16 Haziran 2019 Pazar

Yozgat'tan Gelen 40 Öğrenci, Vali Baruş İle Buluştu Büyükşehir Bahri Mahallesinin Yollarını Asfaltlıyor Kaymakam Duran ve Kırçuval, Öğrencilerin Karne Heyecanına Ortak Oldu Eser, Başhekim Yardımcısı oldu ''Hem Dinlenin Hem de Kitap Okuyun'' Ramazan Bayramı Tatili Boyunca Neler Oldu? Vali Baruş Karne Dağıttı Jandarma Teşkilatı 180 Yaşında Semt Pazarlarından Alınan Harçlarda İndirim! Telefonla Dolandırıcılık Mağduru Olmamak İçin!
Ak Parti’de Stratejik Adımlar ve İHSAN KOCA!

Siyasette strateji çok önemli bir argümandır. Özellikle yerel seçimler öncesi verilecek yanlış bir karar sonucu her şekilde olumsuz etkiler. Nitekim aylar öncesinden bu yazılarımıza yeniden başladığımda bir şey fark ettim, o da; özellikle iktidar partisi olan AK Parti’de il başkanının üstlendiği rolün Malatya için ne kadar hayati değerde olduğuydu.

17.12.2018 11:03:03   

 

Bu noktada bir hak teslimiyetinin zamanının geldiğini düşünüyorum.

Bu hak teslimiyeti AK Parti İl Başkanı İhsan Koca’ya olacaktır. Nitekim bu süreçte Koca, kendisini öyle bir konumda tuttu ki, kimse O’nu şu veya bu vekilin yanındaymış gibi algılamadı.

Aslında siyaset elbisesini bir kenara bırakırsak, İhsan Koca genel anlamda hakkaniyeti gözeten bir isim olarak bende yer etti hep...

Yani, Hak, hukuk kavramları ile bire bir örtüşen bir isim oldu İhsan Koca…

Nitekim, gelinen süreçte, Vekiller  ilçeler ile ilgili “Millet ne der” demeden. Çok sağlıklı düşünmeden, Hatır gönül muhabbeti ile bir kişi üzerinde yoğunlaşırken, İhsan Koca daha objektif kalmayı başardı. O yüzden İhsan Koca’nın hakkını İhsan Koca’ya teslim etmem gerekiyor.

Malumunuz özellikle Malatya Ak Parti için büyük bir önem taşıyor. Neredeyse her seçimde yüksek oranda oyları ile AK Parti bu memlekette hep güldü. Yerel Seçimlere bu açıdan da önem arz ediyor. Bu nedenle, özelikle Yeşilyurt ve Battalgazi ilçeleri başta olmak üzere tüm ilçeler Ak Parti için stratejik öneme sahip ilçelerdir. Burada alınacak bir başarısızlık, hem İhsan Koca için hem de AK Parti için hiç iyi olmayacaktır.

İhsan Koca’nın duruşunun neden önemli olduğunu aslında şöyle özetlemek mümkün;

 Bir ilçeyi düşünün mesela. Öyle bir ilçe ki, Malatya’nın önümüzdeki 20 yılda ne kadar genişleyeceğini, ya da sağlıklı genişleyeceğini, imar uygulamaları ile sayın Cumhurbaşkanımızın kafasındaki mimari uygulamayla ne kadar örtüşeceğini, Malatya’nın hem kalkınmada, hem büyümede önemli bir lokomotif görevini üstlenecek bir ilçe. Daha doğrusu Ak Parti için, olmazsa olmaz ve stratejik öneme haiz bir ilçe. Selahattin Gürkan’ın büyükşehir’e aday gösterilmesi birilerini panikletmiş olacak ki, “Bari Bu ilçeyi kaptırmayalım”  deyip yanlış üstüne yanlış yaptılar. Öyle ki, bu ilçenin mevcut kast yapının kontrolünde devam etmesi için, hayatta bir araya gelmeyecek 4 vekili bir araya getirtip, bununla da yetinmeyerek, her türlü yolu denediler.

Şayet bu yapı, İhsan Koca’yı da ikna etmiş olsaydı, şimdiye çoktan (En azından gayri resmi ) bu ilçenin adayı belirlenmiş olacaktı. Oysa İhsan Koca, meseleye buradan bakmadı. O tamamen kendini bu yaşananlardan soyutladı ve yukarıdan bakmayı tercih etti.

Doğru da yaptı.

Çünkü, O da çok iyi biliyor ki, O ilçe deyim yerinde ise Stratejik öneme sahip bir ilçeydi. İhsan Koca,  Birileri birilerini istiyor demek yerine, Burada aday olacak kişinin, Bu ilçeye katacağı vizyonu, dinamizmi, birilerine kaynakların peşkeş çektirmeyecek emin adam olması üzerinde durdu.

İhsan Koca bu duruşunda da ısrarcı.

Şimdi Sayın Cumhurbaşkanımızın neden İhsan Koca gibi bir ismi, bu kritik dönemde il başkanlığına atadığını daha net anlıyorum galiba.

Şayet, İhsan Koca’nın yerine, bu Kast yapının her istediğini yerine getiren biri olsaydı, bugün Malatya halkının çokta tasvip etmediği sonuçlar ile karşı karşıya kalmak mümkün olacaktı.

Demem o ki;

Özellikle ilçeler AK Parti’nin stratejik anlamda deyim yerinde ise adeta  kalesidir.  Bu kaleyi kaptırmamak adına en fazla mücadeleyi verenlerin başında da İhsan Koca gelmektedir. Bu ilçeleri sadece başka partilere kaptırmaktan bahsetmiyorum ben, aynı zamanda, Malatya’da düzenini kurmuş, çarkını işleten malum kast yapıya kaptırmaktan da bahsediyorum.

Kendimden ne kadar eminsem, İhsan Koca’dan da o kadar eminim.

Biliyorum ki, Sayın Koca, Bahsettiğim malum ilçe ve diğer ilçeler ile ilgili olarak hakkaniyetli hareket edecek, Çıkar, para menfaat sevdalısı değil memleket sevdalısı bir adayın olması için en fazla çabayı O sarf edecektir.

Bu açıdan Sayın İhsan Koca’nın bugüne kadar olan duruşunu bir kez daha takdir etmek düşüyor bize..

Saygılarımla

Remzi Hayta

 

     Yazdır Paylaş:
Yorumunuz
Adınız Soyadınız:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. IP adresiniz güvenliğiniz için kayıt edilmektedir.

Yorumunuz
Toplam (1) adet yorum yapılmıştır
Atalay senoglu 18.12.2018 12:19:25
Sayın başkanımız İhsan koca bey efendi ile avukatlık stajyer döneminde komşuluk yapma şansına naıl olduk .o dönemlerde bir gün elime zor bir zeka bulmaması geçmişti günlerce bu işle meşgul olmuştum yapamayınca çözebilecek abilerime gösterdim fakat yine çözüm bulamadık elinde dolaşırken İhsan bey gördü hayırdır nedir dersin dedi durumu izah edince birde ben bakayım dedi şöyle beş dakika kadar inceledi ve kimsenin çözemediğı soruyu hemen çözdü ve bana dönüp dediki atalay bazen çözüm sorunun içindedir sadece doğru ve hakkaniyetli bak ozaman tüm soruları çözersin .hala öylesiniz başkanım .
Yazarlarımız


Yaşadığı Şehire Değer Katan Bir İsim: Ömer Urhal

REMZİ HAYTA
  REMZİ HAYTA
  Prof. Dr. MUSTAFA TALAS
  NURETTİN KONAKLI
  CUMALİ DUMAN
  AYŞEGÜL ÇOŞKUN
  ENVER KALAYCIOĞLU
  Arş. Gör. MURAT BUĞRA TAHTALI
  NAZAN ÖĞÜT TEKİN

Anket

Aktif Anket Bulunamadı
Gazeteler
Hiç Röportaj Yok

Röportajlar
Benler cilt kanserinin habercisi demek

Çok Okunanlar
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan himayelerinde İçişleri Bakanlığımız
Yozgat'tan Gelen 40 Öğrenci, V
Büyükşehir Bahri Mahallesinin
Kaymakam Duran ve Kırçuval, Öğ
Eser, Başhekim Yardımcısı oldu
''Hem Dinlenin Hem de Kitap Ok
Ramazan Bayramı Tatili Boyunca
Vali Baruş Karne Dağıttı
Jandarma Teşkilatı 180 Yaşında
Semt Pazarlarından Alınan Harç
Telefonla Dolandırıcılık Mağdu
Flaş Haber - Tüm Hakları Saklıdır © 2008-2011
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.