24 Mart 2019 Pazar

Güder:Ülkemizi dize getirmek isteyenlere karşı dimdik duracağız" Ak Parti Kadın Kollarında Finansal Okur Yazarlık Seferberliği Akçadağ Ali Kazgan’dan Kararlı Arapgir Cömertoğlu Etrafında Kenetlendi Güder :'Bütün yeniliklere AK Parti imza attı' TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Mandal, MTܒde “Kariyer ve Marka Sohbetlerine” katıldı Beylerderesi Göletinde Su Tutulmaya Başlandı “Vatandaşları Cumhurbaşkanının Rüzgarıyla Etkilemeye Çalışıyorlar” Yüzakı’nda Durmak Yok Büyükşehir Belediyesi’nden Üniversite Öğrencilerine Sıcak Çorba
2018 Loş Gitti, Hoşgeldin 2019 Takvimi

Flaş Habere 27.01.2013’te yazdığım yazının başlığı “İzafi 213 Yılı ve 2012 Yılı Muhasebesi” yazı özetle eski yıl, yeni yıl izafi, tartılır değil, ancak insanoğlu gerçek olan bu zamanı, planlayarak kontrollü hale getirmiştir. Saniye, dakika, saat, gün, hafta, ay, yıl, asır vs. Doğrusu esasta dünyanın ve kendimizin geçmişine sosyolojik olarak baktığımızda yaşanan özellikle insan sosyal hayatında çok fazla esaslı bir değişikliğin olmadığını görürüz. Doğum, ölüm, nişan düğün, zengin fakir, günler, aylar, yıllar, asırlar vb. Böyle bulduk ve böyle yaşıyoruz. Önemli olan bir takvime bağlanan zamanda geçmişten pişman olmamak ve gelecek zamanı farkındalıkla anlamlı kılmaktır.

3.1.2019 11:08:48   

 

         Flash Habere 27.01.2013’te yazdığım yazının başlığı “İzafi 213 Yılı ve 2012 Yılı Muhasebesi” yazı özetle eski yıl, yeni yıl izafi, tartılır değil, ancak insanoğlu gerçek olan bu zamanı, planlayarak kontrollü hale getirmiştir. Saniye, dakika, saat, gün, hafta, ay, yıl, asır vs. Doğrusu esasta dünyanın ve kendimizin geçmişine sosyolojik olarak baktığımızda yaşanan özellikle insan sosyal hayatında çok fazla esaslı bir değişikliğin olmadığını görürüz. Doğum, ölüm, nişan düğün, zengin fakir, günler, aylar, yıllar, asırlar vb. Böyle bulduk ve böyle yaşıyoruz. Önemli olan bir takvime bağlanan zamanda geçmişten pişman olmamak ve gelecek zamanı farkındalıkla anlamlı kılmaktır.

       İnsan dünyanın neresinde yaşarsa yaşasın hayata dair yaptığı ve yapabileceği şeyler üç aşağı beş yukarı aynıdır. En güzel sözü Kuran söylemiştir. “Bu dünya bir oyun, bir oyalanmadan ibarettir.” Bu oyalanma içinde bile Mevlana’nın sözüyle “Geçmiş dünde kaldı can cağızım, bugün yeni şeyler söylemek lazım.” O yeni gün bugün 2019’dır. Yeni takvimde Ülkemize, insanımıza ve kendimize olumlu, geçen yıldan daha faydalı yeni şeyler söylemek ve yapmak lazım.

        Her yıl başında dediğimiz gibi; ekonomik, sosyal, siyasal ve milli hayatımızda önemli değişim, dönüşüm ve yeni gelişmelere gebe bir yıla giriyoruz. Bu değişim dönüşüm, kurulum ve gelişmelerin ülke insanımızın hayrına sonuçlanması için Milletçe daha sağduyulu, daha kucaklayıcı, daha hoşgörülü ve daha muhasebeci olmaya daha fazla ihtiyaç vardır. Bu muhasebe sosyal ve iktisadi hayatımızı içermektedir.

 

       Birlikte hoşgörü içinde, milli dayanışma içinde yaşama şuurunu kaybeden toplumların huzur ve refahı yakalama şansları yoktur. Dahası milli birliklerini ve vatan coğrafyalarını muhafaza durumları da mümkün değildir.  Çağımızda bu hasletlerini muhafaza edemeyip emperyalist güçlerin uşağı, maşası olmaktan kendilerini kurtaramayan çok sayıda ülke vardır. Başta komşularımız olmak üzere izaha gerek yoktur. Doğu Türkistanlı, Afganistanlı, Iraklı, Suriyeli ve diğer İslam ülkesi kardeşlerimizin durumu ortadadır. İçiniz sızlıyor, iştahınız kaçıyor, fakat çaresiz kalıyorsunuz.

 

       Türkiye 15 Temmuz 2016 kalkışması izahta zorlanılan hain bir girişimdir. Gerçekleşmiş olması halinde bugünkü durumumuzu hayal etmek istemiyorum….

 

       Biz ülke olarak hem kendimiz hem de Türk ve İslam dünyası için varlığımızı ve bu birlikteliğimizi sağlamaya, güçlü olmaya, mecbur ve mahkumuz. Kıyamete kadar bu coğrafyada kalmanın stratejisi, ideolojisi içinde olmaya, bunu yetişen nesillerimize amentü gibi eğitim olarak öğretmeye ve idrak ettirmeye mecburuz.

  Aksi halde 800 yıl sonra Endülüs’ten Müslümanları atanlar, 1000 yıl sonra Anadolu’daki bizlerin gözümüzün yaşına bakmazlar. 1980 sonrası Bulgaristan’da Türk ve Müslümanlara yapılan isim değişiklikleri, göçe zorlamalar, 1990 sonrası Bosna Hersek’te Dünyanın gözü önünde sadece Müslüman olduğu için 250 bin insanın vahşice katledilmesi, Kıbrıs’ta yüzde yüz haklı olduğumuz halde, Annan Barış Planına aleyhimize olmasına karşın evet demiş olmamıza rağmen hala ABD, Avrupa Birliği desteğinde ver kurtula zorlamalar Türkiye’nin nefesini kesme oporasyonlarıdır.

  Bediüzzaman’a Mısır Kahire El-Ezhzer Üniversitesinden ders verme teklif edildiği ve gitmediği. Nitekim Medine’ye gitmek isteyen bir talebesine “Ben Mekke ve Medine’de de olsam yine buraya gelirdim; çünkü burası Alem-i İslam’ın anahtar merkezidir. Buranın düzelmesi Alem-i İslam’ın düzelmesine vesile olacak” diyerek Anadolu coğrafyasının hayati önemini ifade etmiştir.

   2018 yılı başta ekonomi olmak üzere, sistem dönüşümü dahil sıkıntılı, verimsiz ve loş geçti. 2019 yılında iş hayatının, piyasaların önünün açıldığı, işverenlerin ayakta kalma ve durum muhafazadan çıkarak tevsii ve yeni yatırımları düşünmeye başladıkları bir yıl olur inşallah.

        Milletimizin ve Malatyalı hemşerilerimin 2019 yeni takvim yılını 2018’den daha iyi olması dileğiyle kutluyor, sağlık ve esenlik dileklerimi sunuyorum.

     Yazdır Paylaş:
Yorumunuz
Adınız Soyadınız:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. IP adresiniz güvenliğiniz için kayıt edilmektedir.

Yorumunuz
Toplam (2) adet yorum yapılmıştır
Cemil KURT 3.1.2019 13:02:12
Sayın Başkanım , kalem- kılıç misali... Biz kalem tarafındayız... Kaleminize sağlık.
Osman Uzunkaya 3.1.2019 12:00:42
Rabbim hepimizi, 2019 yılında da bu güzel yazının içeriğinde belirtildiği üzere hayırlı bir ömür nasip etsin..
Yazarlarımız


Yaşadığı Şehire Değer Katan Bir İsim: Ömer Urhal

REMZİ HAYTA
  REMZİ HAYTA
  Prof. Dr. MUSTAFA TALAS
  NURETTİN KONAKLI
  CUMALİ DUMAN
  AYŞEGÜL ÇOŞKUN
  ENVER KALAYCIOĞLU
  Arş. Gör. MURAT BUĞRA TAHTALI
  NAZAN ÖĞÜT TEKİN

Anket

Aktif Anket Bulunamadı
Gazeteler
Hiç Röportaj Yok

Röportajlar
Benler cilt kanserinin habercisi demek

Çok Okunanlar
AK Parti Battalgazi Belediye Başkan Adayı Osman Güder, "Ülkemizi dize getirmek isteyenlere karşı dim
Güder:Ülkemizi dize getirmek i
Perçin Ailesinin Acı Günü
Ak Parti Kadın Kollarında Fina
Akçadağ Ali Kazgan’dan Kararlı
Arapgir Cömertoğlu Etrafında K
Güder :'Bütün yeniliklere AK P
TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Mand
Beylerderesi Göletinde Su Tutu
“Vatandaşları Cumhurbaşkanının
Yüzakı’nda Durmak Yok
Flaş Haber - Tüm Hakları Saklıdır © 2008-2011
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.