24 Subat 2020 Pazartesi

Malatya Banazı Karası Üzümü Coğrafi İşaret Olarak Tescillendi Bahri Arıtma Tesisine Kavuşuyor Malatya Emniyetinden Fuhuş, Kumar ve uyuşturucu Operasyonu Mübarek Üç Aylar ve Regaip Kandili Birlik ve Beraberliğimizi Artırsın Torbacı Operasyonunda 10 Tutuklama Başkan Selahattin Gürkan’ı Sindiremeyenlerin Ahlaksız Oyunu! STK’lardan CHP’ye Ziyaret Başkan Güder’den MHP İlçe Başkanı İlhan’a Hayırlı Olsun Ziyareti Tarihimizi Gelecek Nesillere Aktarmalıyız Malatya’da İkamet Eden Kahramanmaraşlılar 100. Kurtuluş Yıldönümlerini Coşkuyla Kutladı
Malatya’da Nisan Ayında Neler Oldu?

Malatya İl Emniyet Müdürlüğü Nisan ayı içerisinde gerçekleştirilen operasyonlarla ilgili açıklama yaptı.

6.5.2019 18:15:47   

 

   İl Emniyet Müdürlüğü olarak Malatya halkımızın huzur ve güvenliği kamu düzenin sağlanması, suç ve suçlularla etkin mücadele kapsamında, TEM Şube Müdürlüğü, KOM Şube Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü, Yeşilyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü, Battalgazi İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme ve Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüklerimiz tarafından 2019 Yılı Nisan ayı içerisinde gerçekleştirilen uygulama ve denetimler sonucunda;

 

TEM VE KOM ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜMÜZCE

-FETÖ/PDY Silahlı Terör örgütünün ilimizdeki yapılanmasına yönelik yapılan çalışmalarda; (77)  şahıs hakkında işlem yapılmış; bunlardan (2) şahıs tutuklanmış, (14) şahıs Adli Kontrol Kararı ile serbest bırakılmış, (44) şahıs ifadesinin ardından serbest bırakılmış, (17) şahıs ise firari olarak aranmaktadır.

-Ayrıca FETÖ/PDY Terör Örgütüne yönelik olarak farklı illerin soruşturmaları kapsamında il dışından gelen  talimat evrakları doğrultusunda (13) şüpheli yakalanarak talimat iline teslim edilmiş, (1) şüpheli Mahkemece Adli Kontrol Kararı ile serbest bırakılmıştır.

-PKK/KCK Terör Örgütüne yönelik yapılan operasyonlar kapsamında (3) şüpheli hakkında işlem yapılmış gözaltına alınan (2)  şüpheli Cumhuriyet Savcısının talimatları doğrultusunda ifadelerinin ardından Emniyet Müdürlüğümüzden serbest bırakılmış, (1) şüpheli ise firari olarak aranmaktadır.  

-DEAŞ Terör Örgütü ile Mücadele kapsamında yapılan çalışmalarda (1) şüpheli şahıs gözaltına alınmış şüpheli şahıs Adli Kontrol Kararı ile serbest bırakılmıştır.

-El Kaide Terör Örgütüne yönelik yapılan operasyonda ise (2) şüpheli gözaltına alınmış şüpheli şahıslar Cumhuriyet Savcısının talimatları doğrultusunda ifadelerinin ardından Emniyet Müdürlüğümüzden serbest bırakılmıştır.

 Kaçakçılık ve Mali Suçlara Yönelik Yapılan Çalışmalarda;

 

-5607 Sayılı Kanun Kapsamında (8) şüpheli hakkında işlem yapılmış, şüphelilerden; (426 kg. Nargile tütünü)  ele geçirilmiştir.

 

-2863 Sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu kapsamında (2) şüpheli hakkında işlem yapılmış şüpheli şahıslardan; (36 adet metal obje) ele geçirilmiştir.

 

 

 

-Silah ve Mühimmat Kaçakçılığı Suçundan (14) şüpheli hakkında işlem yapılmış (2) şüpheli tutuklanmıştır. Şüpheli şahısların yapılan aramalarında (11 adet av tüfeği), (2 adet kurusıkı tabanca), (60 adet tabanca mermisi), (14 adet av tüfeği kartuşu) ele geçirilmiştir.

 

-Meydana gelen sahte para olayında (4 adet sahte 200 TL’lik banknot), (27 adet sahte 100 TL’lik banknot) ele geçirilmiştir.

 

-Resmi Belgede Sahtecilik suçundan (44) şüpheli hakkında işlem yapılmış, (1) şüpheli tutuklanmıştır. Şüpheli şahıslardan (1 adet sahte çek) ele geçirilmiştir.

 

NARKOTİK ŞUÇLARLA MÜCADELE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜMÜZCE

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce; Uyuşturucu ile mücadele kapsamında TCK’nın 188/3. (Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti Yapmak) ve TCK’nın 191. maddesinden (Kullanmak İçin Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak) suçlarından İlimiz genelinde yapılan çalışmalarda;

 

Toplam (33) operasyon gerçekleştirilmiş, yapılan çalışmalarda (63) şahıs gözaltına alınmıştır. Bu şahıslardan (21) şahıs hakkında TCK’nın ( 188/3-188/6 ), (42) şahıs hakkında TCK’nın (191.) kapsamında adli işlem yapılmıştır. Adli makamlara sevk edilen (16) şahıs tutuklanarak cezaevine teslim edilmiş, (2) şahıs adli kontrol hükümleri uygulanarak, (45) şahıs ise Cumhuriyet Savcısının talimatına istinaden serbest bırakılmıştır.

 

Yapılan bu operasyonlar sonucu; (415,10 gr. Toz esrar), (27,08 gr. Metamfetamin), (29 Adet Ecstasy), (185,30 gr. Sentetik Kannabinoid), (754 adet Kullanımı Reçeteye tabi hap), ele geçirilmiştir.

 

ASAYİŞ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜMÜZ VE MERKEZ İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜKLERİMİZCE (BATTALGAZİ VE YEŞİLYURT) YAPILAN ŞOK            UYGULAMALAR VE YOL UYGULAMALARINDA              

(6  (105.771 Şahsın GBT kontrolü yapılmış), yapılan bu kontroller neticesinde aranması bulunan (461) şüpheli şahıs yakalanarak adli mercilere teslim edilmiştir. (29 Ruhsatsız tabanca), (26 Kuru Sıkı tabanca), (45 Av Tüfeği), (562 adet çeşitli çaplarda Fişek), (1.760 adet Uyuşturucu Hap), (165 gr Narkotik madde), (9.500 ml. boğma rakı olarak tabir edilen sahte içki), (1.400 TL sahte para), (2347 adet piroteknik madde), (100 adet uyuşturucu içerikli hap), (1 adet elektro şok cihazı), (1 adet boğma teli), (36 Kesici Alet) ele geçirilmiş, (2 adet çalıntı motosiklet) bulunarak sahiplerine teslim edilmiş ve (13 faili meçhul olay) aydınlatılmıştır.

 

Asayiş Şube Müdürlüğümüz Ahlak Büro Amirliğimiz ekipleri tarafından yapılan çalışmalar neticesinde 1072 Sayılı Kanuna Muhalefetten; (1) iş yerine işlem yapılmış bir adet Paramatik tabir edilen oyun aleti ele geçirilmiş, konu ile ilgili bir şüpheli şahıs yakalanmış paramatik Oyun aletinden çıkan (68) TL para ele geçirilerek kamuya aktarılmıştır.

-Kumar Oynanması için Yer ve İmkân Sağlama (Kumar/Tombala); suçu kapsamında (2) ayrı adrese yapılan işlemde, (4) şüpheli yakalanmış, kumar oyunu oynayan (59) şahsa toplam (18.880) TL idari para cezası uygulanmış, kumar oyununda kullanılan, (1 Adet Tombala Makinası), (90 Adet Pinpon Topu), (4.339 Adet Pul), (2 Adet TV), (1 Adet Kamera), (106 Adet İskambil Kağıdına) el konulmuş, kumar oynamakta kullanılan (560) TL para ele geçirilerek kamuya aktarılmıştır. (2) iş yerine mühürleme işlemleri için ilgili birimlerce yazışmalar yapılmıştır.

TRAFİK DENETLEME, BÖLGE TRAFİK DENETLEME ŞUBE MÜDÜRLÜKLERİMİZ VE UYGULAMA NOKTALARNDA YAPILAN DENETİMLERDE İSE,

(45.855) Araç sürücüsü kontrol edilmiş, (4.723) araç sürücüsü ve (9.218) araca çeşitli kural ihlallerinden dolayı (2.858.106.00 TL) cezai işlem uygulanmıştır.

(102) Araç sürücüsünün sürücü belgesine el konulmuş, (351) araç trafikten men edilmiştir. (77) araca abart egzoz nedeniyle cezai işlem uygulanmıştır, (80) motosiklet sürücüsüne kasksız motor kullanmaktan, (1.684) araç sürücüsüne emniyet kemeri takmamaktan, (1.378) araç sürücüsüne seyir halindeyken cep telefonu ile konuşmaktan (239) araç sürücüsüne sürücü belgesiz araç kullanmaktan, (59) araca fazla yolcu taşımaktan, (1.199) araca kırmızı ışık ihlalinden, (2.277) araca duraklama ve park etme kurallarına uymama ve (84) sürücüye Alkol veya Uyuşturucu maddenin etkisindeyken araç kullanmaktan cezai işlem uygulanmıştır.

Fahri Trafik Müfettişlerince tespit edilen kural ihlalleri neticesinde ise (406) araca cezai işlem yapılmıştır.

Ayrıca yapılan eğitim faaliyetleri kapsamında araç sürücüleri ve yayaların trafik kurallarına uymalarının sağlanması, trafik kuralları konusunda bilinç ve farkındalık oluşturmak amacıyla (2.758) araç sürücüsü ve yayaya trafik eğitimi verilmiştir.

     Yazdır Paylaş:
Yorumunuz
Adınız Soyadınız:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. IP adresiniz güvenliğiniz için kayıt edilmektedir.
Yazarlarımız


GAZETECİLİK ÜZERİNE…

REMZİ HAYTA
  REMZİ HAYTA
  Prof. Dr. MUSTAFA TALAS
  NURETTİN KONAKLI
  CUMALİ DUMAN
  AYŞEGÜL ÇOŞKUN
  ENVER KALAYCIOĞLU
  Arş. Gör. MURAT BUĞRA TAHTALI
  NAZAN ÖĞÜT TEKİN

Anket

Aktif Anket Bulunamadı
Gazeteler
Hiç Röportaj Yok

Röportajlar
Benler cilt kanserinin habercisi demek

Çok Okunanlar
Fırat Kalkınma Ajansı koordinasyonunda 2014 yılında coğrafi işaret korumasına alınmak üzere başvurus
Malatya Banazı Karası Üzümü C
Bahri Arıtma Tesisine Kavuşuyo
Malatya Emniyetinden Fuhuş, K
Mübarek Üç Aylar ve Regaip Kan
Torbacı Operasyonunda 10 Tutuk
Başkan Selahattin Gürkan’ı Sin
STK’lardan CHP’ye Ziyaret
Başkan Güder’den MHP İlçe Başk
Tarihimizi Gelecek Nesillere A
Malatya’da İkamet Eden Kahram
Flaş Haber - Tüm Hakları Saklıdır © 2008-2011
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.