22 Ocak 2020 Çarşamba

Narkotik’ten ‘Uyarıcı Hap’ Baskını Tefecilik Yapan iki Kişi Yakalandı Kadın Kursiyerlere Sertifikaları Törenle Takdim Edildi “Vatandaşlarımızın Doğal Ürünlere Ulaşımını Kolaylaştıracağız” Sivas Bağlantı Yolunun 2.5 Kilometrelik Bölümü Tamamlandı Akçadağ’da Polis-Halk diyalogu Takdir Topluyor Büyükşehir Belediyesi ve Başkan Gürkan Polis Sigara Kaçakçılarına göz açtırmıyor Polis'den Operasyon,12 bin test kitabına el konuldu AKÇADAĞDER’den Kaymakam Teke’ye ziyaret
Malazgirt Zaferi'nin 948. Yıldönümü Mesajları

Malazgirt Zaferi’nin 948. yıldönümü münasebetiyle mesaj yayınlayan kişi, kurum ve kuruluşlar...

26.8.2019 11:25:30   

 - MHP MALATYA İL BAŞKANI R. BÜLENT AVŞAR -

26 Ağustos Malazgirt zaferinin 948. yıldönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımlayan MHP Malatya İl Başkanı Avşar, Malazgirt Zaferi ile Anadolu’ya yeni bir medeniyetin inşa edildiğini belirterek, bu zaferin günümüze köklü ve zengin bir kültürün oluşmasına vesile olduğunu söyledi. Anadolu’nun kapılarının açılmasını sağlayan bu kutlu zaferin bir dönüm noktası olduğunu kaydeden Başkan Avşar, Malazgirt Zaferi’nin sadece Türk tarihinin değil dünya tarihinin akışını değiştirdiğini belirtti. Büyük Komutan Sultan Alparslan’ın askeri dehası ile kazanılan zaferin kardeşlik ruhu ile başarıya ulaştığını ifade eden Başkan Avşar, “Malazgirt zaferi gök kubbe altında ahitleşen iki kardeş toplumun kıyamete kadar sürecek birlikteliğinin sembolüdür. Gücünü maneviyatından alan milletimiz, tarih boyunca eşsiz zaferler kazanarak, Anadolu’nun Türkiye halklarından başka bir millette vatan olmayacağını sayısız kez ispat etmiştir. Malazgirt zaferi ve sonrasında yaşananlar bunun göstergesidir. Bu büyük medeniyet birikiminin mirasçıları olarak, bütün bereketiyle bize kucak açan bu topraklarda, barış ve kardeşliği yükseltmeye, birlik ve beraberliğimizi korumaya, huzur ve güven içerisinde yaşamaya devam edeceğiz” dedi.
Başkan Avşar, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Kazanılan bu büyük zaferle, bin yıla yakın bir süredir yaşadığımız bu topraklar, birlik ve kardeşliğimizin merkezine dönmüştür. Dünya durdukça yaşamak istediğimiz Anadolu’da, millet olarak barış içinde, birlikte yaşamak en büyük dileğimizdir. Geleceğimize duyduğumuz güvenin teminatı, geçmişimizdir. Amacımız, geçmişimizden aldığımız ilhamla, dünya ülkeleri arasında varlığımızı onurlu bir şekilde devam ettirmektir. Geçmişimizdeki birlik, beraberlik ve dayanışma ruhunun hep daim olması dileği ile Malazgirt Zaferi’nin 948. yıldönümünü kutluyorum” dedi.

- AK PARTİ MALATYA MİLLETVEKİLİ VE MKYK ÜYESİ ÖZNUR ÇALIK -

Anadolu'nun kapılarını ebediyen bizlere açan Malazgirt Zaferi, tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biridir.

Büyük devlet adamı ve komutan Sultan Alparslan'ın yönetimindeki Türk ordusunun cesaret ve kahramanlıkla kazandığı zafer aynı zamanda dünya tarihini de derinden etkilemiştir.

1071 yılında kazanılan zaferin ardından Milletimiz, medeniyetlerin kesişme noktası haline gelen Anadolu topraklarından asırlarca tüm dünyaya barış, hoşgörü, kardeşlik ve adalet dağıtmıştır.

Ecdadımızın kazandığı unutulmaz zaferler sayesinde bizler Anadolu topraklarında bağımsız ve özgür olarak varlığımızı sürdürmekte ve geleceğe güvenle bakabilmekteyiz.

Atalarımızdan aldığımız bu mirası birlik, beraberlik ve dayanışma içinde, tarih bilincimizi canlı tutarak vatanımızı canımız pahasına koruyarak ve geliştirerek geleceğe taşıyacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle Malazgirt Zaferi'mizin 948’inci yıldönümünü kutluyor; zaferin büyük komutanı Sultan Alpaslan'ı ve aziz şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.

- BATTALGAZİ BELEDİYE BAŞKANI OSMAN GÜDER -

26 Ağustos Zafer Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, mesajında “Ecdadımızın Sultan Arparslan’ın öncülüğünde 1071’de kazandığı Malazgirt Zaferi ile birlikte Anadolu’nun kapısı yüce milletimize açılmış, bu açılan kapı ile birlikte adalet, merhamet ve barışın timsali olan bir medeniyetin temelleri atılarak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 30 Ağustos’ta eşi ve benzeri görülmemiş Büyük Taarruz’un zaferle sonuçlanması sonrası Türkiye Cumhuriyeti vatan haline gelmiştir. Aziz milletimizin 1071’de başlattığı kutlu yürüyüş, Büyük Taarruzla taçlanırken, “Ya İstiklal, Ya İzmihlal” tercihi ile baş başa kalan bir milletin, bağımsızlık, hürriyet ve onuru için neleri göze alabileceğini tüm dünyaya göstermiştir. Sultan Alparslan’ın “Eğer şehit olursam bu beyaz elbise kefenim olsun. Ben nefsimi Allah’a adadım. Benim için şehadet de, muzaffer olmak da bir saadettir. Zaferi kazanırsak istikbal bizimdir” sözleri ile, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Biz Türkler bütün tarihimiz boyunca hürriyet ve istiklale timsal olmuş bir milletiz” sözlerinde dikkat çekilen nokta, hürriyetine, bağımsızlığına ve zafere inanmışlığın en güzel ifadeleridir.  Türkiye Cumhuriyeti, Malazgirt’te atılan o sağlam temeller üzerine kurulmuş, bugün gücüne güç katarak, dünyada söz sahibi ülkeler arasında yerini almıştır. Zaman ve komutanlar farklı olsa da, düşman karşısında akan kan aynı kandır. Son yıllarda başta 15 Temmuz hain darbe girişimi ve kalkışma başta olmak üzere ekonomik ve siyasi bağımsızlığımıza yönelik saldırılar karşısında sergilenen birlik ve beraberlik, milletimizin kendi iradesine ve istikbaline sahip çıkma adına gösterdiği kararlılık, takdire şayandır. Dün olduğu gibi, bugün de, yarın da, ülkemiz üzerinde hain emelleri olanlar, karşısında yüce milletimizi bulacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, Sultan Alparslan ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, canları ve kanlarıyla bu toprakları vatan yaparak bizlere emanet eden aziz şehitlerimizi, bu uğurda her türlü maddî ve manevî fedakârlığı göstermiş olan gazilerimizi bir kez daha saygı, rahmet ve minnetle yâd ediyor, yüce milletimizin Zafer Haftası’nı tebrik ediyorum” ifadelerine yer verdi.


- MALATYA ÜLKÜ OCAKLARI BAŞKANI BAYRAM IŞIK -

26 Ağustos 1071 Malazgirt Zaferi ve 26 Ağustos 1922 Büyük Taarruz’un yıldönümleri münasebetiyle Malatya Ülkü Ocakları Başkanı Bayram Işık, bir mesaj yayımladı.

Başkan Işık mesajında; Zafer kutlamalarındaki bir detaya dikkat çekti. “Ortak kanı TÜRKLER’in, Anadolu’ya Malazgirt Zaferi ile geldiği yönünde, oysa tüm tarihi dökümanların bize verdiği bilgi; TÜRK, ANADOLU’ya MALAZGİRT SAVAŞI İLE GİRMEDİ. TÜRK, zaten ANADOLU’da idi. Sahip olduğu toprakların kilidini, MALAZGİRT ZAFERİ İLE sonsuza kadar sancağının yanına astı.” dedi.

Başkan Işık’ın kutlama mesajının tam metni şöyle;

“ 26 Ağustos; emperyalizm ve iş birlikçi uşakların ‘ TÜRK bitti!’ dedikleri anda savaş meydanlarına çıkıp, TÜRK’e düşman herkese haddini bildiren yüce ruhtur. Bu ruh, MALAZGİRT’te SULTAN ALPARSLAN idi, BÜYÜK TAARRUZ’da MUSTAFA KEMAL ATATÜRK...

Bugün ortak kanı TÜRKLER’in, Anadolu’ya Malazgirt Zaferi ile geldiği yönünde, oysa tüm tarihi dökümanların bize verdiği bilgi; Malazgirt Meydan Savaşı, Anadolu'ya ilk geliş tarihimiz değil; Anadolu'da TÜRK varlığını dâim kılan tarihtir..EBEDEN DAİM OLSUN... (26 Ağustos 1071)

O gün beyazları kuşanıp, atının kuyruğuna bir düğüm atan SULTAN ALPARSLAN’ın ordusu ile Malazgirt’te karşılaşan Romen Diyojen komutasındaki Bizans Ordusu, düzenli Rum ve Ermeni birlikleri dışında ücretli Slav, Alman, Frank, Gürcü, Uz, Peçenek, Kıpçak askerlerinden oluşuyordu. İşte bu ücretli  Peçenek ve Kıpçak askerler Hristyan TÜRKler’di . Savaş esnasında farkettiler ki; aslında olmaları gereken yer Selçuklu Ordusu’ydu... O ASİL KAN, gereğini yaptı ve Alparslan’ın ordusu için savaşa devam etti. Bu bir ders niteliğindedir, maddi kaygı ya da dini duygularla girilen her savaşın neticesine imzayı, milli değerler atar...

Büyük Taarruz için, 26 Ağustos’u seçip, atının kuyruğuna bir düğüm atan TÜRK’ün Efsane Başkomutanı MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ün de dünyaya verdiği mesaj; “ALPARSLAN VE O YÜCE RUH ÖLMEDİ” idi. BU MESAJ, TÜRK NEFES ALDIKÇA GÜNCELLİĞİNİ KORUMAKTADIR.

Bugün TÜRKİYE/ ANADOLU, atının kuyruğunu düğümleyecek kişilerin varlığı kadar, bizim kalacaktır!..

Zafer ve taarruzun yıldönümü vesilesiyle başta soyumuza şeref veren büyük komutanlar ALPARSLAN VE MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ü, ordularında yer alan cümle şehit, gazi, aslan yürekli Peçenek ve Kıpçaklar’ı, Anadolu’da yaşamını sürdürmek isteyen halkı İslâmiyet ve TÜRK TÖRESİ ile tanıştıran SARI SALTUK ve HORASAN ERENLERİ’ni rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

ANADOLU’ya SON VE EBEDİ geliş tarihimiz ve Zaferin ayak sesi BÜYÜK TAARRUZ kutlu olsun!”

     Yazdır Paylaş:
Yorumunuz
Adınız Soyadınız:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. IP adresiniz güvenliğiniz için kayıt edilmektedir.
Yazarlarımız


GAZETECİLİK ÜZERİNE…

REMZİ HAYTA
  REMZİ HAYTA
  Prof. Dr. MUSTAFA TALAS
  NURETTİN KONAKLI
  CUMALİ DUMAN
  AYŞEGÜL ÇOŞKUN
  ENVER KALAYCIOĞLU
  Arş. Gör. MURAT BUĞRA TAHTALI
  NAZAN ÖĞÜT TEKİN

Anket

Aktif Anket Bulunamadı
Gazeteler
Hiç Röportaj Yok

Röportajlar
Benler cilt kanserinin habercisi demek

Çok Okunanlar
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan bir operasyonda,uyarıcı hap el
Narkotik’ten ‘Uyarıcı Hap’ Bas
Tefecilik Yapan iki Kişi Yakal
Kadın Kursiyerlere Sertifikala
“Vatandaşlarımızın Doğal Ürünl
Sivas Bağlantı Yolunun 2.5 Kil
Akçadağ’da Polis-Halk diyalogu
Büyükşehir Belediyesi ve Başka
Polis Sigara Kaçakçılarına göz
Polis'den Operasyon,12 bin tes
AKÇADAĞDER’den Kaymakam Teke’y
Flaş Haber - Tüm Hakları Saklıdır © 2008-2011
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.