4 Haziran 2020 Perşembe

Akçadağ’da 5 Metre Genişliğindeki Grup Yolu 12 Metre Genişliğine Çıkarıldı Başkan Güder: Gelincik Tepesinde Kamulaştırılma Yapılacak “Melekbaba Mahallemiz Yeni Yatırımlarla Modern ve Nezih Bir Hüviyete Kavuşacak” İş Makinalarının Teknik Özellikleri Anlatıldı Başkan Mehmet Çınar, Yeşilyurt’u Mutlu Geleceğe Taşıyor Kamu Hastanelerinde Yönetim Değişiklikleri Olacak Mı? Sağlık Müdürü Prof.Dr.Bentli Süreci Başarıyla Yönetti Pandemi Bitmiş Gibi Davranma MALATYA!!! Rektör Karabulut, “Pandemi süreci doğa ile barışık olmayı öğretti” Valilik, Konaklama Tesislerinde Uygulanacak Tedbirleri Açıkladı
Sağlık İl Müdürü Bentli, Süreci Başarıyla Yürütüyor

Malatya İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Recep Bentli, sağlık hizmetlerinde zorlu bir geçiş süreci yaşayan ilimizde başarılı yönetimiyle taktir topluyor.

30.11.2019 16:01:51   

 

Sağlık turizminden daha fazla pay alabilmek için sağlık yatırımlarının hızla aktığı Malatya’da  kaynakların etkin bir şekilde kullanılması büyük önem arz ediyor. Bir taraftan ilçe devlet hastaneleri binaları yenilenirken, diğer taraftan Malatya Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi 28 Ekim tarihinden itibaren yeni binasında sağlık hizmeti vermeye başladı.

Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları hastanesi her gün binlerce hastaya hizmet veren çok önemli bir sağlık kurumu niteliğinde. Beydağı Kampüsü yani Eski SSK’nın kapısına kilit vurulurken diğer taraftan yeni binada tam kapasiteyle hizmet vermeye başlamak yani bu geçiş süreci çok kritikti. Çünkü taşınma işlemlerinin uzaması demek bir anda binlerce hastanın sağlık hizmetlerine başvurmasında ciddi sıkıntıları beraberinde getirecekti. İl Müdürü Doç. Dr. Recep Bentli yönetiminde ki Sağlık İl Müdürlüğü bu süreci öylesine başarılı yönetti ki bir gecede hastane de taşınma işlemi bitti sabahında yeni hastane de hasta kabulüne başlanıldı. İlk günlerde gerek sağlık çalışanlarının gerekse de hastaların binaya yabancı olmaları ufak tefek aksaklıkları doğurmuş olabilir ancak çok kısa sürede bu uyum sürecide sona erdi. Malatya nihayet yıllar sonra son derece modern bir kadın doğum ve çocuk hastalıkları hastanesine kavuştu. Yeni hizmet binası inşaatının kusursuz bir şekilde tamamlanması, taşına sürecinin saatler içerisinde tamamlanması Sağlık Müdürü Recep Bentli’nin taktire şayan yönetiminin bir sonucudur.

Öte yandan Sağlık İl Müdürlüğü görevi eski yıllara nazaran çok daha zorlu, ayrıntılı ve titiz bir çalışmayı gerektiren bir makama dönüştü. Geçmişte sadece personellerin idari işleriyle meşgul olunurken günümüzde toplum sağlığı çalışmalarını da etkili bir şekilde planlamak ve hayata geçirmeyi zorunlu kılıyor. İnsanların sağlıksız beslenmeleri, gereksiz ilaç kullanımı, hareketsiz yaşam ve artan gıda terörü karşısında Sağlık İl Müdürlerinin görev yaptığı illerde toplumsal sağlığı korumak adına çok önemli çalışmaları kararlılıkla, aynı anda ve bir ekip ruhuyla yapması gerekiyor.

Bu noktada Sağlık İl Müdürü Recep Bentli’nin imkanlar ölçüsünde toplum sağlığı çalışmalarına büyük önem verdiğini, her ay elektronik ortamda yayımladıkları dergiler vasıtasıyla yakinen de görme imkanımız oluyor. Toplum sağlığını gerektiren konularda bizzat en ön safta Recep Müdürümüzü görmemiz sağlık çalışanlarına da ayrıca motivasyon sağladığını düşünüyorum.

Sözün özü, Malatya son yıllarda işinin gereklerini layıkıyla yerine getiren, sağlık hizmetlerinin başarıyla sunulmasına titizlikle yaklaşan çok başarılı bir Sağlık İl Müdürüne sahip. Sağlığın her şeyden daha önemli oldu bir dönemde işini layıkıyla yapan bir İl Müdürüne sahip olmak da Malatya için ayrıca çok önemli bir şans…Bu noktada Bentli Müdürümüze görevlerinde ki başarılarından dolayı teşekkürlerimi iletiyorum.

MALATYA FLAŞ HABER-ÖZEL

     Yazdır Paylaş:
Yorumunuz
Adınız Soyadınız:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. IP adresiniz güvenliğiniz için kayıt edilmektedir.
Yazarlarımız


GÜRKAN İLE İLGİLİ ALGI VE GERÇEKLER!

REMZİ HAYTA
  REMZİ HAYTA
  Prof. Dr. MUSTAFA TALAS
  NURETTİN KONAKLI
  ENVER KALAYCIOĞLU
  NAZAN ÖĞÜT TEKİN

Anket

Aktif Anket Bulunamadı
Gazeteler
Hiç Röportaj Yok

Röportajlar
Benler cilt kanserinin habercisi demek

Çok Okunanlar
Malatya Büyükşehir Belediyesi, Akçadağ’ın en önemli grup yollarından biri olan Esenli, Karamağara An
Akçadağ’da 5 Metre Genişliğind
Başkan Güder: Gelincik Tepesin
“Melekbaba Mahallemiz Yeni Yat
İş Makinalarının Teknik Özell
Başkan Mehmet Çınar, Yeşilyurt
Kamu Hastanelerinde Yönetim De
Pandemi Bitmiş Gibi Davranma
Sağlık Müdürü Prof.Dr.Bentli
Rektör Karabulut, “Pandemi sür
Valilik, Konaklama Tesislerind
Flaş Haber - Tüm Hakları Saklıdır © 2008-2011
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.