28 Subat 2020 Cuma

Türkiye Şehitlerin Ardından, mültecilere Avrupa kapılarını açtı İdlib'den kahreden haber: Şehit olan asker sayısı 33'e yükseldi MHP ’ Lokma Dağıttı' Başkan Güder: Geldiğimiz Yeri Unutmuyoruz, Unutmayacağız Malatya Emniyetinden Başarılı Çalışmalar MHP Milletvekili Fendoğlu’nun Kandil Mesajı CHP 4K Sitesinin Mağdurları ile görüştü Hayati İnanç, Türk Edebiyatı Açısından Önemli Bir Şahsiyettir TOKİ’de Kültürel Faaliyetler İHH Vakfı Yöneticilerinden Başkan Gürkan,a ziyaret
Yardım Sevenler Derneğinde Başkan Taşcı Güven Tazeledi

Türkiye Yardım Sevenler Derneği Malatya Şubesi’nin Olağan Genel Kurul kongresi yapıldı Tek liste ile girilen Kongre’de mevcut Başkan Emine Taşcı yeniden başkanlığa seçildi.

11.1.2020 17:20:34   

 

Kanal boyunda bulunan Dernek binasında yapılan Olağan üstü Kongre’nin divan başkanlığını Avukat Cenk Güven, Başkan Yardımcılıklarını Şehnaz Yapılıkan ve Günay Güven yaptı. Açılış yoklama yapıldıktan sonra Saygı  duruşu ve istiklal Marşı’nın okunmasından sonra  Denetim ve faaliyet raporları okundu ve  ardından seçimlere geçildi. Tek lise ile girilen  seçimlerde mevcut Başkan Emine Taşcı bir kez daha Türkiye Yardım Sevenler derneği Malatya Merkez  Başkanlığına seçildi.

Kongre de Malatya Yardım Sevenler derneğinin Faaliyet Raporunu Yönetim Kurulu Üyesi Seda Koçyiğit okudu.

Seda Koçyiğit Malatya Yardım Sevenler derneğinin yapmış olduğu çalışmaları şöyle özetledi.

“Malatya Yardım Sevenler Derneği Malatya Şubesi olarak  2 yıl içinde yapmış olduğumuz faaliyetleri özetlemeye çalışacağım.10 Nisan 2018 tarihinde Aydın’da yaşayan yüzde 80 engelli bir vatandaşımıza derneğimizin aracılığı ile akülü sandalye alındı.12-13 Mayıs 2018 tarihleri arasında 45 kişilik bayan grubu ile Diyarbakır-Mardin gezisi düzenlendi. Yine Mayıs ayı içinde yüzde 90 engelli Sündüs Karadağ adındaki kızımıza akülü sandalye alındı. Derneğimiz aracılığa yapılan bu hayrın bedeli Jale Kadıoğlu üstlendi. Ramazan ayı dolaysıyla derneğimiz tarafından 50 yetim çocuk giydirildi ve 50 aileye gıda yardımı yapıldı. Dernek yönetim kurulu kararı ile öğrencilere verilen 150 tl lik burs bedeli 200 tl ye çıkartılmasına oy birliği ile karar verildi.Ahmet Parlak ilköğretim okulunda okuyan 20 öğrencime derneğimiz tarafından okul forması alındı.20 Ekim’de İstanbul Beykoz Sabancı Öğretmen evinde Malatya’nın yöresel Yemekleri etkinliği yapıldı. Bu organizasyona 300 kişilik davetli grubu katıldı ve Malatya ilimize özgü yemek ve tatlılar  derneğimizin üyeleri tarafından büyük uğraş ve emek sarf edilerek Malatya’dan İstanbul’a taşındı ve zengin mutfağımız davetlilerimizin beğenisine sunuldu. Burada derneğimize 41.259 tl kar elde edildi.18 Aralık 21018 yılında Yetimler Kernavı derneğindeki 15 yetim çocuğa kıyafet ve okul forması alındı. Dünya Kadınlar günü kutlaması Nevşehir Kapadokya gezimiz gerçekleştirildi.20-22 Eylül  2019 tarihleri arasında Genel Merkezin Bölgesel teftişi Malatya Şubesinin ev sahipliğinde yapıldı. Güzel ve başarılı geçen teftiş gerçekleştirildi.455 Sayısı Genel merkezimizin  şubemize göndermiş  olduğu teşekkür mektubu bizleri fazlasıyla mutlu etti.

Bir çok yardım ve etkinlikler  gerçekleştirirken Büyük özveri ile çalışan  Malatya Yardım Sevenler derneği üyeleri olarak 100 üniversiteli  gencimize aylık 200 tl burs parası  için bizlere her daim destekleyen ve bizleri bu günlere taşıyan başta Ailelerimiz olmak üzere Hayırsever dostlarımıza ve yaptığımız faaliyetlerde bizleri yalnız bırakmayan sevenlerimize saygılar sunarım” dedi.

Faaliyet Raporunun okunmasının ardından Yardım Sevenler derneği Malatya Merkez Başkanlığının denetim kurulu raporunu ise  Özlem Demirel okudu. Faaliyet ve denetim kurulu raporları oy çokluğu ile kabul edildi.

Güven tazeleyerek yeniden Yardım Sevenler derneği Malatya Şube Başkanlığı görevine getirilen Başkan Emine Taşcı Kongre’de  Kendilerine her zaman destek veren ve Derneği bağışta bulunanları açıkladı. Başkan Taşcı Bizlere güvenerek inanarak destek veren ve yaptığımız yardımların ulaşmasında  büyük pay sahibi olan değerli Abdulkadir Eriş’e Sayın Bakanımız Güldal Akşit’e Kemal Çağlar’a, Ayten Kılıçaslan’a,Mustafa Topgül’e ,Ayten Şiroğlu, Ayten Savaş, Beyhan Kırçuvaloğlu, Merve Elmas, Prestij Sağlık Ürünleri, Süsen Banazılı,İsmail Arif Akbaş, Elif Sevinç, Mertöz,Tülay Karataş, Feyzi Erkuş,Neslihan Tahtalı,Sevim Kösem,Serpil Şirolu,Ceyda Demirtaş,Cem Güven,Nuray Orhanoğlu,Süleyman Mavuk,Fırat Entegre,Cemil Yüksekdağ,Sevim Güldal,Muhammed Hündavi, İsmail Canpolat Kımçak,Saadet Ertuğrul,Sema Kıskaç,Güler Alibeyoğlu, Nilüfer Bingöl isimli hayırsever yakınlarımıza ve iş adamlarımıza sevgiler, saygılar sunar bol kazançlar dilerim” dedi.

Kongre’de 8 Yaşındaki Alya Kılıçaslan, okul harçlıklarından biriktirdiği 500 tl yi Yardım Sevenler Derneği’ne bağışta bulunarak bağışta bulunan en küçük isim olarak büyük takdir topladı. 500 tl bağışta  bulunan 8 yaşındaki Alya Kılıçaslan, soğukta üşüyen kardeşlerimize , arkadaşlarımıza bir nebze olsun yardım etmek istedim.” Dedi. Yardım Sevenler derneği Malatya Şubesi yönetim ve üyeleri küçük Alya’nın bu güzel hareketini alkışlarla karşılık verdi.

Yardım Sevenler Derneği Malatya Şubesi Tarafından yapılan Kongre sonucunda oluşan yönetim kurulu şu isimlerde oluştu.

Başkan Emine Taşcı, Yönetim Kurulu Üyeleri, Tükel Topgül,Özlem Demirel,Seda Koçyiğit,Mürivvet Çırpıcı,Belgin Tahtalı,Nimet Tecellioğlu,Şehnaz Yapılıkan,ve Betül Sülü...YÖNETİM YEDEK ÜYE :Feray Dağdeviren,Günay Güven,Ayla Palancı,Güllü Tuncer,Nihal Gökalp,Semra Kanat,Nurhayat İzciler, Berrin Karakaş ve Meltem Akbaş..

DENETİM KURULU ASİL.Meltem Kavuk,Aysel Gökçe,Suavet Gökçe,DENETİM YEDEK:İclal Yeşil,Songül Durusu,Özlem Binbaşıoğlu,

GENEL MERKEZ GENEL KURUL DELEGESİ. Emine Taşçı, Tükel Topgül,Özlem Demirel, Seda Koçyiğit...YEDEK . Günay Güven,Belgin Tahtalı

MALATYA FLAŞ HABER- ÖZEL

 

     Yazdır Paylaş:
Yorumunuz
Adınız Soyadınız:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. IP adresiniz güvenliğiniz için kayıt edilmektedir.
Yazarlarımız


BİR YIL DAHA YAŞLANDIK…

REMZİ HAYTA
  REMZİ HAYTA
  Prof. Dr. MUSTAFA TALAS
  NURETTİN KONAKLI
  CUMALİ DUMAN
  AYŞEGÜL ÇOŞKUN
  ENVER KALAYCIOĞLU
  Arş. Gör. MURAT BUĞRA TAHTALI
  NAZAN ÖĞÜT TEKİN

Anket

Aktif Anket Bulunamadı
Gazeteler
Hiç Röportaj Yok

Röportajlar
Benler cilt kanserinin habercisi demek

Çok Okunanlar
İdlib'de verdiğimiz 33 şehidin ardından Türkiye, Suriyeli mültecilerin kara ya da deniz yoluyla Avru
Türkiye Şehitlerin Ardından, m
İdlib'den kahreden haber: Şehi
MHP ’ Lokma Dağıttı'
Başkan Güder: Geldiğimiz Yeri
Malatya Emniyetinden Başarılı
MHP Milletvekili Fendoğlu’nun
CHP 4K Sitesinin Mağdurları il
Kaliteli Sütyen Modelleri
Oyun Parkı Gelişimde Önemlidir
Kırtasiye Alışverişi Keyfi
Flaş Haber - Tüm Hakları Saklıdır © 2008-2011
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.