18 Haziran 2019 Salı

Ak Parti meclis üyesi silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti Ankara EGO’ya Malatyalı Genel Müdür atandı Başkan Nevzat Öztürk:‘Tarımın Merkezi Yazıhan Oluyor ‘ Milli Eğitim Müdürü Tatlı’dan Yıl sonu Değerlendirmesi “Ortak Akılla Yönetim En Büyük Vaadim” Yazın vazgeçilmez meyvesi Kayısı! Büyükşehir’in 6. Yaz Okulu Başlıyor Başkan Gürkan Hekimhan’da İncelemelerde Bulundu Büyükşehir TOKİ Yoluna İlk Kazmayı Vurdu Keskin “Kayısıya büyük bir darbe olur”
Multidispliner Battalgazi Kongresi’nin Ardından

İKSAD Ailesi olarak başarılarla ve güzelliklerle dolu bir kongreyi geride bırakmanın gururunu yaşıyoruz. Bu gurur bir kaç önemli nedene dayalı olarak gelişmiştir. Biri kongre grubumuz olarak aynı anda farklı bölgelerde kongre yapabilmenin inkanını ortaya koymak ve başarmak şeklindeki bir gurur. Kongre ekibi olarak İKSAD Başkanı Sayın Mustafa Latif Emek başkanlığında bir grupla Erzurum’da 4. UMTEB Kongresi icra edildi. İKSAD Başdanışmanı Sefa Salih Bildirici ve benim başkanlığımda da bir başka grup olarak 1. Uluslararası Multidisipliner Battalgazi Kongresi de Malatya’da gerçekleştirildi. Aynı anda geniş kapsamlı iki kongrenin başarılması önemli bir seviyeye işaret etmektedir ve bundan dolayı da önemlidir.

13.12.2018 15:06:18   

 

Bir başka gururlu yanını ise kurumsal olarak işbirliği içerisinde olduğumuz Battalgazi Belediyesi ve Battalgazi Kaymakamlığı ile uyumlu çalışmak ve Malatya’nın güzel temsil edilmesi oluşturmaktadır. Ben bir Malatyalı olarak ciddi yöneticilere sahip olmanın bahtiyarlığını yaşamış oldum. Aynı duyguları İKSAD Başdanışmanı Sayın Sefa Salih Bildirici’nin de yaşadığını biliyorum.

Başka bir gurur vesilesi de, Malatya’da çalışma ekibimize dahil olan Sayın Ali Söylemez, Sayın Dr. Öğr. Üyesi Hülya Bingöl, Sayın Şükrü Bingöl ve Sayın Dr. Öğr. Üyesi Hasan Aydemir’in yabancılık çekmeden organizasyonu sahiplenip başarıda pay sahibi olmalarıdır.

Davetli konuşmacımız olarak bizleri onurlandıran Saygıdeğer Hocalarımız Prof. Dr. Ahmet Vecdi Can ve Prof. Dr. Atabey Kılıç’ın etkileyici özelliklerinden bütün katılımcılarımızın feyiz aldığını görmek de çok önemli bir gurur oldu. Hem İKSAD Ailesi olarak hem de Malatyalılar olarak hocalarımıza şükranlarımızı ileterek, ilerleyen çalışmalarımızda da kendilerini bizden mahrum bırakmayacaklarını ümit ettiğimizi belirtmek istiyorum. Saygıdeğer Hocalarımız Prof. Dr. Ahmet Vecdi Can Hocamız’ın “Kur’an ayetlerine dayalı olarak muhasebeyi anlatması” ve Prof. Dr. Atabey Kılıç Hocamız’ın “Anadolu’yu Anayurt Yapan Battalgazi Hazretleri ve Anadolu Fatihleri’ni” anlatmaları çok anlamlı ve değerliydi. Dinleyenlerin büyük bir zevk duyduğu açılış konuşmaları her türlü takdiri hak eden nitelikteydi.

Kongremize Onursal Başkanlık yapan Battalgazi Belediye Başkanı ve Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sayın Selahattin Gürkan’ın kongremize ev sahipliği yapması ve yoğun programları arasında iki defa zaman ayırıp akademisyenlerle buluşması çok ama çok anlamlıydı. Her şeyden önce, bilime değer veren bir şehremini portresi ile yerine çok yakışacağını bir de bu açıdan göstermiş oldu. Onur Konuğumuz Battalgazi Kaymakamı  ve Malatya Vali Yardımcısı Sayın Abdul Kadir Duran, Malatya Milletvekili Sayın Mehmet Celal Fendoğlu, Malatya TSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, Battalgazi Belediye Başkan Yardımcısı Sayın İsmet Sarıgül ve MHP Elazığ Belediye Başkan Adayı Sayın Prof. Dr. Bilal Çoban, Ülkü Ocakları Malatya İl Başkanı Sayın Emrah Yılan ve bütün protokol mensuplarına da ayrı ayrı teşekkür etmeyi bir borç biliyorum.

ERTV’de canlı yayın konuğu olarak programına beni davet eden Saygıdeğer Hülya Kaya Hanımefendi ve ERTV Yetkililerine ve CNN Türk Radyo’da Akademik Bakış Programına beni konuk eden Sayın Doç. Dr. Mihalis KUYUCU’ya da kongremize ve bize göstermiş olduğu teveccühlerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum.

Kongre organizasyonu yapılan Malatya Hilton Oteli’nin müdüründen hizmet veren çalışanlarına kadar her bir üyesinin otel çalışanından daha fazlasını veren tarzda çaba göstermelerinden de bir Malatyalı olarak ayrı bir gurur yaşadığımı söyleyebilirim. Otelin yaklaşımının orada daha çok organizasyon yapılabileceği konusunda bizi etkilediğini söylemek yerinde bir yaklaşım olacaktır.

Türkiye’nin her yerinden ve Türk Dünyası ülkelerinden gelen katılımcılarımızın farklı disiplinlerden örnek olan bildirileriyle bize vermiş oldukları desteği anlamlı bulduğum için söz konusu katılımcılarımıza da teşekkür etmek gerektiğini düşünüyorum.

Kongrede sunulan bildiriler alanlarına göre değerlendirildiğinde, ilk sırayı sağlık bilimlerinin aldığını, ikinci sırada iktisadi ve idari bilimler, üçüncü sırada fen bilimleri ve dördüncü sırada spor bilimleri bulunmaktadır.

Çok farklı yerlerden ve alanlardan önemli bir teveccühün gösterilmiş olduğu bu kongre bazı düşündürücü etkileri de göstermiştir. Bu etkilerin ilkini, Malatya’nın kongre turizmine olan açlığı ve bu konuda önemli eksikliklerin söz konusu olduğu hususu temsil etmektedir. İkinci olarak Malatya’da kongre yapılmasından rahatsız olanların olduğunu ve bunların da çoğunluğunu akademik anlamda elinden iş gelmeyen insanlardan ibaret olduğunu gördüm. Tabii ki bu önemli bir ayrıntıdır. Bu ayrıntıya dikkat edilmesi gerekmektedir. Kendisi çalışmayan insanların çalışanlardan rahatsız olmasının normal olduğu bize bir defa daha gösterilmiştir.

Vatandaşın ve akademik çevrenin çok yoğun bir ilgi gösterdiği etkinliğin son derece başarılı bir idare ile tamamlanması kongre ekibi olarak bizleri fazlasıyla bahtiyar kılmıştır. Malatya’da kongre turizminin güçlü bir şekilde destekleyicisi olarak çalışmaya aç ve etkinliğe destek verecek her insanla veya grupla işbirliğine açık olduğumuzu ve bu sebeple de bizim de kurumlar kadar titiz çalıştığımızı ayrı bir şekilde beyan ediyorum. Her insanla çalışmayacağımız ve seçici olacağımız yaptığımız her organizasyonda gösterilmiştir.

Sonuç olarak Gölbaşı’nda doğan ve tüm dünyaya ışık saçan bir güneş gibi olan İKSAD Ailesi olarak paylaşarak büyüyoruz, büyüyerek paylaşıyoruz. İnancın zaferi olan bu güzide kurumun dünyanın her yerine dokunmak gibi ayrı bir ideali bulunmaktadır. Dünyada da Bakü, Tokyo, Yeni Delhi, Paris, Kiev, Kahire, Kabil, Batum’dan başlayan ve Almatı, Moskova, Budapeşte, Kıbrıs, Üsküp, Sofya’dan devam edecek olan seçili yerlerde Tokyo’dan Rio’ya ve St. Petersburg’dan Cape Town’a kadar geniş bir dünyaya hitap ettiğimizi söyleyebiliriz. Bu seviyeye gelmemizde büyük pay sahibi olan Başta Dernek Başkanı Sayın Mustafa Latif Emek, İKSAD Başdanışmanı Sayın Sefa Salih Bildirici ve tüm İKSAD Ailesine katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Ayrıca, Emek ve Bildirici Kardeşlerimin eşleri ve benim kıymetli eşime bu vizyona anlayışlarıyla katkıda bulunmalarından dolayı, özel olarak  minnettar olduğumu ifade etmeliyim.

 

     Yazdır Paylaş:
Yorumunuz
Adınız Soyadınız:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. IP adresiniz güvenliğiniz için kayıt edilmektedir.
Yazarlarımız


Yaşadığı Şehire Değer Katan Bir İsim: Ömer Urhal

REMZİ HAYTA
  REMZİ HAYTA
  Prof. Dr. MUSTAFA TALAS
  NURETTİN KONAKLI
  CUMALİ DUMAN
  AYŞEGÜL ÇOŞKUN
  ENVER KALAYCIOĞLU
  Arş. Gör. MURAT BUĞRA TAHTALI
  NAZAN ÖĞÜT TEKİN

Anket

Aktif Anket Bulunamadı
Gazeteler
Hiç Röportaj Yok

Röportajlar
Benler cilt kanserinin habercisi demek

Çok Okunanlar
MALATYA'nın Kale ilçesinde AK Parti Belediye Meclis Üyesi Abdulvahap Akdeniz (63) arkadaşları ile ev
Ak Parti meclis üyesi silahlı
Ankara EGO’ya Malatyalı Genel
Başkan Nevzat Öztürk:‘Tarımın
Milli Eğitim Müdürü Tatlı’dan
“Ortak Akılla Yönetim En Büyük
Yazın vazgeçilmez meyvesi Kay
Büyükşehir’in 6. Yaz Okulu Baş
Başkan Gürkan Hekimhan’da İnce
Büyükşehir TOKİ Yoluna İlk Kaz
Keskin “Kayısıya büyük bir dar
Flaş Haber - Tüm Hakları Saklıdır © 2008-2011
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.