23 Mayıs 2019 Perşembe

Karabulut,:Başta akademisyenler olmak üzere herkes üretmek zorunda” Toplumsal Faydayı Esas Almak Başkan Gürkan’a ziyaretler “Portekiz’deki Avrupa Şampiyonasında Başarılar Dilerim” İş Adamı Nevzat Alaca’dan Örnek Davranış Sitelere Misafir Araçların Alınmaması Tepki Çekiyor Başkan Güder, “Çıtayı Biraz Daha Yukarı Çıkarma Adına Çaba Sarf Edeceğiz” FLAŞ HABER’den Başhekim Aktürk’e Ziyaret Başkan Gürkan, Güngör Caddesinde incelemelerde bulundu Malatya’da Uyuşturucu Operasyonu
Yeni Yıl Mesajları

2019 Yeni Yıl Dolayısıyla mesaj yayımlayan kurum ve kuruluşlar...

31.12.2018 17:35:49   

 
-YEŞİLYURT BELEDİYE BAŞKANI MEHMET ÇINAR-

Başkan Çınar, yazılı mesajında; "Dört mevsimin ayrı bir güzellikte yaşandığı Yeşilyurt’umuzda bu soğuk kış günlerinde yüreğimizi ısıtan umudumuzla 2019 yılına hep beraber giriyoruz. Yeni yılın, daha müreffeh bir istikbale kavuşmak için millet olarak mahir olduğumuz kuvvet, kudret, erdem ve inanç gibi hasletlerin dirilişi olmasını umuyorum.

“EL ELE VEREREK BERABER YAŞAMAK, ÇALIŞMAK VE DAHA ÇOK ÜRETMEK HER ZAMAN ÖNCELİĞİMİZ OLMALIDIR”

Yeni yıl bize hiç şüphesiz yeni umutlar vaat ediyor. Ümit ettiğimiz geleceğimize sahip olmak için hepimizin üzerine önemli sorumluluklar düşmektedir. Öncelikle şehit kanlarıyla sulanmış olan bu aziz vatan topraklarında yaşayan insanlar olarak en önemli sorumluluğumuz; birbirimize karşı yardımsever, anlayışlı, hoşgörülü olmak, vatanımıza ve bayrağımıza sonuna kadar sahip çıkmaktır. Yeni yılın, birliktelik ve dayanışma ruhumuza yeni güçler aşılamasına, milli birlik ve beraberliğimizin daha fazla güçlenmesine vesile olmasını temenni ediyorum. Başta kamu kurum ve sivil toplum kuruluşları ile toplumun tüm kesimleriyle birlikte, el ele vererek beraber yaşamak, çalışmak ve daha çok üretmek her zaman önceliğimiz olmalıdır.

“YEŞİLYURT’UMUZU GELİŞTİRMEK VE BÜYÜTMEK İÇİN DAHA FAZLA ÇALIŞACAĞIZ”

Bilindiği gibi, göreve geldiğimiz günden bu güne ilçemizi yeniden yapılandırmak ve modern bir Yeşilyurt’u gelecek nesillere emanet etmek, insan odaklı yatırım ve projelerimizle ilçemizin yaşam standartını daha iyi bir noktaya ulaştırmak adına gece gündüz demeden çalıştık. İnanıyoruz ki biz çalıştığımız müddetçe şehrimiz güzelleşecek, değişecek ve yenilenecektir.

Yeşilyurt’umuzun doğal dokusunu ve güzelliklerini korumayı ve yapılacak çalışmalarla herkesin gıptayla bakacağı bir ilçe hüviyetine ulaşmak için sergilediğimiz gayretli çalışmalarımızı yeni yılda da artırarak devam ettirip, daha çok yatırımla kalkınma/büyüme hızımızı sürdüreceğiz.

En büyük destekçimiz olan kıymetli hemşerilerimizden aldığımız güç, kuvvet ve dualarla Yeşilyurt’un adına yaraşır çalışmalarımızın kesintisiz ve eksiksiz sürmesi için gayret, azim ve enerjimizi hep diri tutacağız. Alanında uzman genç ve dinamik bir kadro ile ilçemizin çehresini değiştirecek projelerin yanı sıra sanatsal ve kültürel yapımızı güçlendirecek çok ciddi hizmetlerimizi hemşerilerimizle buluşturmaya devam edeceğiz.

İlçemizin vizyonunun gelişmesi, modern ve yaşanılabilir bir kent olması yolunda ki çalışmalarımız dün ve bugün olduğu gibi bundan sonra da artarak devam edecektir.

“YATIRIMLARIMIZI HİZMETE AÇACAĞIZ, YENİ PROJELER ÜRETECEĞİZ”

‘Gönül Belediyeciliği’ hizmetlerimizle hemşerilerimizin gönüllerinde ve kalplerinde yer almayı sürdüreceğiz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere birçok kurum ve kuruluşun ödüllendirdiği sosyal sorumluluk projelerimizin sayısını artırıp, hemşerilerimizin hayatının her anında birlikte olmayı sürdüreceğiz. Bölgemizin en büyük sosyal yaşam niteliklerine sahip olacak Beylerderesi Şehir Parkı için yeni yılda da çalışmalarımızı artıracağız, hizmete açtığımız ve büyük ilgi gören Millet Kıraathanelerinin sayısını üçe çıkartacağız, cazibe merkezi olma yolunda ciddi yatırımlar yaptığımız, doğal güzelliklerimize hâkim bir noktada bulunan Gedik Tepesindeki Kültür Evimizi hizmete açacağız. Lezzet Vadisi projemizle ilçemizin kahvaltılıkları ve etli sulu yemeklerini dünyaya tanıtılmasını sağlayacak organizasyonlara ağırlık vereceğiz. İlçemizin turizm potansiyelini artırmak amacıyla başlattığımız ‘Tarihi Konakların Restorasyon’ ile ‘Yeşilyurt Kent Tasarım Rehberi’ projesiyle de bu alanda ki çalışmalara özen göstereceğiz. İnşaatları tamamlanan ‘Deprem Eğitim ve Simülasyon Merkezi’, ‘Emanet Çarşı-Doğal Ürünler Pazarı’ ve ‘Ambalaj Atığı Toplama Ayırma Tesisleri’ gibi devasa yatırımlarımızın yanı sıra bazı bölgelerimizde inşaatları devam eden Semt Pazarlarımızı hemşerilerimizle buluşturacağız.  

Fizibilite çalışmaları devam eden birçok projemizi yeni yılda hizmete sunmak için büyük bir heyecan, azim ve kararlılıkla mücadele edeceğiz. İlçemizin doğal güzelliklerine verdiğimiz önemden dolayı sosyal yaşam alanlarımızın sayısını artırıp, yeşil alanlarımızı çoğaltacağız. Ulaşım ağımızın konfor seviyesini yükseltip, alt ve üst yapı yatırımlarımızla cadde ve sokaklarımızın prestij seviyesini daha iyi bir noktaya getireceğiz.  

“YEŞİLYURT’TA YAŞAMANIN AYRICALIK OLDUĞUNU DAHA GÜÇLÜ HİSSETİRECEĞİZ”

Çocukların, gençlerin, kadınların ve tüm hemşerilerimizin mutlu ve huzurlu olduğu, yaşamaktan keyif aldığı bir Yeşilyurt için yeni yatırımlarımız ve projelerimizi teker teker hayata geçireceğiz.  

Malatya’nın incisi, gelişen yüzü Yeşilyurt’umuzda yaşamanın farklı ve ayrıcalıklı olduğunu hissettirecek hizmetlerimizle ilçemizi kalkındırmaya, unutulmuş değerlerimizi canlandırarak aydınlık geleceğimizi hemşerilerimizle birlikte inşa etmeye devam edeceğiz.

“2019 YILININ HUZUR, MUTLULUK VE SAĞLIK GETİRMESİNİ TEMENNİ EDİYORUM”

Bu duygu ve düşüncelerle; 2019 yılının ilçemize, kentimize, milletimize, ülkemize ve tüm insanlığa sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini temenni ediyor, bereket dolu bir yıl diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

- AK PARTİ MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI VE BATTALGAZİ BELEDİYE BAŞKANI SELAHATTİN GÜRKAN -

AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, yeni yıl dolayısıyla yayınladığı mesajında, “2018 yılını geride bıraktık.  Bir yaprak misali ömürden kopan her yıl, yeni bir yılın başlangıcı demektir. Geçen bir yılın nasıl geçtiği önemlidir. Kendimize, ailemize, şehrimize, ülkemize ve insanlığa katabildiklerimizle mutluyuz. Geride bıraktığımız yıl, aynı zamanda yaptıklarımızın muhasebesini görme fırsatını doğurur. Bizler de Battalgazi Belediyesi olarak bereketli bir yılı geride bıraktığımızı düşünüyoruz. Katılımcı, Sosyal, Kültürel, Çevre Dostu ve Hizmet Belediyeciliğinde, esas olarak gördüğümüz insan merkezli bakış açımız, şükürler olsun meyvesini verdi. 2018 aynı zamanda Belediyemiz için övgü ve ödüller yılı olarak kayıtlara geçti. Halis niyetlerle başladığımız her işte adeta birimiz bin oldu, bereket doldu. Malatya şehrinin öz kültürü etrafında kenetlenmeye devam edeceğiz. Bu milletin kime, neden teveccüh gösterdiğini biliyoruz.  O yüzden bu şehre, şehrül emini olmaktan onur duyuyoruz. Malatya iyi ve güzel olan her şeye değer. 2019 yılında tüm düşlerimizin gerçekleşmesi dileğiyle, sevdiklerinizle birlikte mutlu, huzurlu bir yıla başlangıç yapmanızı ve tüm yılınızı aynı güzellikte geçirmenizi temenni ediyorum. Biliyoruz ki; kimlikli bir şehir için birlikte yürüyeceğimiz çok yolumuz var. Mutlu yıllar” ifadelerini kullandı.


- CHP MALATYA MİLLETVEKİLİ VELİ AĞBABA -

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, yeni yıl dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı. 2018 yılının Türkiye için kayıplarla dolu bir yıl olduğunu kaydeden Ağbaba;"Kuvvetler ayrılığının ortadan kaldırılıp meclisin etkinliğinin azaltıldığı, ülkenin cumhurbaşkanlığı kararnameleri ile yönetilmeye başlandığı, bakanların sarayın talimatlarının dışına çıkamadığı, her yönüyle kaos ortamının hakim olduğu bir siyasi yapı ortaya konuldu" dedi.

Veli Ağbaba, "İnsan haklarının,basın özgürlüğünün yok edildiğini,akademisyenlerin cübbelerinin polis botlarıyla çiğnendiği,evlatlarını arayan annelerin yerlerde sürüklendiği,işsizliğin,enflasyonun,faizlerin zirveye çıktığı, iki binin üzerinde işçinin çalışırken iş cinayetlerine kurban gittiği,363 kadının katledildiği bir yılı geride bıraktık.2018 ekonomik kriz,baskı,şiddet ve gerileyen demokrasi kültürü ile anılacaktır"dedi.

MARTIN SONU BAHAR
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, açıklamasının sonunda şu görüşlere yer verdi; “2019 yılının eğitimden sağlığa, ekonomiden sosyal yaşama hayatın her alanında güzel günler getirmesini diliyor, insan hakları ihlallerinin son bulduğu; açlığın, yoksulluğun, işsizliğin en aza indiği bir ülke özlemiyle ,Martın sonunun bahar olduğunu hatırlatıyor,tüm Türkiye’nin ve hemşehrilerimin yeni yılını sağlık, huzur, mutluluk ve kardeşlik dileklerimle kutluyor, saygılar sunuyorum.”

- MHP MALATYA İL BAŞKANI R. BÜLENT AVŞAR -

Avşar mesajında; “Hepimiz, bu ülkeyi ve bu toplumu “Biz” yapan temel değerlerimizin en önde geleninin, “zorluklar karşısında birleşmek ve el ele tutuşarak ayağa kalkabilmek” olduğunu biliyoruz. Bu milletin yüce önderi Mustafa Kemal Atatürk’ü her hatırladığımızda, onun bu millete gösterdiği ve öncülük ettiği “Omuz omuza birlikte başarmak” tecrübesini hayata geçirmenin, bugün tam da zamanıdır.

"Okumak çok önemli... Bizler Alak Suresi'nde 'ikra' yani 'oku' diyen bir dinin sahibiyiz. Bilime kapılarını ardına kadar açmış bir Peygamberin ümmetiyiz. Osmanlı İmparatorluğu ile 600 yıl ayakta kalmayı başarabilmiş bir milletiz. Atatürk'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti ile geçmişteki İmparatorlukları birlikte kucaklamaya çalışan, barış ve kardeşlik uğruna kefenini giyip de siyasete soyunan bir Cumhurbaşkanı'na sahip, yeryüzünün en şanslı ülkesiyiz. Çocuklarımız okumalı ki, gelecekte tarih olacak bugünleri iyi bir şekilde yazabilsin. O günkü insanlara bugünkü tarihi doğru bir şekilde anlatabilsin"

2019 yılının, bu milli hasletimizi hayata geçirebilmek, güçlüklerin üstesinden gelebilmek için örgütlü ve daha çok çalışmak, zorlukları hep birlikte aşmak, her zamankinden daha çok ihtiyacımız olan barış ve demokrasi mücadelesi için daha büyük bir azimle ayağa kalkmak gerektiğini biliyoruz.

Bu duygularla, Yeni Yıl’da tek tek tüm bireyler ve kurumlar olarak;

Karamsarlıktan iyimserliğe, yılgınlıktan daha büyük bir mücadele azmine dönüştürerek daha çok çalışmayı,

Kardeşlik, barış ve dayanışmayı her şeyin üzerinde tutmayı,

2019’yılını daha iyi bir yıl haline getirmenin kararlılığı içinde olmak gerektiğini hatırlatıyor,

Hepinize başarı ve mutluluklar diliyorum.”ifadelerini kullandı.


- MHP MALATYA MİLLETVEKİLİ MEHMET CELAL FENDOĞLU -

“Saygıdeğer Hemşehrilerim;
Acı ve tatlı günleri, mutluluk veren anılarıyla koca bir yılı daha geride bıraktık. Millet olarak yeni bir yıla daha girmenin heyecan ve mutluluğunu yaşıyoruz.
2019 yılının Malatya’mıza, ülkemize ve bütün insanlığa sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini diliyorum. Ülkümüz ve umutlarımız doğrultusunda yeni yılda da amaç ve beklentilerimizi hizmet anlamında en iyi şekilde gerçekleştirme adına azim ve kararlılığımız sürecektir.
Malatya Milletvekili olarak , sizlerin gücünüzden güç alarak, Malatya’mızın sorunlarını çözmede, yeni projelerimizle İlimizi layık olduğu yere getirmek için  kararlılıkla mücadelemizi sürdüreceğimizi belirtmek isterim.Yapacağımız çalışmalarda, bugüne dek olduğu gibi, Malatyalıların ve Malatya’nın yararı birinci önceliğimiz olacak.
Her yeni yıl, umudun egemen olduğu, iyimserliğin canlandığı, daha iyi yaşam şartlarına ulaşma yolunda beklentilerin arttığı bir ortamı oluşturmaktır. Halkımızın bize verdiği emaneti, her şeyden üstün bilerek ve emir telakki ederek, büyük titizlikle çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Yeni yılda da aynı bilinçle hareket ederek, siz değerli hemşerilerimiz için yeni projeleri kazandırmanın uğraşı ve gayreti içerisinde olacağız.
Bu duygu ve düşüncelerle, 2019 yılının, ülkemize ve tüm insanlığa sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini diliyor, Vatan ve Bayrak uğruna hayatlarını kaybeden Aziz Şehitlerimizi rahmetle anıyor, Gazilerimize ve tedavisi süren kardeşlerimize şifa dileklerimle birlikte şükranlarımı sunuyorum. Sınır ötesinde görevlerinin başında olan  kahraman Mehmetçiklerimize üstün başarılar diliyor, Allah'ın himayesi üzerlerine olsun diyorum. Yeni ümitler ve yeni beklentilerle girilen yeni yılda; tüm vatandaşlarımızın ve Türk-İslam aleminin yeni yılını kutluyor; birliğe, beraberliğe, dostluğa, kaynaşmaya ve huzura vesile olmasını diliyorum. En derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

- MALATYA VALİSİ AYDIN BARUŞ -

Her yeni yıl başarı ve mutluluk yolunda umutlarımızın tazelendiği yeni bir başlangıçtır. Her yeni yıl aynı zamanda bizlere geçmişin muhasebesini yapma, hayatımıza iyiye ve güzele doğru yön verme fırsatı sunan bir dönüm noktasıdır.

2019 Yılının daha iyi bir yıl olması için bu fırsatı iyi değerlendirmeli, kardeşlik ve dostluk bağlarımızı pekiştirmeli, ülkemizi daha huzurlu ve müreffeh bir ortama ulaştırma yolunda hepimiz gayret göstermeliyiz.

Yeni yılın asırlardır bizleri bir arada tutan kadim bağlarımızı güçlendirmesi, umutlarımızın gerçekleşmesi için azim ve gayretlerimizi artırması, başta cennet Türkiye’miz olmak üzere aynı coğrafyada yaşadığımız komşularımıza ve bütün dünyaya huzur ve istikrar getirmesi en büyük temennimdir.

Bu vesileyle; hizmet etmekten onur duyduğum Malatya halkının ve kamu görevini icra etmekte olan bütün mesai arkadaşlarımın yeni yılını en içten duygularımla tebrik eder, 2019 yılının aziz Milletimize ve tüm insanlığa sağlık, esenlik, barış ve kardeşlik getirmesini dilerim.

     Yazdır Paylaş:
Yorumunuz
Adınız Soyadınız:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. IP adresiniz güvenliğiniz için kayıt edilmektedir.
Yazarlarımız


Yaşadığı Şehire Değer Katan Bir İsim: Ömer Urhal

REMZİ HAYTA
  REMZİ HAYTA
  Prof. Dr. MUSTAFA TALAS
  NURETTİN KONAKLI
  CUMALİ DUMAN
  AYŞEGÜL ÇOŞKUN
  ENVER KALAYCIOĞLU
  Arş. Gör. MURAT BUĞRA TAHTALI
  NAZAN ÖĞÜT TEKİN

Anket

Aktif Anket Bulunamadı
Gazeteler
Hiç Röportaj Yok

Röportajlar
Benler cilt kanserinin habercisi demek

Çok Okunanlar
Malatya Turgut Özal Üniversitesi’nin (MTÜ) Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, “Son günlerde Amer
Karabulut,:Başta akademisyenl
İş Adamı Nevzat Alaca’dan Örne
Toplumsal Faydayı Esas Almak
Başkan Gürkan’a ziyaretler
“Portekiz’deki Avrupa Şampiyon
Sitelere Misafir Araçların Alı
FLAŞ HABER’den Başhekim Aktür
Başkan Güder, “Çıtayı Biraz Da
Başkan Gürkan, Güngör Caddesin
Malatya’da Uyuşturucu Operasyo
Flaş Haber - Tüm Hakları Saklıdır © 2008-2011
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.