22 Agustos 2019 Perşembe

Arınç, ''İlk Sıralarda Yer Alan Bir Başarıdır'' MAGEF Yaz Kuran Kursu Öğrencileri için Gezi Düzenledi Teşekkür Bülent Arınç’tan Başkan Gürkan’a ziyaret Hürriyet Parkı’ndaki 39 Ağaç neden kurudu ? Ağbaba: ''Satılmayan Şeker Arazisine Villa Diktiler'' Cumhurbaşkanlığı YİK Üyesi Arınç Malatya Valiliğini Ziyaret Etti Başkan Çınar, Tecde'de Yol Yenileme ve Park Çalışmalarını İnceledi Başhekim Prof. Dr. Aktürk, Başkan Güder İle Biraraya Geldi Çalık, ''Kapalı devre sulama sistemini önemsiyoruz''
24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajları

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımlayan kurum ve kuruluşlar...

24.11.2018 17:05:10   

 - MHP MALATYA İL BAŞKANI R. BÜLENT AVŞAR -

"Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Kasım 1928 tarihinde 'Dünyanın her tarafında öğretmenler insan topluluğunun en fedakâr ve saygı değer unsurlarıdır' diyerek başlattığı bu kutlu yolda tüm eğitim camiasının 24 Kasım öğretmenler gününü canı gönülden kutlarım.

Bir öğretmen verdiği eğitim ile milleti; özgür, bağımsız, şanlı ve yüce bir toplum olarak yaşatır. Öğretmenlerimiz; gelişen ve değişen dünya şartlarına ayak uydurarak, en önemli değerlerimiz ve istikbalimiz olan gençlerimizi zamanın gerektirdiği her türlü teknolojiden faydalanarak üretken bir toplum haline getirir. Geleceğe sağlam adımlarla basan bir nesil yetiştirmek temennisi ile Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Öğretmenlerimizin 24 Kasım öğretmenler günü kutlu olsun…"

- MALATYA TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ AYSUN BAY KARABULUT -

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Kasım 1928 tarihinde Millet Mektepleri’nin Başöğretmeni unvanını kabul etmesinin anısına, 24 Kasım günü her yıl ‘Öğretmenler Günü’ olarak kutlanmaktadır.

Gazi Mustafa Kemal’in, "Milli kültürümüzü muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkaracağız" sözleri ile tarif ettiği; ekonomik, toplumsal, kültürel kalkınmasını sağlamış, büyük ve aydınlık Türkiye hedefinin gerçekleştirilmesi yolunda eğitim ordumuzun birer fedakâr neferi olan tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.

Cumhuriyetimizin kuruluşundan bugüne, büyük zorluklarla ülkemize nitelikli insan yetiştirmek yolunda çaba harcayan öğretmenlerimizi saygı ile anıyor, bu yolda görevleri başında şehit edilen saygıdeğer öğretmenlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum.

Türkiye ve onun saygıdeğer kurucuları Kurtuluş Savaşı’nı yürütürken, aynı zamanda temelleri çok güçlü atılan bir aydınlanma hareketinin başlangıcı olarak Gazi Mustafa Kemal’in talimatı ile 15-21 Temmuz 1921 tarihlerinde Ankara’da 1.Maarif Kongresini gerçekleştirmiştir. Sıcak savaş ortamında Maarif Kongresi’nin toplanmış olması bile tek başına, Cumhuriyetimizin kurucularının yerli ve milli bir eğitim sisteminin kurulmasının önemine yaptıkları vurgunun anlaşılması açısından büyük değer taşımaktadır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Muallimler Birliği Kongresi üyelerine hitaben yaptığı konuşmada, “Muallimler! Cumhuriyet’in özverili öğretmen ve eğitmenleri; yeni nesli, sizler yetiştireceksiniz; yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır” sözleri ile öğretmenlerimize yüklediği bu büyük sorumluluk, aynı zamanda biz eğitimciler için onur kaynağıdır.

Tarihimizin her döneminde olumsuz şartlar ve imkanlar karşısında milletimizin önünde bir meşale gibi yürüyen öğretmenlerimiz;  dün olduğu gibi bugün ve yarın da geleceğin mimarı olmaya devam edecektir.  

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın gösterdiği 2023, 2053 ve 2071 hedef ve ideallerinin gerçekleşmesine vesile olacak kadroların önünde de yine idealist öğretmenlerimiz olacaktır.

Kişiyi yaşadığı çağın bilgi ve becerileri ile donatmak, toplumumuzun değer verdiği davranışları kazandırmak, insanlığa, milletine, devletine, bayrağına, dinine, inancına ve diğer kutsallarına saygı ve sevgi duyabilecek ulvi duygulara sahip bireyler yetiştirmek Milli Eğitimimizin temel amacıdır. Bu amaç ancak özveri ile çalışan öğretmenlerimiz tarafından gerçekleştirilebilir.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV)  “Ben Allah’ın verdiği ilimle yerli yerince hükmeden ve onu başkalarına öğreten kimseye gıpta ederim” Hadisi Şerifi ile, Hz. Ali, “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum” sözü ile öğretmenlik mesleğinin kutsallığını vurgulamışlardır.

Malatya Turgut Özal Üniversitesi eğitim kadrosu;  ülkemizin ve milletimizin istiklali ve istikbalinin dört bir taraftan saldırıya uğradığı bir süreçte bilim ve akademik çalışmalarda daha büyük görev ve sorumluluklar üstlenilmesi gerektiğinin bilincinde ve farkındadır.  Bu farkındalığın gereği olarak, Malatya Turgut Özal Üniversitesi, Türkiye’nin, milletimizin; sosyo-ekonomik kalkınması ve kültürel, sanatsal ve bilimsel gelişimine en üst düzeyde katkı sunmanın görev bilinciyle çalışmaktadır.

Saygı değer öğretmenlerimizin ve eğitim camiamızın  ‘Öğretmenler Günü’nü en içten duygularımla kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.

- AK PARTİ MALATYA MİLLETVEKİLİ ÖZNUR ÇALIK -

Öğretmenlik; kuşaktan kuşağa bağların kurulmasında önemli bir köprüdür. İlme giden her yol eğitim ve öğretimden geçmektedir. Bunun gerçekleşmesinde katkıları olan öğretmenler de birer rehberdir.

Öğretmenlik bilincini bir meslek erbablığına dönüştürenler; insanlığa büyük katkılar sağlamak adına; önemli ve kutsal bir görev icra etmektedir.

İslam Dini; eğitim öğretim dinidir. Öyle ki insanoğlunun ilk eğitim ve öğretimi, Yüce Allah tarafından verilmiştir. Peygamberimiz Hz. Muhammed’e gelen ilk vahiyin ‘OKU’ olması İslam’ın eğitim ve öğretime ne denli önem verdiğini açıkça göstermektedir.

Eğitimi; her dakika her saniye geliştirmeyi ve başarılarımızı katlamayı kendimize şiar edindik. 2023 ve 2071 hedeflerine giden yolda eğitim ve öğretimin ehemmiyetinin farkındayız. Bu hedeflere ulaşmada öğretmenlerimize de oldukça büyük sorumluluk düşmektedir.

Bu vesileyle; İstikbalimizin sağlam temeller üzerinde inşa edilmesinde çocuklarımıza can suyu olan; sabrı, hoşgörüyü, feragati de bünyesinde barındıran öğretmenlerimizin’24 Kasım Öğretmenler Günü’nü’ kutluyor, tüm öğretmenlerimize başarılı bir meslek hayatı diliyorum.

- YEŞİLYURT BELEDİYE BAŞKANI MEHMET ÇINAR -

24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımlayan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Öğretmenlik, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülmeyecek kadar saygın ve fedakârlık gerektiren bir meslektir. Bir ülkenin kalkınması ve gelişmişlik düzeyi; bilgili, özgüveni yüksek, milli ve manevi değerlere bağlı bir neslin yetişmesiyle mümkündür. İnsan yetiştirmeyi, aynı zamanda bir medeniyet inşasından farksız gören şuurla bizlere ve yarının sahiplerine müreffeh istikbalin kapılarını aralatacak yegâne anahtar öğretmenlerimizin elindedir. Bir toplumun gelişmesi için en önemli nokta eğitimdir. Bizler ilk emri ‘Oku’ olan bir dinin mensupları, ‘Beşikten Mezara Kadar İlim ‘ diye buyuran bir Peygamber’in ümmetleri olarak eğitim anlayışımızı sürekli canlı ve diri tutmalıyız, okumaktan uzaklaşmamalıyız. Bizlere bu eğitimleri vermek adına gece gündüz demeden çalışan, her türlü şart ve durumda bile öğretme olgusundan vazgeçmeyen öğretmenlerimiz her türlü takdiri ve saygıyı hak etmektedirler.”dedi.

“ÖĞRETMENLERİMİZ HER DEVRİN AKİL İNSANI VE YOL GÖSTERİCİSİDİR”

Öğretmenlerin, üstlendiği misyonla hedeflerine emin adımlarla yürüyen Türkiye’nin geleceğinin inşasında büyük pay sahibi olduğunu belirten Başkan Çınar, “ Toplum ve medeniyetlerin temel unsuru olan insan yetiştirmede en önemli vazifeyi ifa edenler hiç şüphesiz öğretmenlerimizdir. Öğretmenlerimizin özverili çalışmalarıyla yetiştirdiği nitelikli nesiller, bu ülkeyi yarınlara daha emin adımlarla taşıyacaktır.Şüphesiz ki ülkemiz; sahibi olduğu bu eşsiz eğitim kahramanlarının, ülkemizin her köşesinde sabırla ve fedakârca görev yapan öğretmenlerimizin omuzları üzerinde yükselmiştir. Gelecek nesillerin mimarı olan bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü tebrik ediyor; terör saldırılarında ve vazife sırasında kaybettiğimiz şehit öğretmenlerimiz başta olmak üzere ebediyete irtihal eden tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.” dedi.

BAŞKAN ÇINAR’DAN YEŞİLYURT’TA Kİ TÜM ÖĞRETMENLERE ÖZEL HEDİYE

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Yeşilyurt’taki eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlere çiçek, ajanda ve özel hediyeler gönderdi.

     Yazdır Paylaş:
Yorumunuz
Adınız Soyadınız:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. IP adresiniz güvenliğiniz için kayıt edilmektedir.
Yazarlarımız


Yaşadığı Şehire Değer Katan Bir İsim: Ömer Urhal

REMZİ HAYTA
  REMZİ HAYTA
  Prof. Dr. MUSTAFA TALAS
  NURETTİN KONAKLI
  CUMALİ DUMAN
  AYŞEGÜL ÇOŞKUN
  ENVER KALAYCIOĞLU
  Arş. Gör. MURAT BUĞRA TAHTALI
  NAZAN ÖĞÜT TEKİN

Anket

Aktif Anket Bulunamadı
Gazeteler
Hiç Röportaj Yok

Röportajlar
Benler cilt kanserinin habercisi demek

Çok Okunanlar
Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi ve TBMM eski Başkanı Bülent Arınç, Malatya programı ka
Arınç, ''İlk Sıralarda Yer Ala
Teşekkür
MAGEF Yaz Kuran Kursu Öğrencil
Adidas Süperstar Ürünleri görd
Abiye Modelleri
Mavi Pantolon Kombinleri Erkek
Bülent Arınç’tan Başkan Gürkan
Ağbaba: ''Satılmayan Şeker Ara
Cumhurbaşkanlığı YİK Üyesi Arı
Başkan Çınar, Tecde'de Yol Yen
Flaş Haber - Tüm Hakları Saklıdır © 2008-2011
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.