19 Temmuz 2019 Cuma

“Fendoğlu’dan Malatya ve Elazığ İçin Ortak Soru Önergesi” Başka ilden gelip Hırsızlık Yapan 5 Kişi Yakalandı MİSS&ART GÜZELLİK Merkezi Standı Yoğun İlgi Görüyor Başkan Gürkan, Belarus Heyetini Kabul Etti Kuluncak Eski Kaymakamı, Emniyet Genel Müdürlüğüne Atandı Malatya'da FETÖ Operasyonu: 12 Şüpheli Yakalandı Rafet El Roman Konseri Büyük İlgi Gördü Başkan Çınar, Ayşe Teyzeye Misafir Oldu Üç Ayrı Noktaya Güneş Enerji Santrali Kuruluyor Vatandaş Öneriyor, Yeşilyurt Belediyesi Gerçekleştiriyor
İlçelerdeki oy kaybının faturasını vekiller öder!

AK Parti cephesinde, özellikle ilçelerde sular durulmuyor. Partinin kuruluşundan bugüne belki de ilk kez ilçelerde sıkıntılar had safhaya ulaşmış durumda. Bazı vekillerimiz, kendince, “Biz kamuoyu yoklamasını esas aldık” deyip kendine bir siyasi kalkan edinse de, işin aslı hiç te öyle değil maalesef. Zira en az 5 ya da 6 ilçede şuan itibariyle AK Parti’de halkın beklemediği kişilerin aday gösterilmesi yine halkın baskısı ile bağımsız adayların ortaya çıkmasına neden oluyor.

19.1.2019 05:47:43   

 

Remzi  Hayta olarak, şahsımın vicdanı oldukça rahat. Zira, aylardır neredeyse yaptığım her analizde, Bu sürecin yaşanma olasılığından bahsetmiş ve  vekillerin genel merkezi yanlış yönlendirdiği konusunda ısrarımı sürdürmüştüm. Nitekim geldiğimiz noktada, ilçelerdeki rahatsızlığın boyutu da bizi bir kez daha haklı çıkardı.

İlçelerde yaşanan bu kaos ile ilgili vahim iddialar da var tabi. İddiaların başında, bu kaotik durumun oluşmasında başrol oynayan  vekillerin, özellikle kendi aralarında liste yaptıkları ve bu listeyi genel merkeze kabul ettirmek için ellerinden geleni yaptıkları ifade ediliyor. Nitekim aylar öncesinden yapılan liste, bir şekilde bilincli ya da bilinçsiz olarak adına anketçi denilen bir takım kişiler aracılığıyla kamuoyu ile paylaşılmış ve bilinçli bir manipülasyon oluşturmuştur. Bu iddia doğru ise durum AK Parti adına büyük bir vehamet içermektedir. Nitekim aynı kişiler aracılığı ile, sosyal medya üzerinden Büyükşehir için de neredeyse son iki güne kadar aynı taktik izlenmiş ancak son anda, Selahattin Gürkan’ın ismi çıkınca amaçlarına ulaşamamışlardı.

Şimdi zihinlerinizi biraz berraklaştıralım!

Düşünün! Özellikle bir vekile yakınlığı ile bilinen bir şahıs, günler, haftalar önce sosyal medyasından ısrarla bir liste paylaşıyor. Buna karşın Aynı vekil, hiçbir seçimde yapmadığı bir şeyi yapıyor ve sessiz bir şekilde bilinçli olarak her kesime, “Bu seçimlerde benim adamım yok. Tarafsızım” diyor. Israrla verdiği demeçlerde, “Anket sonuçlarına kayıtsız kalacağız” diyor. Bir taraftan da O liste bilinçli olarak ısrarla kamuoyuyla paylaşılıyor.

Ve sonuçta, Kamuoyuyla paylaşılan O liste bir iki ilçe rötuşuyla bire bir  açıklanıyor.

Belli ki, iyi bir mühendislik!

Ama işte, millet bu mühendisliği yemiyor, iki gözüm! 

Yemiyor çünkü; millete rağmen vekillerin dayatmasıyla getirilen adaylar millete hitap etmiyor. Çünkü milletin kafasında, ’Bu adaylar millete değil, vekillere hizmet eder’ endişesi var. O yüzden ilçeler fokur fokur kaynıyor!

Şimdi, şu gerçeği genel merkez ve parti yetkilileri iyi bilmek zorundadır; Ak Parti’nin ilçelerde bir öncesi seçimlerde aldığı oy bellidir. Şayet, bu seçimlerde ciddi bir oy kaybı yaşanırsa (ki durum onu gösteriyor) bunun tek sorumlusu  vekillerdir. Zira ilçelerde vekillere yönelik ciddi bir tepki mevcuttur.

 Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın ve İl Başkanı İhsan Koca’nın yerinde olsam şeyet, ilçelere vekiller ile birlikte seçim çalışmasına gitmem!

Kıvırmaya gerek yok, görünün fotoğraf budur!

Aslında acı olan Genel Merkezin Malatya’yı bu karmaşık ortama sürükleyen vekillerin hatalarını ısrarla görmemesidir. Kim ne derse desin, Genel Merkez, Büyükşehir konusunda vekillere kulak kabartmamış ancak ilçeler konusunda tüm kararı, bir iki ay öncesinden bir araya gelerek listeyi hazırlayan vekillere bırakmıştır. Diğer aday adayları ise beyhude bir çabanın içerisine girmişlerdir.

Şimdi ilçelerde neler oluyor peki?

Tek kelime ile kıyamet kopuyor.

CHP’de SP’de İYİ Parti’de bu fırtınanın farkında ve deyim yerinde ise, fırsatı değerlendirmek için her yolu deniyorlar. Nitekim iddialara göre, Battalgazi başta olmak üzere, Yeşilyurt, Akçadağ, Arapgir, Kale, Doğanyol, Pütürge’de memnuniyetsizliğin had safhada olduğu yönündedir.

Yarından sonra, ilçelerdeki fotoğraf daha da netleşecektir. Ancak vekillerin,  toplumu ve süreç iyi okuyamamaları, Partisel değil, bireysel (ya da dörtlü bireysel!) hareket etmeleri , AK Parti’yi zor bir sürece sokmuştur.

Peki,” Remzi Hayta, Senin öngörün nedir?” diye sorunlara vereceğimiz cevap şudur efendim!

Birincisi, AK Parti bu seçimlerde verdiği iki ayrı kararla deyim yerinde ise ‘pik yapacaktır.’

Büyükşehir’de bana göre, tarihinin en fazla oyunu alacaktır. Aynı şekilde ilçelerde ise, tarihinde görülmemiş şekilde –kazansa da- büyük bir oy kaybı yaşayacaktır.

İkincisi, Büyükşehir’de alınacak başarının ya da başarısızlığın sorumluluğu Selahattin Gürkan ve İl Başkanı İhsan Koca’ya ait olacaktır. İlçelerde alınacak başarısızlığının sorumluluğu ise tamamen Vekillere ait olacaktır.

Milletin gördüğü ve deklanşöre basarak ölümsüzleştirdiği fotoğraf işte bu fotoğraftır!

Saygılarımla

Remzi Hayta

     Yazdır Paylaş:
Yorumunuz
Adınız Soyadınız:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. IP adresiniz güvenliğiniz için kayıt edilmektedir.

Yorumunuz
Toplam (11) adet yorum yapılmıştır
Selim kaymak 26.1.2019 20:57:48
Ben aynı görüşte yım bu veliler yüzünden akp den Vazgeçtim yalan torpil dayatma merkez tamam ama ilçe de kayıp çok bizim oyumuzla vekil oldular oy yok
........... 26.1.2019 00:20:34
Doğanşehir deki durum aynen yazdığınız gibi hiç kimsenin istemediği adamı ne yapıp ettiler tekrar aday gösterdiler bakalım seçim sonucunu görünce ne yapacaklar. İlk defa oyum akpartiye nasip olmayacak. Bu firavunluğa alet olamam. Halk olarak bizim istediğimiz adamlar değil de vekillerin emrettiği istediği adamlar aday oluyorsa bize de ders vermek düşer.
Doğanşehir 25.1.2019 23:58:27
Sonunda aklı başında birisi çıkıp gerçekleri yazmış ama biraz geç kaldınız. Dogansehir ilçesi aynen dediğiniz gibi oldu anketlerde en sonuncu olan Vahap küçük (%10.6) (anket sonuçlarına bizzat akparti il başkanının elinden alıp baktık) halkın istemediği bunun gibi adamı öznur çalık ve il başkanı gibi menfaat, çıkar dünyasında yaşayan varlıklar herturlu pisliği yaparak ne yapıp edip küçük vahabı aday gösterdiler. Böyle böyle akparti bitecek ve bu çaklığın bedelini Erdoğan ödeyecek sonra da ülke olarak hepimiz ödeyeceğiz. Böyle teşkilat olduktan sonra düşmana gerek yok biz bize yeteriz malesef.
Abdurrahman Erden 19.1.2019 02:50:13
Sayın Remzi bey saydığınız o listeye Datendeyi de ekleyin ....
Malatyalı 18.1.2019 13:35:13
Ak parti malatyada hizmet için değil menfaat için büyük çaba içerisinde özellikle birkaç millet vekili malatyanın tayyip erdoğan sevgisini kullanarak kendi çıkarları doğrultusunda malatyanın siyasetine yön vermeye devam ediyorlar selahattin gürkan malatyada kadrolaşmaya giden malum yapıyla mücadele ederse veya edebilirse ortaya bir sürü pisliklerin çıkacağı kesin malum ortaya esenlik üzerinde bir yolsuzluk konusu atılmıstı nedense konu kapatıldı...
Akcadagli deli emin 17.1.2019 23:45:37
Sayın hayta ip denilen işçi partisi dır. Iyi partiye ip demek sana yakışıyormu. O zaman akp ye de kısaltma dışı ak parti diyemezsin(Selam Öncelikle tşk ederim. Ama sizden ricam yazıyı bir kez daha iyi okurmusunuz.Yazıda iyi parti ile ilgili bir cümle yoktur.Bunu nerde çıkardınız anlamadım .saygılar
Ömer yıldız 17.1.2019 15:37:43
Sayın hayta kaleminize sağlık, güzel bir tespitte bulunmuşsunuz,biz akçadağlılar olarak yapılan haksızlığın faturasını ,muhattablarına ödeteceğiz inşaallah,ihsan koca ve bu işte parmağı olan ahmet çakır ve öznur çalık ğa.
Ömer yıldız 17.1.2019 15:31:38
Sayın remzi bey ,güzel bir ayrıntı dile getirmişsiniz ,kaleminize sağlık,fakat eksik olduğunu düşünüyorum,niçin diye soracak olursanız ,akçadağ örneği mevcut,en başta il başkanı suçludur ,ali kazganı iyi tanıdığını düşünüyorum çünkü sayın Kazgan il sekreterliği yaparken ihsan kocayla çalışma imkanı bulmuştu, eyer yanlış hatırlamıyorsam bazı yolsuzluklar olduğunu duymuştum ,ihsan kocayla ilgili kömür le ilgili ve ali Kazgan durumdan rahatsız olmuştu,şimdi geçmişin muhasebesini yapınca taşlar yerine oturuyor,galiba ihsan koca kazgandan intikam alıyor,ama unutmasınlarki halkın intikamı daha ağır
Kuluncak Kuluncak 17.1.2019 15:11:45
Sevgili hemşerim kuluncağı yazmamışsın ben bunca yıl AKPli biri olarak CHPye vereceğim oyumu eğer Mehmet Boyraz bağımsız çıkarsa onu destekleyecem öznur çalık doğanyolda amcası oğlu için kuluncağı sattı bakalım Doğanşehir ve kuluncak nolacak
ömer çetinkaya 17.1.2019 12:26:24
Kalede adam gbi adamı harcadılar rekor oy alcak adayı vekiller istemedi diye koyma kaleli sanıkta oy bagımsıza gidecek hadi düzeltin görelim
Malatyalı44 17.1.2019 11:23:25
Malesef bu dönem bende çekimser kalacam. Milletin aklıyla alay eder gibi temayül yapacaksın, Anletler yapacaksın sonrada bunları hiçe sayıp 750 bin nufusu yok sayıp 4 kişinin kararıyla hareket edeceksin. Yok böyle bir dünya. Sayın Cumhurbaşkanımızın her zaman yanındayız ama bu adayların değil. Sandığa gitmeyi dahi düşünmüyorum.
Yazarlarımız


Yaşadığı Şehire Değer Katan Bir İsim: Ömer Urhal

REMZİ HAYTA
  REMZİ HAYTA
  Prof. Dr. MUSTAFA TALAS
  NURETTİN KONAKLI
  CUMALİ DUMAN
  AYŞEGÜL ÇOŞKUN
  ENVER KALAYCIOĞLU
  Arş. Gör. MURAT BUĞRA TAHTALI
  NAZAN ÖĞÜT TEKİN

Anket

Aktif Anket Bulunamadı
Gazeteler
Hiç Röportaj Yok

Röportajlar
Benler cilt kanserinin habercisi demek

Çok Okunanlar
MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu Elazığ'da faaliyet gösteren Çimento Fabrikasını ve Battalg
“Fendoğlu’dan Malatya ve Elazı
Başka ilden gelip Hırsızlık Ya
MİSS&ART GÜZELLİK Merkezi Sta
Başkan Gürkan, Belarus Heyetin
Malatya'da FETÖ Operasyonu: 12
Kuluncak Eski Kaymakamı, Emniy
Rafet El Roman Konseri Büyük İ
Başkan Çınar, Ayşe Teyzeye Mis
Üç Ayrı Noktaya Güneş Enerji S
Vatandaş Öneriyor, Yeşilyurt B
Flaş Haber - Tüm Hakları Saklıdır © 2008-2011
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.