27 Ocak 2020 Pazartesi

Tutuklanma Kararı bulunan 34 Kişi Yakalandı Malatya Emniyetinden Başarılı Uyuşturucu Operasyonu Valilik, Afad ve Büyükşehir Olarak Gerekli Tedbirleri Aldık MHP Heyeti Doğanyol ve Pütürge ilçelerinde incelemeler Yaptı Başkan Güder, İlçedeki Hasarlı Evleri Gezdi FIRAT EDAŞ Elazığ Depreminde Teyakkuz Halinde Vali Baruş Depremden Etkilenen Kale ve Merkez İlçelerinde İncelemelerde Bulundu Malatya'da kaç konutun deprem sigortası var? Malatya Fayı Yakın Bir Zamanda 7.0’den büyük bir deprem üretecek AFAD: Elazığ ve Malatya'da müdahale ve iyileştirme çalışmaları sürüyor
Malatya'da Yetkililerin,Yeni Yıl Mesajları

Malatya Valisi, Milletvekilleri, Belediye Başkanları ve Siyasi Parti il başkanlarının Yeni Yıl mesajları şöyle

31.12.2019 13:11:07   

 

Sayın Valimizin 2020 Yeni Yıl Kutlama Mesajları

 Saygıdeğer Malatyalılar,

Hayatımızdan bir yıl daha nihayete ererken, yaşanan her günden ayrı tecrübeler edinilmiş olması ve bu tecrübeler ışığında yeni bir yıla yepyeni umutlarla başlangıç yapılması huzur, mutluluk ve başarılara millet olarak birlikte ulaşabilmemizin vazgeçilmez şartıdır.

Yeni yılın, huzur ve başarıyla mücehhez bir geleceğe adım atılması yolunda dostluk ve kardeşlik bağlarımızı güçlendirmesi; daha iyiye, daha güzele vasıl olmak için azim ve gayretlerimizi artırması en büyük temennimdir.

Bu vesileyle; 2020’nin hâlihazırda hizmet etmekten onur duyduğum siz değerli Malatya halkına, kamu vazifelerini icra etmekte olan bütün mesai arkadaşlarıma, aziz milletimize ve tüm dünya milletlerine sağlık, esenlik, barış ve kardeşlik getirmesini diler, yeni yılınızı en içten duygularımla kutlarım.

                                                           Aydın BARUŞ

                                                           Malatya Valisi

MHP(Milliyetçi Hareket Partisi) Malatya Milletvekili

Mehmet Celal Fendoğlu Yeni Yıl Dolayısıyla Bir Mesaj Yayınladı. Fendoğlu Mesajında;

 

2019 yılını Acı ve tatlı günleri, mutluluk veren anılarıyla geride bıraktık. Millet olarak yeni bir yıla daha girmenin heyecanını yaşıyoruz.

2020 yılının Malatya’mıza, ülkemize ve bütün insanlığa sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini diliyorum.

Ülkümüz ve ülkemiz için yeni yılda da amaç ve beklentilerimizi hizmet anlamında en iyi şekilde gerçekleştirme adına azim ve kararlılıkla çalışmalarımız sürecektir. Sevilen, özlenen, gıpta edilen büyük ülke haline gelmemizin çaresi de vatanımızı küresel bir cazibe merkezi haline getirmekle mümkün olacaktır. Bize göre gelecek, ay yıldızlı bayrağın altında birleşmekten geçmektedir. Gelecek yüzyıllara Yüce Türk Milleti mührünü vuracaktır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, 2020 yılının, ülkemize ve tüm insanlığa sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini diliyor, Vatan ve Bayrak uğruna hayatlarını kaybeden Aziz Şehitlerimizi rahmetle anıyor, Gazilerimize ve tedavisi süren kardeşlerimize şifa dileklerimle birlikte şükranlarımı sunuyorum. Sınır ötesinde görevlerinin başında olan  kahraman Mehmetçiklerimize üstün başarılar diliyor, Allah'ın himayesi üzerlerine olsun diyorum. Yeni ümitler ve yeni beklentilerle girilen yeni yılda; tüm vatandaşlarımızın ve Türk-İslam aleminin yeni yılını kutluyor; birliğe, beraberliğe ve huzura vesile olmasını dilerim,                                                  Mehmet Celal FENDOĞLU

                                                                                 MHP Malatya Milletvekili MHP Malatya İl Başkanı R.Bülent Avşar, "2020, Türkiye'nin toparlanma, silkinip ayağa kalkma yılı olmalıdır. Elbette dileğim öncelikle budur." değerlendirmesinde bulundu.

Avşar, yeni yıl mesajında, milletçe yeni bir yıla girildiğini, taze ve yepyeni umutlara kapı aralandığını belirtti.

Türkiye düşmanlarının her vasıtayı kullanarak hınçla, nefretle, öfkeyle saldırıya geçtiği 2019 yılının aynı zamanda milli birlik ve dayanışma ruhunun canlanmasına, darbecilerle, teröristlerle, kandan beslenen odaklarla dişe diş mücadele edilmesine vesile olduğunu aktaran Avşar, "Unutulmasın ki, büyük Türk milleti güçsüz ve çaresiz değildir. Aziz milletimiz geçmişin en umutsuz anlarında milli birlik ve beraberlik duygusuyla doğrulmuş, üzerinde oynanan oyunları yüksek irade ve azmiyle bozmasını bilmiştir." açıklamasını yaptı.

"Ahlaki çöküşün, asayişsizliğin, terörün, ekonomik yıkımın, toplumsal güvensizliğin ve kuşkunun egemen olduğu ülkemizin 2020'de düzlüğe çıkması, esenliğe ulaşması, denge ve düzene kavuşması en samimi dileğimdir." ifadesini kullanan Avşar, Türkiye'nin ne kadar fazla olursa olsun çözülemeyecek hiçbir sorunu, aşılamayacak hiçbir sıkıntısı olmadığının altını çizdi.

Başlayan her yılın, bir önceki yıldan daha da kötü sonlanmasının, vatandaşların hayatlarında mutluluk, huzur ve rahatlık adına olumlu duygu ve hislerin gün geçtikçe zayıflaması, sorumluluk sahibi herkesin üzerinde durması gereken bir açmaz olduğuna işaret eden Avşar, Türk milletinin, bugünkünden çok daha karanlık bir tablo içinde, yokluk ve buhranları aşma becerisini gösterdiğine tarihin şahitlik ettiğini açıkladı.Başkan Avşar,

"Bugün de aynı ruh ve ilhamla zorlukları aşmaması için hiçbir neden yoktur. Türk milleti güçlü basireti, kararlı duruşu ve binlerce yılda oluşturduğu kültürel dehasıyla bunu gerçekleştirecek kudrete fazlasıyla sahiptir. 2020, Türkiye'nin toparlanma, silkinip ayağa kalkma yılı olmalıdır. Dağılmamızı planlayanlara, bölünmemizi arzulayanlara, parçalanmamızı amaçlayanlara karşı tavizsiz bir şekilde ortak cephe alıp, milli hak ve çıkarlarımızı korkusuzca savunacağımızı herkes iyi bilmelidir. Yenilgimizi gözleyenlerin hevesleri kursaklarında kalacaktır. Birbirimize düşüp tarihten silinmemizi gözleyenlerin hesabı muhakkak surette bozulacaktır. Türk milleti özgüven ve cesaretle varlığına ve tarihsel mirasına sahip çıkacak, tüm saldırıları Allah'ın izniyle püskürtecek, ihaneti de cezasız bırakmayacaktır."

Vatan ve bayrak uğruna hayatlarını kaybeden aziz şehitleri rahmetle anan, gazilere ve tedavisi sürenlere şifa dilekleriyle birlikte şükranlarını da sunan Avşar, "Halen sınır ötesinde emsalsiz bir mücadele veren kahraman Mehmetçiklerimize üstün başarılar diliyor, Allah'ın himayesi üzerilerine olsun diyorum. Her yeni gün ve her yeni yılın doğan bir umut olduğu inancıyla, tüm vatandaşlarımızın ve Türk-İslam aleminin yeni yılını kutluyor, huzur, barış, istikrar ve ebedi kardeşlik için kutlu bir uyanış miladı olmasını yürekten temenni ediyorum." ifadelerini kullandı.

MHP Malatya İl Başkanı :R.Bülent Avşar

Yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Başkan Gürkan,

2020 YILININ BARIŞA, HUZURA, BİRLİK VE BERABERLİĞE VESİLE OLMASINI DİLİYORUM

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, 2020 yılının ülkemize, milletimize ve tüm insanlığa barış, huzur ve kardeşlik getirmesi temennisinde bulundu.

Başkan Gürkan, “Her yeni yıl coşkunun, mutluluğun daha da anlam kazandığı, umudun çoğaldığı yeni beklenti ve başlangıçlar anlamına gelmektedir. Öncelikle 2020 yılının, ülkemiz, milletimiz ve tüm insanlık için hayırlı bir yıl olmasını, ülkemizde ve tüm dünyada barışa, kardeşliğe, dostluğa, birlik ve beraberliğe vesile olmasını temenni ediyorum.

Büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için emin adımlarla yoluna devam eden Türkiye bölgesinde lider, dünyada söz sahibi olma noktasında gündemi belirleyen ve dengeleri değiştiren ülke konumuna gelmiştir.

Yeni bir yılı karşılarken geride bıraktığımız zaman içerisinde coğrafyamızda yaşanan tüm elim hadiselerin son bulması, barış, huzur ve güven dolu günlerin gelmesini yürekten temenni ediyorum. Yanı başımızda halen devam etmekte olan ve İslam alemini huzursuz eden olayların son bulmasını canı gönülden temenni ediyorum.

Bizler, göreve geldiğimiz ilk günden bugüne kadar, siz değerli hemşerilerimizden aldığımız destekle, Anadolu’yu Anayurt yapan Destan Şehrimizi mazisine layık istikbale hazırlamaya devam ediyoruz.

Bu duygularla, 2020 yılının ülkemize, milletimize ve bütün insanlığa güven, huzur, mutluluk ve refah getirmesini diliyorum” ifadelerini kullandı.

 BAŞKAN GÜDER’İN YENİ YIL MESAJI

 

Yeni yılın ülkemiz, milletimiz ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyorum.

Acı ve tatlı günleri, mutluluk veren anılarıyla  bir yılı daha geride bıraktık. Millet olarak yeni bir yıla daha girmenin heyecan ve mutluluğunu yaşıyoruz.

2020 yılının Battalgazimiz’e, Malatyamız’a ülkemize ve bütün insanlığa sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini diliyorum.

Battalgazi Belediyesi olarak 2019 yılında hemşerilerimize hizmet etmenin onurunu yaşadık. Umutlarımız, hedeflerimiz doğrultusunda yeni yılda da amaç ve beklentilerimizi hizmet anlamında en iyi şekilde gerçekleştirme adına çalışmalarımız aralıksız sürecektir.

Belediyemizin her kademesinde görev yapan tüm mesai arkadaşlarımla birlikte,  siz kıymetli hemşehrilerimden  güç alarak, ilçemizin sorunlarını çözmede, yeni projelerimizle Battalgazimiz’i layık olduğuna yakışır bir ilçe haline getirmekte olan kararlılığımızı sürdüreceğimizi belirtmek isterim.

 Her yeni yıl, umudun egemen olduğu, iyimserliğin canlandığı, daha iyi yaşam şartlarına ulaşma yolunda beklentilerin arttığı bir ortamı da beraberinde getirmektedir..Battalgazi Belediyesi, halkımızın daha iyi yaşam şartlarına ulaşması için en kaliteli hizmeti en hızlı şekilde ulaştırmaya devam etmiş, yatırımlar için proje çalışmalarına hız vermiştir. Halkımızın bize verdiği emaneti, her şeyden üstün bilerek ve emir telakki ederek, büyük titizlikle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yeni yılda da aynı bilinçle hareket ederek, siz değerli hemşerilerimiz için yepyeni projeleri kazandırmanın uğraşı ve gayreti içerisinde olacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle, 2020 yılının, ülkemize ve tüm insanlığa sağlık, barış,huzur ve mutluluk getirmesini diliyor,tüm hemşehrilerime  en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum.


 YEŞİLYURT BELEDİYE BAŞKANI MEHMET ÇINAR’DAN YENİ YIL MESAJI;

 “Değişim Sürecimiz 2020’de Devam Edecek”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, yeni yıl dolayısıyla yayımladığı mesajında; “Yeni yılın ülkemiz, milletimiz, tüm insanlık için hayırlı bir yıl olmasını; ülkemizde ve yeryüzünde sevgiye, barışa, dostluğa, birlik, beraberlik ve dayanışmaya vesile teşkil etmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. İlçemizdeki büyük değişim 2020 Yılında büyük bir hızla devam edecektir.”dedi.

“BAŞARILARLA DOLU BİR YILI DAHA GERİDE BIRAKTIK”

Yoğun bir tempoda çalışarak başarılarla dolu bir yılı daha geride bırakmanın mutluluğu içerisinde olduğunu dile getiren Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 2020 yılında da 7/24 mesai yaparak Yeşilyurt’un ve Malatya’nın gelişimi ve değişimi için yoğun bir tempoda çalışacaklarını söyledi.

“BÜYÜK BİR AZİM, KARARLILIK VE İNANÇLA DURMAK YOK YOLA DEVAM”

Yazılı mesajında 2020 yılının tüm insanlığa huzur, barış ve esenlik getirmesini temenni eden Başkan Çınar, “  Sevinçleriyle, hüzünleriyle 2019 yılını geride bırakırken, yeni umutlar ve beklentilerle 2020 yılına kavuşmanın heyecanını ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Yeni yılın, daha müreffeh bir istikbale kavuşmak için millet olarak mahir olduğumuz kuvvet, kudret, erdem ve inanç gibi hasletlerin dirilişi olmasını umuyorum. Her yeni yıl, insanların geleceğe umutla bakmasını sağlarken beklentilerini de artırmaktadır. Bizlerde geride bıraktığımız yılda olduğu gibi çocuklarımız ve gençlerimizin geleceğe güvenle bakabilmeleri için, onlara daha güzel günler bırakabilmek için 2020 yılında da büyük bir azim, kararlılık ve inançla var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Yeni yılda hükümetimizin de desteğiyle planladığımız yeni projelerimizle Mutlu İnsanların Şehri; Yeşilyurt’u her yönden ileriye götürmenin gayreti içinde olacağız.  İlçemizin vizyonunun gelişmesi, modern ve yaşanılabilir bir kent olması yolunda çalışmalarımız bugün olduğu gibi bundan sonra da katlanarak devam edecektir.

Çocuklarımızın, gençlerimizin, kadınlarımızın ve tüm hemşerilerimizin mutlu ve huzurlu olduğu, yaşamaktan keyif aldığı bir Yeşilyurt için 2019 yılında ciddi yatırımlar yapıp, ödüllere layık görülen sosyal sorumluluk projelerimizi teker teker hizmete sunduk. 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde halkımızın oyları ve takdirleriyle seçildiğimiz Yeşilyurt Belediye Başkanlığı gibi ulvi görevin hakkını verebilmek adına mesaimize sabahın ilk ışıklarıyla başlayıp gece geç saatlere kadar halkımızın refah ve huzuru için çalıştık.

“HEDEFİMİZ; YEŞİLYURT’U 2023 VİZYONUNA ULAŞTIRMAK”

Anadolu’nun en güzel mozaiklerini içinde barındıran, doğası, suyu, havası ve tüm güzellikleriyle ismiyle müsemma Yeşilyurt’u Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın işaret ettiği 2023 vizyonuna hazır hale gelmesini sağlayacak yatırımlarla çehresini değiştirmeye devam ettik. 

Modern, katılımcı, şeffaf ve yerinden yönetim ilkeleriyle, insana ve insanca yaşama hizmet etmek için vatandaşlarla beraber Yeşilyurt’u gelecek nesillere yaşam standardı yüksek bir ilçe hüviyetinde emanet etmek adına yoğun bir tempoyla çalıştık. Çevre ve doğa sağlığının korunmasına yönelik hizmete sunduğumuz ‘1.Sınıf Atık Getirme Merkezi’ ve ‘ Mobil Geri Dönüşüm Aracı’ projelerimizin ‘Sıfır Atık Yerel Yönetim Başarı’ Ödülüne layık görülmesini 2019 yılında ki en büyük başarımız olarak görüyoruz. Yeşilyurt Belediyesini ülke çapındaki 1.359 belediye arasında ilk 5’e girmesini sağlayan bu anlamlı ödülü Cumhurbaşkanımızın saygıdeğer eşi Emine Erdoğan Hanımefendinin elinden almakta bizim için ayrı bir gurur ve onur olmuştur.  Yeşilyurt’umuzun verimli topraklarını değerlendirmek ve ülke ekonomisine daha fazla katkı sağlayacak düzeye ulaşması adına ‘Yeşil Gıda’ Projemize başlarken, yerli tohumlardan üretimini yaptığımız kurutmalık, turşu ve salçalarımıza hemşerilerimiz yoğun ilgi gösterdi.Kış döneminde sera faaliyetlerimize devam ederken, topraksız çilek üretimine de başladı. Ayrıca sera projelerimizi dahada da geliştirmek adına Samanköy mahallemizde ‘Güneş Enerjili Sera’ projemizi 2020 yılında hizmete sunmayı planlıyoruz.  Yeni dönem vaatlerimizden olan ‘Portatif Havuz’ ile Gündüzbey ‘’Otopark’ projemizi tamamlayarak hizmete sunduk.

Sosyal Belediyecilik hizmetlerimize farklı bir bakış açısı ve vizyon kazandıran Emanet Çarşı ile doğal ürünlerin açık ve kapalı işyerleri aracılığıyla tüketiciye direkt olarak üretici eliyle ulaşmasını sağlayacak ‘Doğal Ürünler Pazarı’ projelerimizi tamamlayarak halkımızın hizmetine açtık. Hemşerilerimizle gönül köprülerimizi daha da güçlendirmek adına başlattığımız ‘Emanet Ekmek’, ‘Bâştacı’, ‘Cenâze Çadırı’, ‘Tâziye Paketi’, ‘Aile Danışmanlık Ve Rehberlik Hizmeti’, ‘İş Havuzu’, ‘İyilik Havuzu’, ‘Yüzümüz Gülsün’ ‘Minik Kalpler Solmasın’, ‘Kardeş Aile’ ve ‘Nikâh Hizmetleri’ projelerimizle toplumda farkındalık yarattık.  Üç katlı binada ayrıca Yöresel Çarşımızı kurarak yöresel ürünlerin hem tanıtımı hem de tanıtımını yapmaya başladık. Yeşilyurt’umuzun tadına doyulmaz etli ve sulu yemeklerinin yanı sıra sabah kahvaltılıklarını ‘Lezzet Vadisi’ projesiyle gastronomi dünyasına kazandırmak adına yatırımlar ve çalışmalar hız verdik. Malatya ve Yeşilyurt Mutfağındaki eşsiz lezzetlerin geniş kitlelere ulaşmasını sağlayacak çalışmaların belli bir düzende ve planda ilerleyebilmesi adına turizmciler, lezzet ustaları, kamu ve kurum yetkilileri ile basın mensuplarımızdan oluşan Gastronomi Platformunu kurduk.  Yurt içi ve yurt dışından akademisyenlerin katıldığı, yöresel lezzetlerimizin tanıtımına büyük katkı sağlayan 1.Uluslararası Malatya Gastronomi ve Kültür Kongresine ev sahipliği yaptık. İlçemizi turizm merkezine dönüştürmek adına başlattığımız Yeşilyurt Tarihi Konakların restorasyonuna devam ederken, buradaki Butik Otelimizi tamamladık. Gastronomi Müzesi, Yeşilyurt Mutfak Sanatları, Lokanta ve Millet Kıraathaneleri yapım işlerini ise 2020 yılında tamamlayacağız.  Tarihi Konaklarımızın bulunduğu caddenin adını ‘Lezzet Caddesi’ olarak değiştirdik. 2004 yılında kapanan Gedik Cezaevi’ni Kültür Bakanlığı ve (DAP) destekleriyle Gedik Kültür Merkezine dönüşümü sağlanırken, cezaevi müzesi, çoban müzesi, şark odası ve sergi alanlarını halkımızla buluşturduk. 

“YENİ PROJELERİMİZLE DEĞİŞİM SÜRECİMİZ DEVAM EDECEK”

Gençlik ve Spor Bakanlığının destekleriyle Yakınca mahallesindeki 30 dönümlük alan üzerine projelendirdiğimiz ‘Yakınca Spor Adası’  ile dokuz ayı mahallede hizmete sunacağımız ‘Spor Kompleksi’ projeleri için çalışmalarımıza hız verdik. Mollakasım mahallemizdeki 257 dönüm alan üzerine, tarihi motifler ile günümüz mimari desenlerinin bir arada buluşmasını sağlayacak olan ‘ Yeni Çırmıktı’ projemiz için ilk adımı attık ve çalışmalara hız verdik.

Malatya’nın deprem kuşağında yer alması nedeniyle vatandaşları deprem konusunda bilinçlendirmek adına Yeşilyurt’umuza kazandırdığımız, teknik kapasitesi ve alt yapısıyla bölgemizde başka bir örneği olmayan Deprem Eğitim Simülasyon Merkezi-Bilim Atölyemizin açılışını Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank’ın teşrifleriyle düzenlenen açılış töreniyle kent sakinlerinin hizmetine sunduk.

İlçemizin her noktasının modern ve yaşam standardı yüksek olabilmesi adına kentsel dönüşüm projelerine önem verdik. Yeşiltepe Hoca Ahmet Yesevi Mahallesindeki Kentsel Dönüşüm Projemizi tamamlarken, Turgut Özal Mahallemizde toplam 68 dönümü kapsayan Kentsel Dönüşüm projemize start verdik.

Şeffaf ve katılımcı belediyecilik anlayışımız gereği, her ayın ilk haftasındaki Salı günleri düzenlenen Yeşilyurt Belediye Meclis Toplantılarımızın yanı sıra bütün ihalelerimizi resmi internet sitemiz ve sosyal medya hesaplarımız üzerinden canlı yayınlamaya başladık. Ülke çapında büyük ses getiren ‘Şühedâ’nın Sesi’  programımızda Şehit Ömer Halisdemir’in babası Hasan Hüseyin Halisdemir’i, Şehit Fethi Sekin’in babası Mehmet Zeki Sekin’i, Şehit Eren Bülbül’ün kardeşi Çağlar Bülbül ile Şehit Muhammed Fatih Safitürk’ün babası Asım Safitürk’ü Malatya’lılarla buluşturduk. Böylesine tarihi bir organizasyona ev sahipliği yapmanın şerefi ve onurunu yaşadık. Öğrencilerle bir araya gelmek, onların fikir ve önerilerini almak adına ‘Merhaba Gençlik’ projemizi hayata geçirdik.

Belediyemizin destekleriyle faaliyetlerine devam eden Yeşilyurt Belediyespor Kulübümüzün futbol takımının yer aldığı Bölgesel Amatör Ligi 2.Grubu şampiyon tamamlayarak 3.lige yükselmesinin mutluluğunu yaşadık. Bununla birlikte yaz döneminde açtığımız Spor Okullarımız ise yetenekli sporcuların kendilerini daha iyi ifade edebilmeleri ve yeteneklerini geliştirmelerine katkı sağladık. Bizler vatanını ve milletine sevdalı, gelecek nesillere daha güçlü ve modern bir ülke teslim etme derdinde olup,  yeni projeler ve hizmetler üretmeyi öncelikleri arasına alarak çalışmaktan ve koşturmaktan asla yorulmayan insanlarız. ‘Güneş Enerji Santrali’,  ‘Kentsel Dönüşüm Projeleri’, ‘Lezzet Vadisi’, Yeni Çırmıktı Projesi’, ‘ Yakınca Spor Adası’, Macera Parkı ve Sosyal Tesis’, ‘Yeşil Gıda Seracılık’, ‘Güneş Enerjili Sera’, ‘Spor Kompleksi’, ‘Gündüzbey Sosyal Tesisleri’ ve ‘Göl Parkı’ gibi projelerimizle Yeşilyurt’umuzdaki değişim ve kalkınma sürecini devam ettireceğiz. Birlik, beraberlik ve dayanışma gücümüzü daha da kuvvetlendirip, geliştirip büyüterek Malatya’nın incisi Yeşilyurt’umuzu bütün alanlarda kalkındırma önceliğimizi ön planda tutacağız. Eğitim, sağlık, çevre, spor, sanat, kültür, temizlik, alt ve üst yapı yatırımlarımızla güzel ilçemizde ki modern yaşamı gelecek nesillere taşıyacağız. Göreve geldiğimiz günden beri hiç azalmayan hizmet aşkımızla, her bir günümüzü dolu dolu geçiriyor ve ilçemize yeni bir çehre kazandıran proje ve yatırımları gerçekleştiriyoruz. En büyük destekçimiz olan hemşerilerimizden aldığımız güçle, hizmet yolunda gecemizi gündüzümüze katarak çalışmaya devam edeceğiz. Herkesin şunu bilmesini istiyorum ki, 2020 pek çok projemizin tamamlandığı ve ilçemizin hızlı bir dönüşüm yaşadığı bir yıl olacaktır. Yeşilyurt’umuz sadece klasik belediyecilik hizmetleriyle değil farklı ve dikkat çekici yeni projelere kavuşup, ülke çapındaki tanınırlık ve bilinirlilik seviyesi yükselecektir.  

Bu duygu ve düşüncelerle; 2020 yılının ilçemize, kentimize, milletimize, ülkemize ve tüm insanlığa sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini temenni ediyor, bereket dolu bir yıl diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

 AĞBABA’DAN YENİ YIL MESAJI

“2020 YILINDA ÖZLEDİĞİMİZ TÜRKİYE’YE BİR ADIM DAHA YAKLAŞACAĞIZ”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, 2019 yılının kayıplarla dolu bir yıl olduğunu belirterek, “Emekçiler kaybetti. Eğitimciler, öğrenciler, sağlıkçılar kaybetti. Türkiye, huzurunu, birliğini, dayanışma duygusunu kaybetti” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Emek Büroları Koordinatörü Veli Ağbaba, yeni yıl dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı. Ağbaba, "İnsan haklarının, basın özgürlüğünün yok edildiğini, işsizliğin, enflasyonun, faizlerin zirveye çıktığı, 2 bine yakın işçinin çalışırken iş cinayetlerine kurban gittiği, 300’ün üzerinde kadının katledildiği bir yılı geride bıraktık. 2019 ekonomik kriz, baskı, şiddet ve gerileyen demokrasi kültürü ile anılacaktır" dedi.

Veli Ağbaba, 2019 yılının kayıplarla dolu bir yıl olduğunu belirterek, “Emekçiler kaybetti. Eğitimciler, öğrenciler, sağlıkçılar kaybetti. Türkiye, huzurunu, birliğini, dayanışma duygusunu kaybetti. Ülkemizin içinde bulunduğu gerilim dolu siyasi atmosfer, ekonomik zorluklar, geçim sıkıntısı, gelecek endişesi, insan hakkı ihlalleri bizleri nefes alamaz noktaya sürüklese de, 2020 yılında özlediğimiz Türkiye’ye bir adım daha yaklaşacağımıza inanıyorum” dedi.  2020’nin umudun yeşereceği bir yıl olacağını, her başlangıcın, her yola çıkışın umut dolu olduğunu belirten Ağbaba, 2020’yi güzel ve aydınlık yarınlara duydukları özlemle karşıladıklarını belirterek; “2020 yılının her gününü güzelleştirmek ve özgürce yaşanan bir Türkiye yaratmak için çalışmaya devam edeceğiz. Tüm Türkiye’nin ve hemşerilerimin yeni yılını sağlık, huzur, mutluluk ve kardeşlik dileklerimle kutluyor, saygılar sunuyorum” ifadelerini kullandı.

 


 

 

 

 

 

 

 

 

            

     Yazdır Paylaş:
Yorumunuz
Adınız Soyadınız:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. IP adresiniz güvenliğiniz için kayıt edilmektedir.
Yazarlarımız


GAZETECİLİK ÜZERİNE…

REMZİ HAYTA
  REMZİ HAYTA
  Prof. Dr. MUSTAFA TALAS
  NURETTİN KONAKLI
  CUMALİ DUMAN
  AYŞEGÜL ÇOŞKUN
  ENVER KALAYCIOĞLU
  Arş. Gör. MURAT BUĞRA TAHTALI
  NAZAN ÖĞÜT TEKİN

Anket

Aktif Anket Bulunamadı
Gazeteler
Hiç Röportaj Yok

Röportajlar
Benler cilt kanserinin habercisi demek

Çok Okunanlar
Malatya Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü başarılı bir şekilde uyuşturucu
Malatya Emniyetinden Başarılı
Tutuklanma Kararı bulunan 34 K
Valilik, Afad ve Büyükşehir Ol
MHP Heyeti Doğanyol ve Pütürge
Başkan Güder, İlçedeki Hasarlı
Rektör Karabulut Depremzedeler
FIRAT EDAŞ Elazığ Depreminde T
Vali Baruş Depremden Etkilenen
Malatya'da kaç konutun deprem
Malatya Fayı Yakın Bir Zamanda
Flaş Haber - Tüm Hakları Saklıdır © 2008-2011
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.