25 Agustos 2019 Pazar

Rektör Karabulut; 1071’deki kararlılık ve duruş, milletimizin 2071 hedefi içinde bugün aynı” Başkan Güder : Milletimiz Her Şeyin En İyisine Layık Ağbaba :AKP’nin En Karanlık Günleri Aydınlatılmalıdır Başkan Gürkan ve Keskin Neden Hedef Seçildi ? Vali Baruş, Hulusi Efendi Müzesi Açılış Törenine Katıldı Cumhurbaşkanı Erdoğan 8 Eylül'de Malatya'da Başkan Güder,:Milletin, Efendisi Değil, Hizmetkârı Olmamız Lazım” Vali Baruş Arslantepe Höyüğü’nde İncelemelerde Bulundu MOTAŞ zammı ve Yankıları !... ''Hemşerilerimizin Samimiyeti ve Duaları Hizmet Aşkımızı Artırıyor''
Hiç Bir Şey Eskisi Gibi Olmayacak!

Gerek Bürokrasi tecrübesi gerekse siyasi tecrübesi O’na farklı bir vizyon kazandırdı. “Hangi düşünceden olursa olsun, Halka eşit şekilde hizmet götürmek” prensibi başarılarının temelini oluşturuyor. Malatya belki de uzun bir aradan sonra, bir Türkiye rekoru kırmaya hazırlanıyor. Cumhur ittifakının adayı olan Selahattin Gürkan’ı, sadece AK Parti’li ya da MHP’lisi için değil, CHP’lisi, Saadet’lisi, İyi Parti’lisi için de kabul gören, karşılık gören bir isim olarak O’nu Türkiye’de farklı bir siyaset vitrinine oturtuyor.

7.3.2019 22:19:21   

 

31 Mart Yerel seçimlerine sayılı günler kala, artık siyasette taşlar yavaş yavaş yerine oturuyor. İlçeler konusunda hala bir belirsizlik yaşayan vatandaş, büyükşehir konusunda kararını netleştirmiş durumda. Vatandaşların bu kararlarını netleştirmesinde Selahattin Gürkan ismi büyük önem taşıyor.

Yaşamı boyunca Bürokraside uzun yıllar görev yapması veyine aynı şekilde 3 dönemden beri belediye başkanı  olması, Selahattin Gürkan’ı hizmet yarışında farklı bir yere oturtuyor. Özellikle, hizmet ederken, partili, partisiz her kesime eşit mesafede yaklaşan ve hizmet yaparken insanların fikrine göre değil, ihtiyacına göre hizmet eden Gürkan, bu yönüyle 31 Mart Yerel Seçimlerinde Türkiye rekoru kırmaya hazırlanıyor.

Sadece temsil ettiği Cumhur ittifakının değil, aynı zamanda toplumun farklı katmanları tarafından da kabul gören Selahattin Gürkan’a olan teveccühün 31 Mart Yerel seçimlerinde sandıklara da büyük bir oy farkıyla yansıyacağı tahmin ediliyor.

Hizmet anlayışının temelinde “Adil olmak” prensibi ile yoluna devam eden Selahattin Gürkan’ı farklı kılan bir başka özeliği ile, toplumun her kesimi ile diyaloğunun üst seviyede olması. Alevi dedeleri başta olmak üzere farklı fikirlerde bulunan vatandaşlar ile ortak bir zeminde buluşmayı sağlayan Gürkan bu yönüyle de rakiplerine fark atmış durumda.

Yapılan anketlerde yüzde 75-80 arasında bir oy alması beklenen Gürkan’ın seçilmesi durumunda, Malatya’da ilk kez farklı bir hizmet anlayışının da hakim olacağı tahmin ediliyor. Özellikle Kamunun parasının korunması noktasında hassas bir anlayışa sahip olan Selahattin Gürkan’ın “Fakirin kör kuruşuna bile sahip çıkmalıyız” yaklaşımı O’nu hizmet anlayışında hassas bir terazi oluşturacağı izlenimini veriyor.

“HİÇ BİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK”

 Selahattin Gürkan’ın seçilmesi durumunda, Büyükşehir Belediyesi’nde hizmet anlayışında da devrim niteliğinde kararların alınması bekleniyor. Özellikle, Mevcut Büyükşehir Belediyesi’nde var olan müsrifliğin önüne geçmesi beklenen Gürkan’ın öncelikle mali yapılanmaya yoğunlaşması bekleniyor. Halen  birkaç çalışanı bulunan bazı daire başkanlıklarını da ilk etapta birleştirmeyi  hedefleyen Gürkan, kendi yağıyla kavrulan bir büyükşehir oluşturması bekleniyor. Yığılan borçlarla da mücadele etmek için şimdiden ciddi çalışmalar yapan Gürkan’ın,  Kaynak üretimine yatkın yöneticileri tercih etmesi bekleniyor. MASKİ Başta olmak üzere, Belediye’nin diğer şirketlerinde var olan hantallığa da noktayı koyması düşünülen Gürkan’ın bu meyanda bazı hantal Belediye şirketini de diğer şirketlerle birleştirmesi öngörülüyor.

“SALTANATA SON VERECEK”

 Büyükşehir Belediyesi’nde halı hazırda Şube Müdürlerine kadar kullanılan Makam araçları ile birlikte ciddi bir müsrifliğin olduğu biliniyor. Bunun yanında özellikle, Bağlı şirketlerdeki müsrifliğin önüne geçmek adına Gürkan’ın ciddi tedbirler alacağı konuşuluyor. Bunların başında, Şube Müdürlerinin kullandığı makam araçları başta olmak üzere tüm makam araçlarına sınırlama getireceği bekleniyor. Yine, Belediye’ye uğramadan  maaş alanlar başta olmak üzere, Belediye şirketlerinin başı boş harcamaları markaja alınacak ve bu başıboş harcamaların önüne geçilecek.

“KAYNAK TÜKETEN DEĞİL KAYNAK ÜRETEN BİR BELEDİYE”

 Gürkan’ın en büyük hedeflerinden biri de, var olan kaynağını tüketen değil, yeni kaynaklar üreterek hizmet sunan bir Belediye’ye kavuşmak. Bunun için, kaynağı bütçe içerisinden olan yatırımlardan ziyade kaynağı dışarıdan yeni projelerin uygulandığı bir anlayış içerisinde olmayı hedefliyor. Özellikle  1 milyar liraya yaklaşan borcu ile büyük bir kamburu bulunan Büyükşehir’in bu kamburundan kurtulması için”  Yatırımlarda Sponsor”  Modeli uygulamasına  başlaması beklenen Gürkan bu konuda da farklı dinamikleri harekete geçirecek.

“İSTANBUL’DAKİ MALATYA’YI UYANDIRACAK!”

Gürkan’ın en önemli  uygulamalarından biri de, uzun süreden beri, Malatya ile bağlarını koparan, ve yıllardır Malatya ile ilişkilerini asgari seviyeye indiren Malatyalı iş adamlarıyla,

’Yeniden Malatya’ sloganı ile bir araya gelmek olacak. Özellikle İstanbul’daki Malatyalı İş Dünyası ve dernekleri harekete geçirmeyi hedefleyen Gürkan bu sayede, İstanbul’daki köy derneklerine kadar tüm dernekleri, memleketlerine karınca kararında hizmet etmelerini sağlayacak.

MİAD Başta olmak üzere Malatya Eğitim Vakfı, MASTÖB vb. gibi derneklerle yeniden köprü kurması beklenen Gürkan’ın bu sayede güçlü bir Malatya lobisi oluşturmayı hedeflediği tahmin ediliyor. Gürkan’ın bununla ilgili de bir Koordinatörlük oluşturacağı ve bir Genel Sekreter Yardımcılığı aracılığı ile özellikle gurbetteki Malatyalı iş dünyası ile ciddi projeler üreteceği bekleniyor. Gürkan’ın önümüzdeki süreç içerisinde , Gurbetteki Malatyalı iş dünyası ile birlikte, ortak projelerin yanı sıra, Malatya’nın sosyal ve ekonomik gelişmesine katkı sunacak fuar, kurultay, sempozyum ve sürdürülebilir kalkınma projelerini gündeme taşıyacak.

‘HALK MECLİSİ DEVREYE GİRECEK”

 Türkiye’de ilk kez bir uygulamaya imza atacak olan Gürkan, Mevcut Belediye Meclisi’nin yanında bir de Malatya’daki toplumun her kesimini temsil eden Sivil Toplum Örgütlerinin temsilcilerinden oluşan bir Halk Danışma Meclisi –Encümen-i Daniş- sistemini devreye sokacak. Özellikle Halkın gündemini daha yakından takip etmek adına bu meclis aktif olarak çalışacak. Gönüllülük esasına göre çalışılması beklenen bu Meclis, Malatya’nın üstü örtülmüş tüm sorunlarını gündeme getirecek. Böylelikle sorunlar daha hızlı çözüme kavuşacak.

‘VEE. ÇOK SÜRPRİZ VAR”

Artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı Büyükşehir Belediyesi’nde bir çok sürprizlerin de yaşanacağı tahmin ediliyor. Özellikle ilk etapta Kuzey Kuşak Yolu’nun 16 km’lik kısmının acil olarak açılmasından, tarihi dokuların dünya mirası ile bütünleşmesine kadar bir çok konunun kısa ölçekte gündeme gelip çözülmesi bekleniyor.

 

 

 

     Yazdır Paylaş:
Yorumunuz
Adınız Soyadınız:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. IP adresiniz güvenliğiniz için kayıt edilmektedir.

Yorumunuz
Toplam (1) adet yorum yapılmıştır
Neriman Toper 8.3.2019 01:41:17
Kuzey çevre yolu projesi hakkında ,çevre yolu altı salköprü mah buralar hiç gelişmedi buralar hakkında ne düşünüyorsunuz sayın başkanım
Yazarlarımız


KAYBEDEN BEN DEĞİLİM

REMZİ HAYTA
  REMZİ HAYTA
  Prof. Dr. MUSTAFA TALAS
  NURETTİN KONAKLI
  CUMALİ DUMAN
  AYŞEGÜL ÇOŞKUN
  ENVER KALAYCIOĞLU
  Arş. Gör. MURAT BUĞRA TAHTALI
  NAZAN ÖĞÜT TEKİN

Anket

Aktif Anket Bulunamadı
Gazeteler
Hiç Röportaj Yok

Röportajlar
Benler cilt kanserinin habercisi demek

Çok Okunanlar
Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, Malazgirt Zaferinin 948. Yıl
Rektör Karabulut; 1071’deki ka
Başkan Güder : Milletimiz Her
Ağbaba :AKP’nin En Karanlık Gü
Başkan Gürkan ve Keskin Neden
Vali Baruş, Hulusi Efendi Müze
Cumhurbaşkanı Erdoğan 8 Eylül
Başkan Güder,:Milletin, Efendi
Vali Baruş Arslantepe Höyüğü’n
MOTAŞ zammı ve Yankıları !...
''Hemşerilerimizin Samimiyeti
Flaş Haber - Tüm Hakları Saklıdır © 2008-2011
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.