22 Eylul 2019 Pazar

Battalgazi Belediyesi Farkındalık Projeleri ile dikkat çekiyor. MİAD Başkanı Aktaş, “Karaduman Malatya’nın bir değeriydi” MGC Haydar Karaduman’ın mezarını ziyaret etti Tutlu ve Korucu Ailelerinin Mutlu Günü Emniyet Müdürü Ömer Urhal’a Veda Ederken Görme Engelli Sporculardan Vali Baruş’a Ziyaret MHP'li milletvekili Fendoğlu ve Beşiktaşlılar Derneği'nden ilkokula kırtasiye yardımı Büyükşehir, Türkiye’de İlk Geçiş Yapan Kamu Kurumu Oldu Malatya’da Uyuşturucu Operasyonu: 3 Tutuklama Osman Güder, ''Sağlık’ta İnsanımızı Bilinçlendirmeye Çalışıyoruz''
Burun Estetiği Sonrası Post Operatif Talimatlar

Burnun erken iyileşmesi, burun estetiği ameliyatından önce ve sonra kendinize ne kadar iyi baktığınıza bağlıdır.

25.11.2018 20:44:42   

 

Bu nedenle burun estetiği süresince neler yapmanız gerektiği konusunda bilgi sahibi olmanız gerekir. Burun estetiğinden önce aşağıdaki talimatları gözden geçirin ve net olmayan bir şey varsa mutlaka cerrahınıza sormalısınız.

Dinamik burun estetiği hakkında genel bilgi:

Dinamik burun estetiği, burun estetiği tekniklerinden birisidir ve ayaktan tedavi prosedürü olarak uygulanır. Dinamik burun estetiği burnun hareket yeteneğini kontrol eden dinamik kasların hareketini kısıtlamayan bir burun estetiği tekniğidir.

Başka tıbbi durumlarınız varsa uyku apnesi, nefes alma sorunu ya da burun tıkanıklığı gibi prosedürünüzden sonra bir gece hastanede geçirebilirsiniz. Dinamik burun estetiği ameliyatından sonra burun içinde kesileriniz, burnunuzun üzerinde destekleyici bir bant ve burun içinde ateller olacaktır.

Kapalı (izsiz) burun estetiği

Kapalı (izsiz) burun estetiği denilen bu prosedürde burnun dışında görünen bir skar doku oluşmaz. Kapalı (izsiz) burun estetiğinde kesiler burun deliklerinin içerisine yapılır. Dinamik burun estetiğini takip eden ilk 48 saat içinde burun içindeki kesiler iyileşir. Kapalı (izsiz) burun estetiğinde burnunuzda çok az şişlik ve hissizlik oluşabilir. Yine kapalı (izsiz) burun estetiği tekniğinde kendiliğinden kaynayan dikişiler kullanıldığı için dikişlerin alınmasına de gerek olmaz. Burnun şekli ilk günden itibaren ortaya çıksa da tam olarak şeklin ve hissin oturması bir yıl boyunca devam eder. Cildinizin kalınlığı genel iyileşme süreci için önemli bir rol oynamaktadır.

Hologram burun estetiği

3D burun estetiği teknikleri ile belirlenen burnun yeni şekli, hologram burun estetiği tekniği ile hastaya ameliyattan önce gösterilir. Hasta, hologram burun estetiği tekniği sayesinde ameliyattan sonra burnun nasıl şekil alacağını görebilir. Burnunu her açıdan görerek daha makul taleplerde ve beklentiler de olabilir. Hologram burun estetiği tekniği hasta ile burun estetiği cerrahının arasındaki iletişimi kuvvetlendirerek en ideal burun tasarımının yapılabilmesine yardımcı olur.

Dinamik burun estetiğinde önce yapılması gerekenler: Burun estetiğinden üç gün önce sigara kullanımını ve kan sulandırıcı ilaç kullanımını kesmeniz gerekir.

Burun estetiğinden sonra: Dinamik burun estetiğinden sonra herkesin az da olsa şişmesi olabilir. Olası şişlik bir iki hafta içinde geçer. Burun derisinin kalınlığına göre iyileşme süreci daha hızlanır. Başı yastıkla destekleyerek biraz yukarıda tutarak uyumak önemlidir. Yüze uygulanan serin kompresler ve özellikle gözlerdeki şişliği daha hızlı azaltmaya yardımcı olur. Soğuk kompresleri mümkün olduğunca kullanmalısınız.

Morluksuz dinamik burun estetiği: Çürüme ya da morluk, burun estetiği sırasında dokular altında biriken küçük miktarlarda kandan kaynaklanır. Çoğu burun estetiğinden iki ila üç hafta sonra tamamen iyileşir. Makyaj çürükleri gizlemeye yardımcı olabilir.

Dikişlerde kapalı (izsiz) burun estetiği tekniği: Dikişler kapalı izsiz burun estetiği tekniğiyle burun içine yerleştirilir ve kendiliğinden eriyen dikiş kullanılır. Bu nedenle alınması gerekmez. Eğer kendiliğinden erimeyen dikiş kullanıldıysa, bunlar dört ila yedi gün sonra çıkarılır.

Burun estetiği sonrası halsizlik: Burun estetiği sonrası çoğu insan birkaç gün kendini halsiz hissedebilir. Bu konuda üzülmeyin. Bunun yerine, aldığınız ağrı kesici ilaç miktarını en aza indirin, ayağa kalkın ve hareket edin. Çoğu insan burun estetiğinden 4 gün sonra eski enerjisine kavuşabilir.

Burun estetiği sonrası beslenme: Anesteziden uyandıktan sonra ağızdan sıvı alabilirsiniz. Çünkü sıvıları daha kolay tolere ederseniz. Mide bulantısı ya da kusma olmaksızın katı yiyecekler alabilirsiniz ama çiğneme ve ağzın geniş açılması gereken yiyeceklerden kaçının. Bazı hastalar 2-3 gün boyunca hafif bir boğaz ağrısı yaşarlar. Ancak bu genellikle yutkunmada sıkıntı yaratmaz.

Burun estetiğinde acı kontrolü: Hastalar ilk bir iki gün hafif burun ağrısı, tıkanıklık ve baş ağrısı hissedebilir. Basit ağrı kesicilerle bu şikayetler kolaylıkla kontrol altına alınabilir.

Burun estetiği sonrasında üst dudağın hareketini kısıtlayın:  Üst dudak burun estetiğinde anahtar bir alan olduğundan, ilk hafta içinde çok fazla hareket ettirmemeye çalışın. Aşırı konuşmayı önleyin, gülümsemek, yiyecekleri çiğnemek ve dişleri çok kuvvetli bir şekilde fırçalamak sıkıntı yaşamanıza neden olabilir. Dişlerinizi hafifçe bir diş fırçası ile fırçalayın.

Burun estetiği sonrası aktivite: Dinamik burun estetiğinden sonra 2 hafta boyunca eğilme, ağır kaldırma (10 libreden fazla) veya zorlanma yok. İşten 1 hafta izin almanız süreci daha kolay atlatmanıza yardımcı olur. Burun estetiğinden 2 hafta sonra hafif aerobik egzersizi ve tam egzersiz burun estetiğinden sonraki 3-4 hafta sonra yapılabilir. Yine de bu süreler kişinin iyileşme sürecine bağlı olarak değişiklik gösterir. Tam tarihler için sizin durumunuza özel olarak cerrahınızdan bilgi almalısınız.

Burun estetiğinden sonra sümkürmeyin: Dinamik burun estetiğinden sonra birkaç hafta burnunuzu sümkürmemeye özen göstermelisiniz. Hapşırmanız gerekiyorsa, ağzınızı açık tutun. Bir iki gün sonra yürüyüş ve diğer hafif aktiviteler teşvik edilir.

Burnunuzu çarpmamaya dikkat edin: Huzursuz / oynak çocuklara, ev arkadaşlarına ve evcil hayvanlara dikkat edin. Burnunuza uyurken herhangi bir baskı yapmaktan kaçının.

Burun estetiği sonrası burun bakımı: Nazikçe burun deliklerine ve herhangi bir sütür hattına bir antibiyotik merhem tabakası uygulayın. Burun bandını kuru tutmaya çalışın. Saç baş eğik duşta ya da lavabonun üstünde yıkanabilir. İlk iki hafta boyunca başın yüksekte kalması ağrı ve tıkanıklığı en aza indirir. Bunu yapmak için iki yastık kullanabilir. Burnunuza sprey uygulamanız gerekebilir. Ameliyattan sonra 6 hafta boyunca gözlük takmayın.

Burun estetiği sonrası kontrol randevuları: Burun estetiğinden sonraki takip randevularınız ameliyattan sonraki 1., 4. ve 7. günler olacaktır. Ziyaretler ameliyattan önce planlanmaktadır.

#burunestetiği #dinamikburunestetiği #hologramburunestetiği #kapalı(izsiz)burunestetiği

     Yazdır Paylaş:
Yorumunuz
Adınız Soyadınız:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. IP adresiniz güvenliğiniz için kayıt edilmektedir.
Yazarlarımız


KAYBEDEN BEN DEĞİLİM

REMZİ HAYTA
  REMZİ HAYTA
  Prof. Dr. MUSTAFA TALAS
  NURETTİN KONAKLI
  CUMALİ DUMAN
  AYŞEGÜL ÇOŞKUN
  ENVER KALAYCIOĞLU
  Arş. Gör. MURAT BUĞRA TAHTALI
  NAZAN ÖĞÜT TEKİN

Anket

Aktif Anket Bulunamadı
Gazeteler
Hiç Röportaj Yok

Röportajlar
Benler cilt kanserinin habercisi demek

Çok Okunanlar
Let’s Do It!(Haydi Yapalım!)” çevre temizliğine farkındalık hareketi 169 ülke ile eş zamanlı olarak
Battalgazi Belediyesi Farkınd
MİAD Başkanı Aktaş, “Karaduma
MGC Haydar Karaduman’ın mezarı
Tutlu ve Korucu Ailelerinin Mu
Emniyet Müdürü Ömer Urhal’a Ve
Görme Engelli Sporculardan Val
MHP'li milletvekili Fendoğlu v
Büyükşehir, Türkiye’de İlk Geç
Belediye Personeline Hizmet İç
Malatya’da Uyuşturucu Operasyo
Flaş Haber - Tüm Hakları Saklıdır © 2008-2011
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.