24 Mart 2019 Pazar

Güder:Ülkemizi dize getirmek isteyenlere karşı dimdik duracağız" Ak Parti Kadın Kollarında Finansal Okur Yazarlık Seferberliği Akçadağ Ali Kazgan’dan Kararlı Arapgir Cömertoğlu Etrafında Kenetlendi Güder :'Bütün yeniliklere AK Parti imza attı' TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Mandal, MTܒde “Kariyer ve Marka Sohbetlerine” katıldı Beylerderesi Göletinde Su Tutulmaya Başlandı “Vatandaşları Cumhurbaşkanının Rüzgarıyla Etkilemeye Çalışıyorlar” Yüzakı’nda Durmak Yok Büyükşehir Belediyesi’nden Üniversite Öğrencilerine Sıcak Çorba
Fendoğlu ve Üstlendiği Misyon!

Mehmet Fendoğlu’nu yıllardır bilir, tanırım. Dürüstlüğü, duruşu, meselelere bakışı her zaman takdirle karşılanmıştır. Ancak O’nu bende farklı kılan tarafı, “İdeolojik merkezli” bir siyaset değil,“Malatya Merkezli” bir siyaset tarzı olmasıdır. Yani tıpkı, rahmetli Hamid Fendoğlu gibi, ‘partiler üstü bir tarz-ı siyaset’ görüntüsü çizer.

2.1.2019 11:37:49   

 

Önceliği Malatya’dır. Hassasiyeti, memleket üzerinedir. Belki de, O’nu meclise taşıyan ve son seçimlerde MHP’nin özellikle Malatya özelinde üstlendiği rolde, Sayın Fendoğlu’nun bu duruşu belirleyici olmuştur. Burada Mehmet Fendoğlu’nun temsil ettiği MHP ile ilgili bir parantez açmam gerekiyor. Bu süreçte MHP partisel duruşu ile aslında dengeleyici misyonu üstlendi. Nitekim bu duruşu ,önümüzdeki sürece de damgasını vuracak gibi duruyor. Yani daha net ifade ile, Artık MHP özellikle Büyükşehir ve ilçe belediyelerin işleyişi ile ilgili kenarda değil, mekanizmanın içinde olacak ve Malatya’nın tüm meselelerinin sıcak tutulmasında önemli bir katkı sunacaktır.

 

İşte Fendoğlu’da bu noktadan sonra, hem partisi adına hem de Malatya adına tüm meseleleri takip etmeye adeta kendini vakfetmiş durumdadır. Yani AK Parti tıpkı Büyükşehir Belediye başkan adayını belirlerken ,nasıl ki, başta MHP olmak üzere toplumun genelini temsil eden kriterleri baz aldıysa ,ilçelerde oluşabilecek aksi bir durumda, Fendoğlu ve partisi süreci an be an takip ederek, yanlışları rahatlıkla kamuoyuyla paylaşacak bir görüntü çiziyor.

 

AK Parti ve MHP’nin ittifakının sadece bir süreci kapsamadığı muhakkak. Bu süreç, ülkenin bekası adına, şehirlerin gelişmişliği adına elbette ki devam edecektir. Etmesini de en fazla arzulayanların başında geliyorum. Ancak şu gerçeği de iyi biliyorum ki, artık belediyelerde bir dönem kapanıyor.

 

Bu dönem, “ Dedim,bitti!” dönemi olmayacaktır.  Olmayacaktır,  çünkü artık, kendi partisinin temsilcisi olsun ya da olmasın. MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu, özellikle belediyenin yaptığı tüm yanlışları rahatlıkla kamuoyuyla paylayacağı gibi, destek noktasında da her zaman belediyenin yanında olacaktır. Artık bu saatten sonra, Fendoğlu’nu diğer vekillerden ayıran en büyük özellik, Malatya meseleleri konusundaki ısrarlı takipçiliği olacaktır.

 

Yani daha açık ifade ile, yeri geldiğinde en iyi muhalefet yeri geldiğinde ise belki de Ak Parti vekillerinden daha fazla Belediye destekçisi olacaktır. Bu yönüyle bile Fendoğlu’nun önemli bir denge unsuru olacağını şimdiden söylemenin faydası var.

 

Zira, taşıdığı soy isim Fendoğlu’na böyle bir mecburiyet yüklemektedir. Yani Malatya için elini nerede ne zaman taşın altına koyması gerekirse, bunu seve seve yapacak bir isimdir. Belki de bu duruşu, Malatya’daki belediyelerde bu yeni dönemin önemli yönetim kodlarını oluşturacaktır. O yüzden Belediye Başkanının bu saatten sonra AK Partili olup olmadığının bu açıdan bir önemi bulunmamaktadır. Zaten doğrusu da budur. Belediye Başkanı seçildikten sonra, her ne kadar temsil ettiği bir partisi olsa da, temsiliyeti geneli kapsayacaktır. Hizmet dağıtımı yaparken bu  parametre  belirleyici unsur olacaktır.  

 

Artık, herkes yeni dönemde Fendoğlu’nun üstlendiği misyonun farkına varacaktır. Nitekim, Sayın Fendoğlu ile yaptığımız sohbetlerde, ben açık ve net olarak  şahsının Malatya konusundaki duyarlılığının ne kadar üst boyutlarda olduğunu biliyorum. Bu duyarlılık Malatya için büyük bir kazanç olacaktır.

 

Saygılarımla

Remzi Hayta

 

     Yazdır Paylaş:
Yorumunuz
Adınız Soyadınız:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. IP adresiniz güvenliğiniz için kayıt edilmektedir.
Yazarlarımız


Yaşadığı Şehire Değer Katan Bir İsim: Ömer Urhal

REMZİ HAYTA
  REMZİ HAYTA
  Prof. Dr. MUSTAFA TALAS
  NURETTİN KONAKLI
  CUMALİ DUMAN
  AYŞEGÜL ÇOŞKUN
  ENVER KALAYCIOĞLU
  Arş. Gör. MURAT BUĞRA TAHTALI
  NAZAN ÖĞÜT TEKİN

Anket

Aktif Anket Bulunamadı
Gazeteler
Hiç Röportaj Yok

Röportajlar
Benler cilt kanserinin habercisi demek

Çok Okunanlar
AK Parti Battalgazi Belediye Başkan Adayı Osman Güder, "Ülkemizi dize getirmek isteyenlere karşı dim
Güder:Ülkemizi dize getirmek i
Perçin Ailesinin Acı Günü
Ak Parti Kadın Kollarında Fina
Akçadağ Ali Kazgan’dan Kararlı
Arapgir Cömertoğlu Etrafında K
Güder :'Bütün yeniliklere AK P
TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Mand
Beylerderesi Göletinde Su Tutu
“Vatandaşları Cumhurbaşkanının
Yüzakı’nda Durmak Yok
Flaş Haber - Tüm Hakları Saklıdır © 2008-2011
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.