17 Ekim 2019 Perşembe

Muhtarlar Asker Selamı Verdi, Mehmetçik İçin Dua Etti “ANAP Binasında indirilen Özal’ın Resmini Gazeteciler Cemiyetine astık” Genç Müzisyen Adayları Belirlendi Özel Divan Hastanesi, Yenilenmiş Yüzüyle Hasta Kabulüne Başladı İstanbul'daki Tanıtım Günlerine Arapgir Damgası 40 Adet Çam Fidanı Dikildi Malatya’da Engelli Hakları Konusu Ele Alındı Gençler Şehitlik Kabrini Ziyaret Etti Rektör Karabulut: ''Yurt Yapılınca Kız Öğrenciler Eğitime Devam Etti'' Malatya’da, Aranan 35 Kişi Yakalandı
Başkan Güder, ''Yarınlarımız Bugünlerimizden Daha Güzel Olacak''

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Battalgazi Belediyesi tarafından Millet Kıraathanesi bünyesinde oluşturulan kütüphanede sınava hazırlanan gençlerle bir araya geldi. Başkan Güder, gençliğin önemine dikkat çekerek, “Biz çocuklarımıza sahip çıkmış olduğumuz müddetçe, ülkemize sahip çıkarız, vatanımıza sahip çıkarız” dedi.

26.7.2019 15:01:04   

 

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Battalgazi Belediyesi tarafından Millet Kıraathanesi bünyesinde oluşturulan kütüphanede sınava hazırlanan gençlerle bir araya gelerek, bir süre sohbet etti. Burada gençlerle çay içip, çeşitli konularda karılıklı görüş alışverişinde bulunan Başkan Güder, gençlerin Battalgazi Belediyesi Millet Kıraathanesi ortamından duyduğu memnuniyeti dile getirmeleri karşısında, Millet Kıraathaneleri’nin sayısını artıracakları müjdesini verdi. Başkan Güder, ülkemizin geleceği açısında gençliğin önemli olduğunu ifade ederek, “Gençlik bizim için çok önemli. Çünkü biz bugün ömrümüzü veriyorsak, gelecek için ömürler adanıyor, gençliğimiz için ömürler adıyoruz. Burada sayın Cumhurbaşkanımızın Millet Kıraathaneleri başlığı altında özellikle gençleri belli noktalarda toplamak, gençlerin ihtiyaçlarını belli noktada giderme adına. Bu arkadaşımız ders çalışacakken, belki evinden hiç dışarı çıkmayacak. Diğer arkadaşımız farklı yerlere gitme ihtiyacı hissedecek. Hem onların eğitim ihtiyaçlarını, bilgi edinme ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Diğer taraftan da insanlar birbirleri ile bir sosyal ilişki kurmuş oluyorlar. En azından  burada insanlar birbirleri ile aynı ortamı paylaştıklarında bir motivasyon da şekillenmiş oluyor, bir örnekleme olmuş oluyor. Dolayısı ile birbirlerini motive ediyorlar. Bizim burada belediyeler olarak hizmet belediyeciliğinin yanında, sosyal belediyecilik görevlerimiz arasında toplumun ihtiyaçlarını belirleyerek, onların ihtiyaçlarına göre politikalar üretmemiz gerekiyor. İşte üretilen politikalardan bir tanesi Millet Kıraathanesi. İnsanlar gelsinler sadece ders çalışma anlamında değil, gelip kendini geliştirebilme olanaklarını, imkanlarını burada sağlayabilsinler. Bilgi hazinelerini genişletebilsinler. Ve elde edemeyeceği eserler vs. olabilir. Biz burada belki binlerce eseri insanların hizmetine, istifadesine sunuyoruz. Aşırı uç kitaplar hariç, insanları bölücülüğe, ayrımcılığa teşvik eden kitapların dışında tüm bilgi dağarcıklarını biz bu Millet Kıraathanelerimizde topluyoruz. Ve şuna da karşıyız. İnsanlar artık bir Google hastalığından kurtulsunlar. Yani hep telefon ile, sanal dünya ile değil de, doğrudan bilgiye ulaşabileceği kaynakla temas halinde olabilsinler. Okuma alışkanlığımızı kaybetmeyelim. Okuma kültürümüzü kaybetmeyelim. Hani diyoruz ya; 'bilgi beşikten mezara kadardır' Bunu kazanma adına her bireyin çaba sarf etmesi lazım. Bunun yanında insanlar arasındaki bağı güçlendirme açısından bu tür ortamlar önemli. Toplumun değişik kesimlerinden gerek renksel olsun, gerek ırksal olsun,  gerek düşünsel olsun, farklı insanları bir araya toparlayabilme mekanları bunlar. İnsanların ortak noktalarını oluşturabileceği mekanlar. Bu yönü ile gerek Malatya'mız olsun, gerek Türkiye genelinde Millet Kıraathaneleri açısından güzel çalışmalar oldu” diye konuştu. 

 

“Biz belediye olarak da burada şu an 2 tane millet kıraathanemiz bu bölgede var. Biz bunların sayısını arttırma adına şuan girişimlerimiz var” diyen başkan Güder, Battalgazi Belediyesi’ni ait bazı kampüsleri gençliğin hizmetine sunacaklarını belirterek, “Biraz önce de ifade ettik özellikle Gençlik Eğitim ve Etüt Merkezi’ne dönüştürme açısından Hanımınçiftliği’nde bir eski belediye binamız var. Ora ile ilgili şuan çalışmalar yapılıyor. O bölgedeki insanları da en azından öyle bir ortam ile buluşturmak gerekiyor. İnşallah önümüzdeki yıl 2019-2020 eğitim yılında o hizmeti gençliğimizin istifadesine sunacağız. Diğer taraftan da Orduzu'da da, böyle bir çalışmamız var. İnşallah oraları da gençliğimizin istifadesine sunma adına çalışmalarımızı yapacağız. Gençlik için mesela Sosyal Yaşam Merkezimiz var. Şu an orada yüzme kurslarımız devam ediyor. Bunun yanında futbol kursları, dil kursları, farklı oyun gruplarının oluşturmuş olduğu kurslar devam ediyor. Fitness aletlerimiz var o bölgede. Gerçekten hiçbir bölge de olmayan aletlerimiz var, oraya çok güzel yatırımlar yapmış olduk” dedi.

 

Başkan Güder, vatanda sahip çıkmanın yolunun gençlere sahip çıkmaktan geçtiğini ifade ederek, “Tüm çabalarımız gençlerimiz için, geleceğimiz için. Onun için belediyeler olarak, kurumlar olarak, sivil toplum örgütleri olarak hepimizin bu konuda mücadele vermesi gerekiyor. Çünkü bu vatan bizim vatanımız, bu ülke bizim ülkemiz, bu çocuklar bizim çocuklarımız. Biz çocuklarımıza sahip çıkmış olduğumuz müddetçe, ülkemize sahip çıkarız, vatanımıza sahip çıkarız. Türk milletine gerçekten teşekkür ediyorum. Onun bir ferdi olmaktan gurur duyuyorum. Çünkü biz bir karış toprağımızı dahi vermeme adına canlarımızı seve seve bu vatan uğruna, şehit olma uğruna canlarımızı feda ediyoruz. Bu yönü ile cennet vatanımızı koruma, kollama, imar ve mamur etme, gelecek adına, geleceğe taşıma adına hepimizin görevleri var. Biz de belediye olarak üzerimize düşen bu görevi layığı ile yerine getirme adına mücadele ediyoruz. İnanıyorum ki yarınlarımız bugünlerimizden daha güzel olacak” diye konuştu.

     Yazdır Paylaş:
Yorumunuz
Adınız Soyadınız:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. IP adresiniz güvenliğiniz için kayıt edilmektedir.
Yazarlarımız


KAYBEDEN BEN DEĞİLİM

REMZİ HAYTA
  REMZİ HAYTA
  Prof. Dr. MUSTAFA TALAS
  NURETTİN KONAKLI
  CUMALİ DUMAN
  AYŞEGÜL ÇOŞKUN
  ENVER KALAYCIOĞLU
  Arş. Gör. MURAT BUĞRA TAHTALI
  NAZAN ÖĞÜT TEKİN

Anket

Aktif Anket Bulunamadı
Gazeteler
Hiç Röportaj Yok

Röportajlar
Benler cilt kanserinin habercisi demek

Çok Okunanlar
Yeşilyurt Belediyesinin ‘19 Ekim Muhtarlık Günü’ nedeniyle düzenlediği özel programla Elazığ’a giden
Muhtarlar Asker Selamı Verdi,
“ANAP Binasında indirilen Özal
Genç Müzisyen Adayları Belirle
Özel Divan Hastanesi, Yenilenm
40 Adet Çam Fidanı Dikildi
İstanbul'daki Tanıtım Günlerin
Malatya’da Engelli Hakları Kon
Rektör Karabulut: ''Yurt Yapıl
Gençler Şehitlik Kabrini Ziyar
Doğalyol’a Modern Kesimhane
Flaş Haber - Tüm Hakları Saklıdır © 2008-2011
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.