21 Temmuz 2019 Pazar

Festivalde Funda Arar Rüzgârı Esti Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Malatya’da İncelemelerde Bulundu Rektör Karabulut, “Kıbrıslı kardeşlerimizle aynı coşkuyu yaşıyoruz” Tarihi Kentler Birliği Malatya Bölge Toplantısının Açılışı Yapıldı BELSOS’da Kaliteli Hizmet Uygun Fiyata Ulaştırma Bakanı Turan'dan, Başkan Gürkan'a Ziyaret Yeni Yönetim İlk Toplantısını Gerçekleştirdi Spor Okulu 2. Dönem Kayıtları Devam Ediyor Çınar: ''Hedefimiz; Yeşilyurt’u Turizm Merkezine Dönüştürmek'' Başkan Güder, Gülle ve Disk Atmada 2 Altın Madalya Alan Batı’yı Kutladı
Tabipler Odasından TÖTM’deki Saldırıya Kınama

Turgut Özal Tıp Merkezinde (TOTM) meydana gelen kundaklama olayı Malatya Tabip Odası Başkanlığı tarafından şiddetle kınandı. Saldırının kabul edilemez olduğunu vurgulayan Tabipler Odası Başkanı Karaaslan, “Sağlık ve şiddetin, yan yana gelmesi dahi hayal edilemeyen iki unsur olarak görüyoruz. Ben buradan kamu vicdanına sesleniyorum. Nasıl bu hale geldik. Toparlanmak zorundayız… Buradan üzülerek ifade ediyorum ki; düne kadar can güvenliği sağlık çalışanlarının en büyük sorunu iken, bugün çalıştığımız mekânlar dahi tehdit altındadır. Bu tür saldırılar özveri ile çalışan değerli hekimlerimizin mesleki aşkını ciddi olarak yaralamaktadır.” dedi

13.5.2019 23:10:07   

 

Turgut Özal Tıp Merkezinde (TÖTM) meydana gelen kundaklama olayı Malatya Tabip Odası Başkanlığı tarafından şiddetle kınandı. TÖTM Fuaye alanında Malatya Tabip Odası Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Erol Karaaslan tarafından basın açıklamasına TÖTM Başhekimi Prof. Dr. Ali Beytur,  Rektör Yardımcılarından Prof. Dr. Nusret Akpolat, Prof. Dr. A. Kadir Baharçicek, Tıp Fakültesi Dekanı Mahmut Durmuş, Saldırıya uğrayan Turgut Özal Tıp Merkezi Beyin Cerrahisi Kliniği öğretim üyesi Prof. Dr. Selami Çağatay Önal, Battalgazi Sağlık Müdürü Dr. Harun Kurt, Sağlıksen İl Başkanı Mehmet Bingöl, TÖTM Hastanesinde görev yapan Doktor, Asistan, Hemşireler ve hastane çalışanları katılarak destek verdiler. Malatya Tabip Odası Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Erol Karaaslan yaptığı basın açıklamasında saldırının kabul edilemez olduğunu vurgulayarak açıklamasını şöyle sürdürdü.  “Malumunuz olduğu üzere 11 Mayıs 2019 tarihinde gece yarısından sonra uzun yıllardır gece gündüz demeden Malatya’mıza hizmet etmekte olan Beyin Cerrahi A.D’dan Prof. Dr. Selami Çağatay Önal hocamızın odası bir hasta yakını tarafından kundaklanmıştır. Kundaklama zamanında fark edilip, hemen müdahale yapılmasaydı bugün çok büyük bir dramı, faciayı konuşuyor olacaktık. Ben burada yaptıkları müdahale ile olası faciayı önlemedeki gayretlerinden dolayı sayın hastane başhekimimiz nezdinde hastane yönetimine, hastane personeline ve Malatya Belediyesi itfaiyesine huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Aslında yapılan saldırı hocamızın şahsında hastanemizden hizmet alan hastalara, hasta yakınlarına ve sağlık çalışanlarına, yani bütün Malatya halkına yapılmıştır.

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA VATANDAŞLAR SAHİP ÇIKMALI

Karaaslan: “Doğan bir bebek ilk olarak şefkatli bir sağlık çalışanının ellerinde dünyaya gözlerini açar. Hayatının çeşitli safhalarında ve en önemlisi hayatının son demlerinde bir sağlık çalışanının merhametli ellerine muhtaçtır. Büyük bir özveri ve fedakârlıkla çalışırken, hastamızın sağlığına kavuşmasını ilk öncelik olarak benimsemişken, sağlık çalışanlarına şiddet olaylarını hiçbir şekilde kabul edemiyoruz. Sağlık ve şiddeti, yan yana gelmesi dahi hayal edilemeyen iki unsur olarak görüyoruz. Ben buradan kamu vicdanına sesleniyorum; biz kadirşinas, vefakâr bir toplumduk, bir kahvenin bile bizim için kırk yıl hatırı vardı. Nasıl bu hale geldik. Toparlanmak zorundayız. Hekimlerimizin hastalara yaklaşımındaki en temel ilkesi önce zarar vermemektir. Vatandaşlarımız müsterih olsunlar ki; hiçbir hekim hastasının kılına zarar gelmesini istemez. Bu bilinçle çalışan fedakâr sağlık çalışanlarına vatandaşlarımızın da sahip çıkması gerekmektedir. Buradan üzülerek ifade ediyorum ki; düne kadar can güvenliği sağlık çalışanlarının en büyük sorunu iken, bugün çalıştığımız mekânlar dahi tehdit altındadır.”

     Yazdır Paylaş:
Yorumunuz
Adınız Soyadınız:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. IP adresiniz güvenliğiniz için kayıt edilmektedir.
Yazarlarımız


Yaşadığı Şehire Değer Katan Bir İsim: Ömer Urhal

REMZİ HAYTA
  REMZİ HAYTA
  Prof. Dr. MUSTAFA TALAS
  NURETTİN KONAKLI
  CUMALİ DUMAN
  AYŞEGÜL ÇOŞKUN
  ENVER KALAYCIOĞLU
  Arş. Gör. MURAT BUĞRA TAHTALI
  NAZAN ÖĞÜT TEKİN

Anket

Aktif Anket Bulunamadı
Gazeteler
Hiç Röportaj Yok

Röportajlar
Benler cilt kanserinin habercisi demek

Çok Okunanlar
Malatya Valiliği ve Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 23. Uluslararası Malatya Kül
Festivalde Funda Arar Rüzgârı
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Ma
Rektör Karabulut, “Kıbrıslı ka
Tarihi Kentler Birliği Malatya
BELSOS’da Kaliteli Hizmet Uygu
Ulaştırma Bakanı Turan'dan, Ba
Yeni Yönetim İlk Toplantısını
Spor Okulu 2. Dönem Kayıtları
Çınar: ''Hedefimiz; Yeşilyurt’
‘Güneşin Altın Yumurtası’ Kayı
Flaş Haber - Tüm Hakları Saklıdır © 2008-2011
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.