25 Subat 2020 Salı

‘Hikayelerle Anadolu İrfanı’ Konferansı Yoğun İlgi Gördü MHP İl Başkanı Samanlı’dan Üç Aylar ve Regaip Kandili Mesajı; Uygulama Noktasında, Metamfetamin Maddesi Ele Geçirildi Narkorehber Eğitimleri Verildi Öğrencilere Yangın Anında Yapılması Gerekenler Anlatıldı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Sürpriz Doğum Günü Hediyesi Mübarek Üç Aylar ve Regaip Kandili Birlik ve Beraberliğimizi Artırsın Vali Baruş Bazı Mahallelerde İncelemelerde Bulundu Başkan Güder’den Üç Aylar ve Regaip Kandili Mesajı; Hakkı Coşkun Eserleri ile Anılacak
Büyükşehir Yolu Malatya’dan geçenleri bir araya getirdi

Yolu Malatya’dan Geçenler, Malatya Büyükşehir Belediyesinin Ankara’daki organizasyonuyla bir araya geldi.

19.1.2020 17:18:57   

 

Ankara, Hakim Evi’nde verilen akşam yemeğine Ankara Valisi Vasip Şahin, Hakkari Valisi hemşerimiz İdris Akbıyık,  AK Parti Malatya Milletvekilleri Öznur Çalık, Bülent Tüfenkçi, CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Akif Üstündağ, Ankara da görev yapan Malatyalı bürokratlar, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan Malatyalı üst düzey yöneticiler, Malatya’da görev yapmış valiler, bürokratlar, yargı mensubu üyeleri ile Ankara Malatyalılar Derneği üyeleri katıldılar.

 Gürkan: Malatya insanlık medeniyetinin başladığı yer

 Programda, açılış konuşmasını Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan yaptı. Malatyalıların çok güçlü insanlar olduğunu belirten Başkan Gürkan, Malatya’yı tarif ederken insanlık medeniyetinin başladığı, Anadolu’yu Anayurt yapan Destan şehri olarak tarif ettiklerini söyledi.

 Mazisi aydınlık ve parlak olan Malatya’nın, geleceğinin de aydınlık ve parlak olması gerektiğini belirten Başkan Gürkan, “Malatya demek Türkiye demektir. Neden böyle tarif ediyoruz biliyormusunuz? Anadolu’yu Ana Yurt yapan yer olduğu için, Malatya demek Dünya demek. Çünkü Malatya Dünya insanlık medeniyetinin başladığı yerin adıdır. Malatya’da görev yapan çok değerli bürokratlarımız var aramızda. Geçmişte Malatya’nın her metrekaresine önemli hizmetler yapmışlar. Şimdilerde bizler gibi Malatyalılar. Onlara da huzurlarınızda yapmış oldukları hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Şahin: Malatya’da geçirdiğim günler, bizim için zenginlik oldu.

 Ankara Valisi Vasip Şahin’de kısa bir selamlama konuşması yaptı. Vali Şahin, “Program için Başkanımız Selahattin Gürkan aradı. Fazla bir hazırlık yapamadıklarını belirterek, programdan bahsetti. Kısa bir sürede tüm Malatyalıları ve Malatya’da görev yapmış yöneticileri toplamak zor olsa da bunu başarmışlar. Bu Malatya’nın gücünü gösteriyor. Bu Malatya’ya has bir duygu. Ben bunu Malatya’da yaşadım. Birlik, beraberlik noktasında Türkiye’ye örnektir. Toplumu da saygın ve örnektir. Malatya’da geçirdiğim günler, bizim için zenginlik oldu. Her yerde ifade ettiğim gibi Malatyalılara kapımız ve gönlümüz daima açıktır. Kadirşinaslığınız ve vefanız için teşekkür ediyorum” dedi.

 Ağbaba: Malatyalılık her türlü siyasi değerlendirme ve tartışmanın üzerindedir.

 Dünya’nın ve Türkiye’nin en güzel kenti olan Malatya’nın Milletvekillisi olduğunu belirten CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, “Gücümüzün yettiği kadar Malatya’mızı temsil etmeye çalışıyoruz. Malatya’lılık her türlü siyasi değerlendirme ve tartışmanın üzerindedir. Malatya çok bereketli topraklara sahip, aynı zamanda çok önemli insanlar yetiştirmiş bir kenttir. Böylesine güzel bir programda olmanın onurunu yaşıyorum. Programın düzenlenmesinde emeği olan Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’a da teşekkür ediyorum” dedi.

 Çalık: Malatyalı olmak bir ayrıcalıktır.

 Dört dörtlük adamlarla, Türkiye’nin Başkenti Ankara’da bir arada olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “Sadece Malatya’da doğmuş, büyümüş değil. Yolu Malatya’dan geçen, Malatya’ya emek sarf eden bütün bürokratlarımıza, yöneticilerimize canı gönülden teşekkür ediyorum. Malatyalı olmak bir ayrıcalıktır. Bu kadim topraklar nice güzel insanlar yetiştirmiş, nice vatansever yetiştirmiş güzel topraklardır. Bu topraklara bizlerde hizmet etmenin gururunu yaşıyoruz” dedi.

 Tüfenkçi: Sevgi, hoşgörü ve kardeşliğin başkentidir Malatya

 Sözlerine, sevginin, hoşgörünün ve kardeşliğin başkentinin Malatya olduğunu daima söylediğini belirten AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenekçi, “ Malatya’yı Türkiye’nin her yerinde hakkıyla temsil eden çok güzel insanlarımız var. Yolu Malatya’dan geçip çok büyük dostluklar kuran ve güzel Malatya’mıza hizmet eden bu değerli toplulukla bir araya gelmek bizleri ayrıca mutlu etti. Türkiye’nin birliği ve beraberliği noktasında Malatya büyük görevler ifa ediyor.” şeklinde konuştu.

 Mustafa Şahin: Bende, eşimde kalben Malatyalı kaldık.

 Malatya eski Valisi Mustafa Şahin, “Bende, eşimde kalben Malatyalı kaldık. Malatyalılar Malatya’yı yaşıyorlar. Fakat biz görev yapmış bürokratlar olarak, Malatyalıların candan sevgisi, içtenliği, Türkiye’nin sorunları karşısındaki duyarlılığı, yakın ilgili hep içimizde kalmıştır. Malatya, Türkiye’yi yönlendirecek bir kenttir. Ekonomik yapısıyla, yetiştirdiği devlet adamlarıyla her yönüyle, Türkiye sevdalılarıdırlar” dedi.

 Akşit: Ortak paydamız Malatya olunca bir araya gelmeyi başarabiliyoruz

 Malatya’nın çok zengin bir mozaiğe sahip olduğunu belirten eski bakan ve milletvekili, Malatyalı Güldal Akşit, “Öncelikle Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’a teşekkür ediyorum. Kısa zamanda bu güzel salonu oluşturmak zor olmasına rağmen başarmış. Demek ki biz ha deyince bir araya gelen bir birlikteliğe sahibiz. En güzel yanımızda bu. Siyasi görüşlerimiz farklı olabilir. Hayata bakışımız farklı olabilir. Ama ortak paydamız Malatya olunca bir araya gelmeyi başarabiliyoruz” ifadelerini kullandı.

 Sadıkoğlu: Hemşerilerimizin şehriyle iç içe olması bizlerin elini güçlendiriyor

 TSO Başkanı Oğuz Ata Sadıkoğlu’da yaptığı konuşmada, Malatya’da sanayi alanında çok önemli yatırımların olduğunu söyledi. Sadıkoğlu, “Malatya da 5300 istihdam sağlayacak, yatırımcıları organize sanayi bölgemize gelmelerini sağladık. Malatya’dan çıkıp, Malatya’dan kopmayan hemşerilerimizin şehriyle iç içe olması bizlerin elini güçlendiriyor” dedi.

 Akbıyık: Onur ve gurur duyuyorum

 Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a teşekkür eden, Hakkari Valisi hemşerimiz İdris Akbıyık, “Yaklaşık 15 aydır Hakkari Valiliği yapıyorum. Aynı zamanda belediye başkan vekilliği de yapıyorum. Akıllı Kentler Birliği toplantısı nedeniyle buradaydım. Bu programa davet edilince Malatya’lılık duygusuyla diğer bütün programları iptal edip katılmak istedim. Değerli büyüklerim, dostlarım ve hemşerilerimle, yolu Malatya’dan geçen değerli bürokratlarımızla birlikte olmaktan onur ve gurur duydum” dedi.

 Bedük: Malatya ilim, irfan merkezidir.

 Malatya’ya hizmet etmekten onur duyduğunu belirten eski Malatya Valisi Saffet Arıkan Bedük, “Nasıl siz Malatyalı olmak bir onur diyorsanız. Gerçekten Malatya’da hizmet etmekte bizler içinde bir onurdur. Özal beni özellikle Malatya’ya görevlendirmişti. Ben bir Malatyalı görünce sanki Özal’ı görüyorum gibi geliyor bana. Böyle bir ruh kazandım. Malatya nedir? Malatya ilim, irfan merkezidir. Malatya bir turizm merkezidir.  Malatya iyi insanların yetiştiği bir merkezdir” dedi.

 Üstündağ: Malatyalının zorluklarla nasıl mücadele edeceğini çok iyi bilen bir Malatyalıyım.

 40 yıldır Türk Spor Dünyası içinde bulunduğunu belirten, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı, Malatyalı Akif Üstündağ, “Bir Malatyalı olarak Türk sporuna önemli emekler vermiş, oyunculuk, milli takım, futbol federasyonu yöneticiliği, basketbol dünyası ve son 3 yıldır da Voleybol Federasyonu Başkanı olarak Türk sporuna hizmet üretiyorum. Ben bir Malatyalının neler yapabileceğini, zorluklarla nasıl mücadele edeceğini çok iyi bilen bir Malatyalıyım. 5 ay önce Avrupa ikincisi olan Filenin Sultanları geçtiğimiz birkaç gün içinde olimpiyata giden tek takım olması ve bu başarının altında bir Malatyalının olması, beni ayrıca gururlandırıyor” dedi.

     Yazdır Paylaş:
Yorumunuz
Adınız Soyadınız:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. IP adresiniz güvenliğiniz için kayıt edilmektedir.

Yorumunuz
Toplam (1) adet yorum yapılmıştır
Malatyalı 20.1.2020 14:02:23
Sayın Yazar yazık ki TSO Başkanının açıklamasını da yazmışsın. Üzüldüm şahsen. Malatya da önce esnaf sannayici arasındaki soğukluğu gidersin asli görevine dönsün konuşmalarıuna dikkat etsin daha sonra açıklamalarını yazarsınız. Sizi kınıyorum...
Yazarlarımız


GAZETECİLİK ÜZERİNE…

REMZİ HAYTA
  REMZİ HAYTA
  Prof. Dr. MUSTAFA TALAS
  NURETTİN KONAKLI
  CUMALİ DUMAN
  AYŞEGÜL ÇOŞKUN
  ENVER KALAYCIOĞLU
  Arş. Gör. MURAT BUĞRA TAHTALI
  NAZAN ÖĞÜT TEKİN

Anket

Aktif Anket Bulunamadı
Gazeteler
Hiç Röportaj Yok

Röportajlar
Benler cilt kanserinin habercisi demek

Çok Okunanlar
Battalgazi Belediyesi tarafından gençlerin toplum içindeki yeri ve gençlere öz güven aşılanması adın
‘Hikayelerle Anadolu İrfanı’ K
MHP İl Başkanı Samanlı’dan Üç
Hakkı Coşkun Eserleri ile Anıl
Uygulama Noktasında, Metamfeta
Narkorehber Eğitimleri Verildi
Öğrencilere Yangın Anında Yapı
Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Sürpri
Vali Baruş Bazı Mahallelerde İ
Başkan Güder’den Üç Aylar ve R
Bekir Develi Konferans Öncesi
Flaş Haber - Tüm Hakları Saklıdır © 2008-2011
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.