1 Haziran 2020 Pazartesi

Ülkücü Camianın Acı Günü: Ender Şahin Vefat Etti Malatya'da Alınacak Koronavirüs Önlemleri Açıklandı 2023’e Giden Yolda Malatya Daha da Gelişecek Yapılan Denetimlerde, Tüfek, Tabanca, Uyuşturucu ele geçirildi “Hedefimiz; Kadim Çırmıhtı’nın Turizmden Hak Ettiği Payı Almasıdır” Gri Binaların ve AVM’lerin Karın Doyurmadığını Tüm Türkiye Bu Süreçte Anladı Öğrencilerin Başkan Gürkan’dan İstekleri var Maske Ücretleri Vatandaşları Mağdur Ediyor Yeni İtfaiye Merkezi Açılış İçin Gün Sayıyor ‘HES’ uygulaması üzerinde Kod alanlar Seyahat edebilecek
Yetkililerden Cumhuriyet Bayramı Mesajları

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle ilimizde görev yapan Yetkiler,belediye Başkanları ve Siyasi Partilerin bayram mesajları.

28.10.2019 21:18:27   

 

Sayın Valimizin Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajları

Kuruluşunun temelinde Milletimizin sarsılmaz iradesi ve Aziz Şehitlerimizin mübarek kanı bulunan Cumhuriyetimizin 96'ıncı yılını kutlamanın onur ve gururunu yaşamaktayız.

Türk Milleti’nin, yıllarca süren savaşlardan sonra düştüğü bin bir türlü yokluk ve imkânsızlık içerisinde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde verdiği destansı bir kurtuluş mücadelesi neticesinde kurulan Cumhuriyetimiz,  her bir köşesine bin can feda etmeyi göze alan eşsiz bir vatan sevgisinin, haksızlıklar karşısında onurlu duruşun, her türlü esaret altında yaşamayı reddeden bağımsızlık iradesinin ortaya çıkardığı eşsiz bir eserdir.  

Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurulduğu günden beri bulunduğu zor coğrafyada daima bir istikrar unsuru olmuş, her geçen gün güçlenen demokrasisi ile bölge ve dünya barışına katkıda bulunmuş, haksızlığa ve zulme uğrayan insanlar için emin bir sığınak olmuştur.

Milletimizin çalışma azmi ve gayretinin ülkemizin hayranlık uyandıran potansiyeli ile birleşmesi gücümüze güç katmış, Türkiye Cumhuriyeti Devleti dünyanın en büyük ekonomileri arasında yerini almaya başlamış, bölgesinde artık barış ve istikrarın en büyük teminatı olmuştur.

Ancak, Ülkemiz üzerinde art niyetli hesapları olan, gelişmiş, güçlü bir Türkiye’nin varlığından rahatsız olan mihraklar ve onların içimizde yuvalanmış payandaları, bazen alenî bazen de sinsi bir şekilde Milli İrademize, Demokrasimize ve Devletimizin bütünlüğüne kast etmişlerdir.

Ne mutlu ki, dün Kurtuluş Savaşı’nda işgal güçlerine ve bizden görünen hain işbirlikçilerine unutulmaz bir ders veren Aziz Milletimiz, günümüzde terör örgütlerinin karanlık aktörlerine ve figüranlarına da gereken cevabı vererek Cumhuriyetinin ve Milli İrade’nin yanında yer almış, Şanlı Ecdadının mukaddes emanetine sahip çıkmıştır.

 Bu nedenle inanıyorum ki, birlik ve beraberliğimizi muhafaza ettiğimiz, Cumhuriyetimizin kuruluş sürecinde olduğu gibi el ele, omuz omuza, canla başla çalışmayı ilke edindiğimiz müddetçe üzerimizde hesap yapmaya hiç kimse cesaret edemeyecektir.

 Muhterem Malatyalılar,

Bizim Cumhuriyetimiz, Çanakkale'de bir hilal uğruna güneş misali batan yiğitler, Sarıkamış ayazında kaskatı kesilen canlar, Kurtuluş Savaşı'yla destan yazan kahramanlar tarafından Cumhuru, yani halkı bütün dinamikleriyle kucaklayan bir hoşgörü üzerine bina edilmiştir.

Türk Milleti’nin her ferdi Devletimizin bekası, Milletimizin refahı, Cumhuriyetimizin inkişafı için vazifesini en iyi şekilde yerine getirmekle mükelleftir. Muasır medeniyete giden yolun, birlik ve beraberliğimizi her şart altında muhafaza etmekten,  mukaddes değerlerimize sonuna kadar sahip çıkmaktan, ülkemizin kalkınması için yılmadan çalışarak vatandaşlık görevimizi layıkıyla yerine getirmemizden geçtiği asla unutulmamalıdır.  

       Millet olarak sahip olduğumuz en değerli varlığımız olan Cumhuriyeti bizlere armağan ve emanet eden Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü, Kahraman Silah Arkadaşlarını, Aziz Şehitlerimizi ve Şanlı Gazilerimizi bu vesileyle rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyor, Muhterem Halkımızın ve Aziz Milletimizin Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

                                                                                     Aydın BARUŞ

                                                                                     Malatya Valisi


AK PARTİ MKYK ÜYESİ VE MALATYA MİLLETVEKİLİ BÜLENT TÜFENKCİ’NİN
CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI;


İstiklal ve istikbal mücadelemizin taçlandığı Cumhuriyetimizin 96. kuruluş yıl dönümünü kutlamanın mutluluğunu milletçe yaşıyoruz. Cumhuriyetimiz, aziz milletimizin her türlü zorluk ve imkansızlığa rağmen hürriyet ve istiklal aşkıyla birbirine kenetlenerek gösterdiği olağanüstü kahramanlığının en büyük eseridir. Cumhuriyetle birlikte egemenliğin kayıtsız şartsız, bu büyük esere imza atan millete ait olduğu tescillenmiştir.

17 yıllık iktidarlarımız döneminde her zaman “istikameti çizecek tek kuvvet millettir” düsturuyla hareket ettik. Bu düsturla, milletimizle bütünleşerek ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma yolunda ilk günkü kararlılıkla, azimle ve inançla çalışıyoruz.

Geride bıraktığımız 96 yılda Cumhuriyetimizin kazanımlarını koruyarak, demokrasimizi daha da geliştirerek ve ekonomimizi güçlendirerek büyümeye, kalkınmaya, üretmeye, bölgemizin istikrarına ve barışına katkı vermeyi sürdürdük. Bugün ülkemizin geldiği seviye itibariyle sahip olduğumuz değerler, Cumhuriyetimizin gurur duyduğumuz kazanımları olmakla beraber bulunduğumuz bölge için de umut kaynağıdır. Türkiye, dünyanın en çalkantılı bölgesinde, demokrasisi ve ekonomisiyle, gerçek anlamda küresel bir güç olma yolunda ilerlemektedir.

Türkiye Cumhuriyeti, her türlü tehdidi ve terörü yok edecek kudret ve kararlılığa sahiptir. Ülkemize karşı yapılan her türlü saldırı bizleri ‘Büyük ve Güçlü Türkiye’ hedefinden uzaklaştırmak bir yana, bu yöndeki kararlılığımızı daha da güçlendirmektedir. Yaptırım ve tehditlere boyun eğmeden Cumhuriyetimizin 100’üncü yılına atfettiğimiz 2023 hedeflerimize, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde emin adımlarla yürümeye devam edeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılında bugün olduğundan daha da müreffeh olacağına inancım tamdır.

Bu duygularla başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu toprakları bizlere vatan kılan tüm gazilerimizi, şehitlerimizi rahmetle ve minnetle yad ediyor, milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum.


MHP MALATYA MİLLETVEKİLİ MEHMET FENDOĞLU 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI;

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 96. yıldönümünü karşılamanın ve kutlamanın eşsiz heyecanını ve coşkusunu yaşıyoruz.

29 Ekim, bağımsızlık ülküsü etrafında buluşan ve birleşen Aziz Milletimizin örneğine az rastlanır bir irade ve cesaret ile zafere ulaştırdığı Kurtuluş Savaşımızın neticesidir.

Aziz milletimiz, bağımsızlığına göz diken düşman unsurlarına karşı verdiği kararlı ve onurlu mücadeleyle, kendi kaderi üzerinde hiç kimsenin müdahil olamayacağını kanıyla ve canıyla göstermiştir. Türk milleti azmetmiş, sabretmiş, mücadele etmiş, can ve kan vermiş; nihayetinde yazdığı bağımsızlık destanından Cumhuriyet’i kurmuştur.

İstiklal harbimizi zafere taşıyarak Cumhuriyetimize hayat veren , bizi birbirimize kenetleyen bu ruh, bugün de dimdik ayaktadır.

Bilinmelidir ki, Türkiye Cumhuriyet’i ebediyete kadar yaşayacak ve bu kutlu emanet her daim dimdik ayakta kalacaktır.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 96. Kuruluş yıldönümünde, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucu Başbuğu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kurucu kahramanlarını rahmetle anıyorum. Milli Mücadele’de, ayrıca yakın veya uzak tarihimizde vatan ve millet için can vermiş Aziz Şehitlerimizi, ebediyete intikal etmiş Kahraman Gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yad ediyor,  Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; Aziz Milletimizin ve Malatya’lı hemşerilerimin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı yürekten tebrik ediyorum.

 

BAŞKAN GÜRKAN’DAN 29 EKİM CUMHURİYETİ BAYRAMI MESAJI

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI İNANÇ, CESARET VE FEDAKÂRLIĞIN SONUCUDUR

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Gürkan Mesajında, “Aziz Milletimizin inanç, cesaret ve fedakârlıkla elde ettiği, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere en büyük hediyesi olan Cumhuriyetimizin 96. yılını kutlarken, büyük bir millet olarak güçlü bir devlet olma yolunda yürümenin heyecanını yaşamaktayız.

Hiçbir zaman dayatmalara ve esarete boyun eğmeyen milletimiz istiklaline ve istikbaline kasteden işgalcilere karşı başlattığı Kurtuluş Savaşı’nda dünya tarihinde görülmemiş bir kahramanlık destanı ile zafere ulaşmıştır. Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğindeki Türk Milleti’nin canı pahasına verdiği bu mücadele 29 Ekim 1923 tarihinde Cumhuriyet’in ilan edilmesiyle adeta taçlandı ve tarihe adını altın harflerle yazdırdı. Bu yüzden Cumhuriyet, bizi millet olarak bir arada tutan, toplumsal bütünlüğümüzü, dayanışmamızı sağlayan eşitliği ve özgürlüğü oluşturan, milletimizin tarih sahnesinde yeniden dirilişinin simgesidir. Bu cennet toprakların bölünemeyeceğinin ve ilelebet payidar kalacağının en büyük kanıtıdır. Bizim için Cumhuriyet tesadüf seçilmiş ve doğmuş, ısmarlama bir devlet ve hükümet şekli değildir. Cumhuriyet, Türk milletinin kaderinde yer almış, Türk milletinin istek ve karakterine uygun devlet şekli ve siyasi dönemin adıdır. Bu nedenle Cumhuriyet bizim için özgürlüktür, hürriyettir, demokrasidir, yaşam şeklidir.

Kurtuluş Savaşı’nda ülkemizi işgal edemeyen işgalci güçler, bugün hala bu amaçlarından vazgeçmiş değillerdir. Dün Kurtuluş Savaşı ile işgale girişenler, bugün terör örgütleri eliyle amaçlarına ulaşmanın yolunu denemektedirler. Bugün, bu güçlere karşı her zamankinden daha çok birlik ve beraberliğe, kardeşliğe millet olarak ihtiyacımız vardır. Bir olmayı, iri olmayı, birlikte destan yazmayı Çanakkale’de tüm dünyaya gösterdik. Bundan sonrada ülkemizin istiklali ve istikbali için milletimizin üzerine düşeni fazlasıyla yapacağından kimsenin kuşkusu olmasın. Türk milletinin en değerli varlığı, ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ ilkesi ile kurulan Türkiye Cumhuriyetidir.

Bu anlamlı günde, Cumhuriyetimizin 96. yılında, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha minnet ve rahmetle anıyor, Türk Halkı’nın Cumhuriyet Bayramını kutluyorum” dedi. 

 ÖZNUR ÇALIK

Malatya Milletvekili

AK Parti MKYK Üyesi CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI :
"Gazi Mustafa Kemal'in öncülüğünde milletimizin kararlılığıyla kazanılan Kurtuluş Savaşı'nın ardından Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulması, dünya tarihinde nadir görülen durumlardan bir tanesidir.

Bugün Cumhuriyetimizin 96. kuruluş yıl dönümünü ve Cumhuriyet Bayramımızı gururla, onurla, coşkuyla kutluyoruz. Muasır medeniyetler seviyesine ulaşmada her geçen gün büyük bir azim ve kararlılıkla yaklaşıyoruz. 

Türkiye, dünyadaki tüm mazlum ve mağdurların umut kapısıdır. Eli kanlı terör örgütlerinin hedefi olmamızın da başta gelen sebebi budur. DEAŞ, PKK, PYD/YPG ve FETÖ gibi hainlerin bizi hedeflerimizden alıkoymasına izin vermedik, bundan sonra da vermeyeceğiz. 

 
Başkomutanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde başlayan sınır ötesindeki operasyonlarımız, terörle mücadelemiz devam ediyor. Türkiye’nin Kurtuluş Savaşında vermiş olduğu bu azimli kararlı tavrını, sınırlarını korurken verdiği mücadeleyi, bayrağı için, ezanı için, ülkesi için, vatanı için vermiş olduğu mücadeleyi herkes Barış Pınarı Harekatında bir kez daha gördü. Bu vatan sevgisinden, bayrak sevgisinden, ezan sevgisinden dolayı bütün milletime şükranlarımı sunuyoruz.

İstiklal harbimizi zafere taşıyan, Cumhuriyetimize hayat veren o günkü ruh bugün de dimdik ayaktadır. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılına, 2023 mefkuresine büyük bir azim ve kararlılıkla ilerlediğimiz bu günlerde, ülkemize ateşten gömlek giydirmeye çalışanlar bilmelidirler ki Türkiye, hedefine emin adımlarla yürümektedir, ülkemizin büyümesine ve gelişmesine asla engel olamayacaklardır. 

Bu duygu ve düşüncelerimle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün şehitlerimizin, gazilerimizin, isimsiz kahramanlarımızın aziz hatırasını saygıyla anıyor, ülkemizin gurur günü olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı tüm içtenliğimle kutluyor, bütün vatandaşlarımıza saygılarımı sunuyorum.”
 

BAŞKAN ÇINAR’DAN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJI;

“Cumhuriyet, Şanlı Tarihimizdeki Yeniden Dirilişin Adıdır”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin kuruluş felsefesinin verdiği güç ve ilham, ülkemizin 2023, 2050 ve 2071 hedeflerine ulaşmasını sağlayacaktır. Türkiye Cumhuriyeti bundan sonra da önünde uzanan aydınlık yolda emin adımlarla ilerlemeye devam edecek, güçlü demokrasisi, güçlü ekonomisi ve güçlü diplomasisi ile yarınlara umutla yürüyecektir.” dedi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımlayan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Cumhuriyetimizin 96. yıldönümünü bütün ülkemizde olduğu gibi ilçemizde de milletçe kutlamanın gurur ve heyecanı içerisindeyiz.

Şanlı tarihimiz, dünyada eşi ve benzeri görülmemiş nice zaferlerle doludur. Milletimiz bunun en güzel örneğini yaklaşık bir asır öncesinde kendisine esaret zinciri vurmak isteyen güçlere karşı göstermiş, yeni kurduğu Türk Devletini Cumhuriyetle taçlandırmıştır. 96 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde memleketin dört bir yanında ki kahraman Anadolu halkının olağanüstü bir gayret ve fedakârlığı ile gerçekleşen mücadelenin destansı bir sonucu olan Cumhuriyetimiz, aziz milletimizin binlerce yıllık tarihinde ulaştığı en muhteşem zirvesidir.

Farklı dil, inanç ve kültür zenginliğimiz ile tek yürek olduğumuzda, yapılamaz denilenleri başardığımız ortada iken bizlere düşen görev; Türkiye Cumhuriyeti’ni emin ve güçlü adımlarla daha güzel bir geleceğe taşımaktır.

Binlerce yıllık devlet geleneğine ve büyük devlet olmanın tecrübe, hafıza ve refleks mirasına sahip Türk Milleti, gelişen ekonomisi, kültürel değerleri ve demokrasisi ile uluslararası düzende hak ettiği yeri alacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, istiklal kahramanlarımızı, şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, Cumhuriyetimizin 96. yıldönümünü kutluyorum.”dedi

TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR AYSUN BAY KARABULUT'UN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Rektör Karabulut, “Cumhuriyetimizin 96. kuruluş yıldönümünü onurla,  gururla ve coşkuyla yürekten kutluyoruz”

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 96. yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajında, “Türkiye Cumhuriyetini kuran milletimiz; bugün de aynı şuur ve bilinçle dimdik ayaktadır.” dedi.

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut’un Cumhuriyetimizin 96. kuruluş yıldönümü nedeniyle yayınladığı kutlama mesajı şu şekilde;

 “Cumhuriyetimizin 96. kuruluş yıldönümünü onurla,  gururla ve coşkuyla yürekten kutluyoruz.

29 Ekim 1923; milletimizin tarih sahnesindeki seçkin ve saygın yerini yeniden alışının ifadesidir.

Bağımsızlığından ödün vermeden bayrağına ve vatanına sahip çıkarak Türkiye Cumhuriyetini kuran milletimiz; bugün de aynı şuur ve bilinçle dimdik ayaktadır. 

Kuruluşunun 96. yıldönümünü kutladığımız Cumhuriyetimize ulaşmamız ve bugünlere gelinmesi kolay olmadı.  Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarının bize emaneti olan Cumhuriyetimiz;  her bir karış toprağı şehit kanlarıyla sulanmış bu vatan parçasında varoluşunu sürdürecektir.

En zor şartlarda, yokluklar ve imkansızlıklar içerisinde zaferler kazanarak Türkiye Cumhuriyetini kurmuş olan nesli yetiştiren milletimiz; bugünde Cumhuriyetimizi yaşatacak ve koruyacak nesilleri de yetiştirmiş ve yetiştirmeye devam edecektir. 

Malatya Turgut Özal Üniversitesi, Cumhuriyetin kuruluş ideallerini sahiplenecek nesilleri bilimin ve ilmin ışığında geleceğe hazırlamanın çabası içinde olacaktır.

Türkiye Cumhuriyetimize yönelik planlı tehditler ve projeler dün olduğu gibi, bugün ve yarında kararlılığımız karşısında yok olmaya mahkumdur. 

Aynı şanlı geçmişi birlikte yaşayanlar olarak ortak geleceği de birlikte paylaşacağız. Geleceğe daima güvenle bakacağız.

Cumhuriyetimizin 96. Kuruluş yıldönümünde bir kez daha Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını,  milli mücadele kahramanlarımızı,  tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran ve rahmetle anıyorum.”

MHP İL BAŞKANI  R.BÜLENT AVŞAR’IN CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

MHP Malatya İl Başkanı R.Bülent Avşar, Cumhuriyet’in ilanının 96’ıncı yıldönümü nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada “Kanla, canla kurulan ve Cumhuriyet ile taçlandırılan bu ülkeye yapılabilecek en büyük hizmet, çok çalışmak ve yeni eserler kazandırmaktır” dedi.

MHP Malatya İl Başkanı R.Bülent Avşar, Türk Milleti’nin en büyük özelliklerinden birisinin karakterindeki bağımsızlık aşkı olduğunu söyledi. Bu aşk ile aziz milletimizin kendisine yönelik her türlü saldırıyı bertaraf ettiğini ifade eden Başkan Avşar, hür ve bağımsızlığımızın ebediyen süreceğini kaydetti.  

Kurtuluş Savaşımız dönemindeki ruhun bugün de dimdik ayakta olduğunu dile getiren Başkan Avşar, “Bu aziz millete önce bağımsızlığı, ardından da Cumhuriyet’i armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm aziz şehitlerimize ve şanlı gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Görevimiz onların bize bıraktığı bu vatanı ebediyen korumak ve kollamak, bu ülkenin daha müreffeh olması için de çok çalışmaktır.” Dedi.

Başkan Avşar, sözlerinin sonunda tüm halkımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı tebrik etti.

 

 

BAŞKAN ÖZCAN'IN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Malatya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Özcan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Cumhuriyetin 96. yıl dönümünü kutlamanın gururunu ve mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Özcan, "Millet iradesine duyulan saygı, ülke yönetimi anlamında en güzel erdemdir. Egemenlik millete aittir. Bunu hiçbir zaman unutmadan, Cumhuriyet'imizi ilelebet yaşatacağız" dedi.

Özcan, mesajında şunları kaydetti:

"23 Nisan 1920'de açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi, milli egemenliği esas almıştı. Bu yönetim biçimi, 29 Ekim 1923’de resmi olarak adını da kayıtlara geçirmiş oldu. Cumhuriyet'in ilanı, tarihimizin en önemli ve en gururlu günlerinden birisidir.

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, 'Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir' sözü, Cumhuriyet ile artık pekiştirilmiş ve ülkemizin istikametini çizen en önemli değerlerden birisi olmuştur.

Türkiye Cumhuriyeti, bu topraklarda kader birliği yapmış milyonların en güzel ortaklığıdır. Bizlere düşen de yeni yatırımlarla, üretimle, ticaretle, ekonomik büyümeyi sağlamaktır. Tüm gücümüzle bunun için çalıştığımızın bilinmesini ister, Atatürk ve silah arkadaşlarının aziz emaneti Cumhuriyet'imizi ve vatanımızı canımız pahasına koruyup, ileriye taşıyacağımıza dair sözümüzü hatırlatmak isterim.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm milletimizin Cumhuriyet Bayramı'nı en içten duygularımla kutluyorum."

BAŞKAN GÜDER: “CUMHURİYET, BİR MUCİZENİN VE VAR OLUŞUN ADIDIR”

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Cumhuriyet’in 96. yılını kutlayarak, “Cumhuriyet, Türk Milleti için köylüsüyle kentlisiyle, kadınıyla erkeğiyle, doğulusuyla, batılısıyla, kuzeylisiyle, güneylisiyle birlik ve beraberlik içinde gerçekleştirdiği mucizenin; bir var oluşun adı” dedi.

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Yayınladığı mesajda Başkan Güder, Türk milleti olarak şanlı tarihin çok önemli bir dönüm noktasının, Cumhuriyetin ilanının 96'ncı sene-i devriyesinin kutlandığını belirtti.

Tüm Türkiye’nin Cumhuriyet Bayramı'nı tebrik eden Başkan Güder, “Cumhuriyetimizin ilanının 96. yıldönümünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, İstiklal Harbimizin kazanılmasına ve yeni devletimizin kuruluşuna öncülük eden tüm kahramanlarımızı rahmetle anıyorum.Bin yıllık vatanımız Anadolu topraklarının her karışında kanı ve alınteri olan tüm ecdada, şehitlerimize, gazilerimize Allah’tan rahmet diliyorum.Tarihteki sayısız badireyi geçerek, tuzakları bozarak yolunda kararlı adımlarla yürüyen Türk milleti, Cumhuriyet’le birlikte ileriye ve müreffeh bir seviyeye erişme hedefini de açıklıkla göstermiştir.29 Ekim 1923 Tarihinde Cumhuriyet’ in ilanı ve Milletin kayıtsız şartsız egemenliği kabul edilerek bağımsızlık mücadelesinin ruhu ortaya konmuştur. Türkiye Cumhuriyeti Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef olarak ortaya koyduğu ‘Muasır Medeniyetler’ yolunda kurulduğu günden bu yana demokrasi, insan hakları, eğitim, sağlık, bilim, ekonomi, ulaştırma olmak üzere tüm alanlarda önemli mesafeler kat etmiştir. Türkiye Cumhuriyeti demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olarak;  çağdaş dünya devletleri içinde saygın yeri ile her alanda büyük bir değişim ve atılımın somut ifadesidir. Unutmamalıyız ki biz, en zor zamanlarında bile dünyaya sadakat ve vatanseverliğin eşsiz örneklerini göstererek bugünlere gelmiş büyük bir milletiz. Bu güven ve istikrar ortamını korumaya devam edeceğiz.Bu duygu ve düşüncelerle büyük 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum. Destansı mücadelelerle fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür nesillerin yetişmesini temin eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, kurucu kahramanları rahmetle, hürmetle, minnetle anıyorum. Vatan uğruna gözlerini kırpmadan kendilerini feda eden aziz ve kahraman şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, hepsini bir kez daha rahmetle anıyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun” dedi.

     Yazdır Paylaş:
Yorumunuz
Adınız Soyadınız:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. IP adresiniz güvenliğiniz için kayıt edilmektedir.
Yazarlarımız


GÜRKAN İLE İLGİLİ ALGI VE GERÇEKLER!

REMZİ HAYTA
  REMZİ HAYTA
  Prof. Dr. MUSTAFA TALAS
  NURETTİN KONAKLI
  ENVER KALAYCIOĞLU
  NAZAN ÖĞÜT TEKİN

Anket

Aktif Anket Bulunamadı
Gazeteler
Hiç Röportaj Yok

Röportajlar
Benler cilt kanserinin habercisi demek

Çok Okunanlar
Malatya Ülkü Ocakları eski İl Başkanı Fevzi Şahin'in amcası Ender Şahin vefat etti.
Ülkücü Camianın Acı Günü: Ende
Malatya'da Alınacak Koronavirü
2023’e Giden Yolda Malatya Dah
Yapılan Denetimlerde, Tüfek,
“Hedefimiz; Kadim Çırmıhtı’nın
Gri Binaların ve AVM’lerin Kar
Maske Ücretleri Vatandaşları M
Öğrencilerin Başkan Gürkan’dan
Yeni İtfaiye Merkezi Açılış İç
‘HES’ uygulaması üzerinde Kod
Flaş Haber - Tüm Hakları Saklıdır © 2008-2011
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.