19 Kasim 2019 Salı

FLAŞ HABER 12 YAŞINDA “Yatırımlarımızın Örnek Alınması Gurur Verici” 'Fahri Hemşehrilik Beratı 'Verildi Şire Pazarını Gezen Sanatçılar Kayısının Tadına Baktı MHP Milletvekili Fendoğlu, Malatya'nın sorunlarını Meclis de anlattı Malatya Bayan Futbol Takımından Başkan Gürkan’a Ziyaret TGK 19. Başkanlar Kurulu Sonuç Bildirgesi 13 Saatlik Su Kesintisi Uyarısı Güder: “Film Festivali İle Malatya’yı Dünyaya Tanıtmak İstiyoruz” Emniyet Müdürü Urhal: “Kendimizi Malatyalı Hissediyoruz”
30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajları

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayımlayan kişi, kurum ve kuruluşlar...

30.8.2019 12:11:05   

 - MALATYA VALİSİ AYDIN BARUŞ -

Tarih boyunca hürriyetin, vatanseverliğin, cesaretin ve kahramanlığın timsali olan Aziz Türk Milleti’nin emperyalist işgal güçlerine karşı canıyla, kanıyla vermiş olduğu destansı mücadelenin taçlandırıldığı Büyük Zafer’in 97. Yıldönümünü ve binlerce yıllık mazisi zaferlerle dolu Kahraman Ordumuzun şan ve şeref günü olan Türk Silahlı Kuvvetleri Günü’nü kutlamanın engin mutluluğunu ve sevincini yaşamaktayız.

Kahraman Türk Ordusu’nun düşmana olduğu kadar imkânsızlıklara karşı da kazanmış olduğu bu eşsiz zafer, Necip Milletimizin gerek duyulduğunda vatanının ve bağımsızlığının düşmanları ile savaşmak için neleri göze alabileceğinin en nadide örneğidir.

Merhum Akif’in İstiklal Marşımızda ifade ettiği gibi, ezelden beridir hür yaşamış ve Yüce Allah’ın inayetiyle kıyamete kadar hür yaşayacak olan Şanlı Milletimiz, vatanına ve istiklaline yönelmiş olan hayâsızca saldırılara hiçbir zaman boyun eğmemiştir, eğmeyecektir. Çünkü Türk Milleti, mukaddesatını namus bilen, toprağın altında kefensiz yatan şehit ceddi gibi gözleri ufukta düşman gözlerken geride bıraktığı anasını, yârini, evladını aklına getirmeyen serdengeçti bir millettir.

Malazgirt'te kendisinden beş kat büyük bir ordunun üzerine hiç tereddüt göstermeden at süren Sultan Alp Arslan’dan gemileri karadan yürütüp devasa şahi toplarıyla yıkılmaz sanılan surlarını yerle bir ederek Bizans'ı tarihin tozlu raflarına kaldıran Fatih Sultan Mehmet’e, Mohaç'ta tarihin en kısa ve en kesin zaferlerinden birini kazanan Kanuni Sultan Süleyman’dan dünyanın en güçlü devletlerini ve en güçlü ordularını Anadolu'yu karış karış gezerek hilalin gölgesinde topladığı Milletiyle birlikte zelil eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e uzanan cesaret timsali Atalarımız, İsimsiz Kahramanlarımız, Aziz Şehitlerimiz, Şanlı Gazilerimiz…Emin ve müsterih olunuz ki; Aziz Türk Milleti bıraktığınız mirasın kutsiyetini bilerek azim, cesaret ve kararlılıkla kutlu mirasınıza sahip çıkmaktadır.

Bu kutlu gün vesilesiyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Büyük Zafer’in ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kahraman mimarlarını, milli güvenliğimizin muhafazası ve devletimizin bekası uğruna şehadete yürüyen emniyet ve güvenlik güçlerimizi, ebediyete intikal eden Şanlı Gazilerimizi,saygı, minnet ve rahmetle yâd ediyor, Kahraman Ordumuza ve Emniyet Teşkilatımıza muvaffakiyet ve muzafferiyetler diliyor, Şehit Ailelerimize, Şanlı Gazilerimize ve ailelerine, Malatya’mızın muhterem halkına ve Aziz Milletimize Cenab-ı Allah’tan sağlık, esenlik ve huzur dolu günler niyaz ediyorum.

30 Ağustos Zafer Bayramımız ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günümüz kutlu olsun.

- MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI SELAHATTİN GÜRKAN -

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Türk milletinin tarihinin zaferlerle dolu olduğunu söyledi.

Bağımsızlığımızın simgesi 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlarken, başta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, özgürlük için Kurtuluş Savaşı’nda canını feda eden tüm silah arkadaşlarını minnet ve saygıyla andıklarını ifade eden Başkan Gürkan mesajında şunlara yer verdi:

“Birlik ve beraberlik içerisinde bundan 97 yıl önce yazılan bu zafer, Türk Milleti’nin en ağır şartlarda bile esaret altına alınamayacağının ispatıdır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde emperyalist işgalci güçlere karşı 19 Mayıs 1919’da Samsun’da başlatılan Ulusal Kurtuluş Savaşı’nın 26 Ağustos 1922’de işgalcilere karşı verilen kararlı ve inançlı mücadele, 30 Ağustos’ta zaferle taçlanmıştır. 30 Ağustosta yenilen işgal kuvvetlerinin ülkemiz ile ilgili karanlık emelleri o tarihlerde olduğu gibi günümüzde de hala devam etmektedir.

Ulusumuzun özgürlük ve bağımsızlık inancıyla verdiği mücadele tarihin sayfalarına altın harflerle yazılan büyük ve emsalsiz zaferlerden biridir. Yurdun dört bir yanından Ulusal Kurtuluş mücadelesine katılarak canını ortaya koyan kahramanlarımızı minnetle anmak, onların kazandığı bağımsızlığı korumak hepimizin olduğu gibi gelecek nesillerinde görevidir.

Ülkemizi ilerleyişinden alıkoymak isteyen terör örgütlerinin hain saldırılarına aldırmadan, ihanet çetelerini hüsrana uğratarak, birlik, beraberlik ve dayanışma içinde mücadelemiz bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da aynı heyecanla sürecektir.

Bu vesileyle bir kez daha Cumhuriyetimizin kurucusu, Büyük Taarruz’un Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal’i ve İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını minnetle yad ediyor, tüm şehitlerimize ve gazilerimize Allah’tan rahmet diliyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.”

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ MALATYA MİLLETVEKİLİ MEHMET  FENDOĞLU, 

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI


30 Ağustos’ta Türk milleti tarih sayfalarına kahramanlık destanlarından birisini daha altın harflerle yazmıştır.Türk milleti ordusuyla tek yürek olup devleşmiş, tarihi haklarımız taarruz ruhuyla savunulmuştur. 30 Ağustos 1922 tarihinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları Türk milletine reva görülen esareti reddederek tarihimizin şanlı zaferlerine yenisini eklemişler ve Türk milletinin gücünü sınamaya çalışanlara tarihi bir ders vermişlerdir.  

Bu zaferle aziz milletimiz son sözünü söylemiş,  Anadolu ilelebet bir Türk yurdu olarak tescil edilmiştir. Cumhuriyetin ilanı ile neticelenen bu muhteşem sonuç; Türk milletinin kendi topraklarında asla yenilemeyeceğinin tüm dünyaya ilanı olmuştur.

Kadınıyla,  erkeğiyle, yaşlısıyla, genciyle, doğusuyla batısıyla milletimizin topyekûn bir mücadele sonunda kazandığı bu zaferin 97. yıldönümünü yaşamanın heyecanını ve haklı gururunu yaşıyoruz. 30 Ağustos Zaferi ile işgalci güçlere unutulmayacak bir ders vermiş olan milletimiz hiçbir şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini, sonsuza kadar var olacağını tüm dünyaya kabul ettirmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyorum. Başta Türkiye Cumhuriyetinin Kurucu Başbuğu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve  gazilerimizi saygı ve şükranla yâd ediyor, bu zaferi bize armağan eden ebediyete irtihal etmiş kahramanlarımıza Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyorum.

- YEŞİLYURT BELEDİYE BAŞKANI MEHMET ÇINAR -

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Tarihimize altın harflerle yazılan, milletimizin hürriyetine, bağımsızlığına ve özgürlüğüne büyük önem verdiğini tüm dünyaya bir kez daha gösteren Başkomutanlık Meydan Muharebesi ve 30 Ağustos Zafer Bayramını en içten duygularımla tebrik ediyorum” dedi.

30 Ağustos Zafer Bayramının 97.Yıldönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayınlayan Başkan Çınar, “30 Ağustos Zaferi, Türk milletinin ordusuyla, kadın-erkek, genç-yaşlı tüm fertleriyle hep birlikte bir direniş gösterdiği kahramanlık destanıdır.  Kurtuluş Savaşımızı tarihte eşi benzeri görülmemiş bir zaferle taçlandıran, her aşaması vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu 30 Ağustos Zaferi’nin 97’nci yıldönümünü milletçe birlik ve beraberlik içerisinde, büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz.

Milletimiz hiçbir tehdide karşı boyun eğmeyerek milli mücadeleyi devam ettirmiştir. Bu zafer, asırlardır hür yaşayan bir milletin haykırışı, birlik ve beraberliğimizin önünde hiçbir gücün duramayacağının ispatı ve ay yıldızlı bayrağımızı göklerde sonsuza kadar özgürce dalgalandırma irademizin simgesidir.

Bu duygu ve düşüncelerle; Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere bizlere bu büyük zaferi yaşatan tüm kahramanları, şehit ve gazilerimizi sevgi, saygı ve minnetle anıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı yürekten kutluyorum. “dedi.

- AK PARTİ MKYK ÜYESİ VE MALATYA MİLLETVEKİLİ BÜLENT TÜFENKCİ -

30 Ağustos 1922’de aziz milletimiz her türlü yokluk ve yoksunluğa rağmen azim ve inancıyla Kurtuluş Savaşımızın en büyük zaferini kazanmıştır. 97. yıl dönümünü kutladığımız sonuçları ile tarihe yön veren ve bir milletin küllerinden yeniden doğuşunun simgesi olan Başkomutanlık Meydan Muharebesi, hepimiz için iftihar vesilesidir. 

Malazgirt Savaşı ile Anadolu’nun kapılarını açan ecdadımız, Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile de Anadolu’nun sonsuza dek Türk yurdu olarak kalacağını tüm dünyaya göstermiştir. Tarihimizi süsleyen şanlı zaferlerimiz, milletin en zor şartlar karşısında bile mücadeleden vazgeçmeyeceğinin, vatanını, bayrağını ve hürriyetini canı pahasına koruyacağının ispatıdır. Geçmişte sayısız örnekte olduğu gibi vatanımız üzerinde oynanan kirli oyunlara karşı milletimizin göstermiş olduğu mücadele ve irade bizi geleceğe taşıyacak en büyük güvencemizdir. 

Ecdadımızın tüm dünyada benzeri görülmemiş fedakarlıklarla koruduğu vatanımızı, aynı gurur ve şanla geleceğe taşımak, her alanda büyütmek ve güçlendirmek en asli görevimizdir. Tarihimizden aldığımız güçle, aziz şehitlerimizin bizlere emaneti olan Cumhuriyetimizi payidar kılmak için var gücümüzle, kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz. 

Bu duygularla 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, bu emsalsiz zaferin başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, inançla zafere yürüyen tüm şehitlerimizi bir kez daha minnetle ve rahmetle yad ediyorum.

- MALATYA TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. AYSUN BAY KARABULUT -

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, 30 Ağustos zafer Bayramı’nın 97. Yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajında;  “Türk milleti, en olumsuz şartlarda, dönemin en zor koşullarında bile 30 Ağustos Zaferi gibi nice destanlar yazma özüne ve gücüne sahiptir”  dedi

 

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut’un 30 Ağustos Zaferinin 97. Yıldönümünü Mesajı  şu şekilde:


“Milletimizin tarihe altın harflerle yazdığı 30 Ağustos Zaferinin 97. Yıldönümünü büyük coşku ve gururla kutluyoruz.  

 

30 Ağustos Zaferi;  Türk Ordusunun Başkomutan Mustafa Kemal Paşa’dan erine kadar milletimizin dünyada bir benzeri daha görülmeyecek fedakarlıklarının ve kahramanlıklarının adıdır.  

 

30 Ağustos Zaferi; Türk Milletinin milli birlik ve beraberliğine kastedildiğinde ve kutsal değerlerine el uzatıldığında gösterdiği hareket tarzının görünmesi bakımından büyük önem arz etmektedir. Bu nedenle bütün dünya bugün de şunu unutmamalı;  Türk milleti, en olumsuz şartlarda, dönemin en zor koşullarında bile 30 Ağustos Zaferi gibi nice destanlar yazma özüne ve gücüne sahiptir.  

 

97 yıl sonra bugün de aynı inanç ve azim; milletimiz için yol gösterici, öğretici ve aydınlatıcı olmaya, 2023, 2053 ve 2071 hedefleri için rehber olmaya  sonsuza kadar devam edecektir.   

 

Büyük zaferin yıldönümünde,  başta zaferin Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi; rahmet, şükran ve saygıyla anıyorum.”


- MHP MALATYA İL BAŞKANI R. BÜLENT AVŞAR -


Başkan Avşar, mesajında şu ifadelere yer verdi: " 30 Ağustos ülkemizi bölüp parçalamak isteyen emperyalist güçlere karşı, toplumun tüm kesimlerinin dil, din, ırk, mezhep ve inanç farkı gözetmeksizin bir araya geldiği; yan yana, omuz omuza mücadele vererek zafer destanının yazıldığı gündür. Türk Milleti şanlı tarihinde bağımsızlık ve hürriyetine olan tutkusunu defalarca göstermiştir. Birçok kahramanımız canı pahasına düşmanla savaşıp bağımsızlık ve özgürlük için kurtuluş ve bağımsızlık mücadelesi vermişlerdir. Kurtuluş Savaşı sırasında ortaya koydukları destansı mücadele örneğiyle topraklarımızı savunmuş, tarihimize şanlı bir direniş sayfası eklemişlerdir. Yaşadığımız tarihi süreçlerden ders alarak gençliğimize mücadele ruhu aşılamalı ve Memleketimizi, Atatürk'ün hedef gösterdiği yüksek medeniyet seviyesinin üzerine çıkarmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle, kahramanca yurdunu savunan, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizin aziz hatıralarını saygı ve minnetle yad ediyor, kahraman gazilerimize ve ailelerine şükranlarımı sunuyorum. Şeref ve kahramanlık gününün birlik ve beraberlik içerisinde coşkuyla geçmesi dileğiyle, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyorum"

- AK PARTİ MKYK ÜYESİ VE MALATYA MİLLETVEKİLİ ÖZNUR ÇALIK -

Anadolu'yu vatan kılmak uğruna şimdiye kadar verilen bedeller ve mazimizden aldığımız güç, milletimizin azim ve inancı Cumhuriyetimizin ve bağımsızlığımızın en büyük güvencesidir. 26 Ağustos 1922'de başlayan ve 30 Ağustos'ta taçlanan istiklal ve istikbal mücadelesi bugünün Türkiye'sinin yeşermesinde atılan tohumdur.

26 Ağustos, nice zaferlerin takvimlerde yer edindiği bir tarihtir. 946 yıl önce Sultan Alparslan, Anadolu'nun kapılarını Türkler'e açmış, Anadolu topraklarını nasıl vatan kılmışsa, 95 yıl önce de aziz milletimiz bu kutsal toprakları canı pahasına müdafaa etmekten kat'iyen kendini esirgememiştir.

30 Ağustos, ‘Nasıl millet olunur, vatan, sancak için göğüsler nasıl siper edilir?' suallerine en güzel cevap teşkil etmektedir. Öyle ki Büyük Taarruz, aziz milletimizin bağımsızlığı için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacağının, her türlü zorluğun üstesinden gelebileceğinin en somut göstergesi olmuştur. Bu zaferle ortaya çıkan sonuç, Anadolu topraklarının ilelebet milletimizde kalacağının nihai ispatıdır.

2023 hedefimize; liderimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile emin adımlarla ilerlediğimiz şu günlerde, 2053 ve 2071 hedeflerine giden yolda milletimizin göstereceği mücadeleye inancım sonsuzdur. Tarihin birçok kez akışını değiştiren milletimiz, 1071'de, 1453'te, 18 Mart'ta, 30 Ağustos'ta, 15 Temmuz'da olduğu gibi yine tarihe bir not düşmekten asla geri kalmayacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle; zaferlerle dolu ağustos ayının daima zaferlerle anılmasını yüce Mevla'dan niyaz ediyor, Gazi Mustafa Kemal ile tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle yad ediyor, şanlı Türk ordusunun daima muzaffer ve muvaffak olmasını temenni ediyorum. Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı en kalbi duygularımla tebrik ediyorum.

- TESK YÖNETİM KURULU ÜYESİ VE MESOB BAŞKANI ŞEVKET KESKİN -


Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Yönetim kurulu Üyesi, Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, “Anadolu’nun Türk-İslam yurdu olarak kalmasında en önemli rollerden birisini de 30 Ağustos Zaferi ve o zaferi kazanan kadrolar oynamıştır.” dedi.

30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımlayan MESOB Başkanı Şevket Keskin şu ifadeleri kaydetti:  “30 Ağustos Zafer Bayramı, Anadolu’nun tarihi açısında bir dönüm noktasıdır. Anadolu’nun Türk-İslam yurdu olarak kalmasında en önemli rollerden birisini de 30 Ağustos Zaferi o zaferi kazanan kadrolar oynamıştır. Türk milletinin imandan saydığı vatan sevgisini ve hiçbir şeyle değişmeyeceği özgürlüğünü her şeyin üzerinde tuttuğunu açıkça bütün dünyaya meydan okuyarak tarihe altın harflerle yazdırdığı 30 Ağustos Zaferinde ortaya koymuştur. Bugün ve yarın bizlere çok büyük görev ve sorumluluklar düşüyor. Çok dikkatli olmak durumundayız. Şu durum hiç bir zaman unutulmasın;  başta Amerika ve batı ülkeleri olmak üzere FETÖ denen alçak terör örgütüne nasıl darbe girişimi yaptırıldıysa, mutlaka ikinci ve üçüncü alternatif cemaat ve dini grupları zamanı geldiğinde milletin üzerine göndermek için hazır kıta bekletiyorlardır. Kutsal değerlerimiz üzerinden milletimizin ve ülkemizin sömürülmesine müsaade edilmemeli. Devletin sırtından geçinerek vakıf ruhunu bu topraklarda öldürerek büyük zararlar veren vakıf ağalığına son verilmeli. Esnaf ve sanatkar camiası olarak başta Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile 30 Ağustos Zaferinin Başkomutanı Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşlarını, tüm şehitleri ve gazileri minnet ve şükranla anıyoruz. Ruhları şad olsun.”

- MALATYA TİCARET BORSASI BAŞKANI RAMAZAN ÖZCAN -

Malatya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Özcan, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, “Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için birlik ve beraberlik içerisinde var gücümüzle çalışacağız” dedi.

Başkan Özcan, mesajında şunları kaydetti:

“Bağımsızlık inancımızı, hür yaşama kararlılığımızı tüm dünyaya bir kez daha ilan ettiğimiz 30 Ağustos Zafer Bayramı, milletimizin ortak değerlerde bütünleşerek, birlik ve beraberlik içerisinde büyük fedakârlıklarla yazdığı bir kahramanlık destanıdır. Tarih boyunca hür ve bağımsız yaşamış milletimiz, işgal ve esarete asla boyun eğmemiş asil bir millettir. Bu uğurda vatanına ve bayrağına göz diken düşmana karşı ‘Ölürsem şehit, kalırsam gazi’ anlayışıyla canı pahasına ülkesine sahip çıkmıştır. Bugün bizler de ülkemiz üzerinde oynanmak istenen oyunlara ve kurulan tuzaklara karşı bir ve uyanık olmak; bütün yokluklara ve zorluklara rağmen kazanılan bu eşsiz zaferin ardından kurulan Cumhuriyetimize, sahip çıkmak ve cennet ülkemizi her alanda daha da yukarıya taşımak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle ve saygıyla anıyor, milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum. 

- MALATYA ÜLKÜ OCAKLARI BAŞKANI BAYRAM IŞIK -

Malatya Ülkü Ocakları Başkanı Bayram IŞIK, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97. Yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajında “30 Ağustos, dünya literatüründe, bir milletin bağımsızlığı ve VATAN ın bütünlüğü için gösterdiği cesaretin, fedakârlığın simgesi olacak niteliktedir.” dedi.

Başkan Işık, mesajında şunları söyledi;

“Türk milleti için Ağustos ayı, bir kahramanlık ve zaferdir ayıdır. Sultan Alparslan’a, 26 Ağustos 1071’de Malazgirt Ovası'nda Anadolu’nun kapısına daimi anahtarı astıran o asil ruh, 26 Ağustos 1922’de toplar birbiri ardına ateşlenirken Atatürk’ün gözbebeklerinde gururla taarruzu takip ediyordu... Yaveri ve koruması Yarb. Muzaffer Kılıç O’nun yanındaydı ve taarruzun ilk topu ateşlendiğinde Atatürk’ün ağzından fısıltı halinde dökülen şu cümlelere şahitlik ediyordu;

“ YA RABBİ!

Sen TÜRK Ordusu’nu muzaffer eyle!

TÜRKLÜK’ün ve MÜSLÜMANLIK’ın düşman ayakları altında, esaret zincirinde kalmasına müsaade etme...!”

Alemlerin Rabbi, İslâm’ın Sancaktarı bu yüce milletin büyük komutanının duasını kabul buyuyordu ve 30 Ağustos 1922’de Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve nice isimsiz kahraman şehitlerimiz de, kazandıkları büyük zaferle Anadolu’nun esareti kabullenmeyeceğini ve ilelebet TÜRK YURDU olarak kalacağını dünyaya duyuruyor, mevzuu VATAN olduğunda; bağımsızlık, ezan ve bayrak sevgisinin neler yaptırabileceğini dosta düşmana gösteriyorlardı...

Çanakkale’de olduğu gibi, genciyle-yaşlısıyla, kadınıyla-erkeğiyle, ülkemizin dört bir yanından topyekün verilen mücadele sonunda kazanılan bu büyük zafer, birlik ve beraberliğimizin de sembolüdür.

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 97’inci yıldönümünü en kalbi duygularımla kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet, hasret ve dualarla yâd ediyor, aziz TÜRK Milleti’ne selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Ne Mutlu TÜRK’üm diyene!”

- EĞİTİM İŞ MALATYA ŞUBE BAŞKANI HATEM DENKTAŞ -

Atatürk'ün Samsun'a çıkışıyla başlayan umut dolu süreç, 26 Ağustos 1922’de başlayan Büyük Taarruz ve Başkomutan Meydan Savaşı sonucunda kazanılan 30 Ağustos Zaferi ile taçlandırılmıştır.

Yurdumuz düşman işgalinden kurtarılmış, ulusumuz özgür ve bağımsız yaşama onuruna kavuşmuştur. Türk Ulusu birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde kendisini tarih sahnesinden silmek isteyen emperyalist güçlere gereken dersi vermiş, tüm mazlum uluslara da örnek olmuştur.

Atatürk, Büyük Taarruzun ve 30 Ağustos Zaferi'nin önemini, "Her safhasıyla düşünülmüş, hazırlanmış, idare edilmiş ve zaferle sonuçlandırılmış olan bu harekât Türk ordusunun, Türk subay ve komuta heyetinin yüksek kudret ve kahramanlığını tarihe bir kere daha geçiren muazzam bir eserdir. Bu eser, Türk milletinin hürriyet ve istiklâl düşüncesinin ölümsüz bir âbidesidir. Bu eseri yaratan bir milletin evlâdı, bir ordunun Başkomutanı olduğumdan, mutluluk ve bahtiyarlığım sonsuzdur." sözüyle dile getirmiştir.

30 Ağustos Zaferi, Sevr düşü peşinde koşanların emellerini hiçbir zaman gerçekleştiremeyeceklerini gösteren bir zaferdir. Savaş alanında tarih yeniden yazılırken, Türk Ulusunun gelişip güçlenmesinin geçmişte olduğu gibi gelecekte de engellenemeyeceğinin en anlamlı mesajı verilmiştir.

Ancak bugün Mustafa Kemal Atatürk ve yol arkadaşlarının, emperyalistlerin oyuncağı haline gelmiş ve çağın gerisinde kalmış bir imparatorluktan; bağımsız, çağdaş bir ülke yaratmasını hala hazmedemeyenlerin olduğu açıktır.

Başkanlık sistemi adı altında karşımıza çıkarılan tek adam rejimi, Cumhuriyet’i ve kazanımlarını açık biçimde hedef almaktadır. Cumhuriyetin temel nitelikleri tartışmaya açılmakta; başta Öğretim Birliği ilkesi olmak üzere devrim yasaları çiğnenmekte; Atatürk ilke ve devrimleri doğrultusunda oluşturulan çağdaş bilim ve eğitim hedefi terk edilmekte; Türkiye, bir karanlığa doğru sürüklenmek istenmektedir.

Emperyalizme karşı verilen çetin mücadele sonucunda kazanılan bağımsızlık bilinciyle hareket ederek içinde yaşadığımız bu koşullarda Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve ulusuyla bölünmez bütünlüğüne, bağımsızlığına Atatürk ilke ve devrimlerine sahip çıkılmasında hepimize önemli sorumluluklar düştüğünü asla unutmamalıyız.

Eğitim-İş, şimdiye kadar olduğu gibi, bundan sonra da Atatürk’e, O’nun devrim ve ilkelerine, Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’ne, onun değerlerine ve kazanımlarına her şeye rağmen sahip çıkacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle ulusumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimizle kutluyor, başta Büyük Önderimiz Atatürk olmak üzere canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi bir kez daha saygı ve minnetle anıyoruz.

- MHP MALATYA MİLLETVEKİLİ MEHMET FENDOĞLU -

30 Ağustos’ta Türk milleti tarih sayfalarına kahramanlık destanlarından birisini daha altın harflerle yazmıştır.Türk milleti ordusuyla tek yürek olup devleşmiş, tarihi haklarımız taarruz ruhuyla savunulmuştur. 30 Ağustos 1922 tarihinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları Türk milletine reva görülen esareti reddederek tarihimizin şanlı zaferlerine yenisini eklemişler ve Türk milletinin gücünü sınamaya çalışanlara tarihi bir ders vermişlerdir. Bu zaferle aziz milletimiz son sözünü söylemiş, Anadolu ilelebet bir Türk yurdu olarak tescil edilmiştir. Cumhuriyetin ilanı ile neticelenen bu muhteşem sonuç; Türk milletinin kendi topraklarında asla yenilemeyeceğinin tüm dünyaya ilanı olmuştur. Kadınıyla, erkeğiyle, yaşlısıyla, genciyle, doğusuyla batısıyla milletimizin topyekûn bir mücadele sonunda kazandığı bu zaferin 97. yıldönümünü yaşamanın heyecanını ve haklı gururunu yaşıyoruz. 30 Ağustos Zaferi ile işgalci güçlere unutulmayacak bir ders vermiş olan milletimiz hiçbir şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini, sonsuza kadar var olacağını tüm dünyaya kabul ettirmiştir. Bu duygu ve düşüncelerle aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyorum. Başta Türkiye Cumhuriyetinin Kurucu Başbuğu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve şükranla yâd ediyor, bu zaferi bize armağan eden ebediyete irtihal etmiş kahramanlarımıza Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyorum.

     Yazdır Paylaş:
Yorumunuz
Adınız Soyadınız:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. IP adresiniz güvenliğiniz için kayıt edilmektedir.
Yazarlarımız


Öğrenci Velileri Biraz Daha Duyarlı olmalı

REMZİ HAYTA
  REMZİ HAYTA
  Prof. Dr. MUSTAFA TALAS
  NURETTİN KONAKLI
  CUMALİ DUMAN
  AYŞEGÜL ÇOŞKUN
  ENVER KALAYCIOĞLU
  Arş. Gör. MURAT BUĞRA TAHTALI
  NAZAN ÖĞÜT TEKİN

Anket

Aktif Anket Bulunamadı
Gazeteler
Hiç Röportaj Yok

Röportajlar
Benler cilt kanserinin habercisi demek

Çok Okunanlar
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, ‘1.Sınıf Atık Getirme Merkezi’ ile ‘Mobil Geri Dönüşüm’ projesi
“Yatırımlarımızın Örnek Alınma
'Fahri Hemşehrilik Beratı 'Ver
Şire Pazarını Gezen Sanatçılar
MHP Milletvekili Fendoğlu, Mal
Malatya Bayan Futbol Takımında
TGK 19. Başkanlar Kurulu Sonu
13 Saatlik Su Kesintisi Uyarıs
Güder: “Film Festivali İle Mal
FLAŞ HABER 12 YAŞINDA
Sizin Gibi Bir Başkanla Çalışm
Flaş Haber - Tüm Hakları Saklıdır © 2008-2011
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.