26 Mart 2019 Salı

Haklarında Tutuklama kararı bulunan 42 kişi yakalandı Tilbaç :Yandaşa değil, vatandaşa hizmet için geliyoruz Tren Raylarını Çalmak isterken Yakalandılar Gençler, Fotoğraf Makinesi Müzesini Ziyaret Etti Katık Atık sahasına sevgi eli değdi Malatya’da Eğitime Destek Platformu oluşturuldu Hekimhanlılar’dan Avşar’a sevgi seli "Battalgazi'mizi geleceğe taşımak için hep birlikte çalışacağız" Bebekoloji Anadolu’da Buluşmaları’nın 11. Durağı Malatya! Nüfus Müdürlükleri Taşındı
Başkan Gürkan, ''Toplum, Malatya Paydası Etrafında Birleşmiştir''

Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan, sivil toplum kuruluşları ile bir araya gelmeye devam ediyor. Adıyamanlılar Dayanışma Derneği’ni ziyaret eden Başkan Gürkan, “Toplum, Malatya paydası etrafında birleşmiştir” dedi.

14.2.2019 18:21:10   

 

Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan, sivil toplum kuruluşlarına yönelik yaptığı ziyaret kapsamında Adıyamanlılar Dayanışma Derneği Başkanı Melik Demirbay’ı ziyaret ederek, dernek yönetimi ve üyeleri ile bir araya geldi. Burada konuşan Adıyamanlılar Dayanışma Derneği Başkanı Melik Demirbay, Başkan Gürkan’ın yanında olduklarını belirterek, “Sayın Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Selahattin başkanızın derneğimizi ziyareti bizi onurlandırmıştır. Kendisini yakından çok iyi tanıyoruz.  Yaptığı hizmetleri çok iyi biliyoruz. Çıkmış olduğu yolda Rabbim yar ve yardımcısı olsun. Bu konuda da Adıyamanlılar olarak üzerimize düşen ne gerekirse Başkanımızın yanında olduğumuzu kendisine ifade etmek istiyorum. Yapmış olduğu projeleri de yakından takip ediyoruz” diyerek, başarılar diledi.

Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan ise, Malatya’da Adıyamanlıların olmasının bir kazanım olduğunu belirterek, “Bugün güzide ilimiz Adıyamanlılar Derneğinde bulunmaktan büyük mutluluklar duyuyorum. Bu sıcak misafirperverlikleri için kendilerine çok teşekkür ediyorum. Tabii Adıyaman biliyorsunuz 1954 yılına kadar Malatya ile hemhaldi.  Daha sonra idari sınırların değişmesi ile ayrı bir vilayet unvanını aldı, ama Adıyamanlılar Derneğimizin bugün buraya gelirken baktığımda 44 kurulucu üye ile kurulduğunu söylediler. Yani ne kadar Malatya ile hemhal olduğunun göstergesi diye düşünüyorum. Hakikaten Adıyaman insanı olsun, Elazığ’ın Baskil insanı olsun, Malatya ile aynı özdeş şekilde, aynı kültür, aynı değerler ile bütünleşen insanlarımız. Bu anlamda Malatya’da Adıyamanlıların bulunması,  Malatya açısından da bir kazanım olduğunu ifade etmek istiyorum. Tabii bizim Belediye Başkanı olarak katılımcı belediyecilik temel ilkesi içerisinde hemşeri dernekleri olsun, sivil toplum kuruluşları olsun,  sendikalar olsun, kanaat önderler olsun, yerel önderler olsun, bütün bu sosyal tarafların görüş ve önerileri bizim için muhtemeldir,  anlamlıdır, manidardır. Biz yol haritamızın oluşmasında ve yön pusulamızı oluştururken bu değerlerin, fikirleri doğrultusunda oluşturuyoruz. Önemli bir süreç içerisinde 31 Mart’tan sonra da şehrin değerlerle şehri yönetme ilkesi içerisinde, özellikle sivil toplum kuruluşlarımızın, meslek kuruluşlarımızın oluşturduğu bir platformla, ınformal bir meclis oluşturup, o danışma meclisinde de aynı zamanda üs kurulla şehrimizin formal belediye meclisine uygun bir şekilde yapılanan ınformal bir belediye veya şehir meclisi oluşturacağız. İnşallah o zaman şehrimizin  hem formal anlamda temsili yet noktasında, hem de ınformal anlamdaki temsiliyet noktasında güzel bir platform oluşacak” diye konuştu.

“Toplum, Malatya paydası etrafında birleşmiştir” diyen Başkan Gürkan, “Malatya’mıza bu son süreçte konjonktürel olarak, sosyolojik anlamda önemli bir görev ifa edilmiştir, verilmiştir. Nasıl bir görev? bir kere toplum bütünleşmiş, Malatya paydası etrafında birleşmiştir. Bu hiçbir memlekette bu kadar yüksek seviyede temayüz edecek bir birleşme hiçbir şehirde yoktur Malatya’nın haricinde. Biz Malatyalı olarak bunun kıymetini bilmemiz lazım. Farklılıklarımızın, farklı düşüncedeki insanlarımızın, farklı memleketten gelen insanlarımızın,  şehrimize zenginlik olduğunu, şehrimize bir zenginlik kattığını ifade etmemiz lazım ve bu zenginliğin tezahür ettiği şekilde bugün işte Cenabı Allah bize nasip etmiş, birlik, beraberlik içerisinde hangi görüşe, hangi düşünceye mensup olursa olsun, şimdiye kadar hangi partiye oy vermiş olursa olsun, Malatya’nın mazisine layık istikbale hazırlanmasında toplumda genelde bir birlik görüyoruz. Bu birliği muhafaza edeceğiz. Muhafaza etmek yetmez, idame ettireceğiz, idame etmek yetmez, sürdürülebilirlik anlamında devamını getirmek durumundayız. Ben inanıyorum ki 31 Mart’ta Malatya gerçekten sandıklara üst seviyede katılım sağlayıp ve AK Parti ve bizim teveccühle yüksek bir oranda oyla seçilmemiz halinde Malatya’mıza hizmetlerin gelmesi, genel bütçedeki bütçenin büyük bir ekseriyetinin Malatya’ya aktarılmasında önemli bir kazanım elde etmiş oluruz. Akabinde de Türkiye genelinde de, Malatya’nın siyaset anlamında Türkiye’ye rol model olan bir birliktelik ve Malatya örneği de Türkiye siyasetiyle ve Türkiye siyaset literatürüyle tanıştırmış oluruz. Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi gönül belediyeciğinin Malatya’da ilk modelinin uygulandığını, Türkiye’ye rol model olarak tanıtmak için çok çalışmamız, çok gayret göstermemiz ve çok uğraşmamız gerektiğinin bilinci içerisinde olduğumuzu da belirtmek istiyorum” dedi. 

     Yazdır Paylaş:
Yorumunuz
Adınız Soyadınız:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. IP adresiniz güvenliğiniz için kayıt edilmektedir.
Yazarlarımız


Yaşadığı Şehire Değer Katan Bir İsim: Ömer Urhal

REMZİ HAYTA
  REMZİ HAYTA
  Prof. Dr. MUSTAFA TALAS
  NURETTİN KONAKLI
  CUMALİ DUMAN
  AYŞEGÜL ÇOŞKUN
  ENVER KALAYCIOĞLU
  Arş. Gör. MURAT BUĞRA TAHTALI
  NAZAN ÖĞÜT TEKİN

Anket

Aktif Anket Bulunamadı
Gazeteler
Hiç Röportaj Yok

Röportajlar
Benler cilt kanserinin habercisi demek

Çok Okunanlar
Haklarında adli işlem yapılan ve mahkemeler tarafından hüküm verile 42 kişi 18 ile 24 Mart 2019 tari
Haklarında Tutuklama kararı bu
Tilbaç :Yandaşa değil, vatanda
Malatya’da Eğitime Destek Plat
Tren Raylarını Çalmak isterken
Gençler, Fotoğraf Makinesi Mü
Katık Atık sahasına sevgi eli
Hekimhanlılar’dan Avşar’a sevg
"Battalgazi'mizi geleceğe taşı
Bebekoloji Anadolu’da Buluşma
Nüfus Müdürlükleri Taşındı
Flaş Haber - Tüm Hakları Saklıdır © 2008-2011
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.