6 Haziran 2020 Cumartesi

Bakan Kurum'dan Depremin Ardından İlk Açıklama! Son Dakika! Çok Sayıda Evde Ağır Hasar Meydana Geldi Depremin Ardından 17 artçı sarsıntı meydana geldi Vali Baruş: ''Ekiplerimiz Depremin Merkez Üssüne İntikal Etti'' Malatya'da Yeni Bir Deprem Bekleniyor mu? Malatya 5.3 İle Sallandı MTܒde “Covid-19 Salgınının Uluslararası Eğitim Sistemi Üzerine Etkileri” konulu e-panel yapıldı Yeşilyurt’ta Tarımsal Üretim ve Ar-Ge Sahası Kurdu Erdoğan: Kurallara uyulmazsa sokak kısıtlaması tekrar gündeme gelebilir Durdurulan araçta Esrar Ele geçirildi
Nasırlarına Basmaya Gör!

Dikkat ediyorum; Son birkaç haftadan beri, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a yönelik kasti bir saldırı başlatılmış durumda. Yani kendi aralarındaki ifade ile, “Yüklenmeye” başladılar.

8.8.2019 00:00:26   

 

Peki kim bunlar?

 Bu kişiler, daha önce Büyükşehir’in her türlü nimetinden istifade eden, karnı geniş aklı kıt zevatlar! Öyle ki, sırf Gürkan’a saldırmak için, yeni yeni siteler açıyorlar, fan sayfaları oluşturuyorlar, bir yerlere geliyor...

Zannediyorum, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın makama oturduğu dönemlerin başıydı. Biz de hayırlı olsun ziyareti için makam önünde beklerken, bugünlerin habercisi olan bir olaya şahit olmuştum.  Hani hatırlarsınız seçim öncesi,  malum kast yapıdan uzun uzadıya bahsetmiştik. İşte o kastın son kalıntılarından bir iş adamının etrafında üç beş arkadaş gördüm. Hafifçe yanlarına yaklaştım.  Sayın Gürkan’ın ‘Denge tazminatlarını” kestiği günlerdi. Muhabbetin konusu da buydu. Belediye personeli olduğunu zannettiğim kişiler, bu durumun memurlar üzerinde olumsuz etki yaratacağını ifade ederken, Bu  Malum Kast üyesi şahsiyet yekten kalkıp, “Kardeşim ben sizin yerinizde olsam, tüm üyeleri belediye önüne yıkar ve başkanı protesto ederim” diyordu. Buna ilk itiraz yine Belediye personelinden geldi.

 İşte bu zihniyetteki adamlar yüzünden Büyükşehir battı. Çünkü bu Şahıs aynı kastın bir elamanı olarak artık her şeyin eskisi gibi olmayacağını iyi biliyordu.

O günden sonra, bu ve bunun kalıntıları olan ve halen  mühim makamlarda bulunan bu kişileri sürekli takip ettim. Sürekli bir araya gelip, “Gürkan’a ‘nasıl zarar veririz’in” derdine düştüler.

Yataklarında uyuyamadılar.

Yemekten içmekten kesildiler!

Eski defterlerin açılmasından korktukları için Gürkan’a saldırma kararı aldılar.

İçerideki uyuyan hücrelerini devreye soktular.

(Ha bu arada Sayın Gürkan’a uyarımdır. Halen en üst makamlara getirdiği bazı kişilere dikkat etsin. Onlar her devrin adamı ama Kastın CAN Adamıdır. Öyle el ovuşturur gibi görünürler ama tehlikeli zevattır bunlar.)

Nihayetinde;  Önce çalışanları Gürkan’a karşı kışkırtmaya çalıştılar. Büyükşehir’in  Koridor Dedikoducularını devreye sokup, birim birim,” Duydun mu, Bu başkan sakalımıza da el attı. Duydun mu Başkan artık namazımıza da karışacak. Duydun mu Başkan şöyle yapacak böyle yapacak…” diyerek dipten dibe bir karışıklık yaratmaya çalıştılar.

Karnı geniş aklı kıt sözde piyasayı koklayan bazı haramzadelerini devreye sokarak  Gürkan’ın üzerine çamur atmaya kalktılar.

En son bomba da , Gürkan’ın bir akrabasını Esenlik Genel Müdürlüğü’nde işe başlatması oldu.

Efendim, “Gürkan neden akrabasını/yeğenini/halasının torununu  yada her neyse!” Esenlik’de Genel Müdür Yardımcılığına getirmiş(miş)!

Ben de merak etmedim değil. Kim bu kişi diye!

Bu kişiyi daha iyi tanımak için farklı bir taktik izledim. Madem bu şahıs Esenlik gibi önemli bir yerde üst düzey göreve getirilmiş,( Ha bu arada hatırlatmak lazım; Genel Müdür Yardımcılığı değil, Danışmanlık, Ya da Üst Düzey bir görev)  O halde, bu kişi piyasaya sormak gerekir dedim.

Malatya’nın birkaç ileri gelen Gıda Toptancısını aradım. Bu şahsı tanıyıp tanımadıklarını ve atamanın doğru olup olmadığını sordum.

Hepsinden aldığım cevap, Bu kişinin Sahayı çok iyi bildiği ve Esenlik için biçilmiş bir kaftan olduğu yönündeydi. Malum kast ile bağlantısı olan bir iki kişiyi daha aradım, Onlardan da, müspet değil menfi yorumlar aldım.

Gürkan’ın atadığı isim Ömür Yoldaş idi. Sayın Gürkan’ın isabetli atamalarından biri olan bu kişi, uzun yıllar, gıda sektörünün içinde bulunmuş, piyasanın nabzını çok iyi bilen, tedarikçilerin psikolojilerini beklentilerini iyi ölçen, uluslar arası gıda şirketinde uzun yıllar üst düzey yöneticilik yapmış önemli bir isimdi.

EY KAST’IN UZANTILARI!

Şimdi soruyorum size, Ne oldu da bir anda bu adam gözünüze geldi.

Acaba bir yerler mi kaşındı!

Çarkınızın bozulmasından mı korktunuz!

Merak etmeyin!

Bunun sebebini de en kısa zamanda öğreneceğim.

Ömür Yoldaş ile tanışmıyorum.

Ama buradan hem kendisine hem de Sayın Gürkan’a açık çağrıda bulunuyorum?

Esenlik’e geçmiş dönemde mal veren, verdiği mal ile bir anda zengin olan, Bir Marketin Mal sayımcılığından, sektörün patronu haline gelip buradan edindiği varlıkla kendine önce şahsi itibar sonra siyasi itibar kazandıran tüm tedarikçilerin tüm evrakları didik didik edilmelidir.

Esenlik boşuna batmadı.

Birileri yedi de battı.

Büyükşehir boşuna borçlanmadı.

Birileri yedide de borçlandı.

Öyle kalkıp, “Gürkan, bir şey yapmıyor, İşi gücü geçmiş yönetimi eleştirmek” demekle bu işten sıyrılamazsınız.

Siz kalkıp, Esenlik üzerinden zengin olacaksınız, Memleketin en büyük tedarikçisi haline geleceksiniz, Sonra da “Ağır abi” pozlarına bürüneceksiniz. Ardından da, “Gürkan akrabasını Esenlik’e aldı” diye davulcularınızla mahalleye haber salacaksınız.

Sorun şu!

Artık yemiyoruz.

Nokta!

Bakın Gürkan’ı çok yakından tanıyan bir gazeteci olarak. Size tavsiyem şudur.

Gürkan’ın üzerine çamur yapışmaz kardeşim.

Çünkü; Gürkan bu makama gelirken, ne kendisinin belediyeden besleneceği, ne çocuklarının, ne eniştesinin ne de kardeşlerinin belediyeden besleneceği bir TEDARİKÇİ firmaları, Kırtasiye mağazaları, helva fabrikası bulunmuyor kardeşim. Gürkan net adam. Berrak adam. İçi dışında bir adam. Herkes; sinirine de, öfkesini de, görür. Yağmurunu da saklamaz , fırtınasını da. O yüzden bu adam çalmaz çırpmaz. Siz rahat olun.

Bu memleket; belediye başkanı olup, ertesi hafta fabrikasının tüm ürünlerini belediye esenlik şirketine satan belediye başkanları gördü. Bu memleket; Eniştesinin dükkânından koli koli kırtasiye malzemeleri alanından tutun, nice zeytinci akrabalar, peynirci kayınçolar, tereyağcı teyze çocukları gördü!

Siz utanmadan sıkılmadan kalkıp, “Gürkan akrabasını işe aldı” diye yaygara koparıyorsunuz.

Bu mu yani. Dev Mühendislik harikası projeniz!

Önce bir aynaya bakın, o kadar yediniz içtiniz, afiyet olmasın hatta mümkünse zehir zıkkım olsun.

Ama kalkıp üç beş ucuz adama malzeme olsun diye malzeme verip de kendinizi basitleştirmeyin kardeşim.

Belli ki, nasırınıza basılıyor.

Belli ki, nasırınız kanıyor.

Acınız var, öfkeniz büyük!

O yüzden servetinizi bile gözden çıkarmaya razısınız.

Ama nafile!

Memleketimin eski insanları derdi ki,

“ Gizli aşnenin Eşgere vişnesi olur!”

Anlayan anladı.

Kalın sağlıcakla!

Remzi Hayta saygılar
     Yazdır Paylaş:
Yorumunuz
Adınız Soyadınız:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. IP adresiniz güvenliğiniz için kayıt edilmektedir.

Yorumunuz
Toplam (5) adet yorum yapılmıştır
Hayat canpolat 17.8.2019 11:57:46
Ağzına yüreğine sağlık remzi abi bunun gibi açıklamalarınıza devam edin memleket doğruları öğrensin
İBRAHİM YAMAN 16.8.2019 09:01:09
Bu yazı için biraz erken olmuş sanırım..! Bir gazetecinin.. hele de yıllarını bu işe vermiş bir gazetecinin biraz daha sabırlı olması gerekirdi..! Gürkan geleli daha kaç gün oldu ki, bu kadar pesperdeden bir yazı kaleme alınmış..! Sayın Hayta bizi bilir..! Biz de adı sanı bilinmeyen gazetecilerdeniz.. Gazetecileri yetiştiren gazetecilerdeniz..! Dedim ya..! Biraz aceleci olmuş..! Yapılan güzel şeyleri elbet takdir ederiz.. Yapılan ve güzel olmayan şeyleri de tenkit etmeliyiz ölçüsünde..! Geçmişe küfür etmek geleceği temiz göstermez..!
murat uludağ 8.8.2019 14:27:25
Efendim, “Gürkan neden akrabasını/yeğenini/halasının torununu yada her neyse!” Esenlik’de Genel Müdür Yardımcılığına getirmiş(miş)! Hepsinden aldığım cevap, Bu kişinin Sahayı çok iyi bildiği ve Esenlik için biçilmiş bir kaftan olduğu yönündeydi. Malum kast ile bağlantısı olan bir iki kişiyi daha aradım, Onlardan da, müspet değil menfi yorumlar aldım. Yazınızda vermek istediğiniz mesajla örnek verdiğiniz atamaya karşı yaptığınız savunma tam bir çelişki! Piyasada bu işi daha iyi bilen biri yok diye mi o göreve getirildi yoksa başkanın akrabası olduğu için mi getirildi, önce bunu sorgulayın
Fatih guven 8.8.2019 11:47:32
Adam gibi adam işi gücü rast gelsin rabbim kolaylık nasib etsin
mehmet şenyurt 8.8.2019 10:39:18
çünkü bu şahısların muslukları kesildigi icin bu ferhyatları ondan
Yazarlarımız


GÜRKAN İLE İLGİLİ ALGI VE GERÇEKLER!

REMZİ HAYTA
  REMZİ HAYTA
  Prof. Dr. MUSTAFA TALAS
  NURETTİN KONAKLI
  ENVER KALAYCIOĞLU
  NAZAN ÖĞÜT TEKİN

Anket

Aktif Anket Bulunamadı
Gazeteler
Hiç Röportaj Yok

Röportajlar
Benler cilt kanserinin habercisi demek

Çok Okunanlar
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Twitter hesabından AFAD verilerine göre Pütürge ilçesinde sa
Bakan Kurum'dan Depremin Ardın
Son Dakika! Çok Sayıda Evde Ağ
Depremin Ardından 17 artçı sar
Malatya'da Yeni Bir Deprem Bek
Vali Baruş: ''Ekiplerimiz Depr
Malatya 5.3 İle Sallandı
MTܒde “Covid-19 Salgınının Ul
Yeşilyurt’ta Tarımsal Üretim v
Erdoğan: Kurallara uyulmazsa s
Durdurulan araçta Esrar Ele g
Flaş Haber - Tüm Hakları Saklıdır © 2008-2011
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.