlam olarak teslim etmekle görevliyiz. Bağımsızlık, karakteri olan böyle necip, böyle kahraman bir milletin mensubu olmaktan iftihar ediyoruz. Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere, bu toprakları bizlere vatan kılan tüm şehitlerimizi, gazilerimizi rahmetle, minnetle yad ediyor, hemşehrilerimin ve tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramını tebrik ediyorum" ifadelerine yer verildi.

- AK PARTİ MALATYA MİLLETVEKİLİ BÜLENT TÜFENKCİ -
Cumhuriyetimizin 95. yılını kutlamanın mutluluğunu milletçe yaşıyoruz. Kurtuluş Savaşında milletimizin her türlü zorluk ve imkânsızlığa rağmen gösterdiği destansı direnişinin sonucu olarak kurulan Türkiye Cumhuriyeti, tarihimizin çok önemli bir dönüm noktasıdır. 29 Ekim, yeniden doğuşun ve mucizenin yıl dönümüdür.  

Cumhuriyetle birlikte egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğu tescillenmiştir. Millet yönetimde söz sahibi olmuş, demokratik değerler her alana yansımıştır. Hükümetlerimiz döneminde Cumhuriyet tarihimizde hiç olmadığı kadar, demokratik kazanımlarımızın korunması ve millet iradesinin yönetimin her alanına yansıması için gayret gösterdik. Son 16 yılda her zaman ‘İstikameti çizecek tek kuvvet millettir’ düsturuyla hareket ettik.  Söz de karar da millete aittir. Millet iradesini yok saymaya çalışanlar geçmişte olduğu gibi her zaman hüsrana uğrayacaklardır.

Hain darbe kalkışmasıyla ve terör olaylarıyla başarılı olamayanların bu kez finansal araçlarla başvurduğu saldırılara milletçe karşı koyuyoruz. Ülkemizin ekonomik gerçekleriyle ilgisi olmayan, tamamen siyasi gayelerle Türkiye’yi köşeye sıkıştırma amacı taşıyan dalgalanma dönemini geride bırakıyoruz. Herkes bilmelidir ki, Türkiye ekonomisi bu tür tehditler ve saldırılarla yıkılmayacak kadar güçlüdür.

Türkiye, dünyanın en çalkantılı bölgesinde, demokrasisi ve ekonomisiyle, gerçek anlamda bir küresel güç olma yolunda ilerlemektedir. Ülkemize karşı yapılan her türlü saldırı bizleri ‘Büyük ve Güçlü Türkiye’ hedefinden uzaklaştırmak bir yana, bu yöndeki kararlılığımızı daha da güçlendirmektedir.

Cumhuriyetimizin 100’üncü yılına atfettiğimiz 2023 hedeflerimize, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde emin adımlarla yürüyoruz. Cumhuriyetimizin kazanımlarını koruyarak, demokrasimizi daha da geliştirerek ve ekonomimizi güçlendirerek büyümeye, kalkınmaya, üretmeye, bölgemizin istikrarına ve barışına katkı vermeye devam edeceğiz.

Bu duygularla başta Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal olmak üzere, bu toprakları bizlere vatan kılan tüm gazilerimizi, şehitlerimizi rahmetle ve minnetle yad ediyor, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı tebrik ediyorum.

- MALATYA TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. AYSUN BAY KARABULUT -
Cumhuriyetimizin ilanının 95. yıldönümünü büyük bir onur, coşku ve heyecanla kutluyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti’mizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyetler hedefine ulaşma, geliştirme noktasında üniversitelerimizin büyük görev ve sorumlulukları olduğunun bilincindeyiz.  Bu kapsamda Anadolu’da yeni filizlenmekte olan Malatya Turgut Özal Üniversitesi, Cumhuriyetimizin 100. yılında ülkemizin 2023 hedefine ve sonrasında 2053 ve 2071 ideallerine ulaşmasında üzerine düşen her türlü bilimsel görevleri yerine getirecektir.  Malatya Turgut Özal Üniversitesi; Cumhuriyetin kuruluş ideallerini hayata geçirmek için atılan her adımın, gösterilen her çabanın arkasında duracaktır, Cumhuriyetle sonuçlanan Milli Mücadele ruhunu ve azmini bilimsel alanda sahiplenecektir. 

Cumhuriyetimiz;  milletimizin gelecek umutlarının teminatı olmaya devam edecektir.

Cumhuriyetimizin 95. yıldönümünü ve Cumhuriyet Bayramımızı gururla, onurla, coşkuyla kutlarken, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün şehitlerimizi, gazilerimizi saygıyla anıyoruz.

- CHP MALATYA MİLLETVEKİLİ VELİ AĞBABA - 
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Cumhuriyet Bayramı mesajında laik Cumhuriyetin dil, din, ırk, mezhep, inanç farkı gözetmeden insanlara kucak açılması anlamına geldiğini belirterek, Cumhuriyetin tutuculuğa, gericiliğe, ümmetçiliğe karşı çağdaşlığın, özgürlüğün, demokrasinin ve aydınlığın ismi olduğunu ifade etti.

BAZEN ENGELLEMEK, BAZEN İTİBARSIZLAŞTIRMAK İSTİYORLAR

AKP Hükümeti’nin 16 yıllık süreçte , Cumhuriyet’in değerlerini teker teker ortadan kaldırmak için, çağdaş, demokratik ve Laik Türkiye’nin geriletilmesi için mücadele verdiğini kaydeden CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Cumhuriyeti içine sindiremeyen AKP İktidarı  ısrarla Cumhuriyet kutlamalarını bazen engellemeye, bazen itibarsızlaştırmaya çalışıyor. Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşundan beri 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları başkent Ankara'da yapılırken bu yıl ilk kez 3. Havalimanı açılışı bahane edilerek İstanbul’da kutlanmak istenmesini asla kabul etmiyoruz. Bu hamle bile aslında Cumhuriyet'le hesaplaşmanın bir başka adıdır. Cumhuriyet kutlamalarını, 3. Havalimanı açılışı adı altında ezmek istiyorlar” ifadelerini kullandı.

 ADINA NE DENİLİRSE DENİLSİN!

Türkiye’nin içinde bulunduğu durumu da değerlendiren CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “İsmine Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi dedikleri, ancak  halkın ‘tek adamlık’ olarak değerlendirdiği sistem , Türkiye’nin parlamenter demokrasisine darbe vurmak için çaba gösteriyor. Parlamenter sistemi savunmak, demokrasiyi, insan haklarını, eşit yurttaşlığı ve çağdaşlığı savunmak demektir. Bize bu sistemi armağan eden ve bu yıl 95. Yıl dönümünü kutladığımız Cumhuriyet’e sonuna kadar sahip çıkacağız. Bu duygu ve düşüncelerle başta Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları olmak üzere Cumhuriyetimizi bizlere armağan edenleri içtenlikle anıyor, saygılarımı sunuyorum.”dedi.

- MALATYA ÜLKÜ OCAKLARI BAŞKANI EMRAH YILAN - 
Başkan Yılan, mesajında, "Türk milleti, 95 yıl önce sarsılmaz imanı sayesinde kazandığı İstiklal Savaşıyla tarihinin rotasını değiştirmiş ve hiçbir baskı ve dayatmaya boyun eğmeyeceğini bütün dünyaya haykırmıştır. Aziz Türk Milleti Türksüz Anadolu hesabı yapanlara, devletsiz millet hayali kuranlara en kesin ve kalıcı cevabı Türkiye Cumhuriyetinin ilanıyla vermiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları tarafından kurulan Cumhuriyetimiz bugün 95 yaşındadır. Cumhuriyetimizin 95. kuruluş yıl dönümünde bizler 'Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' ilkesine sımsıkı sarılarak cumhuriyete, istiklal ve istikbale sahip çıkmak mecburiyetindeyiz” dedi.

Ülkü Ocakları İl Başkanı Emrah Yılan açıklamasının devamında “Tıpkı yaklaşık 100 yıl önce ülkemizi bölmeye çalışan karanlık güçlere bugün de geçit vermemeli ve onların karanlık planlarını bozmalıyız. Dün olduğu gibi bugünde milletimizin üzerine çökmek isteyen kara bulutları, Türk Milliyetçileri dağıtacak ve Türk Milletini aydınlığa kavuşturacaktır. Türk Milleti’nin birlik ve beraberliğini bozmak isteyenler karşılarında Ülkücü Hareketi bulacaklardır. İstiklal Savaşında ortaya konan kararlılık ve fedakârlığı yeniden hatırlamalı ve bu bilinçle yaşamalıyız. Bizler şehit kanlarıyla sulanmış bu topraklar üzerinde bir ve beraber bir şekilde yaşadığımız müddetçe Cumhuriyetimiz de sonsuza kadar yaşayacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyor, başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını rahmet, minnet ve şükranla anıyorum" ifadelerine yer verdi.
     Yazdır Paylaş:
Yorumunuz
Adınız Soyadınız:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. IP adresiniz güvenliğiniz için kayıt edilmektedir.
Yazarlarımız


Yaşadığı Şehire Değer Katan Bir İsim: Ömer Urhal

REMZİ HAYTA
  REMZİ HAYTA
  Prof. Dr. MUSTAFA TALAS
  NURETTİN KONAKLI
  CUMALİ DUMAN
  AYŞEGÜL ÇOŞKUN
  ENVER KALAYCIOĞLU
  Arş. Gör. MURAT BUĞRA TAHTALI
  NAZAN ÖĞÜT TEKİN

Anket

Aktif Anket Bulunamadı
Gazeteler
Hiç Röportaj Yok

Röportajlar
Benler cilt kanserinin habercisi demek

Çok Okunanlar
MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu Elazığ'da faaliyet gösteren Çimento Fabrikasını ve Battalg
“Fendoğlu’dan Malatya ve Elazı
Başka ilden gelip Hırsızlık Ya
MİSS&ART GÜZELLİK Merkezi Sta
Başkan Gürkan, Belarus Heyetin
Malatya'da FETÖ Operasyonu: 12
Kuluncak Eski Kaymakamı, Emniy
Rafet El Roman Konseri Büyük İ
Başkan Çınar, Ayşe Teyzeye Mis
Üç Ayrı Noktaya Güneş Enerji S
Vatandaş Öneriyor, Yeşilyurt B
Flaş Haber - Tüm Hakları Saklıdır © 2008-2011
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.